Strona główna Różne Zdemontowany fotoradar posłuży w Poznaniu

Zdemontowany fotoradar posłuży w Poznaniu

3501
27

Kierowcy przejeżdżający drogą krajową nr 15 zauważyli z pewnością brak fotoradaru przy skrzyżowaniu z Aleją Szymańskiego. Zapytaliśmy o to Inspekcję Transportu Drogowego, która administruje tymi urządzeniami.

Jak nas poinformował rzecznik prasowy ITD Wojciech Król, był to fotoradar starej generacji. Głównym jego mankamentem był brak możliwości pomiaru prędkości w obu kierunkach. Ponadto pojawiły się problemy z jego stabilnością.

Z uwagi na słabą podbudowę (stał na skarpie) przechylał się co jakiś czas. Z tych powodów został zdemontowany. ITD nie planuje zainstalowania tam nowego urządzenia.

Fotoradar nie został jednak zezłomowany. Ma się pojawić na ul. Dąbrowskiego w Poznaniu.

27 KOMENTARZE

 1. Burmistrz nawet fotoradar potrafił zlikwidować w Trzemesznie. Będzie tam duży sklep, spory ruch, na pewno bez ronda jest bezpiecznie.

  • aaa to juz wiem kto pisal Panie Kacprze ojjj nieladnie tak to samo na miescie slysze od pana i po co te zlosliwosci ? naprawde nie da sie normalnie ?

   • Proszę nie przypisywać mi cudzych komentarzy. Zdaję sobie sprawę, że burmistrz nie miał z tym nic wspólnego. Jest to oskarżenie bezpodstawne. Jeśli to prawda to proszę to udowodnić, jeśli nie to proszę nie szerzyć kłamstwa.

  • Bezpiecznie? Chłopie! Szambiarki, betoniarki, dostawcze auta jeżdżą na trasie która dzieciaki chodzą do szkoły. Skoro nie dba się o bezpieczne drogę do szkoły a rodzice mają to w nosie ze ich pociechy idą wśród tak ciężkich aut to o jakim bezpieczeństwie na dk15 ty marzysz?

  • A ty jesteś tak tępy, że nawet jak się tobie powie jasno i wyraźnie, że to Inspekcja a nie burmistrz zlikwidowała fotoradar to i tak nie zrozumiesz bo tego nie ogarniesz. I jak tu po kimś takim oczekiwać racjonalnej decyzji w głosowaniu na wyborach?

   • Ciekawe czy władze naszej gminy wiedziały o tym, czy informacja jest po fakcie. Te nasze władze to piją tylko we własnym gronie. Nie ma absolutnie, żadnego kontaktu z innymi władzami, podmiotami. Tępa to jest nasza władzą, Ty z niej jesteś. Najlepiej wszystko zwalić na innych, ale czy były próby kontaktu od nas ? Żadnego protestu nie było,

   • Jankiel ronda niewybudował ale wpłacił środki na trzeci pas jezdni prowadzącej do Lidla – a miała być kolejka linowa…

 2. Śmiech mnie ogarnia zamiast konkretnie zamontować to nie lepiej zdemontować, ot jak w Trzemesznie dba się o bezpieczeństwo.

 3. Ludzie wejście się do normalnej pracy a nie głupoty piszecie ja pracowałam 36 lat szukam pracy pilnie ktoś coś wie

  • no duda juz jednego ulaskawil z niebieską karta i uwaga zamiast z Funduszu Sprawiedliwosci dac matce z dziecmi na nowa lokalizacje mieszkania by nie mieszkali z wczesniej skazanym za znecanie pozwolil mieszkac z nimi czyli oprawca z rodzina po ulaskawieniu dudy a pieniazki z Funduszu sprawiedliwosci na Pegasusa zeby opozycje scigac podsluchiwac – tak tak to juz toczy sie komisja sledcza mozesz sobie obejrzec jak kazdy mowi nic nie wiedzialem dawniej w HADZE niektorzy tak mowili ze tylko Rozkazy wykonywalem i na kogo przyjacielu glosowales widzisz sam .

 4. Są osoby które bardzo dużo by zrobiły dla miasta a się nie wychylają bo im wstyd wysłuchiwać że tylko do koryta ich ciągnie.Zobaczymy co zrobi nowa rada i burmistrz

 5. Kandydaci piszą o swoich śmiałych wizjach naprawy naszej gminy a z drugiej strony blokują komentarze …. hmmm ciekawe dlaczego ? Wiem, że ludzie piszą dziwne rzeczy bzdurne itd… ale czy czasami kandydaci nie boją się tego tego , że te programy są w 98% bzdurą i bajką dla naszych przedszkolaków z Uszatka i Chatki Puchatka.
  wszyscy kandydaci teraz remontują drogi mają plan. Ale pytam i zadaje pytanie tym co kandydują po raz kolejny czy wcześniej nie było tego problemu? Proszę Was zlitujcie się nad suwerenem

  • Programy są po to żeby złapać wyborców. Żeby uwierzyli zejezioro popielewskie będzie do ich dyspozycji na przykład 😆 i równie inne bzdury. Po wybranej będzie jak z tuskiem nie można bo to nie można bo tamto. Ile lat jest tak samo? A ludzie daje dają się nabierać.

  • Ty nie masz komentować tylko grzecznie zagłosować 😉 Tusk też obiecywał 100 konkretów na pierwsze 100 dni, frajerzy i wyznawcy zagłosowali na niego i jego kumpli i co? Jego wyborcy bronią go za to, że tego nie zrealizował. Jak nazwać takich ludzi, którzy nie chcą realizacji programu? Nasuwa mi się kilka określeń takich zachowań. Gdzie kwota wolna od podatku 6 tysięcy na miesiąc a rok ma 12 miesięcy czyli nie 60 a 72 tysięcy kwoty wolnej od podatku?

 6. Jeden z kandydatów w swoim programie ma takie śmiałe pomysły:
  zagospodarowanie turystyczno-rekreacyjne jeziora Popielewskiego nawiązujące do koncepcji proponowanej niegdyś w programie rozwoju lokalnego (istotne jest tu uporządkowanie kwestii formalno-prawnych wokół jeziora),
  stworzenie miejsca wypoczynku przy jeziorze Kościelnym – budowa spacerowej kładki pełniącej funkcję mola z miejscami do odpoczynku, wędkowania czy wypożyczania np. rowerów wodnych oraz imprez plenerowych np. kino letnie, a także w sołectwach mających ku temu uwarunkowania i potrzeby

  Odpowiem na te papkę wyborczą tak:
  Proboszcz już kiedyś się wypowiedział i miał prawo do tego bo w większości to jego teren, że nie pozwoli na żadne działania w obrębie jeziora bo miasto nie radzi sobie z wandalizmem i złym zachowaniem a budowanie ścieżek wokół kościoła było by miejscem idealnym do tego.

  Drugi postulat:zagospodarowanie turystyczno-rekreacyjne jeziora Popielewskiego nawiązujące do koncepcji proponowanej niegdyś w programie rozwoju lokalnego (istotne jest tu uporządkowanie kwestii formalno-prawnych wokół jeziora)
  Przepraszam ale czy kandydat rozumie że program rozwoju lokalnego w tym terenie z przed 15 lat na obecną chwilę tak się zmienił , że nie ma żadnych podstaw by do tego wrócić…
  Kwestia uporządkowania kwestii wokół jeziora hmmmm życzę powodzenia i wygranej w Lotto tak jak miał Lech W . Proszę troszkę szacunku do wyborców

  • W pełni trafna ocena. Brakuje w tym programie jeszcze obietnicy lotniska co by Trzemeszno nie było gorsze od Baranowa, w którym ma powstać CPK. Znamy więc Lucy. Kozioła też. Tylko kto odgrywa rolę Kusego? Jakieś podpowiedzi?

  • Pewnie jest tuska. Obiecać, obiecać, obiecać ,a później udać głupa że się nic takiego nie mówiło ,a jak ktoś będzie przypominać o obiecankach ,to odpowiadać nie na temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj