Strona główna Różne Zerwana trakcja zablokowała ruch pociągów

Zerwana trakcja zablokowała ruch pociągów

1524
16

Dzisiejszej nocy doszło do poważnej awarii na trasie kolejowej pod Wydartowem. Pociąg towarowy zerwał tam sieć trakcyjną. Z uwagi na prace remontowe na drugim torze, ruch pociągów został całkowicie wstrzymany.

Koleje Wielkopolskie oraz spółka Przewozy Regionalne uruchomiły zastępczą komunikacje autobusową. Pociągi Inter City jeżdżą przez Wrześnię, Barłogi i Inowrocław.

Wznowienie ruchu powinno nastąpić w najbliższym czasie.

Aktualizacja 11:15. Krótko po godzinie 11.00 ruch pociągów został wznowiony.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

16 KOMENTARZE

 1. Dojeżdżam co dzień i nie narzekam na pociągi. A dziś jak na złość nie załatwiłem przez awarię ważnej sprawy.

 2. A wieczorem z Gniezna nie wrócisz jak należy. A Autobusy GPKS i PKS to się na Trzemeszno wypięło wieczorem . Zobaczymy jak my się na nich wypniemy tyłkiem to od razu wstawią wieczorem sensowny pojazd. Na pociąg mi za daleko – nie dojdę.

 3. Bardzo ciekawi mnie co będzie jak rozpoczną remont Poznań – Warszawa i „cały ten zgiełk kolejowy” będzie przemieszczał się przez nasz dworzec kolejowy?! Poznań Główny już „padł” w zimie, teraz Poznań Wschód no i co dalej?!
  Jak korzystający z „przywilejów dojazdowych PKP” dotrą na czas do PRACY???!!!
  Jestem jednym z wielu, którzy podróżują PKP – dojeżdżam do pracy w Poznaniu i co dalej będzie jak ruch będzie jeszcze większy – czy dojadę na czas< czy szef wywali mnie na zbity łeb?! (może źle określam nazwę PKP, ale gubię się w tych dziwnych spółkach które tam powstały – dla mnie to wszystko to PKP).
  Wiem, nie jestem sam w tej "bolączce"! Pozdrawiam wszystkich dojeżdżających!!!!!!!!!! Trzymajmy kciuki za "PKP"!!!!!!!!!!

  • Takie państwo. Nieprzemyslane remonty. Głupota jest, jak ruch pociągów na naszej trasie ma wzrosnąć to nie wybudowali wiaduktu w Wymysłowie dla drogi krajowej. Będzie ciężko.

   • Ale że niby co jest nieprzemyślane? Kolej miała most budować drogowcom? Po drugie ten przejazd obecnie nie jest wcale problemowy – tam było gorzej jak nie było automatów.

    • Kolej sobie znawco powinna budować wiadukty. Zobacz trasę z mogilna do orchowa wybudowana przez Niemców. Trasa bez znaczenia już nieużywana a ma, a my mamy 21 wiek i zero postępu. Jak ma wzrosnąć prędkość pociągów? Po co pendolino? To potrzeba tras autrostad dla kolei, tam są marnowene miliardy.

     • Zbudowana przez Niemców?Była budowana rękoma Polaków i jeńców serbskich.Trzeba przyznać że Niemcy myśleli przyszłościowo i miałbyć to podobno fragment dłuższej trasy łączącej północ ze Śląskiem wzdłuż ówczesnej granicy pruskiej.O historii tej lini można przeczytać w internecie.

     • Budować sobie wiadukty można na czymś co się buduje od podstaw, a nie na czymś co już wybudowane i mocno eksploatowane. Jak teraz sobie wyobrażasz aby kolej wybudowała tam wiadukt nad drogą? To by musieli pewno na 2 lata zamknąć tą linię na co nikt mądry się nie zgodzi.

     • I tu kończy się Twoja inteligencja znawco. To co dla Ciebie jest sufitem dla mnie jest podłogą. Toż to napisałem że mogliby wybudować wiadukt drogowy wcześniej, teren jest odpowiedni, żwiru obok pod dostatkiem, już kiedyś odbywał się ruch obok przejazdu na czas remontu. Co za różnica czy pociąg górą czy dołem? Ważne, że byłoby bezkolizyjnie i już pociąg nie zderzyłby się z ciężarówką jak było jakiś czas temu. Pieniądze unijne na kolej to też bezkolizyjne przejazdy. Więc co za różnica czy wiadukt za kasę drogową czy kolejową?

     • Mogliby ale z jakiś względów nie wybudowali… i na pewno nie były to względy złośliwe.

  • Widzicie Babo, kiedy na kolei pracował „Wiktor” – to wszystko było wporządku. Dlaczego chłopak poszedł do reklamy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj