Strona główna Polityka Wiceburmistrz okłamał radnych?

Wiceburmistrz okłamał radnych?

5168
18

W lipcu pisaliśmy o kontrowersjach, jakie wywołało przyznanie lokalu socjalnego w Jastrzębowie osobie, która została eksmitowana z jednego z trzemeszeńskich bloków. Przypomnijmy, że decyzję taką podjął wiceburmistrz Dariusz Jankowski, gdy burmistrz przebywał na urlopie.

Oburzony tym faktem był radny Tadeusz Pawlak. Na obradach czerwcowej sesji Rady Miejskiej przypomniał deklarację Krzysztofa Derezińskiego, iż hotelik socjalny nie będzie już zasiedlany. Zarzucił wiceburmistrzowi, że nie szanuje swojego szefa oraz nawet, że stawia się w roli „nadburmistrza”.

D. Jankowski ocenił tę wypowiedź jako złośliwą, a stawiany zarzut jako nieprawdziwy. Dodał, iż to wyrok sądu wymusił taką właśnie decyzję. W innym wypadku gmina mogłaby ponosić koszty z tytułu niezapewnienia mieszkania eksmitowanej osobie.

Postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądała ta sprawa w rzeczywistości. Jak się okazuje, zupełnie odwrotnie niż przedstawił to wiceburmistrz. W wyroku sądu nie zawarto żadnego zapisu o obowiązkach gminy. Wprost przeciwnie, sąd wyraźnie zaznaczył, że osobie tej nie przysługuje prawo do lokalu socjalnego.

Skąd więc taka rozbieżność? O komentarz poprosiliśmy burmistrza Krzysztofa Derezińskiego.

W odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy czytamy:

Pan wiceburmistrz pod moją nieobecność skorzystał z prawa przysługującemu zastępcy burmistrza i przyznał mieszkance Trzemeszna lokal w hoteliku socjalnym w Jastrzębowie. Ta decyzja nie była ze mna konsultowana, ale też nie musiała być. Pan wiceburmistrz nie konsultował też ze mną sposobu wyjaśnienia tej sprawy podczas obrad Rady Miejskiej. Lokal ten nie musiał być przyznany kobiecie z Trzemeszna.

Prawdą jest, że na zebraniu z mieszkańcami sołectwa Jastrzębowo złożyłem ustną, publiczną deklarację, że nie będę już kwaterował osób w hoteliku w Jastrzębowie. Zakwaterowanie nowej osoby podważyło zaufanie mieszkańców do mojej osoby.

Decyzja podjęta przez mojego zastępcę wywołała moje niezadowolenie. Na ten temat przeprowadziłem rozmowę z moim zastępcą, podczas której poleciłem, aby nie kwaterować innych (nowych) osób w hoteliku socjalnym”.

18 KOMENTARZE

 1. Ktoś, kto wierzy w to, że burmistrz będzie miał przysłowiowe jaja i pozbędzie się z urzędu obecnego zastępcy burmistrza jest zwykłym frajerem. Utrzymywanie takiego stanu, w którym rzekomo burmistrz nie akceptuje postawy swojego zastępcy a dalej go trzyma na stołku jest jemu wygodne i na rękę. Zawsze może zrzucić odpowiedzialność na zastępcę. Ileż to już razy ta płyta była grana? Zdarta ale ciągle ją gra a co gorsza znajduje ona wiernych słuchaczy, którzy w to wierzą. Powtarzam. Ktoś, kto wierzy w cudowne przemienienie Dyzia jest frajerem, który wierzy w jego bajki.

  • Mieliśmy szansę zmienić ten stan w 2018 r daliśmy się zwieść temu człowiekowi,teraz płacimy surową cenę a będzie jeszcze gorzej,nie starczy nawet na węgiel i podstawowe potrzeby,może i na to kredyty?,to już będzie dno,radni czy wy do tego dopuścicie,p.Nitka czekamy co zrobicie

 2. Najlepiej obrażać kogoś za plecami pisząc f….. itp. Ludzie skąd tyle nienawiści. Szanujmy się nawzajem. Nikt nie ma prawa obrażać człowieka za jego plecami. Masz coś do kogoś powiedz mu to prosto w oczy a nie na forum. Wtedy możecie wyjaśnić sobie to co was boli. Pozdrawiam.

 3. W nawiązaniu do wypowiedzi Cross. Brakuje nam w naszym mieście ludzi, którzy łączą, a nie dzielą. Jeden z nich Tomek Schillak odszedł do wieczności ( O którym tak ciepło napisał portal kilka dni temu)

 4. Jakie ładnie i dobrze, dyplomatyczne napisane oświadczenie.Ciekawe kto pisał burmistrzowi te oświadczenie bo napewno nie on sam.

 5. Trzemeszno nie ma na nic pieniędzy tylko na pensje urzędników. Na prawdę potrzeba tyle osób w gminie ? Wykaz pracowników, rmto ogrom osób. Z każdego referatu można byłoby zostawić po dwie osoby i nie byłoby różnicy w pracy urzędu. Dodatkowo zwolnienie vice i jakie byłby ogromne zyski. Taki referat inwestycyjny 6 osób, a żadnych inwestycji w tym roku, co oni robili przez rok ? Grali w gry w urzędzie i Facebook? Referat finansowy to 11 osob i tak osoby są co sprawdzają osoby co sprawdzają innych czy wszystko się zgadza.. czyli Internet, kawka, koniec pracy i do domu.

 6. okłamuje burmistrz okłamują dyrejtorzy szkól, nauczyciele. Dlaczego niszczymy prawo do szacunku do osób n atych stanowiskach. W szkole nr 1 prywatny folwark p. Balcerzak. Nowa dyrekcja to chyba fikcja- obym się mylił. Rodzice, Nauczyciele liczą na tą panią, oby się nie zawiedli.

 7. Ten duet powinien, dla dobra gminy, jak najszybciej przestać sprawować najważniejsze funkcje!
  Jeśli po raz kolejny uznacie, że najważniejsze w tej gminie są placyki a nie przedsięwzięcia i decyzje o strategicznym znaczeniu to nie dziwcie się później, że wszyscy naokoło będą się rozwijać a te kozie miasto będzie jeszcze większą zapyziałą i zdemoralizowaną dziurą na końcu Wielkopolski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj