Strona główna Kultura Zespół taneczny „HOP” z Niewolna!

Zespół taneczny „HOP” z Niewolna!

2285
14

Zespół „HOP” powstał latem 2015 roku. Założony został w celu dopingowania niewoleńskiej drużyny piłkarskiej na letnim turnieju sołectw. Dziewczynki z pomponami kibicowały zawodnikom na meczu wymyślonymi przez siebie rymowankami, a w przerwach meczu zaprezentowały cztery krótkie układy taneczne.

Początkowo miał to być jedynie letni projekt dla dzieci z Niewolna. Dzieciaki postanowiły zostać na trochę dłużej i działają do dzisiaj! W nieco zmienionym składzie zespół liczy 8 dziewczynek w wieku 10 do 13 lat.

Wszystkie pochodzą z Niewolna i tańczą na świętach okolicznościowych tj. Dni Dziecka, Dni Kobiet, turnieje piłkarskie, imprezy charytatywne i szkolne, festyny parafialne, dożynki, a nawet konkursy taneczne!

10 czerwca 2017 roku „Hopki” wystąpiły na XXII mogileńskim przeglądzie tanecznym i zajęły 3. miejsce w kategorii „inne formy tańca” w układzie ze wstążkami gimnastycznymi oraz wyróżnienie specjalne, które przyznano tylko dwóm zespołom na cały festiwal za Słowiański hip hop.

Na tym samym turnieju 3. miejsce solo zajęła Nikola Wiśniewska w kategorii hip hop – była trzecia spośród 16 tancerzy. Choreografem i koordynatorem zespołu jest maturzystka i tancerka Jagoda Woźniak, która również pochodzi z Niewolna i jest absolwentką „Świerszczy”.

Zespół jest chętny do udziału we wszelkich imprezach sportowych i okolicznościowych. Jest wspierany finansowo przez sołectwo i gminę, a w szczególności przez Sołtysa Łukasza Zalewskiego i Przewodniczącego Rady Sołeckiej Lecha Mellera.

By być na bieżąco zachęcamy do polubienia ich fanpage na Facebook’u.

Do zespołu należą: Oliwia Balcerek, Dominika Durlak, Emilia Ferenc, Julia Kaliniak, Dominika Michalik, Nikola Wiśniewska, Weronika Wiśniewska i Martyna Wyroślak.

(HOP)

14 KOMENTARZE

    • Zimą ktoś musi palić w piecu, ktoś musiał zgodzić się na przyznanie nam funduszy z pieniędzy sołeckich (wiadomo, że cała Rada Sołecka, jednak ci dwaj Panowie szczególnie udzielają się w sprawach naszego zespołu); współorganizacja konkursów tanecznych dla Dziewczynek, pomoc w transporcie rekwizytów załatwianie występów. Piszę,żeby rozwiać wszelkie wątpliwości i pozdrawiam 🙂

  1. Pozdrawiam zdolne dziewczynki z Niewolna! Cieszę się że w czasach komputerów i internetu chce im się bawić tańcem. Tak trzymać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj