Strona główna Na sygnale Złodziej na dachu kościoła

Złodziej na dachu kościoła

1623
31

Dzisiaj około godziny 20:00, kościelny naszej parafii zauważył nieznaną osobę znajdującą się na tyłach kościoła (od strony plebanii). Okazało się, że mężczyzna kradł z dachu miedziane rynny.

Przyuważony złodziej zaczął się odgrażać, rzucił kamieniem w klatkę piersiową kościelnego, po czym zbiegł. Na miejsce przyjechała policja, która zadecydowała o wezwaniu zespołu pogotowia ratunkowego.

Do momentu zauważenia, nieznany mężczyzna zdążył znacząco zniszczyć jedną z rynien.

Sprawę będzie teraz wyjaśniać policja.

IMAG0063  IMAG0068 IMAG0070

 

 

31 KOMENTARZE

 1. Mega trudne zadanie dla Trzemeszeńskiej Policji, przecież ten złodziej nie pił piwa na tym dachu! 🙂 Szacun na komendzie za ujęcie sprawcy! 😀

 2. Ano…dwa radiowozy…szkoda, że gdy faktyczna burda się dzieje wówczas ich nie ma, gdy osoby które mają po 15-16 lat robią k.urewski hałas i syf upojone alkoholem na pl. Kosmowskiego. Jednak gdybyś chciał wypić piwo gdzieś na łonie natury nie naruszając niczyjej prywatności i spokoju to wówczas owszem, z 50zł w.pier.dolą dla zasady i pokazu.

   • do Obywatel – i słusznie ze spisują!

    Po pierwsze, młodzieży do lat 18 alkoholu nie powinno sie sprzedawać.

    Po drugie jest zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

    A ja idąc z dzieckiem na spacer nie chcę przechodzić obok podpitych małolatów, rzucających mięsem na pół osiedla. Niestety takie są realia.

    • Młodzież powyżej lat 18-nastu 🙂
     i mówię o kulturalnych ludziach siedzących w spokojnych miejscach pijących piwko, czy to takie złe? i miałem na myśli wytknięcie naszej wspaniałej Policji że to nie jedyne ich zadanie latanie za młodzieżą z browarem w ręce, tylko że są poważniejsze sprawy za które się nie biorą, lepiej jechać gdzieś się przespać na służbie czy objechać miasto osiem razy bez celu 🙂 Takie są REALIA miły człowieku! 🙂

     • Ja sam po całym dniu pracy w upale przycupnąłem na chwilę na ławce żeby ukoić pragnienie, bo „pracodawcy” żal złotówki na wodę dla pracownika wydać. No i się nawinęli… w ogóle nie chcieli słuchać, tylko stówę wypisali i już… Dla nich nie ma różnicy, czy z kultura czy bez – dla nich to jest „złoty interes”

 3. policja Trzemeszyńska to tylko potrafi ludzi z chodnika a przede wszystkim dzieci zganiac ze nie wolno jezdzic po chodniku a jest przepis ze mozna po chodniku jezdzic rowerem. mieszkam na południu polski czy ludzie dorosli czy dzieci to po chodniku moga jezdzic?pozdrawiam

  • mozna… owsem ale tylko gdy:
   Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

   opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem
   szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów
   warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.

   Poczytaj sobie człowieku kodeks.

 4. Trzemeszenska policja po 21 nie wychyla nosa z komisariatu bo sie boja. w dzien ujezdzaja a wieczorem jak im pod nosem dra mordy w barze ze słychac na pół trzemeszna i moja córcia nie moze spac to ich nie ma? czemu? STRACH! kiedys jakis dwóch chłopaków schowalo sie u mnie w bramie jak wracali po 22 z pracy bo szli jakies menele, darli sie, kopali kosze itp…. gdzie byla policja? zamknieta na komisariacie! Brak słów!

 5. Co do jazdy po chodnikach to kodeks ma rację , a czy w Trzemesznie mamy bezpieczne ścieżki rowerowe , niestety nie takich mamy rządzących bo oni poruszają się tylko samochodami, dajmy im rowery zobaczymy gdzie się nimi będą poruszać.

  • Proszę Ciebie – w Trzemesznie ścieżki rowerowe? To już chyba byłaby lekka przesada i marnotrawienie pieniędzy. Przecież poruszanie się po trzemeszeńskich drogach jest całkiem bezpieczne – w gminie jedynie na drogę krajową strach wjeżdżać rowerem i przydałaby się ścieżka dla rowerów Lubiń – Trzemeszno i Trzemeszno – Wymysłowo.

  • Czy te drogi dla rowerów w naszej gminie są bezpieczne ? W tym tygodniu w Wymysłowie właśnie przejechano motorowerzyste więc uwaga w trasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here