Strona główna Różne W Trzemżalu wmurowano akt erekcyjny

W Trzemżalu wmurowano akt erekcyjny

2244
14

Dzisiaj na budowie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Trzemżalu dokonano symbolicznego wmurowania aktu erekcyjnego. Zanim to nastąpiło, jego treść odczytała nauczycielka miejscowej szkoły Grażyna Kuś.

Jako, że pamięć rzeczy ludzkich szybko przemija, przeto słusznym jest zwyczaj utrwalania na piśmie ważniejszych zdarzeń, aby przekazać ich znaczenie następnym pokoleniom” – to pierwsze zdania uroczystego aktu.

Wraz z dokumentem, w specjalnym pojemniku umieszczono między innymi polskie monety, lokalne gazety, zdjęcia burmistrza, obecnego i byłych dyrektorów szkoły, nauczycieli i uczniów.

Akt erekcyjny podpisali, a następnie wmurowali: burmistrz Krzysztof Dereziński, przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno, skarbnik gminy Adrian Nowak, radny Mieczysław Chojecki, przedstawiciel wykonawcy, firmy Moris Polska Ireneusz Walkowiak, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Paluch, dyrektor szkoły Krzysztof Nowak oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Karol Witkowski.

Poświęcenia budowy dokonał proboszcz trzemeszeńskiej parafii – ks. Piotr Kotowski.

Całkowity koszt inwestycji ma wynieść 3.898.516,66 zł, z czego 85% będzie dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, pozostałe 15% pokryje gmina.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku szkolnym uczniowie szkoły w Trzemżalu będą się cieszyć nową salą gimnastyczną.

14 KOMENTARZE

 1. A w zamurowanej tubie m.in.zdjęcia burmistrza, obecnego dyrektora, poprzedniego też… Galeria sław!
  Pycha idzie przed upadkiem, a oto bezwstydnie zacementowano wstyd naszej gminy na lata.

 2. Panie burmistrzu robisz remonty w Trzemesznie to zrób najpierw wszystkie drogi w mieście i wsiach. Panie burmistrzu apeluje: BĄDŹMY NOWOCZESNI ZRÓBMY CMENTARZ DLA ZWIERZĄT . JAKI BYŁBY ROZGŁOS ŻE W TAKIM MAŁYM MIEŚCIE JEST CMENTARZ DLA ZWIERZĄT. UCZYN COŚ DOBREGO DLA MIASTA, POSTARAJ SIĘ O DOFINANSOWANIE Z UE I ZRÓB COŚ ŻEBY LUDZIE NA CIEBIE NIE NARZEKALI. MIESZKANIEC

 3. Pan Pracujący wygląda na żelazny elektorat obecnej władzy … Może nawet był w autobusie, który wzmocnił trzemeszeńską demokrację w ostatnich wyborach … 😉

 4. Do „pracującego”
  Tak za tego burmistrza- nikt z poprzedników nie byłby zdolny doprowadzić i nie byłby odpowiedzialny za stan naszej komunalki,oświaty w gminie -to fakty a nie mity.Czy wy nie widzicie że ten człowiek gra nam na nosie i to sprawami tak ważnymi,pracę traktuje jak kabaret,tam się pokaze ,tam się po skina główką w dół i gra muzyka,pochoruje ,w pracy,będzie ubolewał nad sobą czego nie zrobił to powie nie zrobiłem ale sam nie wie dlaczego, a już przy rozwiazywaniu problemów to go w urzędzie ciężko doświadczyć.Ile jeszcze potrwa ta obłuda.Podobno na zwolnieniu lekarskim a na portalach typu facboku wszędzie się pokazuje.

 5. A co poprzednicy zrobili a plac Wojciecha mowi wiele dzialeczki w dzierzawie przetargi ze nie jeden by startowal i kupil za duzo wieksza kase wszyscy nadaja sie do d…y.

  • Poprzednicy czyli kto? Bo jak dobrze pamiętam w zeszłej kadencji też był i jeszcze w zeszłej też był nie mówiąc o tym że jeszcze w następnej zeszłej też był Przewodniczącym Rady Miejskiej. To chyba sam dla siebie był poprzednikiem ? Szkoda słów na Ciebie. Trochę obiektywizmu.Jeszcze rok………….

 6. Nie wiesz kto rzadzil kilka lat wstecz to idz do gminy to ci powiedza nascie lat temu to Trzemeszno wygladalo jak kupa g….a teraz mozna sie pochwalic co do zieleni jak was widza tak o was pisza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj