Strona główna Różne Zmiany obwodów – wstrzymane, nie zaniechane

Zmiany obwodów – wstrzymane, nie zaniechane

921
7

Tylko 8 radnych uczestniczyło we wczorajszej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Konieczność jej zwołania wynikała z podjętej wcześniej uchwały o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w sprawie zmiany granic obwodów szkolnych. Jak już pisaliśmy, na zebraniu z rodzicami 8 kwietnia burmistrz Krzysztof Dereziński zapowiedział wycofanie się z tego pomysłu. Stąd dla porządku prawnego niezbędne było uchylenie tej uchwały przez Radę.

Okazuje się jednak, że temat obwodów nie został całkowicie zamknięty. Burmistrz oświadczył, że w tej chwili wycofuje się z planowanych zmian, jednak zamierza to zrobić w przyszłym roku.

Trzeba słuchać ludzi. Myślę, że konsultacje dadzą nam odpowiedź. Zamierzam to zrobić odpowiednio wcześniej” – zadeklarował K. Dereziński. O zarządzenie konsultacji z odpowiednim wyprzedzeniem apelowali również Mieczysław Chojecki i Zbigniew Matelski.

W głosowaniu za uchyleniem uchwały o konsultacjach byli Maria Sobieszak, Mieczysław Chojecki, Sławomir Peno, Tadeusz Pawlak, Daniel Bisikiewicz, Ludwik Macioł. Przeciwni byli Renata Wiśniewska i Zbigniew Matelski.

Rozpoczęcie procedury związanej ze zmianą obwodów powodowało też opóźnienie w terminach rekrutacji do szkół na najbliższy rok szkolny. Mogły one być rozpoczęte dopiero po przyjęciu nowych obwodów. Wczorajsza decyzja radnych powoduje, że mogą one być ogłoszone wcześniej. Z tego powodu burmistrz zmienił swoje wcześniejsze zarządzenie dotyczące tych terminów. Aktualne zarządzenie w tej sprawie można przeczytać |TUTAJ|.

7 KOMENTARZE

 1. Do drugiego roku to zmieniane będą decyzje wiele razy. A tak naprawdę życie toczy się nie na podstawie decyzji, zarządzeń, uchwał tylko na podstawie skeczów rodem z najlepszych kabaretów.
  Jakie to smutne.
  A odporność na wytykane błędy, głupotę i lekceważenie ważnych spraw to już bezwstyd, i brak poczucia godności osobistej. Gdzie poczucie własnej dumy?
  Przerażające.

 2. mam pytanie kiedy znowu policja wpadnie z badaniem ?? chcielismy imieniny wyprawic zbliza sie maj nie powiem czyje. z gory dziekuje za cynk.

 3. A za co mają zrobić nie oddali jeszcze Lewandowskiemu zobacz stan ulic najlepszy pracownik urzędu nie daje rady posiedzenia spotkania PANOWIE PENO WALCZAK BISIKIEWCZ Matelski juz nie ma pociągu i cała reszta opozycji czas na zwarcie szykow i powiedzieć że Cię nieudaczniki kopa w d…e
  .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj