Strona główna Artykuł partnera W jakim celu sięga się po rękawice powlekane nitrylem?

W jakim celu sięga się po rękawice powlekane nitrylem?

941
0

W sprzedaży dostępne są różne środki ochrony indywidualnej, do których zaliczają się między innymi rękawice nitrylowe. Zawsze powinny być dobrane do rodzaju wykonywanej pracy. Mają chronić przed konkretnym rodzajem zagrożeń, na które mogą być narażeni pracownicy na poszczególnych stanowiskach. Niektóre rękawice robocze chronią wyłącznie przed uszkodzeniami mechanicznymi, przetarciami. Nie brakuje także modeli odpornych na działanie wilgoci, smarów, oleju, różnych substancji chemicznych.

Czym wyróżniają się rękawice powlekane nitrylem?

Rękawice do pracy z olejami są powlekane nitrylem. Jest to specjalny rodzaj gumy odporny na smary i tłuszcze. Po rękawice nitrylowe sięga się w przypadku wykonywania czynności, które mogą przyczynić się do podrażnienia skóry i nawet jej poparzenia. Nitryl zapewnia skuteczną ochronę przed rozpuszczalnikami i substancjami żrącymi. Wykonane z niego rękawice są niepodatne na przetarcia i przebicia. Mogą być długotrwale użytkowane, bez martwienia się o wystąpienie dyskomfortu. Warto wiedzieć, że rękawice nitrylowe nie nadają się do pracy przy niskich temperaturach. Wynika to z tego, że guma ma tendencję do sztywnienia pod wpływem zimna. Traci przez to swoje pierwotne właściwości.

Po rękawice powlekane nitrylem warto sięgać podczas wykonywania rozmaitych czynności mechanicznych. Są bardzo pomocne w branży budowlanej, w transporcie i spedycji. Świetnie sprawdzają się w pracy w magazynie, przy przeładunku. Mają bezpieczne zakończenie i ściągacz przylegający do nadgarstka. Rękawice nitrylowe wyróżniają się elastycznością, można liczyć na sprawne wykonywanie prac manualnych. Nie zmieniają swojej pierwotnej formy nawet pod wpływem wysokiej temperatury. Warto też wiedzieć, że nitryl jest substancją przyjazną dla środowiska, biodegradowalną.

Kiedy warto sięgnąć po rękawice nitrylowe?

Rękawice powlekane nitrylem występują w wielu wariantach. Poszczególne modele różnią się materiałem wykonania, wykończeniem, grubością warstwy zabezpieczającej. Mogą być z bawełny, dzianiny, nylonu, lycry, specjalnej przędzy. Zastosowanie rękawic nitrylowych jest szerokie. Bardzo często wykorzystuje się je w przemyśle motoryzacyjnym ze względu na odporność na działanie olejów i smarów. Jest to także świetne rozwiązanie dla zakładu wulkanizacyjnego. Z rękawic powlekanych nitrylem korzystają pracownicy stacji diagnostycznych, warsztatów samochodowych. Sięgają po nie operatorzy rozmaitych maszyn, przykładowo rolniczych, budowlanych i przemysłowych. Są one wykorzystywane w branży transportowej. Będą odpowiednie także dla firmy sprzątającej ze względu na to, że warstwa nitrylowa zabezpiecza ręce przed działaniem silnych środków czyszczących.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj na: https://hfsafety.pl/oferta/21/powlekane-nitrylem

artykuł partnera