Strona główna Sport i rekreacja Zakończyły się rozgrywki XI Grand Prix TTS w tenisie stołowym

Zakończyły się rozgrywki XI Grand Prix TTS w tenisie stołowym

5572
0

Już po raz jedenasty w ostatnich miesiącach odbywały się rozgrywki Grand Prix w tenisie stołowym, organizowane przez Trzemeszeńskie Towarzystwo Sportowe. Wzięło w nich udział 86 zawodników z 2 województw: wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego.

Tym razem rozgrywki odbywały się w 4 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, zawodnicy do 30 lat, powyżej 30 lat oraz powyżej 50 lat. Turnieje były rozgrywane w jedną niedzielę w miesiącu od września 2017 do kwietnia 2018 w hali trzemeszeńskiego OSiR-u.

Jak co roku, w każdym turnieju rozgrywki były prowadzone w pierwszej fazie systemem grupowym, następnie zaś pucharowym o każde punktowane miejsce. Tradycyjnie więc okazji do gry było, jak zawsze, dużo – każdy zawodnik mógł rozegrać w czasie jednego turnieju od kilku do czasami nawet kilkunastu meczy.

Łącznie odbyło się 8 turniejów, a o ostatecznej kolejności decydowała suma punktów zdobyta we wszystkich turniejach. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali cenne nagrody rzeczowe, a ponadto, jak co roku, rozlosowano także nagrody rzeczowe wśród zawodników, którzy uczestniczyli w co najmniej 6 turniejach.

Przy czym losowano jedynie kolejność wyboru z puli nagród, bowiem nagrody były przygotowane dla wszystkich, którzy spełnili to kryterium. Puchary oraz część nagród została sfinansowana z budżetu Gminy Trzemeszno.

W kategorii szkoła podstawowa zwyciężyli:

1. Filip Dziel (Trzemeszno)
2. Wiktoria Rożek (Trzemeszno)
3. Wanda Walter (Trzemeszno)

Najlepsi w kategorii do 30 lat to:

1. Aleksander Górczewski (Głębokie)
2. Patryk Macudziński (Konin)
3. Krzysztof Chmielewski (Łubowo)

Z kolei podium w kategorii powyżej 30 lat przedstawiało się następująco:

1. Sławomir Rodziewicz (Poznań)
2. Piotr Adamczak (Zieleń)
3. Mirosław Garstka (Głębokie)

I wreszcie ostatnia kategoria wiekowa, w której występowali zawodnicy powyżej 50 lat:

1. Bohdan Jędrzejewski (Świerkówiec)
2. Radosław Wypychowski (Konin)
3. Paweł Olszak (Zawisza)

W ostatnim turnieju wzięła udział Natasza Żełudok z Inowrocławia, jeszcze nie tak dawno występująca w I lidze kobiet. Ponieważ był to jedyny turniej z cyklu, w którym zagrała, nie miała oczywiście szans na końcowy sukces, niemniej wszystkie rozegrane przez nią (wyłącznie z mężczyznami) mecze były bardzo widowiskowe, ponieważ Natasza jest obrońcą i sama rzadko atakuje.

Mimo tego wszystkie gry zakończyły się jej zwycięstwem. A pokonała miedzy innymi dwóch najlepszych zawodników w kategorii powyżej 30 lat, tj. Sławomira Rodziewicza i Piotra Adamczaka.

Kolejna, tym razem już XII edycja Grand Prix w tenisie stołowym rozpocznie się po wakacjach (we wrześniu) i mamy nadzieję, że Natasza odwiedzi Trzemeszno także w kolejnych turniejach. Jednak wcześniej, 1 maja, czekają nas jeszcze Otwarte Mistrzostwa Gminy Trzemeszno, którego organizatorami są OSiR i TTS.

Wszystko wskazuje na to, że jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego, gościem specjalnym mistrzostw, który wręczy puchary najlepszym zawodnikom będzie legenda polskiego tenisa stołowego, najbardziej utytułowany obok Andrzeja Grubby polski zawodnik czyli Leszek Kucharski.

Początek zawodów o godzinie 10:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj