Strona główna Na sygnale Informacja CBŚP po działaniach w gminie Trzemeszno

Informacja CBŚP po działaniach w gminie Trzemeszno [FILM]

14586
24

Na początku marca informowaliśmy o działaniach funkcjonariuszy CBŚP, przeprowadzonych na terenie gminy Trzemeszno. Wówczas, w wyniku czynności w mieście oraz w Ostrowitem, zatrzymano conajmniej jedną osobę.

Dziś, dwa miesiące po tych wydarzeniach, CBŚP wydało komunikat prasowy. Jak się z niego dowiadujemy, czynności mundurowych dotyczyły nielegalnej produkcji papierosów.

Poniżej publikujemy pełen komunikat:

9 osób zatrzymanych, zlikwidowana fabryka papierosów, dwie krajalnie tytoniu, w których znajdowały się dwie linie do cięcia liści tytoniu i linia do produkcji krajanki tytoniowej do fajek wodnych oraz przejęcie około 5 ton tytoniu i blisko 400 tys. papierosów, to efekt wielomiesięcznego działania CBŚP i Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Decyzją sądu 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych.
Policjanci z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się wytwarzaniem wyrobów tytoniowych bez wymaganych zezwoleń, bez akcyzy i nieuiszczanie należnych podatków. Śledczy oszacowali, że w wyniku działania grupy straty Skarbu Państwa mogły wynieść co najmniej 50 mln zł.
Na podstawie zebranych informacji policjanci CBŚP przeprowadzili w marcu działania na terenie województwa wielkopolskiego oraz kujawsko – pomorskiego. W akcji, wzięło udział blisko 100 policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji, z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie oraz z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu, Bydgoszczy i Gorzowa Wielkopolskiego. Podczas działań zatrzymano 8 mężczyzn oraz zlikwidowano fabrykę papierosów i dwie krajalnie tytoniu, w których znajdowały się dwie linie do cięcia tytoniu oraz jedna linia do produkcji krajanki tytoniowej do fajek wodnych, tzw. melasa. Przejęte maszyny służące do rozdrabniania tytoniu i produkcji papierosów funkcjonariusze wstępnie wycenili na kwotę około 400 tys. zł.
Na terenie 7 posesji w powiatach: gnieźnieńskim, słupeckim i włocławskim policjanci łącznie przejęli około 5 ton tytoniu oraz blisko 400 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również telefony komórkowe, komputery, radiostacje oraz zagłuszarki GSM i GPS, 14 tys. zł oraz 4 samochody dostawcze.
Następstwem marcowych działań było zatrzymanie mężczyzny, kolejnego podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Ośmiu zatrzymanym w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wytwarzania wyrobów tytoniowych w postaci krajanki tytoniowej oraz paserstwa wyrobów akcyzowych. Dziewiątej osobie grozi odpowiedzialność za paserstwo wyrobów tytoniowych w postaci papierosów i krajanki tytoniowej. Wobec sześciu mężczyzn, w wieku od 19 do 50 lat, zastosowano środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania.

Zobaczcie zdjęcia i film z czynności mundurowych, w tym z akcji na terenie Ostrowitego. Autorem materiałów jest CBŚP.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

24 KOMENTARZE

 1. Duzo towaru 😀 który w niewyjaśnionych okolicznościach znika z ,,magazynow,, CBS-u 🙃😉🙂 oficjalnie komisyjnie wszystko zostało ,,spalone,, 🤗🤗🤗pozdrawiam

 2. To już druga fabryka fajek zlikwidowana w naszym mieście i okolicach Poprzednia likwidacja miała miejsce ok. 10 lat temu i znajdowała się w byłej fabryce mebli Tylko wtedy likwidatorami była Straż Graniczna

 3. Plstfusy chcieli likwidacji CBA. To jest sztandarowy punkt programu. Zdzichu Kaczor już nie dziewica już wiesz dlaczego tego chcieli.

   • Chłopaki bandyta putin już dla was ma medale i honorowe obywatelstwo za wspieranie jego trolli. Zróbcie sobie ładne fotki do paszportów 😄😄 A co policja nie potrafi poszukać w swoim regionie bandytów?

  • Tak do Twojej wiadomości bo wiem że ciężko dźwigasz ten „krużganek oświaty” Antylewaku i nie masz czasu na naukę😄😄 to CBŚP i CBA to dwie różne bajki.

   • Doprawdy? Dziękuję chodzącą wikipedio. Naprawdę nie wiedziałbym, gdyby nie ty. Wyraźnie napisałem o tym, że platfusy chcą likwidacji CBA ( Centralnego Biura Śledczego) powołanego za pierwszych rządów PiS w latach 2005-2007. Niemniej CBŚP też śledzi przestępstwa i to was krętacze boli. Nie można już wałów i lodów kręcić. Dzięki temu te „zakopane” głęboko w kieszeniach oszustów od VAT pieniądze Polaków znalazły się i można było jak wy to nazywacie rozdać. Lepiej rozdać to wszystkim niż przyzwalac aby złodzieje w białych kołnierzykach ru… li kolejne panienki na nowiutkich jachtach. Dostrzegasz różnice? Pewnie dostrzegasz i nie możesz doczekać się powrotu do władzy tych którzy przyzwalali na wały.

    • Ale w tym artykule jest mowa o CBŚP- czyli ruski trollu znów manipulujesz. To zrozumiałe bo ty nie znasz języka Polskiego i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem a tłumacz google nie daje rady:) Twój idol bandyta putin nie będzie z ciebie zadowolony, że tak łatwo się zdekonspirowałeś- musisz mocno uważać na siebie:) bo on nie ma litości.

     • Widzisz ruski trollu każdy Polak potrafi odczytać takie skróty a trolle bandyty putina nie.

  • zastanowmy sie logicznie czy Putin wsierac bedzie PIS czy PO czy Lewice ?
   ja na jego miejscu bym napiucic hakerow by poprawili wynik wyborczy PIS bo za darmo UE beda rozsadzac a jak kogos w UE nie i nie ma w Nato to wowczas „specjalna operacja wojskowa” sie dzieje takze gratuluje a gdyby Miler i Buzek nie zabral sie za Gazoport to dzis Pis by mial kolejna ląke do oplacani a40 tysia za moesiac

   w bibli napisane nawet „po czynach ich poznacie” ci co w 1 lawce w kosciele siedza zwykle najglosniej wyją ojj rozliczymy was za to lamanie konstytucji rozliczymy beda spier..c do Putina bo tam wladza Unii nie siega a ty razem ze swomi idolami pewnie

   • To już z nika Zdzicha nie piszesz ,trolu tfuska?Popatrz na te swoje wypociny i jak się sam tu męczysz pod tymi różnymi nazwami . Pitolisz jak mały Kaziu po dużym piwie.

   • Od kiedy to lewactwo twojego pokroju do biblii zagląda? A sprzedawczyk, pachołek makreli , nie raz konstytucję łamał i nic mu nie zrobili .

    • Anonimku słowo Biblia o której piszesz wyżej powinno być z wielkiej litery-a dlaczego to sobie poszukaj może się czegoś nauczysz. Reszta Twojego wpisu to Twoje marzenia.

     • 231 lat temu Zachód i Rosja miały jeden cel – nie dopuścić do tego, aby Polska była silniejsza. Użyli do tego „swoich Polaków”. 231 lat mija i ciągle jest …. to samo ,przez takich lewackich pachołków jak ty. Biblię zostaw tym którzy ją rozumieją i wiedzą do czego służy ,pachołku tfuska.

     • Super już czegoś się nauczyłeś. W swoim mniemaniu jesteś wielkim Polakiem a tak naprawdę malutkim człowieczkiem, który musi się jeszcze dużo uczyć. A Biblię należy czytać codziennie i ona nie jest tylko dla tych, którzy ją rozumieją. Popytaj księży to uzyskasz odpowiedź i może znów się czegoś nauczysz.

 4. mogli jeszcze czołgiem wjechać. Pokazówa do fleszy. Poobwieszali się sprzętem jak na desant do Donbasu a tu chłopek kręci faje na maszynce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj