Strona główna Kultura Wystawa malarstwa Moniki Majchrzak

Wystawa malarstwa Moniki Majchrzak

2880
5

Już w najbliższą sobotę – 11 lutego – o godzinie 17:00, w sali wystaw Domu Kultury w Trzemesznie, odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Moniki Majchrzak, pt. „Poza Światem”.

Jak mówią nam organizatorzy wydarzenia, M. Majchrzak jest rodowitą trzemesznianką. Od wielu lat prowadzi działalność gospodarczą, a malarstwo jest jej pasją. To twórczość bardzo intuicyjna, nie stanowiąca lustrzanego odbicia rzeczywistości, ale wypływająca z najgłębszych zakątków wyobraźni.

Artystka ma korzenie artystyczne, jej pradziadek – Czesław Wętkowski – był cenionym rzeźbiarzem ludowym.

5 KOMENTARZE

 1. Miał być dom kultury po szkole zawodowej. Priorytetem dla burmistrza okazało się to, aby gotowy projekt dla nowego domu kultury zarzucić i zmienić o 180 stopni i zrobić tam urząd. Czy to postawa poważna? O ile dojdzie do realizacji to podejrzewam, że będzie to jeden wielki bubel. Taki przypudrowany trup. Remont zwany szumnie termomodernizacją tego budowlanego trupa to mina na którą obecny burmistrz został skutecznie naprowadzony. Już niedługo przetarg. Oczy im z orbit wyskoczą jak zobaczą oferty na przetargu.. No chyba, że za te około 6 milionów przykleją trochę styropianu wymienia okna i na tym skończy się termomodernizacja. Patrząc na to, jak zrobiono swego czasu przed wyborami termomodernizacje szkół jest to bardzo możliwe. Z zewnątrz odmalują jak za komuny trawę na zielono a w środku … Kolejny przetarg? Tym razem po tym jak burmistrz wygra kolejne wybory? Światło dzienne powinien ujrzeć kolejny już bo trzeci projekt zagospodarowania tego budynku. Radni jeśli nie doprowadzą do publicznej oceny założeń projektowych i kosztorysowych będą współodpowiedzialni za przyszłe problemy i niedogodności dla tych, dla których ten budynek ma służyć czyli mieszkańcom. Gdzie parking dla petentów? W jaki sposób osoby niepełnosprawnie ruchowo będą mogli dostać się do każdego miejsca w tym budynku?

  • Podatki roznoszą, coraz wyższe, pytanie mam takie: czy jakiś wakacik nowy całkiem potrzebny planujecie? Wiatę? Czy jakiegoś kolejnego specjalistę zatrudnicie? Oczywiście „specjalistę ” ? Place podatki od 40 lat w tej gminie i powiedzcie mi czy mam chodzic tak żeby się nie wyjebac o dziury w chodniku? Pytanie proste.

    • Trzeba nagłośnic sprawę. Żeby mieć takie jezioro do dyspozycji a mieszkańcy nie maja ani jednej plaży? Kto dopuścił do sprzedaży tych terenów? Trzeba naglosnic sprawę, napisać do polityków Zoidberga czy kogo

  • Jaki DK w budynku po zawodówce, ludzie, zastanówcie się, o czym mówicie?! Już ten, który istnieje, jest zapowiedzią tego, czym mógłby być większy DK. Naprawdę chcecie wydawać pieniądze w ten sposób? Z tą władzą? Z tym burmistrzem? Takimi radnymi? W dodatku innych nie będzie, zmienią się jedynie nazwiska.
   Inną sprawą jest, że za kulturową zbrodnię, jaką była likwidacja tak zasłużonej i wiekowej szkoły, powinni odpowiedzieć decydenci i to przed wymiarem sprawiedliwości. A wszyscy przedsiębiorcy okoliczni poszukujący pracowników, sami powinni zrzeszyć się i ufundować odrodzenie zawodówki, już na zasadzie prywatnego przedsięwzięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj