Strona główna Kultura Teatr dla Oliwii i Olka

Teatr dla Oliwii i Olka

1934
24

27 marca (wtorek) Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Trzemesznie organizuje zbiórkę publiczną na leczenie Olka i Oliwii, chorych onkologicznie dzieci związanych z naszą szkołą. Zbiórka jest zaplanowana w Międzynarodowy Dzień Teatru.

Z tej okazji szkolna grupa teatralna wystawi dwa premierowe spektakle „Legenda o pieśni” i „Smoczy kryzys”.

Uczniowie będą mogli je obejrzeć w godzinach lekcyjnych jednocześnie włączając się w zbiórkę pieniędzy, natomiast rodziców, a także wszystkich innych zapraszamy o godz. 18:00 do szkolnej auli.

Bądźmy tego dnia razem dla Olka i Oliwii.

teatr


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

24 KOMENTARZE

  • Warto przyjść. Widowiska tej klasy są inne od tradycyjnych znanych nam ze szkoły przedstawień. Do tego ten szlachetny odruch serca.

 1. Ksiądz Proboszcz nawet zachęcał dziś w kościele do tego szlachetnego przedstawienia. Dobrze zrobił. Dla chorych dzieci znalazło się miejsce w kościele. Idziemy to teatru w szkole nr.1.

 2. Oprócz znanych Świerszczy mamy nieznaną szerzej w Trzemesznie grupę teatralną na wysokim poziomie.
  Warto i te dzieci ze szkoły nr 1 zobaczyć w ich auli szkolnej.
  Są nieznani poza swoją szkołą, Trzemeszno nie miało okazji ich zobaczyć. A szkoda, bo dzieci ze swoją nauczycielką panią Sroczyńską Pietz z powodzeniem brały udział w przeglądach wojewódzkich. Zachęcam do obejrzenia i przekazania symbolicznej złotówki na ciężko chore nasze trzemeszeńskie dzieci.

 3. Ja widziałam was kochana grupo teatralno. Wasze widowiska wykraczają daleko poza możliwości dzieci ze szkoły podstawowej. Zachęcam do przybycia do szkoły NR.1. Przeżycie artystyczne murowane, a duchowe – to nasz datek do puszki na walkę z chorobą Oliwii i Olka.

 4. W szkole podstawowej nr1 rozkwita teatr, a we wtorek o godz. 18.00 dodatkowo zakwitnie wzruszającą troską o zdrowie Oliwii i Olka.
  W krótkim komentarzu nie da się opowiedzieć o osiągnięciach grupy, spróbuję jednak zachęcić do obejrzenia zapowiadanych przedstawień.
  Już we wcześniejszych latach oglądałam inscenizacje w wykonaniu tej szkolnej grupy teatralnej. Jedno jest pewne. Każdy, kto obejrzy przedstawienie pozostaje pod wrażeniem tego, co zobaczył na scenie. Siłą tych spektakli jest inteligentna prostota przybliżająca wartości w życiu każdego człowieka.
  Wzruszające przesłania to ogromny walor tych inscenizacji. Szkolny teatr najwyraźniej postawił na wychowanie przez sztukę.
  Przedstawienia skupiają uwagę widzów, są świetnie zrealizowane przez nauczycielkę Panią Jolantę Sroczyńską- Pietz.
  Piękna muzyka, ruch na scenie , światło, przemyślane dekoracje ,to kolejne atuty tej wspaniałej grupy naszych dzieci.
  Można się o tym przekonać we wtorek o godz. 18.00.
  To wspaniała wizytówka Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie.
  A Oliwia i Olek niech nam szybko (albo powoli)wracają do zdrowia!
  We wtorek bądźmy z tymi chorymi dziećmi!

 5. Poproszę o numer konta na które mógłbym wpłacić pieniądze. Młodym artystom życzę sukcesów i chętnie ich obejrzę przy innej okazji. Oliwii i Olkowi życzę, z całego serca, powrotu do zdrowia, a rodzicom silnej wiary, że pociechy wyzdrowieją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj