Strona główna Różne Zawodniczki TTS zwyciężyły w Niechanowie

Zawodniczki TTS zwyciężyły w Niechanowie

1157
7

W ubiegły czwartek w hali Zespołu Szkół w Niechanowie, w ramach Gimnazjady XVIII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych Rejonu Poznań Teren Wschód w tenisie stołowym. Patronat honorowy nad mistrzostwami pełnili Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska.

Do rywalizacji przystąpiło dziewięć zespołów w kategorii dziewcząt oraz dziesięć drużyn w kategorii chłopców. Wśród żeńskich ekip znalazły się reprezentantki trzemeszeńskiego gimnazjum – Nikole Galus i Jagna Jatczak, po tym jak wywalczyły awans w mistrzostwach powiatu gnieźnieńskiego. Otwarcia imprezy dokonał Prezes UKS Niechan Zbigniew Linkiewicz – główny organizator zawodów.

Turniej w obu kategoriach rozegrano najpierw systemem grupowym, a półfinały i finały pucharowo. Zdecydowany prym wiodły gimnazja z powiatu gnieźnieńskiego. Trzemeszeńska para trafiła do grupy A wraz z zespołami Gimnazjum w Kórniku, Gimnazjum w Kołaczkowie oraz Gimnazjum w Pięczkowie. Tę fazę dziewczęta przeszły koncertowo wygrywając wszystkie pojedynki 3:0. W meczu półfinałowym Nikole i Jagna spotkały się z rówieśniczkami z Paczkowa.

Spotkanie to również zakończyło się wygraną 3:0. W pojedynku o pierwsze miejsce trzemesznianki zmierzyły się z reprezentacją Gimnazjum w Kiszkowie. Ta potyczka okazała się najbardziej emocjonująca i wymagająca. Profesjonalizm i opanowanie zawodniczek TTS Trzemeszno zdecydowały o zwycięstwie nad przeciwniczkami 3:2. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Dwie najlepsze pary uzyskały awans do finałów wojewódzkich.

1. Gimnazjum Trzemeszno – awans
2. Gimnazjum Kiszkowo – awans
3. Gimnazjum Kołaczkowo
4. Gimnazjum Paczkowo
5-6. Gimnazjum Pięczkowo i Gimnazjum Nekla
7-8. Gimnazjum Kórnik i Gimnazjum nr 1 Jarocin
9. Gimnazjum Słupia Wielka

Sędzia główny – Tadeusz Nowak – prezes Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego.

(ms)


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

7 KOMENTARZE

 1. No proszę gimnazjum się pięknie popisało. Dziewczynki przyniosłyście chlubę szkole i sobie. Gratulacje wielkie jak dzisiejszy Srebrny Glob !

  • Gimnazjum????
   Czy w gimnazjum choć jeden raz na zajęciach wf był temat z teniasa stołowego?
   Szacun należy się wyłącznie dziewczynom, trenerce p. Agnieszce i TTS Trzemeszno!
   Dziewczyny! Zwycięstwa w finałach wojewódzkich!
   Trzymamy za Was kciuki!!!
   Pokażcie klasę tak jak Wasze poprzedniczki MISTRZYNIE: Daria Skulska i Zuzanna Jatczak 🙂

   • Były gimnazjalista to chyba sfrustrowany człowiek, pełen niechęci do innych. Tenisa się chciało na wf-e a czytać ze zrozumieniem nie umie.

 2. Brawo, brawo brawo-w czasach w których niezwykle trudno odciągnąć młodzież od komputerów, konsol, ipodów ,telefonów itd,a zajęcia w-f w szkole traktowane są jak zło konieczne ,taka pasja sportowa zasługuje na uznanie i szacunek. A do tego takie sukcesy…
  Gratuluję i pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj