Strona główna Na sygnale Wydartowo – noga z gazu

Wydartowo – noga z gazu

5380
29

Zatrzymanie prawa jazdy, mandat i punkty karne – to efekt przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze gnieźnieńskiej „drogówki” zatrzymali w Wydartowie dwóch mężczyzn, z których jeden jechał z prędkością 101 km/h, a drugi 105 km/h.

22 marca około 9:30 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Nissan, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Kierowcą okazał się 68-letni mieszkaniec Poznania.

Dwie godziny później w tym samym miejscu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Skoda. Przeprowadzony przez mundurowych pomiar wykazał, że kierowca – 38-letni mieszkaniec Poznania – jechał z prędkością 105 km/h.

Wydartowo to wieś, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Za niestosowanie się do przepisów zarówno 68-latek jak i 38-latek czasowo musieli się pożegnać ze swoimi prawami jazdy oraz zostali ukarani mandatami karnymi. Dodatkowo na ich kontach zostały zapisane punkty karne. Zostaną one automatycznie skasowane dopiero po upływie roku od chwili popełnienia wykroczenia.

Policja przypomina:

Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:

a) kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym (…).

Kontrola prowadzona była w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi zapowiadają kolejne wzmożone kontrole drogowe w tym miejscu.

(KPP Gniezno)

29 KOMENTARZE

 1. Ja mam pytanie czy miski dokonywali kontroli zgodnie z rozporządzeniem komendant głównego policji nr 609 ze PODCZAS pełnienia służby w sposób statyczny radiowóz powinien być ustawiony w miejscu bezpiecznym I WIDOCZNYM DLA UCZESTNIKÓW RUCHU W MYSLG 15 PUNK8 CIEKAWE CZY POSIADALI legalizację przyrządów pomiarowych używanych na służbie podsumuje pomiar w tym miejscu nie jest wiarygodny gdyż znajdują się punkty metalowe ponatto radiowóz stanął w miejscu -przy czerwonym domku kolejne pytanie czy pokazano kontrolowanym z jakiej odległości go mierzono i czy przedstawiono kontrolowanym jakie ma prawo i obowiązki no kiedy urządzenie bylo legalizowana a jak sprawdzano stan trzeźwości kiedy byla kalibracja gdyż powinna być po 6 miesięcy lub 3tys pomiarow zależy od urządzenie dzisiaj na mieście widziałem kontrol obok taxi była to kontrol mobilna ale funkcjonariusze jeden nie dokonywał asekuracji drugiego bo siedział w samochodzie a drugi dokonywał kontroli bez ubioru od blaskoweg wyniki 1do 1 policja obywatel są rowni wobec prawa miałem zwróci uwagę ale mam pytanie czy ja Marek W jestem to oni powinni dawać przykład poz policjantów którzy szanują siebie mieszkańców prawo.

  • Ty się człowieku ciesz, ze kolejnych dwóch groźnych i niebezpiecznych kierowców zostało zdjętych z naszych dróg! Brawo drogówka!

 2. ciekawe z jakiej odleglosci dokonano pomiaru jest to bardzo wazne , aby wynik byl wiarygodny zazwyczaj nikt o to nie pyta policjanta

 3. no i rzad trzepie swoich wyborcow bo na nagrody BYC MUSI. to niech sie dokladaja kierowcy jak ich stac.

  A co tam kierowca główny z Urzedu ? ma juz szofera ? zona mu tyłek wozi ?

  • No i co z tego ze go wozi zal ci dupe sciska w koncu zona kazdy popelnia bledy tylko u siebie nie widzisz pilnuj swojego nosa i ogladaj sie za siebie bo ci z tylu ktos wyj…e.

   • krzys ale nie musisz tak sledzic wpisow i stale z innego nicku pisac juz ci brakuje pyslow na nick bo uzywasz „xxxx: nastepny bedzie yyyy? na forum ja nigdy po pijaku nie jechalem a jak pojade to nazwijcie mnie Bandziorem i Zabijaką tyle powiem w temacie.

 4. A p.Markowi W się nudzi. Jak czytam komentarze pod innymi artykulami , to żadnej pozytywnego komentarza. Jeszcze trochę i PAN będzie mieszkańców obserwował i donosił na nich. Niech PAN weźmie się do porzadnej roboty a nie zajmował się tym, jak komuś dowalic i jak obsmarowac drugiego człowieka. Tacy ludzie jak PAN to nie maja szacunku do innych ludzi wiec tak samo nie ma PAN szacunku do siebie i swoich boiskich. Widzi PAN tylko czubek swojego nosa

  • Masz mało wiarygodne argumenty com postanowił to uczynie efekty mam nos też a koledzy pomogą zebrać 100 podpisów kruchowo Trzemżal do roboty badzimy wielcy tak jak JAN Każdy JAN to chistoria

   • Marku W.jak w większości swoich wpisów i poruszanych przez ciebie nie jasnych spraw masz racje.Podziwiam ciebie za odwagę i walkę z tymi problemami a nie chowasz głowy w piasek jak inni,którzy tylko ciebie krytykują sami nic nie robią.

 5. Nie zgadzam się . Pan Marek w samej rzeczy to ma rację, tylko, że pisze niezdarnie, choć jak się ktoś wczyta ,to rozumie treść wpisu.

  • oni rozumieją treść choć pisze po piracku to jest jeden z sposobów piratów osiągnięcia celów który się SPRAWDZIŁ zagatki kryja skarby tej ziemi rozumìeja TYLKO jednostki a ja jestem sam kto mi pomógł mali nie wytrzymują nigdy nie ufaj ludzìą mówiącym prawdę jak masz problem z prawem korupcją to jest dewizą naszej ćhwały ludzie mają znaczenie społeczne .które szanują

 6. dajcie już spokój ludzie !!! ile można komuś życie marnować !! nie bronie go ale do cholery jego wybór , wy tacy wszyscy święci ! patrzcie na siebie , na pewno by się coś znalazło , mało wam ? no chyba starczy

  • no i dlatego nie startujemy na Takie Stanowisko warto zrobic rachunek sumienia przed wyborami a nie po wyborach pozniej narazac zycie niewinnych ???

  • a co to go moze interesowac wazne ze kolejna kadencje usaidzie i 6 kola w kieszeni i wakacje w Malediwach – za duzo nie rzestawiac na trzemeszenskim podwórku jak to mawiaja rosjanie TISZE JEDJESZ DALSZE BUDJESZ

 7. Polucjanci mieli prawo odebrać prawo jazdy tylko temu kierowcy, któremu „zmierzyli” 105 km. Uwzględniając błąd pomiaru (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury dopuszcza się do użytku sprzęt z dokładnością +- 3 km/h przy prędkości 100 km/h i +-3% pomiaru przy prędkości powyżej 100 km/h). Więc ten, któremu zmierzono 101 km/h w świetle cytowanego przepisu jechał 101 km/h + 3 km/h lub – 3 km/h. Ponieważ każda niedokładność działa na korzyść „ocenianego” więc ten kierowca jechał NA PEWNO 98 km/h. A przy takiej prędkości te ŁOSIE z polucji NIE MIELI PRAWA DOKONAĆ ZABORU DOKUMENTU „Prawo Jazdy”. W całej cywilizowanej Europie pomiary prędkości interpretuje się w taki, opisany przeze mnie sposób. Jestem pewny tego, co napisałem, bo z racji wykonywanych często czynności biegłego mam do czynienia z dokumentami zagranicznymi z takich przypadków. Polucja jest albo niedouczona (mnie uczono o dokładności pomiarów wykonywanych przez urządzenia pomiarowe w 6 klasie szkoły podstawowej) albo ŚWIADOMIE NAGINA INTERPRETACJĘ JEDNOZNACZNYCH PRZEPISÓW. To jest nie tylko łamanie prawa ale również OBRZYDLIWE DZIAŁANIE. Zresztą obecnie tak postępuje większość instytucji tego państwa. Za instytucjami stoją ludzie, którym odbiera rozum i zdolność logicznego myślenia NATYCHMIAST PO PRZEKROCZENIU drzwi siedziby urzędu lub założeniu czapki z orzełkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj