Strona główna Różne XXIX Bieg im. Jana Kilińskiego

XXIX Bieg im. Jana Kilińskiego

3848
19

Za nami XXIX Bieg im. Jana Kilińskiego. Oprócz głównego biegu na dystansie półmaratonu ścigano się ulicami miasta na 3,5-kilometrowej trasie. Odbyły się też – jak co roku – biegi dla dzieci i młodzieży.

W półmaratonie najlepszymi okazali się reprezentanci Ukrainy. Najszybciej pobiegł Vitalii Kuznetsow, a wśród kobiet triumfowała Veronika Kalashnikowa.

Z mieszkańców naszej gminy najlepszy był Hubert Kisiel, natomiast wśród pań Kamila Kolberg.

Na dystansie 3,5 km zwyciężyli reprezentanci MKL Tlen Mogilno. Zwycięzcą okazał się Jędrzej Wolski, najszybszą kobietą była Zosia Malińska (rocznik 2007).

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią odnotowano znaczny spadek frekwencji. Bieg główny ukończyło 241 zawodników (w 2019 – 478), krótszy dystans 98 (w 2019 – 204) Trudno ocenić jakie są tego powody, ale z tendencją spadkową boryka się ostatnio większość imprez biegowych w Polsce.

Sporą frekwencję zanotowano natomiast w biegach dziecięcych i młodzieżowych, w których wystąpiło ponad 400 zawodników. Wszyscy otrzymali medale.

Szczegółowe wyniki dostępne są |TUTAJ|.

Dzisiaj, o godzinie 19:55 w TVP Poznań, wyemitowana zostanie relacja z biegu.

19 KOMENTARZE

  • Czy to prawda, że osir płaci tv niemałe pieniądze, żeby przyjechali? Jeśli tak jest to kto na to pozwala?!
   Takie potrzeby w gminie a tutaj marnotrawenie pieniędzy. Jak wygląda budżet na taką imprezę? Gdzie to sprawdzić?
   Biegaczom gratuluję.

    • Serio sądzisz,że krótka wzmianka materiału przysporzy im reklamy? Przecież to nie np. maraton w Warszawie! Naiwny(a).
     Swoją drogą po co trzy biegi w tak skromnej finansowo gminie? Ten z Kamieńca? Kolejna 15 km? To chyba wymyslił asystent a jego już nie ma. Pieniądze przeznaczyć na inne potrzeby. A właśnie? Ile konkretnie kosztuje to gminę. Gdzie to sprawdzic? Też biegaczom gratuluję .

     • I jeszcze jedno pytanie. Dlaczego w artykule jest p.Kolberg najszybsza z gminy a na stronie osir w ogóle jej nie ma? Biegły tylko trzy panie od nas, tak trudno policzyć?

     • Pani Kamila nie znalazła się na liście wyników w kategorii gmina Trzemeszno. Według organizatorów nie zaznaczyła tego faktu przy zapisach internetowych, a to zgodnie z regulaminem powoduje, że nie jest w tej kategorii klasyfikowana. Sama zainteresowana jest innego zdania, uważa, że zaznaczyła kategorię dodatkową. Nie czujemy się kompetentni, aby rozstrzygać ten spór. Pewne jest to, że Pani Kamila pobiegła najszybciej z zawodniczek naszej gminy. Świadczą o tym chociażby wyniki w kategorii open. Stąd taka informacja w naszym artykule.

 1. Fajny bieg, fajna pogoda mimo, że większość dystansu biegło się pod wiatr. Co do p. Kamili musiał być jakiś błąd w systemie datasport, miałem to samo ale w porę się zorientowałem. Przy zapisie na bieg zaznaczyłem, uczestnik g. Trzemeszno, opłaciłem, a kilka dni przed biegiem tej opcji przy moim nazwisku nie było. Edytowałem swoje dane i ponownie musiałem to zaznaczyć

  • Czyli system nie do końca sprawny. Tym bardziej, że Kama twierdzi, że ma potwierdzenie z zaznaczeniem gm. Trzemeszno. Błędy mogą się zdarzyć, tym bardziej że tu wygląda na błąd operatora systemu a nie OSiR.. Trzeba tylko umieć wyjść z tego z twarzą. Wierzę, że tak będzie. Chyba, że nie wszystko wiem i jest inaczej. To wtedy też trzeba wyjaśnić.

 2. Przy sprawdzaniu czy wpłynęła opłata byłam zaznaczona , a później nie miałam potrzeby ponownie sprawdzać tym bardziej że na potwierdzeniu email jest zaznaczone g. Trzemeszno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj