Strona główna Kultura Zatańczmy Poloneza na 100-lecie Niepodległości

Zatańczmy Poloneza na 100-lecie Niepodległości

4134
8

„Taniec polski”, „chodzony”, „pieszy”, „gęsi”, a z francuskiego „la polonaise” – dziś znany jest głównie pod jedną nazwą – „polonez”. Taniec tak polski, że potrafi go zatańczyć chyba każdy, kto urodził się Polakiem.

Stąd bardzo ciekawy pomysł trzemeszeńskiego Domu Kultury, żeby 100-lecie Niepodległości Polski uczcić właśnie tym tańcem. Organizatorzy zapraszają i zachęcają wszystkich mieszkańców bez względu na wiek i umiejętności taneczne, aby w piątek 15 czerwca wziąć udział w biciu rekordu w liczbie par tego narodowego tańca.

Jak zapewnia dyrektor DK Mariusz Zieliński, jest to taniec prosty i zarazem dostojny. Nikt nie musi obawiać się, że mu nie podoła . Wystarczy tylko spoglądać na parę poprzedzającą nas w tańcu. Prowadzącymi zaś będą – jak można się domyślić – członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha”.

My Polacy z powodzeniem dajemy sobie radę z krokiem „poloneza”, czasem tylko musimy mieć okazję, żeby się o tym przekonać. Namawiam wszystkich mieszkańców miasta i gminy, bądźmy w tym dniu razem. Pokażmy, że tak wielką rocznicę można uczcić wesoło i zabawnie” – zachęca M. Zieliński.

Dyrektor dodaje, iż mile widziana jest każda para – małżonkowie, narzeczeni, koleżanki i koledzy, znajomi, rodzeństwo itp.

O godzinie 18:00 na placu H. Cegielskiego w uroczysty nastrój wprowadzi uczestników „Strzecha”. Po około półgodzinnym koncercie ulicami miasta ruszy korowód. Trasa przebiegać będzie ul. św. Jana do pl. Kilińskiego, a następnie z powrotem w kierunku bazyliki. Zakończenie nastąpi przy Domu Kultury.

Przy okazji pracownicy DK informują, że z przyczyn organizacyjnych, w piątek od godziny 15:30 do 20:00 wyłączona z ruchu będzie ulica 1 Maja. Tam bowiem przewidziano miejsce dla uformowania się tanecznego korowodu.

8 KOMENTARZE

    • koszt jednego stroju to około 1500zł więc raczej nie wypożyczy. poza tym tu chodzi o tanie i ilość uczestników a nie ubiór

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj