Strona główna Różne Wybieg dla psów i miejsce rekreacji

Wybieg dla psów i miejsce rekreacji

3765
35

Rozpoczęły się prace związane z budową wybiegu dla psów. Ma on powstać na nieużytkowanej dotąd działce przy Alei Niepodległości, pomiędzy torami kolejowymi i sklepem Majster.

Wybieg będzie jednak tylko częścią urządzanego właśnie terenu. Otaczać go będzie zieleń, której nasadzenie jest jednym z ważniejszych elementów tego projektu. Powstanie w ten sposób w naszym mieście kolejne miejsce służące rekreacji.

Obecnie trwa równanie i porządkowanie działki. Zostanie tam wygrodzony teren pod wybieg, a wokół nasadzone będą krzewy i drzewa miododajne.

O urządzenie placu dla zabaw i szkolenia czworonogów wnioskowała grupa ich właścicieli już w 2020 roku. Zgodnie z ich deklaracją, niezbędne urządzenia mają oni wykonać we własnym zakresie.

Realizacja zadania możliwa była dzięki środkom zewnętrznym pozyskanym przez gminę. Pieniądze pochodzą z programu samorządu województwa wielkopolskiego „Błękitno – zielone inicjatywy dla Wielkopolski”. Inwestycja ma kosztować 77.908 zł, z czego 50.000 zł pochodzić będzie z dofinansowania.

35 KOMENTARZE

 1. Tak cudowna inwestycja a szkoła pójdzie na zdalne bo gminy nie stać na węgiel Brawo władze kto ważniejszy jest w tej gmienie pies czy uczące się dzieci?

  • pieniądze w większości idą z dofinansowania nie związanego z węglem wystarczy czytać ze zrozumieniem, a to dołożone 20 tysiecy od gminy dużo w sprawie węgla nie zmieni

   • Jak to jest ,jak jest potrzeba 20 tys zł na inne zadanie to okazuje się że gminy nie stać, np. zorganizowanie dożynek gminnych , może w mniejszej kwocie , też na to nie ma ,czy dołożyć mniejsze środki stowarzyszeniu też nie ma, to do cholery na co tą gminę stać ????

    • Na rondo i nowy ratusz. Panowie włodarze już nawet fotele sobie zamówili za pośrednictwem promotora gminy – cobyśmy nieodbiegali od zaprzyjaźnionych gmin.

  • Myślenie że na pewno będzie następna fala i będą szkoły prowadzone w trybie online, trzeba było latem zakontraktować z kopalnią węgiel. Za niską cenę.

  • A co lepiej u ciebie pod domem ? Później byś pisał że ci przeszkadza … Bo psy szczekają a właściciele za głośno wydają komendy ?

  • Żeby ludzie zmądrzeli…bo pupil każdego człowieka to jego przyjemność i nikt inny nie musi się martwić…MÓJ PIES MOJE ZMARTWIENIE…NIE S…..E PO TRAWNIKACH I CHODNIKACH…CHCESZ CZWORONOGA TO WCZEŚNIEJ POMYŚL JAKI CZEKA CIĘ OBOWIĄZEK…PIES TO NIE ZABAWKA…TO ŻYWE STWORZENIE…

 2. Rozpoerdziela mnie jak wiara narzeka. I dobrze ze będzie. Basen ? Jak wybudujesz basen za 27 tys zł + 50 z Unii to Ci dzialke oddam.
  Przy torach nie za bardzo dobry pomysł ale wiadomo nie ma za bardzo gdzie, a jak macie pieska i tak go wychowalisicie to i pierdnięcia się wystraszy i będzie szczekał.
  I Ci ludzie co piszą kto tam będzie chodził…a sami przyjdą 🙂
  W końcu nie będzie trzeba do Gniezna jeździć, o . I Tyle w temacie.

 3. Wędrówki z psami będą zatrzymywać ruch na 15 całkowicie chory pomysł. Jest wiele miejsc na osiedlu gdzie można zrobić wychodek a nie targowisko miejskie planty koło Biedronki. Gdzie teraz załatwiają się psy.

  • Tam będzie wybieg dla psów a nie Woodstock.
   Bez przesady że to taki ruch tam będzie…poza tym z Niewolna ludzie też będą przychodzić.

 4. Lepiej jak by powstał plac rekreacyjno -zabawowy dla dzieci, kryty basen kino itd. z pieskami można udać się na długie spacery gdziekolwiek. Za chwilę okaże się że nie każdy z właścicieli będzie dbał o czystość na tym terenie bo piesek zrobi kupkę i właściciel zapomni posprzątać i co wtedy. Ale w gminie Trzemeszno są rzeczy ważne i ważniejsze. A młodzież i dzieci nie mają z sobą co zrobić w wolnym czasie. Bo tu jest nudno . Jak zorganizować świetny weekend w Trzemesznie dla naszych pociech no nie da się bo tu nic nie ma.Trzeba uciekać do miast obok bo tam się trochę dzieję i coś jest kino basen itd.

 5. A gdzie będzie przejście dla pieszych. Przed samymi szlabanami. Trzeba mieć zgodę na przejście dla pieszych z Zarządu Dróg Powiatowych.

 6. Nie dosyć że nic nie ma w tym naszym miasteczku, to jak już coś zrobią to źle. Każdy chciałby coś odpowiedniego dla siebie. Myślę że taki wybieg to świetna sprawa. Właściciele ze swoimi pupilami zamieszkujący w blokach na pewno przyjdą, i nie przesadzajcie że ruch będzie wstrzymany! Te wasze wypowiedzi czasami są bzdurne. To teraz czekamy na basen… I upragnianony przez dzieci Skate park.. Hmm.. ciekawe czy wkońcu mądre głowy naszej gminy dobrze zainwestują.trzeba iść z postępem, jak inne miasta.

  • Basen w Trzemesznie? Utrzymanie basenu pogrążyłoby finansowo Trzemeszno całkowicie – nie byłoby pieniędzy już kompletnie na nic.

   • zamiast basenu kaczka dla kazdego tak jak maszt z flagą sponsorowali dla kazdego podsuwacz basen to za drogo ale kaczka wyjdzie taniej

 7. Jakie wy ludzie macie problemy to śmiać mi się chce a może ten wybiegiem wybudować na placu Kilińskiego centralnie jak myślicie smiesni niektórzy są .

 8. A po co to? Gmina powinna zadbać o szkoły a nie pomagać w sprawie wybiegu dla psów dla paru osób. Dofinansowanie dofinansowaniem ale to nie 100%. Naprawde nie ma potrzebniejszych inwestycji? ?

 9. Lepiej jakbyś się wziela za naukę tych bombelkow a nie ciągle rozrywki im dostarczać. Bobmelkowi wystarczy potyczek guma do skakania a nie ciągle coś nowego a bombelek pisać czyta nie potrafi potem w wieku 9 lat

 10. a pieski tylko rasowe czy kundelki tez mogą wchodzić ? kundelek o cechach rasowego tez może wejść czy będzie wlasciciel sluchal od znawcy psów jaki to jego pies ch….. pseuduch ? jeszcze jedno pytanie czy ktoś z kompetencjami potwierdzonymi certyfikatem dyplomem będzie szkolił psów czy znawcy z samowolnie dodanym tytułem specjalista z czemeszna ?

 11. Czytam…. kolejne miejsce rekreacyjne. Wszędzie drzewa podcinacie, korony obcinacie, na placach zabaw słońce i wysokie temperatury z powodu braku drzew. Rozumiem ze jak te rachaiczne drzewka lekko podrosną jakimś cudem nie zniszczone przez kogoś to da wam tam cud miejsce do posiedzenia. W tle pociągi jezdzace co chwile. Kolejny bubel w mieście.

 12. Teren jest rekreacyjny – zapraszamy wszystkich. Mam nadzieję, że funkcjonariusze trzemeszeńskiej policji zaprzestaną interwencją.

 13. Zanim pies tam dojdzie to kilka razy się ze..a po drodze . Ciekawe ile tak naprawdę wyniesie koszt. Jak zawsze w naszej gminie… najpierw kwota dla „ludzi” a później okazuje się większa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj