Strona główna Polityka Kandydaci do Rady Powiatu

Kandydaci do Rady Powiatu

16358
110

Wczoraj opublikowaliśmy nazwiska osób ubiegających się o miejsca w Radzie Miejskiej. Dziś czas na powiat. W wyborach do Rady Powiatu nasza gmina stanowi okręg nr 3, z którego wybierzemy trzech radnych. O mandat radnego powiatowego ubiega się 23 kandydatów z 5 komitetów wyborczych.

KW Polskie Stronnictwo Ludowe:

1. Michał Gwiazda
2. Andrzej Kaszyński
3. Sylwia Liszkowska
4. Małgorzata van Brenk
5. Marlena Ostrowska

KW Prawo i Sprawiedliwość:

1. Leszek Figaj
2. Zofia Stachowiak
3. Wojciech Bogusiewicz
4. Michał Hajduk
5. Danuta Humańska

Koalicyjny KW Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska:

1. Danuta Adamczyk
2. Eleonora Mądra
3. Włodzimierz Losik
4. Łukasz Zalewski
5. Edward Załęski

KWW Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe:

1. Marek Gotowała
2. Tomasz Gumieniak
3. Danuta Szreder
4. Anna Sobecka
5. Zbigniew Olesiński

KWW Kukiz’15:

1. Szymon Żabczyński
2. Joanna Stachowiak
3. Michał Krzewiński

110 KOMENTARZE

 1. Platforma oraz Nowoczesna musi odejść !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Dość już krzywdy nam narobili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. oj. ojej. dużo zaskoczeń, zarówno co do samych nazwisk, jak i ich przynależności klubowej. Wiele osób najwyraźniej dotąd mocno ukrywała swoje sympatie polityczne.

 3. Panie lukaszu jestesmy w szoku Platforma nie wierzymy mocno sie pomylilismy juz soltysem ani radnym napewno pan nie zostanie my w urnach to przypilnujemy.

 4. Beznadzieja komuchy w PIS-ie? Poplecznicy ? Ciągle te same osoby pchają sié na stanowiska! Przerażenie ogarnia po zapoznaniu się z nazwiskami kandydatów? Kto ich wciâgnął na listy? Kto ich sprawdził kto to podpisywał? WSTYD HAŃBA! IROZPACZ!Ciekawe kto pociąga za te sznurki? Kto finansuje ich kandydatury i po co to czyni?

  • Od lat sami na wzajem się wciągają na listy,to są ludzie,którzy na siłę chcą się dostać do pieniędzy. Bo jeśli nie zostali raz wybrani to znaczy że społeczeństwo ich nie chce.PROSTE.

   • Oj widzę że na liście sami karierowicze. Jak Łukasz Z. bron nas od nich wyborco nie wyobrażam sobie ich przy rządzeniu to będzie masakra o wiele gorsza niż obecnie !!!!

 5. Miałem do powiatu głosować na PIS. Przez pewną panią znaną z dawnych lat cała rodzina głosuje na inną listę. Bardzo żałuję.

  • Każdy mógł się zgłosić, ale nie każdy powinien.
   PIS/POWIAT był widocznie albo nie uświadomiony albo nie ma wstydu. Wierzę, że to pierwsze.

 6. Pis z powiatu by się mógł pofatygować i dowiedzieć się w środowisku o pewnej znanej w środowisku osobie. Szok to mało!!

  • No a PSL to nie jest masakra,jeszcze gorzej nie dość że pierwszy i drugi od góry to jeszcze czwarta ze wsią ma tyle wspólnego że tylko mieszka.

 7. Jakoś nie bardzo pamiętam o działalności Radnych powiatowych z Trzemeszna w mijającego kadencji?
  Czy ktoś może mi przypomnieć.

 8. Pa nie Kaszynski gdzie sa SKR .PANI MADRA GDZIE KOMUNALKA .
  PANIE FIGAJ CO PAN ZROBIŁ dla Gminy.
  Panie DOKTR co pan zrobił aby poprawić usprawnić działanie przychodni -zdjeta klamka.
  PANIE doktorze Olesiński co pan poczynań .
  Panie Marku a pan co zrobił 4 razy na sesji.
  Panie Gwiazda jazda po pijanemu rowerem tak jak przystało na byłego przew rady to wstyd.
  Pozostali uczestnicy konkursu-Wyborca to oceni waszą osobowość jako kandydatów i dobrze że już to się dzieje teraz by można było oddzielić kakol od zboża.

  • ODZIELIC ZIARNO OD PLEW LUDZIE IDZCIE NA WYBORY I MADRZE WYBIERAJCIE NIE DLA KOLESISTWA CZY DLA KASY POPRZEDNICY SIE TYLKO SLIZGALI JAK CZAS DO WYBOROW NO TO TRZEBA TROCHE SIE POKAZAC I CO DALEJ ACH TE 4LATA JAKOS BEDA KTO SIE NIE CZUJE NA SILACH NIECH WCALE NIE STARTUJE.

  • Szkoda,że Pan się nie przedstawia, bo może bym po raz kolejny odpowiedziała, dlaczego została przekształcona Komunalka w spółkę.Dla przypomnienia,powiem tylko,że cztery razy podnosiłam palec aby sytuację poprawić.Jakoś nikt nie pyta,że nic z tego nie wychodziło tylko zadłużenie, w tym „Anonim” również.

   • Pani Eleonoro,

    nikt chyba nigdy nie negował współpracy prywatno – publicznej, ale forma prywatyzacji, jakość umowy jest skandalicznie niekorzystną dla gminy i jej mieszkańców !

    Była Pani przecież Radną który z ramienia Rady była oddelegowana do nadzorowania procesu prywatyzacji – wszystko jest umieszczone w Raporcie …

    Co do zadłużenia TPK to jest to mityczny argument, ponieważ zadłużenie było rzędu 2 % i wynikało z rachunku zysków i strat kiedy przystępowano do prywatyzacji … Proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd … może Pani swobodnie odnieść się do treści Raportu, jak i analizy formalnej, lub podać okoliczności o których opinia publiczna nie wie ? Jednak część Radnych nie dała się nabrać na tendencyjną i fałszywą argumentację – jednak nie Pani, a szkoda bo jednego głosu zabrakło …

    • …super stała finansowo,tylko zamiatano piach i liście ręcznie na platformę a jadąc na wysypisko wiatr po drodze je zwiewał ponownie na ulicę i samochody.Kary,długi i odroczenia…..i braki m.in. w spełnianiu warunków ochr. środowiska…,wszystko ok wg.pana.Proszę nie robić sobie kampanii wyborczej ,bo nie wiemy jak pan by się zachował a teraz pan się rozpisuje. Gdy pan będzie radnym będę pytać dlaczego tak a nie inaczej…..

     • Jak kiedyś napisałaś MYŚLAŁAM że będzie lepiej,a radny ma być pewnym a jeśli ma wątpliwości to nie głosuje za jak ty to zrobiłaś.

     • Pani Eleonoro,

      Mam przed oczami Raport z Komisji do badania prawidłowości przy przekształceniu i czytam w nim dwa odmienne stanowiska, jedno Pana Wiesława Pokorskiego, który zeznał:

      – nie przedstawiono innego inwestora poza Remondis Aqua.
      – pozostawiono niewiele czasu na zapoznanie się z materiałami dotyczącymi przekształcenia TPK.
      – zdawał sobie sprawę z niekorzystnych zapisów treść i umowy inwestycyjnej ( jednomyślności głosowania przy podziale 60:40 ) jak i umowy dzierżawy ( 25 lat użytkowania, nakłady powyżej 10 000 zł ma finansować Gmina, przyłączenie nowych sieci bez wpływu na stałą roczną opłatę dzierżawy, a powiększaną jedynie o stopień inflacji, ale dopiero po 2018 roku ).
      – podczas obrad połączonych Komisji jak i na sesji nadzwyczajnej nie uzyskał odpowiedzi jaki jest powód umieszczenia niekorzystnych zapisów,
      – zespół negocjaycjny nie przedstawił żadnego raportu z przebiegu prac jedynie projekt uchwały z podłączona umową.
      – ze względu na wątpliwości zdecydował że nie poprze tej formy przekształcenia TPK.

      Natomiast Pani zeznała, napiszę w skrócie:

      – kolejny zapis umowy inwestycyjnej dotyczący jednomyślności głosowania został niezauważony cyt „mógł mi umknąć.”

      – umowy z nowym inwestorem zawierają zapisy, które podlegały negocjacjom łącznie z klauzulami o niemożliwości odstąpienia czy jej rozwiązania.

      Podałem te dwa punkty widzenia – jako różnicę merytoryczną w temacie między Panem Pokorskim, który wyłapał te wszystkie negatywne rzeczy, które teraz się odbijają na budżecie gminy jak i portfelach mieszkańców, a Panią, która cyt za Panią ” mogły Pani umknąć” – była Pani tam z powołania Rady i w żadnym wypadku Pani nic nie powinno umknąć !

      Jeśli faktycznie broni Pani jakości tej umowy, to na udowodnienie tej tezy proszę mi odpowiedzieć czy np na takich samych warunkach wydzierżawiła by mi Pani 10 hektarów ziemi, lub swój dom, ewentualnie mieszkanie, jakąkolwiek swoją własność czy wtedy bardziej by się Pani skupiła na warunkach umowy i nic by nie umknęło ?

      Świetnie wiem jakbym się zachował, ponieważ pisałem na tym portalu o tym, że sama prywatyzacja strategicznego przedsiębiorstwa jest błędem – ale w życiu bym nie pomyślał, że do tego dojdą tak skandaliczne warunki tej umowy !!

      Co do prowadzenia kampanii rozumiem, że Pani ją również prowadzi ? Aspirowała Pani do bycia posłanką na Sejm RP ? Z takim przygotowaniem merytorycznym jaki Pani prezentuje, pisząc o tym, że:

      „tylko zamiatano piach i liście ręcznie na platformę a jadąc na wysypisko wiatr po drodze je zwiewał ponownie na ulicę i samochody”

      Sugeruje Pani, że nikt w owym czasie w Urzędzie Miasta i Gminy nie potrafił wprowadzić strategicznego i długoterminowanego planu dla zreformowania TPK ?

      Pani nie rozróżnia kwestii problemów z zarządzaniem, które nie wątpliwe były ale do poprawy, z umową prywatyzacyjną która oddaje zewnętrznej spółce wszelkie profity ze sprzedaży elementarnego surowca jakim jest woda, i to na zasadach kompletnie irracjonalnych dla budżetu gminy i portfeli mieszkańców.

      Miło mi, że Pani uczestniczy w debacie publicznej, za pośrednictwem tego portalu jednak argumenty jakimi Pani operuje nie pozwalają mi sądzić, że rozumie Pani skalę problemu jaki również Pani stworzyła dla przyszłości mieszkańców w kwestii podstawowej jaką jest dystrybucja wody.

      PS.

      Jeśli zdecyduje się Pani na dzierżawę jakiejkolwiek swojej własnosności na zasadach na jakich oddała Pani swoim głosem infrastrukturę do przesyłu wody zewnętrznej spółce – proszę mi napisać – chętnie ją sporządze i będę jej jedynym beneficjentem, a Pani wtedy udowodni, że faktycznie wierzy w to co piszę …

    • Panie Macieju za remondisem jeśli pamiętam dobrze głosowało 8 radnych: obecny radny i kandydat KOPERSKI a także jego kandydat Tomasz Bauza oraz Maria Dziel, Ludwik Macioł i Przemysław Woźny którzy dotąd zasiadali w radzie i do kolejnych wyborów nie chcą podejść może niech się również wytłumaczą!!! Stanowisko p Mądrej znamy a tych co za tą niekorzystną umową reķę podnieśli nie do końca. Cześć radnych jak dla mnie trochę dziwnie się wycofała mają do tego prawo. Ale KOPERSKI został i chce trwać może nam w takim razie ODPOWIE dlaczego teraz mamy ponosić konsekwencję między innymi jego decyzji. Na jego miejscu schowałbym się w tym Wydartowie i absolutnie nie pchałbym do rady! Wstydu chyba nie ma!

     • Ponosimy konsekwencje ośmiu radnych,i tylko jedna brnie dalej i chce wyżej,boże broń,ale acha,,,,,,,,,,,

     • Czas wyborów jest czasem oceny działań Radnych czy też Burmistrza, czas kampanii jest jak najbardziej właściwym na zadawanie pytań, weryfikowanie programów itp …

      Chociaż to od nas mieszkańców zależy czy ciągłość kontroli trwa tylko w tym momencie, czy podczas całej kadencji … Dla jakości sprawowania funkcji, tym jakość większa im kontrole częstsze i świadomość społeczna większa 🙂

      Proszę pamiętać,że TPK prywatyzowano za po przedniej kadencji i kilka osób zostało się do Rady ponownie – jednak w ostatniej kadencji nastał czas opozycji – czas „patrzenia” na ręce władzy – co dało z jednej strony pozytywne efekty, a z drugiej konsternację u Panów Burmistrzów i części Radnych …

     • Tylko ta opozycja w postaci kandydata na burmistrza chętnie się pokazuje się z niektorymi co rękę podnosili ! Czy cel uświęca środki? Proszę nie żartować.Ile razy pan kandydat wymienił nazwiska zaraz byłych radnych i jednego kandydata i być może radnego KOPERSKIEGO w kontekście prywatyzacji remondisu? Zapytał publicznie dlaczego nas uszczęśliwili tą decyzją ? Konkretne pytanie konkretna odpowiedź!

 9. Rady powinie mieć zwrócone tylko koszty dojazdu na sesję,nie ma go na sesji,nie ma pieniędzy,tak było kiedyś i radnym był prawdziwy społecznik a nie ten który dużo bełkoce.

 10. Pani Pis nr5 ani nie oburza ani nie zachwyca. Norma. Za to inna osoba budzi nie chęć, osoba bez kręgosłupa moralnego zabrała komuś wartościowemu miejsce.

 11. stare kwoki pchają się do koryta !!czy naprawdę ludziom brak samokrytyki ? kaszyński co ty człowieku sobą reprezentujesz ? żenada ! wysłowić sie nie potrafisz a dp powiatu sie pchasz ? może 3 albo 4 osoby a reszta to wstyd dla trzemeszna

 12. Nikt nie jest święty. 4/PIS ma też Wady i Zalety jak każdy z nas.
  Chodzi o to by, nie było na liście Złego człowieka z maską mądrości , fałszywie przymilnego, pozoranta z gładką gadką.

 13. Odnośnie Powiatu, może warto poruszyć historię z życia wziętą. Wracam sobie wczoraj spokojnie do domu z pracy, i moim podwójnym oczom nie wierzę – na płocie po byłej szkole zawodowej banery wyborcze Koalicji Obywatelskiej …

  Oczywiście nie mam nic przeciw samym materiałom wyborczym, ale jakie to symboliczne patrząc przez pryzmat naszych relacji z powiatem za rządów PO … Jaki to znak ?

  Dla mnie jasny, ostatnio nie dorżnęliśmy Wam finalnie Waszego wielowiekowego szkolnictwa średniego, ponieważ mieszkańcy postawili opór, Pan Burmistrz przecież biernie się temu przyglądał, ale jeszcze tu wrócimy i zwieńczymy tego dzieła – tylko prosimy o głosy !

  Na prawdę wymowne w swojej hipokryzji, a nauczyciele startujący z list tzw. Koalicji Obywatelskiej mają być przyszłymi katami dla szkół średnich w Trzemesznie ? Jak rozumiem Pan Burmistrz wydał zgodę na wieszanie banerów wyborczych na własności gminnej ? Fakt, że kandydat niejaki Marek Gol kandyduje do sejmiki – ale koalicja obywatelska pięknie mi się kojarzy z katami wielowiekowej tradycji elitarnego polskiego szkolnictwa w Trzemesznie …

  Chyba, że czymś jeszcze się zasłużyli dla naszej gminy ?

 14. Maciej pierwszy raz pisze dla mnie niezrozumiale.( godzina 17.44) Tak trochę ględzi w tym komentarzu.
  Niech lepiej powie Panu Posłowi D., że przeoczył pewną sprawę. Maciej W. jest znany i czytany. To łatwiej jego głos dojdzie tam gdzie należy. Pozdrawiam i Posła i Macieja.

 15. Chce Anonim konkretnej odpowiedzi na konkretne pytanie. Ale o co mu chodzi, to chyba sam diabeł rozszyfruje. Albo niech pisze kawę na ławę albo niech milczy.

 16. Szanowny Anonimie z godziny 11:11,

  Co to znaczy, że ktoś z kimś się gdzieś pokazuje ? Bo nie bardzo rozumiem, żyjemy w relatywnie małej i aktywnej dzięki jej mieszkańcom społeczności, tylko nie bardzo rozumiem zarzut ?

  Przecież całość sprawy prywatyzacji TPK została ujęta w Raporcie z badań jej przekształcenia i tam można znaleźć komplet nazwisk Radnych którzy głosowali za taką formą prywatyzacji – a także i co równie ważne, nazwiska osób zespołu Negocjacyjnego:

  https://bip.trzemeszno.pl/content.php?cms_id=6823

  Oczywiście zebranie tego w formie dokumentu „zajęło” trochę czasu, ponieważ kreatywność kancelarii prawnej Leśny i Wspólnicy oraz determinacja Panów Burmistrzów w przedmiocie ukrywania jej niekorzystnych zapisów przed opinią publiczną była bardzo duża.

  Co do pytań – czy też rozliczenia władzy z działań, to jutro jest świetna ku temu okazja, podczas sesji Rady Miejskiej …

  Uważam, że nie ma lepszej okazji żeby zadać pytania lub skonfrontować się z lokalnym samorządem ? Pozostaje więc poświęcić trochę czasu – do czego gorąco zachęcam …

   • Odsyłam jeszcze raz, do treści raportu – a z Panią Eleonorą Mądrą starałem się rozmawiać – pisać merytorycznie, ponieważ uważam jej wpis – wyżej za wprowadzanie opinii publicznej w błąd w temacie prywatyzacji TPK …

    Stąd moja reakcja, zarzut, że nie wspominam o radnym Koperskim można odnieść, do każdego innego radnego, którego niby nie wspomniałem – a głosował za prywatyzacją, jednocześnie podkreślam znaczenie zespołu negocjacyjnego, który powołał Pan Burmistrz …

  • …może szerzej o zadłużeniu Gminy,palce też podnosili radni z przewodniczącym na czele ale tobie „Maciej Woźniak” nie pasi….!!!Dlaczego,może szerzej??

   • Rybo,

    No właśnie – jestem tego samego zdania – może szerzej ?

    Kiedy to Radni PP działali na szkodę budżetu miasta i gminy ?

    Bo z moich informacji ten budżet nie raz ratowali, a w szczególności ta normalizacji nastąpiła po zmianie na stanowisku Przewodniczącego Komisji Finansowej na Panią Marię Sobieszak.

    Czy mam te sprawy podać w pigułce ? Choć czekam na „Rybę” i jego szersze spojrzenie, które mam nadzieje doprecyzuje ?

    • Dobrze skoro padła propozycja szerzej p Macieju poproszę. Szczególnie o zaslugach p Peno szefa PP jak i tej zmianie jakościowej w postaci obsadzenia stanowiska szefowej komisji finansowej p Sobieszak. Tylko tak bez rozwlekania najlepiej od myslników. Proszę dać też spokój p Elonorze tylko pytać i analizować globalnie pobudki tych którzy głosowali za remondisem w tym wspomnianego p Koperskiego. Głosujących było kilku jestem bardzo ciekawy ich spowiedzi bo póki co nabrali wody w usta.

     • Szanowny Anonimie, 13:52

      co do działalności Przewodniczącej Pani Marii, jak i klubu PP proszę poczekać jeszcze kilka dni, do ogłoszenia oficjalnie programu …

      Tam z pewnością będzie wszystko zawarte. Co do pytań do poszczególnych radnych, obecnych jak i kandydatów to wszyscy mają pełnie praw pytać o te kwestie – więc pytamy …

      Panie Rybo,

      Jeśli chodzi o obligację, to gdzie tutaj działanie na szkodę budżetu ? Z tego co wiem, obligacje pozwoliły spłacić najgorsze z możliwych jakie tylko gmina mogła brać – czyli zobowiązania krótkoterminowe – czyli spłacić wcześniej te zobowiązania – co pozwoliło oszczędzić pieniądze w perspektywie … Kłania się polityka Pani Kociemby, którą to Pan Burmistrz przedstawiał jako świetną ekspertkę do odzysku VAT, po czym zatrudnił do tego kancelarię !

      To nawet nie element kreatywnej księgowości, a spłaty wcześniejszych toksycznych zobowiązań, na podstawie obligacji – tak koncepcyjnie to ujmując, więc nie wiem gdzie tutaj jest działanie na szkodę ? To inwestycja – fakt, szkoda, że robiona na długach – ale jednak.

      Mieszkańcu,

      Z tego co wiem to Rada przyjęła uchwałę Burmistrza 9:1, a temat ciągnie się od przełomu wieku, od kwestii formalnych – i tutaj były największe zastrzeżenia jeśli chodzi o zbudowanie tam trzemeszeńskich „sukiennic” …

      Anonim z 14:05,

      Na forum może nic nie wniosła, ale pozwoliła wyciągnąć wnioski na przyszłość i przeanalizować warianty jakie ma gmina, przynajmniej tym – którzy stawiają na jej dobro – i jej mieszkańców … Jest kilka kroków, które mogą poprawić tą sytuację – i one zostanę podane opinii publicznej wraz z ofertą programową …

      Przynajmniej przez nasz sztab wyborczy – bo szczerze powątpiewam – czy inne sztaby podejmą jakieś rozwiązania w tej materii – lub w ogólne mają świadomość tematu.

     • Panie Macieju, skoro pamięć słaba, bo chyba nie wybiórcza 🤔, to przypomnę. Tylko jedna radna zapytała wtedy na sesji co jest korzystniejsze dla gminy. Sprzedaż, czy dalsza dzierżawa. Była to radna Krzyżaniak-Świątek i jako jedyna była przeciw sprzedaży tych gruntów. PP bardzo było za sprzedażą, dla „dobra gminy” oczywiście.

     • Osobiście nie uważam, żeby sprzedaż gruntów na placu sw. Wojciecha przedsiębiorcom, którzy zainwestowali i latami płacili koszty i podatki w Trzemesznie za błąd. Błędy popełniono w stosunku do dużych graczy, a nie dla kupców trzemeszenskich, w sumie drobnych inwestorów – tym gmina powinna pomagac i dobrze zrobili i PP i wszyscy, którzy. byli za. I bez przesady z tym populizmem. To nasze polskie sklepy i nasi krajanie.

     • Anonimie. Przedsiębiorcy ponosili koszty na dierżawionym gruncie, więc to było ich własne ryzyko, budowanie na nie własnym gruncie. Radni są od dbania o dobro całej gminy, a nie o dobro jednostek wybranych i lubianych.

 17. Z obrad połączonych komisji z dnia 10.04.2018 cyt. dot. zaciągania krótkoterminowych kredytów na spłatę firmy „Paroc” w 2016r. “To są dzisiaj skutki” – tłumaczył przewodniczący. Zastanawiał się także, czy nie lepiej wykreślić niektóre inwestycje, niż dalej się zadłużać. W tym samym tonie wypowiadał się Zbigniew Matelski. Bronił radnych jak i burmistrza, iż zaciągając kredyty działali w dobrej wierze, nie wiedząc jednak na jakich warunkach są one zaciągane. Również według niego winę za ten stan rzeczy ponosi była skarbnik gminy.
  Zupełnie inne stanowisko przedstawił Maciej Dalewski. Jak przypomniał przewodniczącemu RM, to radni z burmistrzem są za to odpowiedzialni. “Gdzie Pan był jak uchwalaliśmy budżet?” – pytał M. Dalewski.

  Z. Matelskiemu odpowiedział natomiast, że myśli jak “frankowicze”, bo oni podobno też nie wiedzieli co biorą.

  • cd..
   z dnia 10..04.2018- „Trzeba zaznaczyć, że jeśli RM podejmie uchwałę o obligacjach, zadłużenie gminy w bieżącym roku wzrośnie do kwoty 20.621.939 złotych, a w przyszłym roku 23.071.939 zł. Dopiero w następnych latach zacznie nieznacznie spadać”.

 18. Wszystkich łącznie z władzami wyższego szczebla obwiniają poprzedników .
  Dyskusja o TPK a obecnej firmy Remondis nic nie wniosła i nic nie zmieniła .
  Każdy następny krok nie poprawi sytuacji ekonomicznej . Skutki poniosą podatnicy i na tym się skończy .
  Jedyne czym może pochwalić się Pan Maciej W . to daleko idące poniżanie godności człowieka . Żenada !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 19. I to jest właśnie populizm. Całej gminy owszem , drobni przedsiębiorcy wchodzą w skład tej gminy. A to, że zainwestowali i zaryzykowali w gminie to dobrze. Lepiej żeby plac marniał bez pożytku, a przepraszam gmina powinna przejąć kolejne budynki do „kompletu” żeby stały. Lub kredyty żeby w nich „cos” zrobić.

  • Populizm to słowo na które uczulone jak widać jest Ponad Podziałami. Plac nie marniał, bo budynki już stały i zarabiały dla przędsiębiorców oraz dla gminy. Co do dużych graczy, to inwestycja Paroca też kwiatami nie była witana przez PP. Bo co to jest te kilkanaście miejsc pracy. Budynki też przejęto dzięki waleczności kilku osób, które obtrąbiły sukces przejęcia, ale co dalej?????
   Jak dla mnie nikt z obecnych radnych nie zasłużył na ponowną kadencje.

   • Trafna uwaga. Analiza poprawności kandydatury powinna bazować przede wszystkim na potencjale kandydata. Potwierdzonym jego postawą moralną, kulturą życia codziennego i propozycjami rozwoju gminy zgodnymi z priorytetowymi problemami społecznymi.” Nowe twarze” proponują zająć się kwestiami zasadniczymi. Brakiem warunków godnego funkcjonowania rodzin. Wegetacji za „psie pieniądze” albo z braku perspektyw emigracji zarobkowej,której konsekwencją jest rozpad rodzin, samotne rodzicielstwo i starość bez dzieci w pobliżu. Takich projektów potrzebujemy przede wszystkim na terenie powiatu, tam gdzie możliwości są większe.
    Tylko ludzie nie uwikłani w układy tacy jak np. Tomasz Gumieniak z szerszymi horyzontami są w stanie zająć się faktycznie bolączkami- największymi.Tak żeby życie w Polsce nabrało sensu.

 20. Dzisiaj wpadła mi w ręce ulotka Mądrej i zamiast konkrety (bo ona chce do powiatu) to pisze co osiągnęła i Gdzie była i jakie wykształcenie mają dzieci,przecież one nie startują.A gdzie jakieś propozycję co chciała by zrobić ,czym zająć no żenada.

  • no…tak… samo się wzięło ,to co było zrobione i co zostało docenione przez inne osoby.Ile czasu i poświęcenia to wszystko kosztowało,i kosztuje ,ten co nie działa społecznie…. no właśnie nie wie!!! Proszę poczytać program Koalicji i wszystko jasne, czy tak trudno pojąć….!!! Zresztą poproszono mnie o to ,abym w streszczeniu napisała swoje osiągnięcia i to jest moje mini, mini…..Kto mnie zna i osoby współpracujące , i nie jest złośliwy ,to śledzi i docenia a ty „Anonimie” jak widać z teści nie….. !!!

   • Droga pani Eleonoro,

    z przykrością muszę przyznać rację osobie wypowiadającej się o godz. 13.18. Ta ulotka to zlepek wielu bardzo paskudnych błędów edytorskich. Od kiedy to stawiamy myślnik pomiędzy pierwszym a drugim imieniem? Od kiedy przed znakiem przestankowym stoi spacja (i jak uzasadnić przecinek np w takiej konstrukcji: „realizatorka wielu pomysłów ,i projektów dla dzieci” – spacje też jak w ulotce)? Gdzie zgodność poszczególnych części zdania („moje osiągnięcia to inicjatorka / propagatorka / otrzymała / itp”)?
    Bardzo mi Pani imponuje swoją aktywnością, ale poskąpienie niewielkiej kwoty na korektę tekstu to strzał w kolano.

 21. A w nowej jescze ciasniej duchota nie z tej ziemi nie wezmie po poprzednikach i bedzie luzniej i pelniej czekamy to sie zapiszemy do panstwa Olesinskich.

 22. A pan Zaleski startuje do powiatu jak moze z listy na Trzemeszno jesli on tu nie mieszka tylko GNIEZNO GLOSUJCIE NA SWOICH TRZEMESZNIAKOW TEN PAN DLA NAS NIC NIE ZDZIALAL I TYLE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj