Strona główna Różne Monitoring bardziej skuteczny

Monitoring bardziej skuteczny

2092
42

W styczniu 2014 roku pojawiły się w naszym mieście pierwsze kamery monitoringu. Z czasem system był rozbudowywany, obecnie działa już 12 urządzeń.

Są one umieszczone na budynku urzędu, przychodni, targowisku, skrzyżowaniu obok “Biedronki”, ul. Chrobrego, pl. Kosmowskiego, pl. Kilińskiego, pl. św. Wojciecha, pl. Powstańców, skwerze przy dworcu PKP oraz na punkcie widokowym w Dusznie (2 kamery).

Centrum monitoringu znajduje się w budynku komisariatu policji. Jest to wydzielone pomieszczenie, z oddzielnym wejściem, które gmina użytkuje na podstawie umowy użyczenia.

Do tej pory obraz z kamer był tylko rejestrowany. Od 1 czerwca Urząd Miejski zatrudnia dwóch pracowników do obsługi systemu. Obaj zatrudnieni są w wymiarze 1/2 etatu, co oczywiście nie zapewnia obserwacji przez całą dobę.

Jak nas poinformował burmistrz Krzysztof Dereziński, godziny pracy będą uzgadniane z policją tak, aby zapewnić obecność obsługi w czasie najbardziej zagrożonym, np. w weekendy, w godzinach wieczorowych i nocnych.

W tym roku Urząd Miejski planuje rozbudowę systemu o dalsze kamery.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

42 KOMENTARZE

 1. Błagamy o kamery na ul Kopernika!Dzisiaj rozbawiona młodzież obudziła nas po godz.drugiej w nocy!Nocny sklep wykończy naszą psychikę.A co mamy powiedzieć dzieciom?Że alkohol musi być sprzedawany nocą???Burmistrzu do cho..ry działaj!!!

  • za przeproszeniem Pani jest chyba nienormalna… za chwile będziecie chcieli wprowadzić godzinę policyjna by nikt po 22 nie wychodził z domu, młodzież ma swoje prawa musi się wybawić wyszaleć itd zapomniała Pani jak w naszym wieku chodziło się na imprezy piło tanie wina pod sklepem i sypiało w rowach tak ?

   pracuje na 3 zmiany 4 brygady czyli jeśli przychodzę po nocce do domu i chcę się wyspać a nie mogę bo koszą trawę pod blokiem albo wywożą śmieci to tez mam pisać do burmistrza że spać nie mogę?

   za przeproszeniem no je… się w głowę babo!

   • Wyszaleć o 2 w nocy?Na ulicy,kosztem śpiących?Szalej sobie na swoim terenie albo chacie!Nie życzymy sobie nocnych śpiewów.Żądamy prawa do ciszy nocnej! To nie my zabieramy wam”prawo do wyszalenia” to wy nam zabieracie prawo do spokoju!Jak tak dalej będzie,trzeba ruszyć przełożonych naszej policji!Do tej pory policja trzemeszeńska,daje ciała po całości!

    • art. 18 kw w zw. z art. 24 par. 1 kw). Zgodnie bowiem z art. 51 Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne

     więc żądam by wasze kilku miesięczne dzieci nie budziły mnie w nocy krzykiem i płaczem… bo mam do tego prawo bo w nocy się śpi!

     trochę zrozumienia a nie tylko wszystko przeciwko młodym ludziom, zapominacie że wy robiliście to samo mając 2x lat

     Seba – masz rację moja sprawa że pracuję na 3 zmiany, dlatego zarabiam 2x tyle co Ty w Trzemesznie 🙂 btw mam prawo drzeć mordę kiedy chcę i gdzie chcę a jak mnie złapią to zapłacę 🙂

   • prawidłowo sam robie w parocu i wiem co to oznacza najlepiej karac mlodziez a przestępcy niech robia co chcą chwila glosnego krzyku i już wielkie ale

   • To Twój problem, że robisz na 3 zmiany – każdy jest kowalem swojego losu. Od 22 do 6 rano jest cisza nocna, i Pani ma PRAWO do tego by walczyć o egzekwowanie tego prawa.

 2. Monitorować powinno się 24h na dobę. To gminy naprawdę nie stać na zatrudnienie 3 pracowników na pełen etat ??? Ale utrzymywanie sztabu urzędników w urzędzie miasta którzy spijają kawki to już stać ?!

 3. Wyobrażacie sobie ciągłe patrzenie na kamery? Przecież to, że są kamery powinny odstraszać ludzi od popełnienia przestępst itp. Tak naprawdę ciągłe monitorowanie nie ma sensu, gdyż kamery będą wykorzystywane tylko i wyłącznie po jakimś wykroczeniu. Wtedy można się odwołać do monitoringu umieszczonym w danym miejscu i o odpowiednim czasie… Po to są dyski twarde 🙂

 4. Szkoda tylko, ze na Chrobrego kamera jest bezużyteczna, od kilku lat na ławkach przy bloku 1 odbywają się melanże, nie pamietam kiedy by zareagowała policja tam, nikt się nie poczuwa do tego abyśmy mogli spokojnie przy otwartych oknach latem podkreślić trzeba spać, masakra, nawet przy zamkniętych oknach ich słychać i na dodatek w domu sauna..

 5. Tylko ławki, picie na tych ławkach i brak snu wam przeszkadza. Monitoring na nic się nie przydaje mimo aktualnej obsługi. Auta zaparkowane na zakazach, zwłaszcza pod urzędem przy pl. Cegielskiego, praktycznie na skrzyżowaniu niektórzy parkują i zero interwencji. Może to jakiś lepszy sort, albo po prostu policji się nie chce. O piratach na blokach to już nawet szkoda pisać, bo te popisy to na 100% słychać nawet w komisariacie.

  • O dokładnie zwracam też uwagę na latające „bokiem” Bemki koło kościoła. Zrobią z tym spokój gdy dopiero coś się stanie..

 6. Burmistrz Miasta jest od pilnowania gospodarnosi gminy a od porządku w gminie jest policja to im monitoring jest przydatny i maja etaty dlaczego burmistrz obciążenia jeszcze budżet gminy

 7. A może by tak zatrudnić jednorazowym kosztem dyski twarde z pamięcią zapisu od dwóch tygodni do miesiąca …

  Chociaż BurMistrzowie słyną ze skłonności do dublowania etatów …

  Czy na prawdę ten etat jest niezbędny ? Rocznie już pewnie coś na remont jakiegoś placyku by się uzbierało, przed wyborczo … 😉

  • czy to prawda iż jeden jegomosc naopowiadal tym najwazniejszym o technologii RAID i mirroringi strippingu a oni uznali ze RAjdów poki co rowerowych jest dosyc ? zreszta stowarzyszenie organizuje to wystarczy

 8. Co osoby z ulicy mogą wiedzieć o monitoringu za te dwie osoby lepiej zainwestować w policję i to policjanci powinni obsługiwać a nie osoby z ulicy ogłoszenia o naborze też nie było i jak ma być dobrze jak znajomości czynią cuda w tym naszym Trzemesznie nic nie jest organizowane dla młodzieży co im pozostaje jak pijaństwo i zakłócenie spokoju innym są miejsca gdzie piją i nic władze z tym nie robią

 9. Pytanie do komendanta policji w Trzemesznie:Da pan radę zapewnić porządek istniejącymi środkami? Jeżeli nie,to wniosek o wymianę komendanta…i tak do skutku.Tylko żeby to zrobić,burmistrz musiałby mieć jaja.

 10. Według statystyk w UM najwięcej pracuje klimatyzator. Na drugim miejscu jest osoba sprzątająca, A na ostatnim urzędnik… przykre ale prawdziwe

 11. Rzecz w tym,że chuligaństwo jest tam,gdzie nie ma monitoringu A propos nagrywania.To drugorzędna rzecz .Ważne co dzieje się w tej chwili a nie po czasie .Jak ktoś nie rozumie niech nie pisze bzdur o miesięcznych zapisach na twardzielach .
  Burmistrz rób swoje i więcej kamer .

 12. na blokach jak policjant parkuje auto który robi w gnieznie i jest pol na pol na zakazie to jest dobrze a gdy człowiek podjedzie pod klatke to od razu sapy chodzi o piastowska 5 Pan baribal on może my nie ajak chcesz zglosic to na paly to sa w terenie a tobie by doj..i

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj