Strona główna Polityka Wraca temat renegocjacji umowy z Remondisem

Wraca temat renegocjacji umowy z Remondisem

7810
23

Po raz kolejny wraca temat umowy gminy z firmą Remondis, w efekcie której powstała spółka Remondis Aqua Trzemeszno. Przypomnijmy, że od początku jej istnienia wątpliwości radnych budziły niektóre z zapisów umowy.

Jak w niej zapisano, gmina posiada większościowy (60%) pakiet udziałów, ale w zarządzaniu spółka ma tyle samo do powiedzenia co jej mniejszościowy partner. W umowie zapisano bowiem zasadę jednomyślności głosowania.

Druga sprawa to zasady dzierżawy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. W myśl umowy, spółka dzierżawi od gminy wodociągi i kanalizację za stały czynsz, indeksowany jedynie o stopień inflacji. Umowa nie bierze pod uwagę faktu, iż na koszt gminy rozbudowywane są sieci i podłączani do nich nowi odbiorcy. Gmina ponosi więc koszty inwestycji, ale mimo wydłużania kanalizacji i wodociągu, opłaty są takie same jak w momencie powstawania spółki.

Przypomniał o tym po raz kolejny Benedykt Nitka na ostatnich obradach połączonych komisji Rady Miejskiej. Pytał, czy poczyniono jakieś kroki, aby tę sytuację zmienić.

Konieczność podjęcia rozmów w tej sprawie z władzami spółki potwierdził zastępca burmistrza Dariusz Jankowski. Wskazał na jeszcze jeden, mniej znany zapis umowy. Przewiduje ona coroczną waloryzację opłaty za dzierżawę o wysokość inflacji, z zastrzeżeniem, że nie więcej niż o 1%. Jak zauważył wiceburmistrz, w momencie podpisywania umowy inflacja była bardzo niska. Problem ten pojawił się w ostatnim czasie, gdy wzrosła ona do 15%. D. Jankowski zapowiedział, że takie rozmowy ze spółką muszą się odbyć.

Jakie będą efekty tych rozmów, czas pokaże. Czy Remondis zgodzi się na zmianę korzystnego dla niego zapisu trudno przewidzieć. O renegocjacji umowy mówi się od kilku lat. Konieczność podjęcia takich rozmów podnoszona była często przez radnych poprzedniej kadencji. Czy były podjęte, a jeśli tak, to jaki jest ich wynik, nic nie wiadomo

23 KOMENTARZE

 1. No tak. Wybory się zbliżają więc rusza kolejny sezon serialu „Remondis”. Który to już sezon, bo można się pogubić? Próbują dogonić w liczbie edycji „Taniec z gwiazdami”. Z takim podejściem, że nie chce się rozwiązać problemu tylko wzajemnie się napier. alać to jest szansa na kilkanaście sezonów tego serialu. Tylko gadanie, gadanie, z którego absolutnie nic nie wynika. Poza tym, że jeden zgarnia wynagrodzenie miesięczne około 15 tysięcy, drugi pewnie coś około 10 a radni zgarniają większe diety.

 2. Niech się nie ośmieszają, kto to ma zrobić burmistrz ? Tam są pieniądze na remonty, węgiel i inne, kwoty idą już chyba w miliony ? Nie wspomnę o fakturach za zarządzanie.

 3. Włosi zrobią psikusa szwabom wybierając w demokratycznych wyborach prawicowy rząd. Już ta szwabska przewodnicząca komisji jewropejskiej straszy Włochów. Jeśli źle wybierzecie to zrobimy wam to samo co Polakom i Węgrom. I to wszystko w duchy tej całej praworządności – szwabskiej praworządności. Folksdojcze, targowica i V kolumna cała ta sprzedajna hołota próbuje za wszelką cenę doprowadzić do zmiany władzy w Polsce. Mam do was dobrą wiadomość. Nie uda wam się pokonać Polski i Polaków. Nie będą nam tu szwaby urządzać naszego polskiego domu. Szwaby niech skupią się na tym, aby w ramach praworządności wypłacili Polsce i Polakom reparacje.

  • panie Antylewak i po co szczujesz pan na Niemcow ? raz na Niemcow potem na Ruskich teraz na Włochow – panie taki z pana katolik ? to moze od razu wypiszmy sie z nato i unii i idzmy w lapy Putina – ten kto szczuje na sąsiadow naszych ten sprzedawczyk i PL ma gdzies – powiem jak pis o przeciwnikach kanału mierzysz pan swoja miarka wszystkich – my juz sie poznalismy na tym dobrobycie „waszym”, Wielka Brytania wyszla i załują a głupota ich rzadu do tego doprowadzila.
   Poczytaj pan Biblie na wieczor zamiast szczuc po nocach na innych

   • Wielka Brytania żałuję wyjścia? Hahaha chyba nie masz pojęcia o tym co się dzieje w Anglii
    Jak nikt inny poradzili sobie z wystąpieniem z tej śmiesznej uni. Co prawda na początku był duży haos ale wszystko wróciło do normy. Jedynie co mogą mieć problem to częściowy brak rąk do pracy.

 4. Dbanie o nasz, polski interes narodowy nazywają szczuciem tylko folksdojcze, którym jest to nie na rękę. Polacy pamiętają, co ta nacja wyrządziła Polsce i Polakom w trakcie II Wojny Światowej. V kolumna inspirowana przez swych mocodawców zza Odry próbuje wymazać z kart historii ten straszliwy czas ufundowany przez szwabów. To szwaby mordowali i grabili! Czas na to, aby wypłacili Polsce reparacje!

  • chlopie a Żydów mordowali niemcy i ruski i inne nacje i Żydzi jakos interesy robia z niemcami i innymi tylko my szczekamy na innych i potem nam musza gasic prąd , wylaczac gaz, wegiel po 3 tysia za tone – k..a gdzie ja zyje mozesz isc do szefa i powiedziec „k..a wyplata wieksza mi sie nalezy ” ale mozesz tez to zalatwic w inny sposob a moze tu chodzi o to by sklocic nas z kazdym by ludzie nie patrzyli Władzy na Rece ??? zajeci sa niemcami, ruskami , czechami (Turów) itd itd a krasc mozna i jak zwykle najdrozszy prad w europie, najdrozsza benzyna (w porownaniu do sredniej wyplaty krajowej) to pisiorow plan – obudzcie sie ludzie z tego letargu nim bedzie za pozno

   • V kolumna aktywna.
    Powtórzę po raz kolejny pytanie. Czy w swoim domu też słuchasz się we wszystkim sąsiada/ów co i jak masz robić?
    Polska to nasz dom i to my, Polacy potrafimy sami się rządzić.
    Jak tak tęsknisz za szwabskim lub ruskim butem to droga wolna. Nikt cię nie trzyma tu na siłę. Droga wolna.

    • Polska to juz kraj z kapitałem niemieckim. Wystarczy trochę pozwiedzać Polskę i popatrzeć do których firm potrzebni są pracownicy z Ukrainy bo Polacy nie chcą pracować ponieważ za te pensje nie utrzymają się w kraju. To kapitał niemiecki. W polskim pracy dla wszystkich nie ma. Gdzie warunki i pensja dobra. Typu PKP, budżetówka. Na ziemiach polskich zrobili sobie magazyny i gdzie te pieniążki wszystkie płyną? Niehc dojdzie PO do władzy to obowiązkowo uczcie się mlodzi niemieckiego bo cały majątek wyprzedadza.

     • co ty chlopie bredzisz takich zdan to w TVP sie nasłuchales jakos wczesniej za PO niemieckiego sie nie uczylismy teraz mamy nagle sie uczyc ? ty przy kaczynski mucz sie ruskiego

 5. Tak jak Trzemeszno rządzi naszymi sieciami wodociągowymi, tak samo rząd rządzi naszym krajem, że my Polacy jesteśmy jednym słowem dy….

 6. Ktoś wie jakie są plany rozbudowy kanalizacji? Z nowości to może na osiedlu postawić pojemnik na elektrośmieci takie jak w Poznaniu? (szaro-niebieskie).

  • Pytanie po co????? moze pobawimy się w kolejna nowinkę ekologów. Bogacze sie bogacą firmy dalej truja ale mogą bo dają w zamian prace a ludzie maja płacić i jak barany kupować węgiel gaz panele tera, pojemniki szaro niebieskie. Wlacz samodzielne myślenie albo nie zapominaj gościu brać leków z rana

 7. Zobaczcie nasi włodarze dostrzegają potrzebę renegocjacji bo pewnie remondis się domaga z uwagi na stopień inflacji, czy to nie jest drwina , kpina z rady , mieszkańców , gdzie są renegocjacje w sprawach już od kilku lat gdzie już dawno powinno być ustalone dlaczego takie koszty za zarzad , tzw jednomyślność pomimo że gmina ma pakiet większościowy i powinna mieć głos decydujący., co robi w tej sprawie burmistrz i jego zastępca, czy to nie przechodzi już ludzkiej wyobraźni, i kpiny, czy w tym państwie nie mogą sie zająć odpowiednie służby, gdzie tutaj jest zabezpieczony interes gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj