Strona główna Kultura „Złoto Aborygenów” przed Domem Kultury

„Złoto Aborygenów” przed Domem Kultury

1686
4

Już w najbliższą środę, o godzinie 18, na placu przed Domem Kultury odbędzie się spotkanie pt. „Złoto Aborygenów – Paweł Strzelecki i Modest Maryański”.

Tytułowi bohaterowi to wybitni podróżnicy, którzy młodzieńcze lata spędzili w Trzemesznie. Ich sylwetki przedstawią Jarosław Mikołajczyk z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie i Dawid Jung, dziennikarz, społeczny opiekun zabytków. Jak informują organizatorzy, „niezwykłe przygody obu wychowanych w Trzemesznie obieżyświatów będą przyczynkiem do rozmowy o Trzemesznie, Gnieźnie, Wielkopolsce a także życiu wspaniałych i barwnych ludzi z naszego regionu”.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu spotkań „Tożsamość fyrtli”. Warto wspomnieć, że M. Maryański to absolwent trzemeszeńskiego gimnazjum, inżynier górnictwa, podróżnik, publicysta. E. Strzelecki to podróżnik, geolog, geograf, odkrywca złóż rud miedzi w Kanadzie, badacz Australii, Nowej Zelandii, Tasmanii i innych zakątków świata.

Po spotkaniu będzie można wysłuchać koncertu gnieźnieńskiego Zespołu Muzyki Dawnej HUSKARL.

4 KOMENTARZE

 1. czy jest szansa zeby ten pan poszukiwacz oblookal gdzie zatopione jest popiersie Wilusia ??? znaczy sie wczesniej panujacego nam cesarza. Mozemy zapewnic akwalunek jakis jak trzeba

 2. Czy te wydarzenia organizowane przez DK mogą wreszcie odbywać się nieco później? Np o 19, 20? Niektórzy ludzie wracają z pracy o 16,17,18, a jeszcze w domu tez trzeba kilka spraw ogarnąć. Pomyślcie wreszcie, że robicie to dla innych, a nie dla waszego zadowolenia.

  • No włąśnie – myślcie o innych a nie tylko o sobie – i zróbcie wydarzenia o godzinie 3 w nocy. Kurde, ale nie, przecież i o 3 w nocy Paroc pracuję a pewnie i wielu innych również gdzieś chochi na nockę. A wiec kurde nie ma dogodnej godziny, która by wszystkim dogidziła. W takim razie nie organizujcie nic. Kurde ale i w tym przypadku będą niezadowoleni bo powiedzą że bieżecie kasę za nic. Wiec jak rozwiązać ten problem?

   • Gdy nie rozumiesz czyjejś wypowiedzi, nie zabieraj głosu. Przynajmniej się nie ośmieszasz.
    Popieram apel o późniejszą godzinę organizowania wieczornych wydarzeń w Domu Kultury. Wszędzie tak jest, tylko nie u nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj