Strona główna Polityka Wyższe opłaty, a być może podatek od psów

Wyższe opłaty, a być może podatek od psów

4789
54

Jak co roku jesienią pojawia się temat stawek za różnego rodzaju opłaty, jakie mają obowiązywać w następnym roku. Na wczorajszych obradach komisji Rady Miejskiej dyskutowano o podatkach i cenach za wywóz nieczystości.

Burmistrz Krzysztof Dereziński zaproponował podwyżkę za śmieci z 30 zł do 36 zł od osoby. Podatki natomiast mają wzrosnąć w większości o 15%, z wyjątkiem podatku transportowego. Ten, według propozycji burmistrza, ma pozostać na niezmienionym poziomie. Nie zgodził się z tym Tadeusz Pawlak twierdząc, iż powinien być podniesiony jak wszystkie pozostałe. Decyzja w tej sprawie zostanie prawdopodobnie podjęta na sesji.

Jak tłumaczył wiceburmistrz Dariusz Jankowski, obecne stawki za odbiór nieczystości nie należą do wysokich na tle innych gmin. Jak mówił, już w tym roku w wielu samorządach naszego powiatu obowiązują ceny na tym poziomie, co proponowane u nas na przyszły rok. W Witkowie są one już obecnie wyższe i wynoszą 38 zł. Mówił też o rosnących kosztach, które mają wpływ na wysokość stawek.

Nikt z radnych nie kwestionował zasadności podwyżek, dyskusja toczyła się jedynie wokół ich wysokości. Za ich wprowadzeniem, ale w mniejszej skali, był Benedykt Nitka. Przewodniczący zauważył jednocześnie, że stawki są obecnie w takiej wysokości, ponieważ były za małe podwyżki w przeszłości. Do jego wypowiedzi odniósł się Maciej Dalewski, który zasiadał w radzie w poprzedniej kadencji. Zarzucił przewodniczącemu niekonsekwencję, gdyż z jednej strony twierdzi, iż ceny były za mało podnoszone, a z drugiej wnioskuje o zmniejszenie skali podwyżek.

W głosowaniu zaproponowane przez burmistrza podwyżki poparli Tadeusz Pawlak, Kacper Lipiński, Renata Wiśniewska, Maciej Dalewski, Piotr Lewandowski. Przeciwni byli Marcin Jakubiak, Dominik Woźniak, Renata Buzała oraz Benedykt Nitka. Agnieszka Bartz i Grzegorz Koperski wstrzymali się od głosu.

W dyskusji pojawiła się jednak inna propozycja. B. Nitka wrócił do swojego pomysłu sprzed 3 lat, czyli podatku od psów. Jak mówił, gmina wychodzi naprzeciw właścicielom czworonogów, wspomniał przy tym o wybiegu dla psów. Złożył wniosek o przygotowanie takiego projektu uchwały. Radni nie wyrazili entuzjazmu tym pomysłem, głosowanie nad nim odbędzie się jednak dopiero po przygotowaniu przez burmistrza konkretnej propozycji uchwały w tej sprawie.

54 KOMENTARZE

 1. Moj pies biega i sra na pojej posesji. Karmie go i lecze z moich pieniędzy. Mam dwa psy ze schroniska. Mam płacić jeszcze podatek przepraszam k u X X a za psa? Żarty sobie robicie. Macie kasę na wyrzucanie jej na durne pomysły typu wybieg dla psa z którego nie widziałem żeby ktokolwiek kiedykolwiek korzystał więc odczepcie się od ludzi którzy dali dom zwierzęciu i którzy utrzymują te zwierzeta ze swoich CIĘŻKO zarobionych pieniędzy. Nie zapłacę ani grosza.

  • Rozwiązanie jest proste. Wszyscy co mają psy powinni płacić. Na spacerki chodzi każdy ale tylko niektórzy się nachylają i zbierają po psie. Z reguły odwraca głowę w przeciwną stronę. Na śniegu najlepiej widać. Płacić i płakać. Płacimy za wszystko; za grunty, za dom na tym gruncie, za kostkę na tym gruncie czy za deszcz padający na ten grunt itd.

   • Jeśli moj pies nie spaceruje po ulciach publicznych bo ma kawał hektara by biegać to niby dlaczego mam płacić podatek za psa za spacerowanie z nim? Za podnoszenie kup których w miejscach publicznych nie robi? Czytanie ze zrozumieniem człowieku………

 2. Spoko. Jak będę zarabiac tyle co urzędnicy to mogę zapłacić nawet 40 zł. Tymczasem proszę się od nas obywateli od…. Bo póki co płacimy ciągle podwyżki a ani bezpieczeństwo się nie poprawia ani jakość życia. Proponuję wyjść na ulicę i pognać te władze naszą jak pognaliśmy PiS. Dość oskubywania podatników. Nie dostaliśmy powyżej w pracy więc podatków kolejnych i podwyżek kolejnych nie zamierzam placic.

 3. Mamy już dość waszego kolesiostwa układów układzików, cała władza w tym trzemesznie do wymiany. Podwyżki za śmieci sobie dajcie. Obywatelu zostawcie w spokoju!

  • Żebyś wiedział. Ta ekologia to kolejny biznes. Jestemy robienie w [..]. Segregujesz a rachunki coraz wyższe. Ta ekologia wieka a z drugiej strony strzyża drzewa do takiego stanu zw niedługo tylko pieniek i korzenie zostaną. Pic na wodę kolejny. Czas chyba wyjść na ulice

  • Bo ekologia obecnie nie ma nic wspólnego z ekologią W dzisiejszych czasach to tylko pusty slogan dzięki któremu można doić ludzi Są firmy które powstały i utrzymują się dzięki tej tak zwanej ekologii Przykład ? Proszę bardzo Wyprowadzono zakaz używania plastikowych noży , łyżeczek itp Niby ok ale w zamian wyprowadzono drewniane tego typu cuda dzięki którym żarcie smakuje ochydnie No i najważniejsza rzecz do produkcji których i to nawet dziecko wie trzeba ściąć drzewo No chyba że nam to ufoludki przywożą z własnych magazynów gdzieś z odległej galaktyki no to w takim razie jest git Następny przykład Wciska się nam badziewie w postaci samochodów elektrycznych do produkcji których najpierw trzeba było TOTALNIE zniszczyć środowisko żeby je niby chronić Do produkcji niektórych części a już napewno akumulatorów potrzeba metali szlachetnych Żeby wydobyć z skały półtora kilograma pewnego metalu nie pamiętam jakiego trzeba przerobić i teraz uwaga – pięćdziesiąt ton skały która jest dwukrotnie traktowana chemią Tak tak to nie pomyłka – PÓŁTORA KILOGRAMA za PIĘĆDZIESIĄT TON SKAŁY Niedowiarków odsyłam do książki – Wojna o metale rzadkie. Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej Autor Pitron Gullaume Tam jest wszystko opisane W okolicy po takiej chemii w obrębie około stu kilometrów nic już nigdy nie urośnie Oczywiście jest też następny problem – utylizacja Tą dopiero jest uciążliwa dla środowiska No ale cóż zrobić Najważniejsze że jakiś pseudoekomatoł jest eko I to jest najważniejsze Przypomniało mi się jak pewien Bank reklamował swoją kartę płatniczą mówiąc o niej że jest to pierwsza eko karta na świecie Totalna bzdura na ekooszolomów No chyba że po zapłacie tą kartą można ją było zjeść bo była zrobiona z mąki , mleka i czegoś tam jeszcze taki naleśnik Mógłbym tak pisać o tej pseudo albo patoekologii ale przepraszam palec już mnie boli od pisania Pozdrawiam wszystkich mądrych , normalnych ludzi którzy nie dają się nabijać w butelkę albo w pseudoekologię

   • Daleko nie trzeba szukać. Zmieniaja piece a dalej jeżdżą spalinowkami. Tacy to ekolodzy. Przykładów mozna mnożyć. Albo najlepiej przejść się i od razu widać tych ekologów od siedmiu boleści. Pojęcie o ekologi 0.

 4. Chyba w gminie ktoś głowami się zamienił!!! Jak tyle dostaje niech płaci nawet 200zl, mógłby wziąć ze schroniska 5 piesków, ale lenistwo, brak serca. Po co jak ma tyle owieczk w gminie co beczą za niego🤣.

 5. Zredukowac etaty w urzędzie! Panie Jankowski skoro już patrzymy na Witkowo to tam tyle darmozjadów w urzędzie nie siedzi co w Trzemesznie. W Trzemesznie od lat nic się nie robi tylko podnosi opłaty i podatki a wiecznie pieniędzy brakuje.

  • Gmina posiada aktualnie mnustwo pieniążków – aż mają pmroblem co z nimi zrobić. Najważniejsze, że one są jeszcze nieznakowane – można hulać.

 6. Jak dostane podwyżkę w pracy to mogę płacić podwyżkę na śmieci podatek za psa. Póki co podwyżki pensji brak w sklepach ceny jak z kosmosu a ci jeszcze chcą wprowadzić podatek za psa i podwyższyć za śmieci hahaha dobre sobie. Z czego? Najniższe zarobki w unii! Harujemy dla bogaczy za grosze

 7. Jeszcze więcej siebie tam zatrudnijcie. W Witkowie 30 u nas 60. W Witkowie super W trzemesznie syf, kolesiostwo, ukladziki. Jak tam skatepark? Juz jeżdżą? Psy na wybiegu szkołą?

 8. Już nie wiedzą za co ściągać pieniądze, pamiętajcie, że nie tylko smieci są płacone co miesiąc, mamy też inne wydatki. W gminie Trzemeszno wciąż brakuje pieniędzy.

  • XXX pogonić ich jak PIS. Zatrudnić nowych młodych kompetentnych i co najważniejsze rozliczać z efektów. Ta władza już powinna iść w pi z d u ale jest taki układ juz ze będzie dalej.

 9. To jest chore wykonczyc nas chcą co roku podwyżki śmieci. myślą że człowiek na kasie spi dajcie mi wasza pensje To nie będzie problemu zapłacę nawet 300 zł. Paliwo nie poszło do góry żebyście ceny za śmieci podnosili bo ostatnio wlasnie wysokimi cenami za paliwo sie tlumaczyli . Chyba że znowu szykują się jakieś premie w gminie i szukają kasy na ich pokrycie.

 10. Kaczorze zawsze dziewico a może Donaldzie wieczny kłamco co napiszesz w temacie gminy? Cieszysz się z podwyżek podatków oraz pomysłów na wprowadzenie nowych? Bo podatki wg PO mają być wysokie i zawiłe? Podziel się swoim odczuciami. Tylko nie pisz nic o wygłaszaniu pisowskej sekty bo to już jest z lekka nieustalone.

 11. opłaty za psa powinny byc wysokie bo pelno kup na chodnikach wczoraj osobiscie widzialem paniusie ok 20-25 lat 2 jorki na smyczy i srała na chodnik centralnie na srodek – gmina powinna nalozyc oplaty za psy i dac czlowieka etat z tych pieniedzy na sprzatanie wowczas bedzie ok

  • To trzeba podejsc do takiej paniusi jednej z drugim yorkiem szitzu itd. I zwrócić uwagę delikatnie SPRZATAJ JAK SIE TWOJ PIES ZESRAŁ albo wezwać Policję. Buraków trzeba uczyć zachowań. Ja zwracam uwagę. Polecam widok buraka bezcenny. Psa nie jest wina że ma takiego wlasciciela

  • A co ma gówno do podatku?Z jakiej racji podatek od psa,bo co,bo kot nie sra,królik też nie? Powinny być kary za nie sprzątanie po swoich pupilach ,a nie za ich posiadanie!

 12. Juz wam zapłacę podatek za psa uważajcie! Utrzymanie psa kosztuje jeszcze mam płacić podatek za psa którego w 100% utrzymuje! Kto na tak durny pomysł wpadł?
  Podwyżka za śmieci czy wy nie widzicie ze juz co niektórzy się ocknęli z tej pseudoekologi?
  To miasto to ruina! Nic tutaj nie ma a żeby z czegoś skorzystać trzeba jeździć do okolicznych miasteczek i miastm więc podwyżki wasze mam w nosie nie zapałce ani grosza więcej bo mnie na to nie stać. Pracujemy a nas nie stać. Was stać to płacić urzędasy.

 13. Najpierw się zabrać za tych co nie płacą wogóle za śmieci tylko podrzucają puścić pracowników po domach i sprawdzić deklaracje ilu mieszka i czy płacą to nie będzie trzeba podwyższać więc ruszyć dupe i sprawdzić

  • Puścić po domach pracowników? Maja jak milicja ładować sie do domów i sprawdzać ilu w domu ? Czy ty człowieku na łeb upadłeś? Od tego są urzędy ile osób zameldowanych tyle płacisz. Deklaracje wypalnia każdy. Jeśli ktoś zameldowany a nie mieszka od lat to dlaczego ma płacić? Więcej zaufania do ludzi a nie wymyślania i podpier dala nia. Ceny za śmieci jakby nie były dla niektórych takim obciążeniem to nie byłoby problemu z płaceniem i podwyżkami. Wystarczy podnieść zarobki ludziom nie tylko urzędasom, nauczycielom, ale wszystkim. Żeby płaci trzeba mieć z czego.

 14. Pytanie a zarazem prośba do redakcji. Gdzie można zobaczyć i posłuchać tych bzdur o podatku od psa. Chciałbym posłuchać i zobaczyć to bo aż mi się nie chce w to wierzyć, że w dobie tak poważnych problemów finansowych gminy ktoś wymyśla kolejne obciążenie dla mieszkańców.

 15. A kto kiedy sprawdzi ile jest mieszkańców w gminie i kto rzeczywiście za śmieci płaci. Jakby wszyscy płacili uczciwie to pewnie rachunek za śmieci by zmalał. Bo gdzie te osoby wyrzucają śmieci swoje. Podrzucają po kontach gdzie inni za wywóz później płacą.

  • kiedys łazila taka pani z biura z komunalki zona dyrektora ale kazdy ja spuscil na drzewo – psy liczyli w gospodarstwach , syna tez poslali na drzewo i uciekal z trzemeszna ehhh co to sie porobilo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj