Strona główna Różne Jarosław Jatczak – wiedza i doświadczenie. Ale nie tylko…

Jarosław Jatczak – wiedza i doświadczenie. Ale nie tylko…

3134
0

Szanowni Państwo,

Jak już wiadomo, postanowiłem kandydować w wyborach na burmistrza Trzemeszna, oddając do Waszej dyspozycji moją wiedzę, doświadczenie i kontakty. Poniżej o mnie z życia prywatnego, zawodowego,  samorządowego i społecznego.

Prywatnie

Mieszkam w Trzemesznie od początku lat 70-tych, moja żona i dzieci od urodzenia. Wszyscy uczęszczaliśmy  do trzemeszeńskim szkół, wszyscy zdawaliśmy maturę w trzemeszeńskim LO. Jestem żonaty od 35 lat, mam czworo  dorosłych dzieci i trzech wnuków. Żona Katarzyna ponad 30 lat uczyła biologii w trzemeszeńskim LO. Mam psa, a dokładnie sukę (ogar polski). Jeden z moich ulubionych cytatów, to ten z twórczości Cypriana Kamila Norwida: Słowo, które nic nie czyni, a czyn, który nic nie mówi – równa czczość. Jestem wytrwały i nastawiony na rozwiązywanie problemów, a nie wieczne zajmowanie się nimi. Gram w tenisa stołowego (jestem czynnym zawodnikiem IV-ligowej drużyny TTS Trzemeszno), pływam, jeżdżę na rowerze (tak często spędzamy z żoną urlopy); lubię film i muzykę (mam obszerną kolekcję płyt winylowych, gram amatorsko na perkusji, śpiewam). Lubię ludzi!

Zawodowo

Jestem prawnikiem z ponad 30-letnim doświadczeniem, radcą prawnym od 27 lat, przez kilka lat byłem doradcą restrukturyzacyjnym, potrafię skutecznie negocjować. Całe moje dotychczasowe życie zawodowe spędziłem poza Trzemesznem. 

W latach 1991-1993 byłem asystentem na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Katedrze Zarządzania Gospodarka Narodową (obecnie Zakład Publicznego Prawa Gospodarczego) u Pani Profesor Teresy Rabskiej, która była m.in. wieloletnim ekspertem komisji  Sejmu i Senatu w sprawach samorządowych. Tam napisałem pracę magisterską pt. Działalność gospodarcza gmin i zaraziłem się ideą samorządności. Mimo młodego wieku prowadziłem wykłady na podyplomowych studiach samorządu terytorialnego i podyplomowych studiach finansów samorządu terytorialnego UAM

Potem pracowałem m.in. w Ernst & Young, Wielkopolskiej Grupie Konsultingowej, Kancelarii DZP (byłem przez 4 lata szefem biura poznańskiego), prowadzę od 20 lat Kancelarię Prawną Jatczak i Wspólnicy (www.jjlegal.pl). Byłem doradcą prawnym władz Gorzowa Wielkopolskiego, Słupska oraz Piły przy prywatyzacjach przedsiębiorstw energetyki cieplnej czy doradcą prawnym PKP S.A. przy sprzedaży spółki zależnej Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury sp. z o.o. do Budimex S.A. Pracowałem przez wiele lat (także w jęz. angielskim) dla firm działających na całym świecie, jak np. dla Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowie (gdzie byłem też w latach 2005-2008 przewodniczącym Rady Nadzorczej) czy dla Wavin Polska S.A.  w Buku. Byłem członkiem wielu rad nadzorczych, wieloletnim przewodniczącym Rady Nadzorczej TFI Investors S.A., największego polskiego prywatnego  towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Pracowałem też dla jednostek z sektora kultury, odpowiadałem przez wiele lat za obsługę prawną Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Reprezentowałem interesy artystów i twórców filmowych (Dellfina Dellert, Agnieszka Mazanek, Prime Film Production, Paprika Studios) oraz muzycznych (Justyna Steczkowska, Raz Dwa Trzy, Back To the Ocean). A to tylko część mojego doświadczenia zawodowego. 

Samorządowo

W latach 1992-1996 byłem członkiem komisji rewizyjnej Rady Miasta i Gminy Trzemeszno. Aktywnie angażowałem się w każde (od roku 1994) wybory samorządowe, albo startując do Rady, albo zakładając komitety wyborcze i organizując z sukcesami ich pracę. Nigdy jednak nie byłem radnym. Od roku 2023 jestem jako przedstawiciel Gminy wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Remondis Aqua Trzemeszno (spółka z udziałem Gminy) i doradcą burmistrza w sprawie zmian warunków współpracy z Remondis Aqua (udziałowiec Remondis Aqua Trzemeszno) – dzięki mojemu zaangażowaniu do tej pory zostały diametralnie zmienione  warunki umowy o zarządzanie z Remondis Aqua, trwają zaawansowane rozmowy dotyczące zmiany warunków umowy dzierżawy majątku sieciowego oraz zmian ustalonych przy prywatyzacji zasad korporacyjnych (jednomyślność w podejmowaniu decyzji), zostały też dzięki mnie wyjaśnione i uporządkowane wieloletnie spory dotyczące podatku od nieruchomości.

Wybierając mnie, wybierasz burmistrza, który:

  • Sprawi, że będziemy dumni nie tylko z naszej historii i tradycji, ale też wreszcie z teraźniejszości.
  • Zintegruje społeczeństwo poprzez zorganizowanie nowoczesnych centrów aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zmodernizuje halę sportową. Odnowi Dom Kultury. Stworzy przestrzenie koncertowe. Zorganizuje salę kinową. Zwiększy dostępność żłobka i przedszkoli.
  • Zadba o jakość edukacji na każdym poziomie i zapewni dzieciom i młodzieży warunki do jak najlepszego rozwoju (m.in. rozszerzając dotychczasową ofertę edukacyjną w szkołach średnich). Powoła Młodzieżową Radę Miejską
  • Dostosuje gminę do potrzeb wszystkich grup społecznych. Umożliwi aktywizację społeczną osób z niepełnosprawnościami. Zmodernizuje wygląd i funkcjonowanie urzędu, dopasowując budynki publiczne do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
  • Zadba o bezpieczne przestrzenie miejskie. Zainwestuje w nowoczesny monitoring. Rozbuduje ścieżki rowerowe i spacerowe
  • Zlikwiduje wykluczenia komunikacyjne. Zapewni dostępność transportu publicznego na terenie całej Gminy.
  • Nawiąże dialog z przedsiębiorcami,  zadba o relacje z nimi i ich wsparcie dla Gminy.
  • Będzie rozwiązywał problemy, a nie o nich opowiadał. Będzie skuteczny.

To jest nasz program, który zamierzamy konsekwentnie realizować. Rozpoczynamy wraz z kandydatami na radnych spotkania z wyborcami – jeśli chcesz z nami porozmawiać, zadać pytania, coś zaproponować, czy po prostu zobaczyć, jacy jesteśmy, zapraszamy na najbliższe:

22.03 (piątek) godz. 18.00 – świetlica wiejska w Niewolnie,

25.03 (poniedziałek) godz.18.00 – świetlica wiejska w Zieleniu

26.03 (wtorek) godz.18.00 – świetlica wiejska w Lubiniu

Następne spotkania w Trzemesznie, Kruchowie i Trzemżalu już po Świętach Wielkanocnych.

A w kolejnym materiale przedstawię osoby, które patrzą na naszą gminę podobnie, jak ja i zdecydowały się mnie wesprzeć, a wiec 13-tkę, która będzie kandydować do Rady Miejskiej Trzemeszna z listy nr 13.

Sfinansowano ze środków KWW Jarosława Jatczaka