Strona główna Polityka Wyniki wyborów w gminie Trzemeszno

Wyniki wyborów w gminie Trzemeszno

8158
95

Za nami wybory do sejmu i senatu. Do Państwowej Komisji Wyborczej cały czas spływają głosy, na oficjalne wyniki z całego kraju będziemy musieli jeszcze poczekać.

PKW poinformowała już jednak, w jaki sposób głosowali do sejmu i senatu mieszkańcy miasta i gminy Trzemeszno.

Jak się okazało, do sejmu najwięcej osób postawiło krzyżyk przy liście Prawa i Sprawiedliwości. Pełne wyniki poniżej:

 • Prawo i Sprawiedliwość: 36,31%
 • Koalicja Obywatelska: 22,32%
 • Trzecia Droga: 15,11%
 • Lewica: 14,55%
 • Konfederacja: 7,90%
 • Bezpartyjni Samorządowcy: 2,15%
 • Polska jest Jedna: 1,33%
 • Pozostali: 0,33%

W wyborach do senatu najwięcej głosów otrzymał Grzegorz Fedorowicz. Pełne wyniki:

 • Grzegorz Fedorowicz (Trzecia Droga) – 43,82%
 • Krzysztof Ostrowski (PiS) – 37,21%
 • Michał Jurga (Konfederacja) – 11,53%
 • Mirosław Piasecki (KW Mirosława Piaseckiego) – 4%
 • Dawid Przybylski (KW wyborców Ruchu Dobrobytu i Pokoju) – 3,44%

Frekwencja w wyborach w naszej gminie wyniosła 68.32%

95 KOMENTARZE

  • Wiesz co odróżnia mnie głosującego na PiS od ciebie głosującego na PO. ? Uważam że każdy człowiek niezależnie od tego na kogo głosuje ma do tego prawo bo widocznie ta czy tamta partia jest mu bliska sercu Każdy może zagłosować na partię która jest właściwa dla jego poglądów I tutaj dla ciebie wisienka na torcie Nigdy nikogo nie obraziłem wiedząc że np. głosuje na PO Mało tego Bardzo fajnie mi się z tymi teoretycznie przeciwnikami rozmawia Oczywiście nie rozmawiamy o polityce Dla twojej wiadomości – te pisowskie gnidy mieszkają obok siebie To są też ludzie którym ty się kłaniasz na ulicy albo oni tobie Grasz z nimi w piłkę albo podwozisz na stopa lub to oni ciebie podwożą Jesteśmy Polakami , ludźmi , znajomymi czy Bóg wie kim jeszcze Czyżbyś wyznawał zasadę jak ISIS którzy będąc islamistami wyznają jedną zasadę tą według nich właściwą – kto nie jest z nami jest przeciwko nam Wierz mi świat jest mały i jestem więcej niż pewny że mijaliśmy się gdzieś tam a może i nawet jesteśmy poprostu znajomymi którzy stojąc w kolejce po chleb ponarzekaja na to czy na tamto Czasem wypadałoby się zastanowić nad tym co się pisze Miłego dnia życzę wszystkim i nie ma dla mnie znaczenia kto na kogo głosował

  • Ucz się niemieckiego bo za chwilę będziesz tylko w tym języku mówił To po pierwsze Po drugie donek już zapowiedział że zablokuje budowę CPK No przecież według niego mamy lotnisko w Berlinie I to mówi ten który na wiecu darł ryja jak to on nie kocha Polski i Polaków ? Po trzecie już ten który w TVN był cieniem dla kolegi podczas prowadzenia Mam Talent że skończyło się rozdawnictwo Rozdawnictwo !!!!!! ???? Przecież socjal który mamy w Polsce istnieje od dziesięcioleci w państwach Europy zachodniej a przoduje w tym Francja i Niemcy Jakoś im to nie przeszkadzało te niby rozdawnictwo Pamiętam pewne starsze małżeństwo które na moich oczach się poplakalo gdy dowiedzieli się że dostaną trzynastą i czternastą emeryturę bo będą mogli wymienić kilkunastoletnią lodówkę i wreszcie będą mogli sobie kupić pralkę a może i starczy na kuchenkę gazową Rozumiesz to czy nie ? Ludzie starsi z według ciebie miasta pisowskiego mieli takie przyziemne marzenia które dzięki podpisanej przez PiS ustawie o tych dodatkowych emeryturach mogli spełnić Za PiS Orlen urósł tak mocno że zacząłem się zastanawiać czy jeśli PiS będzie dalej rządził to czasem Orlen nie przymierzy się do kupna całego BP Z tym BP oczywiście żartuje A teraz pewnie spadnie na pysk i zrobi się z tego konkurencja do co najwyżej HA- WA nic więcej Polska rosła w siłę Jako Polak za granicą nie byłem postrzegany przez inne nacje z UE jako ten biedny Polaczek PiS dawało mi taką wiarę że Polska może kiedyś będzie mogła być równorzędnym partnerem dla Niemca Anglika czy Francuza Po tych wyborach cofniemy się o lata świetlne gdzie emeryt grzebał po śmietnikach pracownik słyszał że jest dziesięciu na jego miejsce i oczywiście jak już pan i władca dał mu wspaniałomyślnie pracę to tenże niewolnik miał się cieszyć że ma pracę Pamiętam podwyżkę emerytur za czasów rudego – dwa złote BRUTTO Najniższa krajowa – raz przez zdaje się osiem lat jego rządów – dwanaście złotych BRUTTO Już tak na zakończenie pragnę ci podziękować za wybór PO Będę mógł nauczyć się języka afrykańskiego bo przecież ta twoja kochana partia na dzień dobry zgodzi się na relokacje tych tak zwanych uchodźców Każdy z nas dostanie jednego pod swój dach żeby się nim zaopiekować bo przecież ten biedny człowiek uciekł przed wojną Tyle tylko że nikt tego nie zweryfikuje czy faktycznie tak było No bo jak ? Koleś jak uciekał to zgubił paszport Jaka szkoda Tyle że smartfona nie udało mu się dziwnym trafem zgubić Mógłbym tak pisać i pisać ale już mi się nie chce Na zakończenie tak sobie myślę że nadciągają BARDZO czarne chmury nad Nasz Kochany Kraj przez które raczej szybko słońce się nie przebije

   • biedny jestes poszczuli cie na niemcow , potem na Ruskich – czemu pisiory widza wszedzie zlo i nienawisc ? naprawde nie da sie zyc normalnie ? wylacz to TVP a zycie stanie sie piekniejsze – spedz je z dziecmi , wnukami a nie tylko jadem plujecie

   • W punkt. I liczba 67 powróci od stycznia i życzę wam żebyście POpaprancy żebyście pracowali np. Przy wełnie do 67 lat ogólnie to na rękę żeby człowiek odbierał tylko parę miesięcy emkę lub jej nie doczekał.

   • – Języki obce zawsze warto znać.
    – Porozmawiaj o tym jaki to wspaniały pomysł ten CPK z ludźmi, którym odebrano ziemię pod ten port w zamian dając jakieś grosze.
    – Nikt nie będzie zabierał wsparcia dla rodzin czy potrzebujących, skończy sie rozdawanie milionów ziomeczkom z lipnych fundacji, kościoła i innym handlarzom bronią.
    – Orlen urósł bo zdziera pieniądze z nas, a nie dlatego, że były pcimianin min tak super zarządza.
    – od chwili, gdy okazało się, że opozycja pognała pis, złoty podrożał a WIG wystrzelił w kosmos. Co oznacza, że inwestorzy pokładają zaufanie w rządach opozycji, a nie pis.
    – emerytury są waloryzowane o wskaźnik inflacji, jak PO miało dać im więcej jak właściwie chyba przez 2 lata była deflacja? Podejrzewam, że obecne 13 i 14 nawet nie pokrywają strat inflacyjnych.
    – nie ma języka afrykańskiego.
    – cały czas przyjmujemy uchodźców legalnych i nielegalnych.
    Nic się nad nami nie zbiera. Czarne chmury znad naszego Kraju przegonił wiatr zmian!

    • Jakbyś nie był taki sztywny to zrozumiałbys że z tym językiem afrykańskim to na bank był taki żart Spokojnie można było napisać język murzyński Piszesz o tym jak skąd PO miało dać więcej Gdybyś spojrzał na rządy PO chłodnym okiem to zauważyłbys że jak oni rzadzili to nigdy dla emerytów przeciwników i tak zwanych szarych ludzi nie było pieniędzy Zresztą zdaje się Rostowski minister finansów powiedział że na 500+ pieniędzy nie ma i nie będzie A jednak były PO kojarzy mi z ludźmi którzy nauczyli się perfekcyjnie grabić grabiami tylko w swoją stronę Opanowali to do perfekcji Uchodźców przyjmujemy i owszem ale takich którzy przyjeżdżają do nas pracować A ta hołota która dociera do Lampedusy ? Odpowiedz sobie sam kto to jest Wierzę w Twoją inteligencję

 1. Spokojnie PiS nie będzie rządził tylko opozycja , także liczba 67 na horyzoncie 💪 a może tym razem nawet przebija samych siebie i będzie 70 👍👍

  • Ciekawe z kim. Z Konfą, która jak mantrę powtarzała, że w koalicje z pisem nie wejdzie? No chyba, że Bosaka ucieszy przydomek Pinokio 2. A może z PSLem, którego ludzi wycięto z wszelkich publicznych instytucji zaraz po dojściu do władzy pisiorów.

  • Dlaczego ma ktoś Ciebie obrażać. Ty się cieszysz, że Pis wygrał wybory; a Ja że opozycja demokratyczna przejmie władzę w Kraju. Każdy zadowolony. Pozdrawiam serdecznie; Miłego Dnia !!!

   • Ty jesteś takim demokratą jak ja Robertem Lewandowskim. Demokraci, którzy mają wprawę w bojkotowaniu referendum. Kiedyś zmieliliscie podpisy które sami zbieraliście.

    • Tak walcza o demokrację ze bojkotowali referendum 😛 jedyny ich program to odsunąć od władzy pis żeby można samemu się dobrać. Jeśli komuś marzą sie cuda i sądzi ze będzie pięknie to chyba nie myśli racjonalnie.

     • Życzę Ci z całego serca abyś przekonał się jak to mieć w sąsiedztwie emigrantów. Takich hotelików jak w Jastrzębowie powinno pobudować się duży w ośrodkach gdzie zbojkotowali referendum. Rozumiem, że będzie zabiegał o takowe sąsiedztwo? Twoje kobiety już się cieszą prawda? Poczujcie co to znaczy poczuć coś ekscytującego. Z całego serca życzę.

   • Najważniejsze, że nasi samorządowcy wcześniej postawili na bespieczeństwo – kiedy nawet przy okazji remontów niepotrafią oznakować zagrażających niebespieczeń. Ani to dziady ani to gady. Przed panami jeszcze pół roku – jeszcze szansa byście ustawili się na kolejne trzy pokolenia.

  • Kogo nazywasz patologią? Wybory nie są obowiązkowe. Jeśli ktoś nie chciał nie głosował na zasadzie pozbądźmy się pis wybierzmy gorsze zło. Mają prawo nie iść na wybory. Wyzywacie każdego beneficjenta 500+ od patologi trochę to smutne. Ja osobiście głosowałem dlatego ze to mój obywatelski obowiązek. Nie przyszło mi do głowy żeby wyzywać od najgorszych ludzi którzy nie poszli na wybory albo odbierają 500+. Stajecie się okropnym narodem.

 2. Cieszę się że ludzie głosują na porządek ład i tradycję. Nasza gmina widać ma mądrych mieszkańców. Brawo wyborcy PIS. Pokazaliśmy siłę! Jest nas więcej

  • Jakie więcej, umiesz liczyć? KO + Trzecia Droga + Nowa Lewica = 51,98%, dalej Konfederacja 7,90% + pozostałe bez względu na orientację 3,81% = 11,71%,razem 63,69%. Po której stronie masz więcej?

 3. jak mozna bylo dopuscic do tych kłamstw w TVP sianych od rana do wieczora – biedni ludzie publiczna telewizja powinna byc OBIEKTYWNA nie wazne ktora partia rzadzi a prezentarzy i prowadzacy nie powinni sie tak zwracac do zaproszonych poslow np jak Kleczek mowil „pan jestes cham” na wizji to niedopuszczalne

 4. to teraz tak… na najbardziej strzezony Pomnik w Polsce łazi typ w ciszy wyborczej i mowi ze chce sie wysdadzic. tyle lat ktokolwiek probowal wejsc (zanim zdązyl ) zostawal spisywany i sciagany a tu cyk myk i mamy unaBombera dziwny przypadek taki zbieg okolicznosci ehhh

  Pani mnie w komisji pyta czy chce karte do referendum to zasmialem sie glosno i mowie ” pani kochana Prezes raz mowil ze stawiac 4 x tak, potem ze sie pomylil i 4 x Nie ja juz zglupialem sam i wole nie brac i nie zaznaczac” wszyscy w smiech ;p

  Generalowie sie sami dymisjonuja, milicja bile i szarpie ludzi na ulicach , sluzba zdrowia szuka paliwa po stacjach , inflacja jedna z wiekszych w europie, rakiety przelatuja przez granice, helikoptery z Bialorusi sobie przelatuja i wykrywaja je obywatele , kanal wykopay za kilka miliardow ale poki co turystyczne kajaki sobie plywaja i koszty co roku poglebiania zeby nie zaroslo , no same sukcesy jedynie dzialki udalo sie niektorym tanio pokupowac z 10-20 milionow zrobic 120 blisko milionow ale to tez przypadek pewnie i zbieg okolicznosci – szkoda slow na to no ale moze jest jeden pozytyw w koncu skonczyli opowiadac o Tusku na TVP bo juz nie trzeba

  • Teraz jak rozbiórka będzie na granicy to nie będzie przelatywać rakieta tylko tłum wejdzie somalijczykow tak z Białorusi somalijczykow bo oni tam są ciekawe jak i skąd. więc uważaj bo oni lubią białych zwłaszcza blond . Żeby cię nie dorwali w ciemnościach 😆💩💩

   • ale czym ty straszysz ? za łapowki 5 tys dolcow moga wize polska dostac a za darmo nie ? to tacy sami migranci a co ty myslisz ze tusk bramy szeroko pootwiera i ich wpusci na goscine ? ludzie by mu drugi Majdan zrobili – nie strasz czyms co nie nastapi
    PIS umie tylko szczuc i straszyc teraz bedziesz mogl spac spokojnie wladza ci puscila na tvp filmik jak migranci robia to z krowami a tys sie wystraszyl chlopie chlopie zmien leki ! albo lekarza !

 5. Dzięki pis postanowiliśmy mieć większą rodzinę z mężem oboje pracujemy. Jedyna partia dbająca o Polska rodzinę. Trzecie dzieciątko w drodze. Obyśmy wygrali i dalej żyło się nam dobrze. Pozdrawiam głosujących

 6. Pisowskie sprzedajne…… za +++500, 800, 13-tki, 14-tki ciekawe co jeszcze jesteście zrobić? Skoro jesteście ..(najstarszy zawód świata ‼)
  PiS wami szmaty sobie ryj wyciera i pluje wam w pysk A Wy się cieszycie. Tfuu

 7. Szkoda, że w Trzemesznie wygrał PiS. Niestety te trochę ponad 36% ludzi którzy głosowali na PiS łączy dużo z obywatelami Rosji. Rosjanie oglądają tylko reżimową telewizję i wierzą, źe ich wojska walczą o wolność Ukrainy. Wyborcy PiS też oglądają tylko reżimową telewizję i wierzą że Polska jest szanowana w Europue, każdy z nami się liczy, a w kraju nie ma nepotyzmu i wszystko jest zgodne z prawem. Może teraz jak zmieni się władza zobaczą jak było faktycznie.

 8. Znamienne – miasto, w którym nic się nie dzieje, inwestycje w stanie agonalnym, gdzie zamyka się Dom Dziecka i pozwala by budynek szkoły zawodowej popadł w ruinę, gdzie piękne jezioro jest systematycznie zanieczyszczane przez kogoś z tej gminy, wybrał PiS. Zasłużyliście na to.

  • Jak to możliwe że taki geniusz jak ty mieszka w tym mieście i nic dobrego nie zrobił? Gdzie ty się ukrywasz człowieku marzeń? Jeden taki jak ty i mamy miasto marzen

 9. Polacy to jest jednak durny naród. Nie tak dawno jak 8 lat temu pogonili PO do tego stopnia ze pis mógł rządzić samodzielnie dzis chcą pogonić wcześniej z hukiem wybrane pis żeby rządziło PO ktore 8 lat temu pogonili. Widać zero samodzielnego myślenia a łykanie frazesów. Wroci tusk wroci wam bieda. Będziecie piszczeć

  • Przypisujesz komuś brak samodzielnego myślenia a nie zauważasz że masz podobny problem. Nawet gdyby Tusk ponownie został premierem, nic nie wróci i niczego nie zabierze. Dobrze się stało że PiS dostał po nosie i gdyby utworzył rząd mniejszościowy ( istnieje taka możliwość), będzie musiał się liczyć z opozycją, nie jak do tej pory.

 10. A ja mam do was, pisowscy trolle prośbę. Skoro wasza pisanina tutaj psu na budę się zdała, to piszcie nadal. Upajam sie teraz tym waszym pisaniem. Piszcie o uchodźcach, którzy za chwile zaleją Trzemeszno, o Niemcach, o Tusku i o czym tam jeszcze chcecie. Czym więcej piszecie, tym mam większą radość i satysfakcję. Jutro od rana mam wolne. Zrobię sobie kawę i z wielką przyjemnością poczytam. Piszcie. To miód na moje serce. Nie mogę sie doczekać.

  • Wiesz co? Ten Twój uśmieszek zniknie jak przejdziecie do , rządzenia Polską. Przy tak skrajnie różnych poglądach prędzej niż później zacznie się cyrk. I to ja będę sobie pił kawkę i śmiał.

  • Wolne ale już pojutrze pójdziesz zapewne tak pójdziesz bo autka nie masz na 6 do miejscowego molocha w zapyleniu zapiepszac dla szefa Hansa lub innego Uve . I tak do 67 lat może kiedyś spłacisz te kawalerkę na osiedlu . Ale co tam osiem gwiazdek trzeba mieć na pagonie 💪

  • Tylko żebyś się za bardzo nie podniecił tym czytaniem ,to delikatnie napiszę. Sobie czytaj póki jeszcze możesz w jez.polskim i w spokoju pić kawe nie obawiając się, że ktoś z tych ,,opalonych,, ci do chaty na siłę nie włazi . Ten spokój masz jeszcze zapewniony dzięki tej władzy na którą tak psioczysz. Niemiec juz szparagi sadzi dla takich jak ty.

  • za chwile tvp znowu bedzie normalna bez ujadania to pojda po rozum do glowy ze inni tez sa polakami i nie ma sie o co żrec a niektorzy dojda do wniosku ze ktos nimi szczuł i dyrygowal poczuja sie oszukani zeby tylko w tej zlosci nie pojechali do Warszawy rozliczyc sie z jarkiem

 11. Pewna przedstawicielka elity trzemeszeńskiej zamieściła na FB grafikę, która jest emanacją PO. Wejdźcie na FB a zobaczycie jakie to elity mamy za PO. Pamiętaj biedna kobieto, że takimi „pełnymi” szacunku dla drugiej osoby o innych poglądach grafikami wystawiasz sobie świadectwo. Internet pamięta.

 12. Przestańcie już z tymi 8 gwiazdkami się afiszować. Halo pobudka. To już nie czasy infantylnego głoszenia swojego przewodniego hasła. Teraz czas pokazać na co Was stać.

 13. Serdecznie wam dziękuję za wysłuchanie mej prośby, chociaż miałem nadzieję na bardziej ostre wpisy. No, ale poniekąd was rozumiem. Dziękuję za zrobienie mi dnia. To taka wisienka na torcie mojej ogromnej radości, jaka mnie od niedzielnego wieczoru nie opuszcza. Mam nadzieję, że nie zostawicie mnie tu samego.

 14. ale Holecka powiedzial do opozycji w studiu w TVP „kochani” noooo proszę pana widac golym okiem ze pan byles szczuty i co teraz ? nie zloscisz sie ze ktos Cie wykorzystal ? ze naszczul Cie na polaka ? polak przeciw polakowi ? ZOMOWCY i UB tak robilo tylko !

 15. Polacy nienawidzą Polaków. Wystarczy mieć Inn poglądy i już opozycja zmiesza cie z patologią, bezmózgiem itd. Ludzie mądrzy nie muszą się obnosić. Widzę teraz jacy są wyborcy opozycji. Ten kraj daleko się nie rozwinie z takimi „mozgami”.

 16. Niektórzy nauczyciele już zaczęli żegnać ministra edukacji Przemysława Czarnka. – Nauczycielki tańczyły przed lekcjami. Tak żegnamy ministra Czarnka – mozna przeczytac na WP

 17. Tak ludzie zapomnieliście jak za Tuska dobrze bylo?? Pracy zero jeszcze za 4 zl na godz. sie pracowało nie było wyboru chciałeś pracowac np. w Parocu to musiałeś mieć znajomości żeby cie przyjęli inaczej żadnych szans nie miałeś sie dostac do pracy. Potem wielka emigracji za granice za chlebem widze ze brakuje niektórym tej biedy za TUSKA jeszcze zatęsknicie za PiSem

  • Co Ty za bzdury piszesz. Kampania wyborcza już się skończyła. W Parocu i Cembricie szukali do pracy ale takich, którzy naprawdę chcieli pracować a nie przyjść i się poobijać. A dziś to ludzie nie wyjeżdżają do pracy za granicą? Ja znam kilkadziesiąt osób, które tam pracują bo zarobki kilka razy większe niż w Polsce.

 18. Biedne pisiorki ,co wy teraz będziecie oglądać,jak wam ukochaną TVP zlikwidują?? :P:P:D:D
  Czeka was odwyk jak nic…. Tylko czy gnieźnieńska dziekanka to wytrzyma:D

 19. Tusk obiecywał uroczyście przysięgał sierpniu 2023 roku, że pojedzie dzień po wyborach do Brukseli odblokować pieniądze z KPO.
  Pojechał? Nie. To była przenośnia wyjaśnia jego posłanka.
  Trzecia droga obiecywała dobrowolny ZUS.
  Co znaczy dobrowolny wg nich? Zobaczcie ostatni wywiad Kosiniaka z Mazurkiem w RMF.
  Muszę przyznać. Jak ktoś wierzył w to, że dojście do władzy tej kolorowej by nie powiedzieć tęczowej koalicji to coś więcej jak wypowiadanie czy wypisywanie ***** *** to srogo się zawiedzie. Tusk przebił stawkę. Idioci zagłosowali więc może teraz swoje wały kręcić. Bo idioci wszystko kupią.

  • Świnki odrywane od koryta mocno kwiczą😉😉 Jarosław w sobotę mówił, że PiS odda władze za 40 lat😀😀jak ten czas szybko leci jak w piosence „Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień”😀😀

 20. tu na forum pisowcy szczuja ze imigranci nas zaleja a moga bo pis bral po 5 tys za wize pracownicza a 250 tys luda wpuszczonych i teraz uwaga wylapani na zachodzie migranci zostana cofani do kraju czyli do nas – idzcie pod Mickiewicza i zrobcie jarkowi protest ze nie chcecie migrantow po co ich wpuszczali za kase spytajcie unia chciala nam 8 tys czy ile tam dac a ci 250 tysia poszli na calosc no ale za piniadz to sie nie liczy ktos powie – dacie juz spokoj z tym skowytem i szczuciem matematyke kazdy juz zna bo obowiazuje wyksztalcenie podstawowe w tym kraju to nie Afryka

  • Pięknie widać po Twoim podpisie chłopie że dno intelektualne to Twoja wizytówka. Tylko dlaczego rzucałeś kamieniami na swoją podstawówkę?
   Jeśli nauczyłeś się tego z TVNu to teraz wszyscy wiemy co jest Twoją religią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj