Strona główna Na sygnale Wandalizm na siłowni „pod chmurką”

Wandalizm na siłowni „pod chmurką”

3117
51

W sobotni wieczór na siłowni zewnętrznej przy ulicy Kopernika doszło do aktu wandalizmu. Jeden z mieszkańców pobliskiego domu zawiadomił policję o hałasach oraz dewastacji mienia, których dopuszczała się grupa prawdopodobnie nietrzeźwych osób. Jeden z koszy na śmieci „wylądował” na terenie przyległej posesji, inny został uszkodzony.

Patrol policji, który przyjechał na wezwanie nie zastał już awanturników. Policjanci potwierdzili fakt uszkodzenia mienia oraz ogólny nieporządek.

Całe zajście miało miejsce na terenie objętym monitoringiem miejskim.

Jak nas poinformowała Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, policjanci prowadzą postępowanie o wykroczenie – zakłócenie porządku, uszkodzenie mienia i spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

W ramach tych czynności ma zostać przejrzane nagranie z zainstalowanej tam kamery. Do dzisiaj jednak, Urząd Miejski Trzemeszna, będący administratorem systemu monitoringu, nie przekazał policji oczekiwanego materiału.

Przerzucony kosz i bawiące się dzieci

51 KOMENTARZE

  • To tylko ” bawiące się dzieci” – a kosz przewrócił się bo był pijany. Pamiętam, było mnóstwo ćwiczących z „Promyka” czy skąś. Para taka szła, że auta na truńskiej zwalniały.

 1. Dzień dobry,
  kolejne pieniądze wyrzucone w błoto ?
  System monitoringu ma sens TYLKO wtedy , gdy obraz z kamer przekazywany jest bezpośrednio i w czasie rzeczywistym do dyspozytora grupy interwencyjnej (może to być dyżurny komendy policji, firmy ochroniarskiej, straży miejskiej itd), a ten, zauważywszy podejrzane zachowanie, NATYCHMIAST wysyła patrol, który łapie sprawców na gorącym uczynku. ( no chyba, że pojedzie na sygnale:-)
  Ponieważ w Trzemesznie nie ma ani straży miejskiej, ani siedziby firmy ochroniarskiej ze stacjonującą na miejscu grupą interwencyjną (przynajmniej ja nic o tym nie wiem), to pozostaje policja.
  Z treści artykułu nie wynika kto, i czy w ogóle ktoś, patrzy na ekran, ale skoro policja czeka na wydanie materiałów znajdujących się administracji UM w Trzemesznie, to domyślam się, że tam jest centrala . Jeśli tak( podkreślam jeśli-bo tego nie wiem), to gratuluję. Gratuluję bezmyślności. Bo oznacza to, że jeśli w ogóle ktoś na obraz z kamer patrzy, to robi to w godz pracy UM tzn pewnie od 8-16.Potem włącza nagrywarkę i zamyka kanciapę na klucz.Jeśli tak, to hulaj dusza-piekła nie ma.
  I jestem więcej niż pewny, że o tym, że piekła nie ma( czytaj nikt nie patrzy w obraz z kamer i tym samym nie powiadomi policji między 16 a 8 rano)) doskonale wiedzą i ci rozrabiający pod sklepem na Kopernika, i ci wandale z siłowni, i (wkrótce) ci , którzy niszczyć będą(o czym jestem przekonany) zrewitalizowany park Baba.
  Myślenie ma kolosalną przyszłość- polecam tę maksymę autorom i dysponentom systemu monitorowania w Trzemesznie.
  Pozdrawiam
  TDi

  • To jest Trzemeszno Tomaszu, tu wszystko jest na niby, na pokaz. Pozoranci w garniturach ubiegają się o głosy zobojętniałej gawiedzi i swój swojego wybiera. Kiepscy kiepskich Dyzie dyziów. Itd, itp. Pozoranci rwą się do władzy i władzę sprawują. Za to chamstwo szerzy się calkiem realnie, brutalnie naprawdę, co widać i w tym przypadku. A policja na wezwanie przybywa mniej wiecej po godzinie. Taka średnia. Miernota krajowa. Za sto lat, ceteris paribus, będzie dobrze. Tymczasem śpijmy, szkoda nerwów na ten komediodramat.

  • W policji 6000 wakatów. W monitoringu cywile mogą pracować. Bezrobotni i poszukujący pracy w mieście są – ale powiatowy urząd pracy ma to w przysłowiowej pale. Ciekawe, że w takim np. poznaniu „łapsy” zatrudniają kulawych i garbatych. Naprawdę trzemeszeńską niezaradność mają wytykać wszędzie?

 2. Nad jeziorem popielewskim to samo- smietniki powyrywane, syf jakby tam klub przenieśli. Jakim trzeba być idiota żeby to niszczyć, zawadza to komuś? Nieraz byłem świadkiem jak dzieciaki z domu dziecka latają po mieście i np. Na cmentarzu rozbijali szklane butelki i jeszcze się z tego śmieją patusy…

  • Patusy? Jakim prawem tak piszesz? Dla tych dzieci to tragedia byc w domu dziecka..kazde dziecko pragnie miec kochających rodziców. A co z dobrych rodzin ewenementy sie nie wywodzą??? Jeszcze gorsze od tych dzieci z z tzw jak twierdzisz patologii..

  • Na cmentarzu, to „porządni mieszkańcy” zachowują się często jak prymitywne chamy – w miejscu sakralnym, w miejscu szczególnym, zachowują się jak na polu, na swoim podwórku. Gadanie przez telefon, jazda rowerami, nawet skuterami, wprowadzanie psów, palenie papierosów, głośne rozmowy, śmiecenie, a nawet kradzieże. To dopiero patologia!

 3. Jeśli jest kamera, to wydaje się, że miejsce powinno być monitorowane non stop, nawet jeśli nie na bieżąco, to taśmy powinne, być dostępne do przeglądu. Chyba, że to atrapa! Brak reakcji urzędu, poraża

 4. Jeśli monitoring działa, to musi być nagranie, dlaczego zatem władze są opieszale i nic w tym temacie nie robią? To zwykły bandycyzm zarówno ze strony sprawców rozboju jak i ludzi odpowiedzialnych za spokój w mieście

  • Drogi Buuu i inni,
   zazdroszczę Wam wiary (naiwności raczej:-) w to ,że jeśli nawet nagrania są , to uda się na ich podstawie zidentyfikować sprawców.
   Złoczyńcy (w odróżnieniu od trzemeszeńskich dysponentów monitoringu) myślą . Wiedzą o istnieniu kamer i potrafią tak się zamaskować, że ich identyfikacja jest niemożliwa.
   W okolicach Inowrocławia np., szaleje złodziej, który okrada stojaki z butlami gazowymi. Włamał się już do kilkudziesięciu. Tam gdzie był monitoring, policjanci i poszkodowani mogą obejrzeć sobie trwający często po kilkanaście minut filmik z Anonymusem w roli głównej.
   Maska na twarzy i czapka skutecznie chronią tożsamość rabusia.
   Pewnie pijani sprawcy w Trzemesznie o tym nie pomyśleli-daj Boże.
   Jeśli zostaną przyłapani następnym razem ( nie wątpię, że będzie) -pewnie zechcą ” przechytrzyć” system i udowodnić swoją „inteligencję”- maskując się.
   I tu wracamy do punktu wyjścia: tylko natychmiastowa interwencja patrolu( który zadysponował dyżurny mający dostęp do systemu monitorowania) może ich z tego wyleczyć -jeśli nie na zawsze, to na dłużej.
   Pozdrawiam
   TDi

   • Panie Tomaszu, takie rozwiązanie o jakim Pan pisze byłoby idealne, aby dorwać sprawców na gorącym uczynku, oczywiście w opisywanym zdarzeniu nie realne, bo już się wydarzyło. Mimo wszystko będę uparcie twierdzić, że nagranie z monitoringu powinno być odczytane, dziwi mnie takie „nic nie robienie” i czekanie, że sprawa rozwiąże się sama. Jest chyba osoba decyzyjna odpowiadającą za monitoring?

   • Monitoring to jedno . Natomiast do momentu jak nie pojawią się patrole piesze nie przewiduję poprawy występowania wandalizmu . Dodam jeszcze . Placyk przy przychodni będzie kolejnym tworem pijackich awantur ku ,,zadowoleniu,, mieszkańców tego terenu . Panie Tomaszu społeczeństwa tak rzeczywiście nie obchodzi wspólnota . Ważne , że jest się posiadaczem domu , mieszkania , samochodu i 500+ . Reszta jest nieważna . To co nie moje nie jest istotne można na to pluć i niszczyć . Problem powstaje wtedy , gdy dotyczy on tylko mojej osoby i mojego ogródka . W tym tkwi problem . To wszystko świetnie przedkłada się i można porównać do pracy Burmistrza i niestety radnych . Jest smutne , że pozostało niewielu tych , którzy patrzą na problemy z innej perspektywy .
    Powoli przestaje utożsamiać się z tym miastem i pewna częścią społeczeństwa bo mi wstyd . Zapoznawszy się z kandydaturami do samorządu nie przewiduję żadnych pozytywnych zmian . Jestem wręcz przekonany o dalszym pogłębianiu bagna i tarzaniu w nim Nas .
    Pozdrawiam .

 5. Czy punkt monitoringu miesci sie w komendzie ?
  Czy nie tak dawno wybrano dwóch najlepszych kandydatow do pracy na stanowisku ds monitoringu
  żenada
  Tylko współczuć model zarządzania warty władzy

 6. Tak się dzieje,jak w Trzemesznie rządzi gość z Mogilna.Sadzę,że to Jankowski jest odpowiedzialny!Ja taka postawę nazywam „beton”-określenie z ubiegłej epoki.”Beton”jest w naszym mieście od lat 80-tych. O wiele za długo!

 7. Na Placu Powstańców kosz do segregacji odpadów spalony drzewo nadpalone jest monitoring i nic chyba z tego nie wyszło ososby które dopuściły sie tego aktu bezkarne
  Kpina …Polcja reaguje na wezwania z 30 minutowym godzinną zwłoka wandale się przemieszczają i nie można ich ukarać
  wandale to doskonale wiedza i z tego korzystają a cierpia tylko mieszkańcy
  Komendant powinien wskazać zawsze jedną osobę by była pod telefonem i niezwócznie reagowac na telefony miszkańców a teraz jak sie idzie na komisariat to pozamykani jak w bukrze kpina

 8. monitoring u nas taki sam, jak i ścieżki rowerowe – w ankiecie UE mogę z dumą kliknąć, że mam. A że funkcjonalność dyskusyjna? O to nikt nie pyta.

  A może jednak warto wstać i zapytać o to, co się stało z nagraniem? Szef instytucji, w której powinno być ów dowód w sprawie, będzie Was wkrótce zapraszał na spotkania przedwyborcze. Idźcie i zapytajcie.

  • Słuszna uwaga. Może jednak nie uderzać tylko w vice. Urząd Miejski ma swojego szefa i może jego należałoby zapytać o ten stan rzeczy? Ale jak widzę szef sprytnie się chowa. On jest tylko od tych dobrych spraw. Monitoring jest własnością miasta, urząd zatrudnia do jego obsługi pracowników.Może ktoś z radnych lub kandydatów na radnych zapyta ile czasu potrzeba tym pracownikom na zgranie materiału i przekazanie policji? Zauważę tylko, że urzędują w tym samym budynku.

 9. kamera bylsa po to by zamontowac na stanowisku ….
  Najlepiej aby to sprawdzila komisja weryfikacyjna

  a ze komus sie krzywda dzieje to juz mniejsze z tym wazne ze co miesiac kaska splywa i wszystko sie w „papiurach” zgadza takze git majonez fotomontaż.

 10. Dwóch najlepszych siedzi na Monitoringu za nasze podatki a Zastępca Burmistrza nic z tym nie robi !!!Pieniądze wyrzucone w błoto! !!Kiedy zajmie się porządkiem publicznym Policja i Monitoring będzie pod ich okiem!!!Żenada ze takich bez kwalifikacji zatrudnia Burmistrz!!!A gdzie znów jest kamera z Dworca PKP przecież dwie pracownice w Urzędzie są odpowiedzialne za Monitoring także! !!!
  Wstyd i hańba wandalizm wciąż króluje w naszym mieście a Władza ma to w d…

 11. Także bez konkursu zatrudniona jest sekretarz Miasta nie zgodnie z Prawem !
  Burmistrz robi sobie co chce w naszym mieście nie przestrzegając KPA i Prawa także! !!
  Jaki Burmistrz tacy pracownicy!!!
  Powinien być ogłoszony konkurs na to stanowisko pracy ,szkoda ,ze Radni się tym nie zainteresowali!!!

 12. Za akt wandalizmu powinno się pociągnąć do odpowiedzialności także rodziców bo co robi dziecko 13-15 letnie pijane późno w nocy , co z tego ze policja przyjedzie jak nic nie może zrobić dla mnie to kpina ….

  • Kaziu z tego co widać na zdjęciu, to piaskownica jest w obrębie prywatnej posesji , a rodzice pewnie boją się dzieci, gdzie zagrożenie może być z zewnatrz stąd ta interwencja na policji

  • To jest ich teren i piaskownice moga stawiac gdzie chca .Kontrolowac dzieciakow pijanych jeden z ziemi go nie bylo widac wychodzil z pijalni na Wojciecha o malo co drugiemu by na leb narzygal tak sie chwial.

  • Kaziu. Gdybyśmy nie bali się o bezpieczeństwo naszych dzieci nie było by tej afery. Jeśli tak bardzo to Pana interesuje to brama jest zamykam gdy dzieci się bawią więc jakie niebezpieczeństwo widzi Pan w tym miejscu poza siłownią?

  • Tak. Kosz leży dlatego, że ktoś musi się po niego zgłosić i wyjaśnić sprawę. Co za sens że wyrzuci się go za posesję?.

 13. Ludzie przecież Policji juz nie ma w Trzemesznie bo zabrani do Gniezna To dopiero początek wandalizmu i kradzieży bo kto ma tego pilnować.

  • No piękne świadectwo o Trzemesznie i niestety jego mieszkańcach. Jordanek?
   No nie wierze. Za wandalizmu wysokie kary a nie poddawać się wandalom. Zgłoszenie o akcie wandalizmu na ul.KKopernika – dobrze, to się nazywa brak przyzwolenia.

 14. Ludzie !!!! W tym miescie w nocy Komosariat Policji jest zamkniety !!! To jest niepojete !!! W 14 tys. Miescie + gmina zeby nie bylo Policjjantow ??? Jak mamy sie czuc bezpiecznie ?? Trzeba napisac postulat do rzadzacych!! Bedzie wolna amerykanka… dlaczego birmistrz majac swiadomosc, ze zostalo tylko 4 polocjantow w Trzemesznie bo reszte zabralo Gniezno noc z tym nie robi???? Ludzie, wezmy to w swoje rece bo bedzie tragedia !!

  • MASZ rację przyjc na sesję w srode i to powiedz lub napisz petycję bo mowa to nie dowod w sprawie. Burmistrz na petycję musi odpowiedź dac.

 15. Kpina kpina złodziejstwo pijaństwo i … w Trzemesznie ma się dobrze wracając do sprawy Placu Powstańców spalony kubeł załatwianie potrzeb fizjologicznych w ich obrębie w niedziele sklep na narożniku robi furorę na ławeczkach piją , biją się przeklinają i sikają i …. policja nic z tym nie robi bo ja nie wierzę ze o tym nie wiedzą albo są …
  Policja powinna bardziej zaangażować się w bezpieczeństwo miasta a nie czekać aż …. przyjdą i wszystko im podadzą na tacy

 16. Ana Wojciecha nic lepiej kolo totka nowy kosz wyrwany z ziemi i rzucony pod drzewo pieknie wyglada lapy lapy przy samej dupie bym ucial za zniszczenia.

 17. Najlepiej wziąć sprawy w swoje ręce. Zorganizować się w kilka osób. Przyczaic i spuścić gowniarzom taki lanie żeby im się odechciało. Oczywiście wszystko w odpowiednich odkryciach twarzy.

 18. Czego można oczekiwać od młodzieży ! Pan Burmistrz wskazuje czym jest prawo , czym poszanowanie do drugiej osoby . Nawet dla przewodniczącego RM prawo to zbiór pewnych dziwactw stworzonych przez jeszcze większych dziwaków . Dodając do tego niezbyt chlubną przeszłość tych panów mamy mieszankę wybuchową . Młodzi to widzą . ,,Czemu mają być lepsi ! Oni też mają takie same prawo jak ci , którzy prawa tego nie respektują,,! Kto ich powstrzyma , kto zadaje im kłam rozwalając wszelkie możliwe ideały ! Nie pytam się ! Odpowiedź bowiem jest tylko jedna ! Stawiam więc wykrzykniki !

  • Wszyscy tacy mądrzy w gębie na tym portalu…ale indywidualnie nikt niczego nie zgłosi Policji ,bo się boi…Wszyscy wiemy ,że potem są przecieki,trzeba zeznawać -nikt nie chce się narażać tym co rozrabiają(boimy się o siebie,nasze rodziny).Taka jest prawda.Najlepiej zwalić na jednostki:Burmistrza,Policjantów i mieć „czyste” ręce!!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj