Strona główna Różne Zapomnieli o kotłowni?

Zapomnieli o kotłowni?

1694
16

Wśród propozycji zmian budżetowych, jakie zaproponował na ostatniej sesji burmistrz Krzysztof Dereziński, szczególne zdziwienie wśród radnych wzbudziła jedna z pozycji. Chodzi o 400.000 złotych, które planuje się przeznaczyć na budowę nowej kotłowni przy Szkole Podstawowej w Trzemżalu.

Konieczność zwiększenia mocy ogrzewania jest oczywista, z uwagi na dobiegającą końca budowę hali sportowej. Radni dopytywali jednak, dlaczego nie zaplanowano nowej kotłowni przystępując do projektowania hali, a robi się to teraz, gdy za chwilę ma nastąpić jej otwarcie.

Sprawę tłumaczył kierownik referatu inwestycji Norbert Dąbek. Poinformował radnych, iż początkowo zakładano tylko przebudowę istniejącej kotłowni i dostosowanie jej do nowych potrzeb. Miało to polegać między innymi na obniżeniu posadzki tak, aby wysokość pomieszczenia była zgodna z obowiązującymi normami.

Jednak po skuciu posadzki okazało się, że pod budynkiem szkoły, w miejscu gdzie usytuowana jest kotłownia nie ma fundamentów. Dalsze pogłębianie pomieszczenia groziłoby zawaleniem. Istnieją wprawdzie metody „podchwycenia” istniejących ścian, ale wykonują to tylko specjalistyczne firmy. Zastosowanie takiej metody byłoby droższe od budowy nowej kotłowni.

Jak stwierdził, nikt rozsądny nie przypuszczał, że pod budynkiem może nie być fundamentów. Trudno mi to racjonalnie wytłumaczyć – dodał.

Kierownik wyjaśnił też, iż ściany zostały zabezpieczone odpowiednim „sarkofagiem” z betonu, nie ma więc obecnie zagrożenia. Niebezpieczeństwo pojawiłoby się z pewnością w momencie pogłębiania pomieszczenia.

W głosowaniu radni poparli zmiany w budżecie, tym samym wyrazili zgodę na sfinansowanie budowy kotłowni.

16 KOMENTARZE

  • Trzemeszo jak tlenu potrzebuje zmian od góry do dołu. Władza deprawuje a władza absolutna deprawuje absolutnie.

 1. Dokładnie zmiana dyrektora jest bardzo potrzebna same problemy w tej szkole najpierw rodzice walczyli o zmianę nauczyciela od matematyki później o podział klasy a dyrektor i tak nic z tym nie robi…… Zmiany zmiany i jeszcze raz zmiany?????

 2. To nie zmiana dyrektora a zmiana Krzysztofa Derezinskiego zwalić ze stanowiska BURMISTRZA miasta jaki Pan taki kram blok woda remiza fundamenty sala kotłownia. Pan przewodniczący w zeszłym roku informację zlozýl o kotłowni na komisji sesji rady gminy i burmistrz ze swita a gdzie jest nadzór nad budową projektant no i gospodarz tej imprezy familia chojeckich takie rzady sprawuje a radny za co kasę bierze z trzemzala to po to aby szkole kupić to są Trzemeszna nauczyciele jak uczą tak rządzą

  • Kolego ta szkola stoi na gruncie gdzie sa kurzafki ze starej kotlowni przedtem miejscem do składowania węgla piece kaflanne byla odprowadzana do rowu gdyż na środku jest studzienka wszyscy wiedzieli o tym.Budujac halę sportową wiedzieli co ich czeka przecież woda zalewala wykopy burmistrz nie wiedział-jaja sobie robi – o urlopie pamietal a o robocie zapomniał tak się dzieje od początku jego bycia Burmistrzem miasta i gminy Trzemeszno ktos dobrze porównał do nauczania i rzadzenia nauczycieli to sa porażające błędy tego nie należało nie przewidzieć tak robia urzednicy bez braku honoru braku zainteresowania wizja przyszłości swej działalności politycznej a czlowiek który nie przeszczega prawa jeździ po spożyciu alkoholu nie powinien być burmistrzem należy pamiętać że takie zdarzenia mogły być prędzej bez konsekwecji co mozna wywnioskowac po wpisach należało-referendum w sprawie-i goscia odwołać aby wstydu i strat nie było a teraz winą obarcza wszystkich tylko nie mowi że za fundusze kasę to jest jego dzialka bo jak przew dal życzenia świąteczne to miał pretesje ze on burmistrz zadzi komu zaplacic i za co a teraz zapomniał.

   • Czy Anonim pisze z wioski obok, bo po składni się domyślam, że tak. Kotłownia była postawiona, bez fundamentów i tu jest gwóźdź programu. Widać wcześniej był taki sam nadzór nad inwestycjami jak dziś.

 3. No zrobione zostalo wiecej to fakt ale to nie tylko sie liczy….podejscie do ludzi takze jest wazne szczegolnie co do dzieci

 4. Nigdy wszystkich nie pogodzisz, dla jednych ma dobre podejście dla innych nie. Kiedyś wiele spraw było zamiatane pod dywan, dyrektor robił wszystko aby pewne rzeczy nie opuściły ścian szkoły. Teraz jest inaczej. Dyrektor robi wiele aby pogodzić wszystkich ale się nie da.

 5. Dzień dobry,
  zapomnieli o kotłowni dla szkoły?
  To trochę tak jakby zapomnieć o zakąsce i popitce do….
  Niby można, ale zawsze źle się kończy…
  pozdrawiam
  TDi

 6. ,,Kiedyś było tu ściernisko teraz będzie San Francisco,, !
  Tak może być jedynie w marzeniach .
  Kpina i jeszcze raz kpina ! Wypierdzielić na zbity pysk całe to towarzystwo RATUSZA na czele z jego szefem . Podziękować serdecznie Radzie Miejskiej i nigdy więcej nie dopuścić ich członków do ponownej zabawy w kotka i myszkę . Ruina intelektualna , amatorszczyzna połączona z niewiedzą . Jakie to typowe dla laików z Trzemeszna i okolic . Kompletny brak szacunku do siebie a przede wszystkim do wyborców . Nowo narodzeni bohaterowie przemian , karierowicze upadku , zaciemniania i ignorancji . Starczy nieprzemyślanych decyzji
  owijania sobie wokół palca swoich ,, pracodawców ,,tej prawdziwej siły samorządu .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj