Strona główna Sport i rekreacja Wybrano „Króla pączków”

Wybrano „Króla pączków”

8260
8

Jedzenie pączków – szczególnie w tłusty czwartek – to z pewnością wielka przyjemność, ale… do czasu. Przekonało się o tym wczoraj dziewięciu śmiałków, którzy zgłosili się do „I Mistrzostw Gminy Trzemeszno w Jedzeniu Pączków”. Wydarzenie zorganizowano w trzemeszeńskim Domu Kultury.

Przed każdym z uczestników ustawiono tacę z dziesięcioma pączkami -należało je zjeść w jak najkrótszym czasie bez popijania. Okazało się to niełatwym zadaniem. Większość z zawodników nie zdołała zjeść do końca swojej porcji.

Najszybciej – w nieco ponad 12 minut – uporał się z tym Piotr Rodak. Drugie miejsce zajął Tomasz Hęś, a trzecie Ariel Jakubczyk. Pozostali uczestnicy zawodów to Marcin Szablewski, Tomasz Łukomski, Bartosz Kos, Dominik Szoszorek, Daniel Swoboda, Karol Jakubczyk.

Jak niełatwego wyzwania podjęli się zawodnicy może świadczyć wypowiedź biegacza T. Hęsia, który powiedział nam, że łatwiej mu było przebiec maraton.

Zmagania „pączkożerców” obserwowało wielu kibiców, którzy aktywnie i z humorem dopingowali wszystkich jedzących.

Organizatorem konkursu było stowarzyszenie „Boxing Trzemeszno” i Dom Kultury, a pomysłodawcą Michał Świątek.

Na zakończenie, organizatorzy zaprosili wszystkich obecnych na tradycyjnego pączka i kawę.

8 KOMENTARZE

  1. Fajnie, że coś się zadziało, dobrze, że z humorem, dobrze, że przy współpracy trzemeszeńskich stowarzyszeń i przedsiębiorców – choć mam ogromną nadzieję, że tego typu wydarzenia nie staną się główną misją Domu Kultury, od którego oczekuję jednak nieco innych działań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here