Strona główna Różne Policyjne podsumowanie weekendu

Policyjne podsumowanie weekendu

2756
22

Weekend wyborczy przebiegł na terenie naszej gminy spokojnie. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnego przypadku złamania ciszy wyborczej, jak również zakłócania przebiegów wyborów. Taką informację przekazała nam dzisiaj Anna Osińska, rzeczniczka gnieźnieńskiej komendy.

Pojedynczy incydent miał miejsce tylko w gminie Witkowo, jednak nie wpłynął on w żaden sposób na przebieg niedzielnego głosowania” – mówi A. Osińska.

Pomimo tego, nie wszyscy zachowali się odpowiedzialnie. Jak powiedziała nam policjantka, doszło do dwóch zatrzymań pijanych kierujących.

W piątek – 13 października – w Ostrowitem funkcjonariusze zatrzymali kierującego volkswagenem crafter, 24-letniego mieszkańca Gniezna. Młody mężczyzna „wydmuchał” 0,7 promila.

Zaledwie dwa dni później, w niedzielę, w godzinach porannych na ulicy św. Jana w Trzemesznie, w ręce policjantów wpadła 35-letnia kobieta kierująca samochodem BMW. Badanie alkomatem wykazało 1,6 promila w jej organizmie. Samochód, którym podróżowała, został zatrzymany na parkingu depozytowym.

Oba postępowania prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie.

22 KOMENTARZE

 1. Bardzo licznie Polacy wybrali najgorzej jak można było! I nie tylko dla Polski, ale dla całej Europy a szczególnie dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej. I zapłacimy za ten wybór najwyższą cenę: utratę naszej suwerenności i niepodległości, i skończymy jako land/region/województwo w forsowanym przez Niemcy Jednym Sfederalizowanym Państwie Europa ze stolicą w Berlinie.

  Wielu Europejczyków pokładało w naszym narodzie nadzieję, że Polska pod rządami PiS (ZP) sprawi, że ideologiczne elity unijne będą zmuszone zmienić swoje podejście do imigrantów na mniej więcej takie jakie miał do tej pory nasz obecny rząd.

  Większość krajów europejskich (unijnych) też w obszarze gospodarczym „trzymała kciuki” za zwycięstwo PiS (ZP), bo już mają dość dominacji Niemiec w UE a wymysły w stylu „Zielonego Ładu” powoli pogrążają kraje europejskie w kłopoty gospodarcze.

  No ale przejdźmy do Polski.

  Jeżeli dla niektórych z Państwa potrzeba suwerenności i niepodległości Polski jest nieistotna to może już niedługo poznacie co to jest strach przed islamskimi, nielegalnymi imigrantami. Bo przecież ewentualny rząd KO-TD-Lewica ochoczo zerwie z polskim wetem rządu PiS (ZP) i zgodzi się na przymusową relokację do Polski imigrantów. No a wtedy będziemy świadkami tego wszystkiego co dzieje się na ulicach Włoch, Francji, Niemiec, Szwecji, Holandii, Belgii i wielu innych krajów, gdzie hordy rozwydrzonych imigrantów popełniają morderstwa, gwałty, akty terrorystyczne i inne przestępstwa a do tego doszło jeszcze wezwanie Hamasu do walki z niewierzącymi „wszędzie, gdzie się da”.

  Gdy zaś niektórym z Państwa problem migracji islamistów do Polski jest nieistotny to może już niedługo poznacie co znaczy prymitywna liberalna walka z inflacją. Oznacza bowiem ona drastyczną zwyżkę stóp procentowych (też rat kredytu), co na pewno spowoduje stagnację lub recesję gospodarczą oraz skokowy wzrost bezrobocia.

  Jeżeli i powyższe jest dla niektórych z Państwa nieistotne to może kiedyś w przyszłości ockniecie się na dźwięk armatnich wybuchów oznaczających agresję Rosji na Polskę. A wtedy możemy być bezbronni, bo zapewne nowy rząd znów zacznie redukować polską armię i zrezygnuje z zakupu nowoczesnego sprzętu militarnego. A taki proces zrywania umów na zakup nowoczesnej broni zapowiadał przecież generał Mirosław Różański, który został senatorem Trzeciej Drogi (popierany przez Polskę 2050) w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

  Ale i powyższe może być przez niektórych z Państwa nieistotne i nawet abstrakcyjne to może zamrożenie na lata płacy minimalnej i kwoty wolnej od podatku na obecnym poziomie jakoś pobudzi państwa do myślenia. No bo przecież żadnej podwyżki płacy minimalnej czy podniesienia kwoty wolnej od podatku nie będzie, co – w odniesieniu też do polityki socjalnej PiS-u – zagaworzył zaraz po pierwszych wynikach exit poll Szymon Hołownia twierdząc, że skończy się polityka rozdawnictwa. A więc też emeryci i renciści już niedługo zapomną co to była 13 czy 14 emerytura.

  No, ale liberalno-lewicowi wyborcy od dawna postulują zastopowanie programów socjalnych uruchomianych w ostatnich 8 latach przez rząd PiS (ZP). Także więc moim zdaniem dość szybko młodzi ludzie do 26 roku życia będą znów opodatkowani podatkiem PIT a młodzi rodzice stracą 500 + czy zapowiadane 800+. To ostatnie nie nastąpi do wyborów samorządowych w 2024 roku, ale po nich już na pewno.

  Jeżeli dalej Państwo uważają, że nawet powyższe jest nieistotne to może już niedługo poczują Państwo pustki w portfelu po podwyżce przez nowy rząd podatków: PIT, CIT i VAT. A że taka będzie to nie mam wątpliwości, bo D. Tusk i jego doradcy umieją tylko podwyższać opodatkowanie w trudnej sytuacji finansowej polskiego państwa. A, że okaże się ona trudna to też jest pewniakiem, bo to cecha charakterystyczna, która występowała notorycznie przez 8 lat rządów PO-PSL: „Piniędzy nie ma i nie będzie”.

  Ale zapewne dla części z Państwa i powyższe jest nieistotne, więc niedługo poznają Państwo znów „uroki” emigracji zarobkowej i pracy na zmywaku czy zbieraniu szparagów a także znów poznają Państwo co to jest bezrobocie i likwidacja posiadanych przez Skarb Państwa aktywów w postaci chociażby państwowych spółek, które zostaną sprzedane obcemu kapitałowi za bezcen… a w tym D. Tusk jest mistrzem.

  No i tak mógłbym wymieniać długo a kończąc wspomnę jeszcze o niemieckiej walucie Euro, której przyjęcie w Polsce wielokrotnie już zapowiadał D. Tusk czy Sz. Hołownia. Także będzie: „żegnaj złotówko, witaj Euro”, co oznaczać będzie utratę naszą finansowej suwerenność i duże podwyżki cen.

  Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad…

  • czy bardzo zle to sie okaze – za stanu wojennego i PRL to kazdy marzyło zachodzie ale moze pan pojechac na Bialorus na Ukraine i pomieszk pan tam sobie z rok i zobaczy gdzie lepiej czy w ramach Unii mieszkac czy bez Unii co to panu szkodzi spakowac sie i pojechac na wakacje na rok posiedziec tam. PRzestan pan bzdury z TVP opowiadac gdyby ludziom tak dobrze bylo to by nie polecieli glosowac i w kolejkach by nie stali wiec daj pan spokoj z ta dobrocia pisowska teraz tylko czekam na sprawdzenie gdzie jest zloto przywiezione z UK

  • Wybory już się odbyły i suweren wybrał zmiany. Twój wpis jest rodem z TVPiS😀😀Poczytaj co już mówi pan Wolski😀😀. Narody Europy niech sobie wybiorą swoje rządy a nie czekają na Polskę. Przyjaciel PiSu niejaki Orban dał właśnie popis na spotkaniu z ruskim bandytą . Chyba wiesz, że stopy procentowe obniża, podnosi lub zostawia niejaki Glapiński a to nominat PiSu to nie pisz tu kłamstw. Resztę zostawię bez komentarza bo to bzdura na bzdurze.

   • Piszesz ruski bandyta Ty wogole wiesz kto zainicjował tą wojnę ? Ty wogole wiesz dlaczego jest ta wojna ? Gdybyś tylko w szczątkowej ilości zadał sobie trud by wniknąć w temat pojął byś o co tu chodzi Oczywiście wiadomo że w każdej wojnie giną ludzie Wiadomo że każda wojna niesie niewyobrażalne cierpienia Najbardziej żal mi dzieci które giną w tym wypadku na wojnie Nie bronię Putina Nie chcę powiedzieć że jest to dobry człowiek Jak każdy przywódca kraju który wszczyna wojnę jest w stu procentach odpowiedzialny za śmierć niewinnych ludzi Tyle że nie to mam na myśli Ty jak taka marionetka masz wiedzieć tylko tyle co zobaczysz w telewizji Prawda jest dużo gorsza niż ci się wydaje Podam ci inny przykład Hamas zaatakował Izrael Zginęło tam około tysiąca ludzi wśród nich były dzieci którym odcięto głowy Przynajmniej tak podają w telewizji Świat z tobą włącznie krzyczy – Hamas i Palestyńczycy są źli To są terroryści Ty i większość świata w to wierzy bo tak podają media Tyle tylko że jest jedno małe ale To Żydzi w 1948 zajęli bezprawnie ziemię na której obecnie mieszkają Palestyńczycy chcą tylko powrotu swojej ziemi do ojczyzny A teraz wisienka na torcie Po stronie Palestyńczyczykow zginęło i teraz czytaj uważnie – około TRZY TYSIĄCE LUDZI w tym kur….a około SIEDEMSET DZIECI Pytam się Kto tu jest terrorystą Zaznaczem że te dane dotyczą zwykłych ludzi Lapiesz papkę która podają ci na tacy w telewizji. ? Putin to bandyta Ok Tylko zadaj sobie pytanie Dlaczego tak się stało ? Kto go do tego popchnął Co go do tego skłoniło Żeby nie było wątpliwości Każdy kto przyczynia się do śmierci pięciu dziesięciu czy stu tysięcy albo miliona innych osób jest potworem i nie powinien żyć Tylko że jest jedno bardzo mądre powiedzenie Jest przyczyna i jest skutek Poczytaj sobie najpierw o co chodzi na świecie i kto ma cel żeby wszczynać wojnę to może zrozumiesz o co chodzi A Orban Już nie raz słyszałem że to bardzo mądry człowiek , polityk który wie co robi

 2. Wyniki wyborów skomentował w mediach społecznościowych legendarny opozycjonista PRL, Adam Borowski. Jak podkreślił, „niby wygraliśmy, ale to pyrrusowe zwycięstwo”.

  Nie mogę pojąć jak to możliwe, że na partię zdrady, która reanimowała komunistów, która chce UB-ekom naprawiać krzywdy, która chce zabijać dzieci nienarodzone, która atakuje Kościół zagłosowało ponad 30 procent moich rodaków…

  – napisał Adam Borowski. Z ubolewaniem podkreślił, że ma 69 lat i będzie musiał patrzeć „jak zdrajcy, za zagraniczne pieniądze, pozbywają się suwerenności mojej Ojczyzny”.

  I to pod szczytnymi hasłami ratowania wolności – jak w XVIII wieku. To ból nie do zniesienia. Miej Boże Polskę w opiece

  – gorzko podsumował Adam Borowsk

 3. Jedna z obietnic rudego, a nawet przysięga była taka -,,dzień po wyborrrrrach odblokuje środki z KPO! ,, . Już zaczyna się tłumaczenie z tego, a na inne obietnice ręce rozłoży i powie że wina pisu. Oj naiwni ci ,,polacy,,. Jak ktoś raz cię okłamie, to jest kłamcą, ale jak drugi raz, to znaczy że ty jesteś dzbanem .

  • Brawo Donek jeszcze nie zaczął rządzić a już nie potrafi się wywiązać z obietnic Miałem dosyć jego TRAGICZNYCH ośmioletnich rządów i niestety będę je musiał znosić prawdopodobnie przez oby tylko cztery lata Mam nadzieję że Polacy przejrzą na oczy Dobrze to ująłeś – dzbany znowu dali się nabrać na jego kłamliwe łgarstwa

  • Mentzen do młodych Polaków: Teraz zrozumiecie, dlaczego w 2015 ludzie woleli PiS od PO

   „Niedługo sami zrozumiecie, czemu w 2015 roku ludzie woleli nawet PiS od nich” – zwrócił się do młodych Polaków Sławomir Menztez, wskazując na pierwsze niedotrzymane obietnice Donalda Tuska i Władysława Kosiniaka-Kamysza.
   Jeden z liderów Konfederacji, prezes Nowej Nadziei Sławomir Mentzen opublikował na portalu X obszerny wpis, w którym podsumowuje rezultat wyborów parlamentarnych. Najpierw polityk wskazuje na sukces, jakim jest utrzymanie się Konfederacji w Sejmie i poprawienie wyniku sprzed czterech lat. Przyznaje jednak, że „powinno być znacznie lepiej”.

   – „Popełniliśmy mnóstwo błędów, a kampanię wygrywa ten, kto popełnia ich mniej. Musimy je teraz przeanalizować, wyciągnąć wnioski, tak, żeby następnym razem było znacznie lepiej”

   – napisał.

   Wskazał, że wynik Konfederacji „to jest porażka”, ponieważ 7,16 proc. to za mało, „żeby zablokować powstanie rządu Donalda Tuska”.

   – „Przegrali przede wszystkim Polacy”

   – stwierdził.

   Następnie podzielił się swoją oceną tego, co dla Polaków oznacza rząd Donalda Tuska.

   – „Tusk już zdążył wycofać się z przyrzeczenia, że od razu po wyborach odblokuje KPO a Kosiniak-Kamysz z propozycji dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców. Mówiłem, że tak będzie. Młodsi wyborcy nie pamiętają rządów tego duetu, więc mogą być zaskoczeni. Ale będziecie musieli się do tego przyzwyczaić, że będziecie jeszcze nie raz przez nich oszukani. Niedługo sami zrozumiecie, czemu w 2015 roku ludzie woleli nawet PiS od nich”

   – napisał Menzten.

    • a widzieliscie w czasie wyborow jarek pojechal zaglosowac do lokalu wyborczego ze swoja ovhrona chcial ominac kolejke a chlopaczek jakis kciukiem do typu machajac pokazal mu „tam jest kolejka” hahaha no nie moglem pokulalem sie ze miechu wice Prezydent ds bezpieczenstwa jak to mowil o sobie jarek a nawet swojego stanowiska nie zna – daj pan spokoj z tym pisem ze wszystkimi juz skloceni jestesmy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj