Strona główna Kultura Ułani przybyli do Trzemeszna

Ułani przybyli do Trzemeszna

1274
3

100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego była okazją do wymarszu rajdu konnego z Gniezna do Szubina. Krótko po godzinie 13:00 ułani wjechali ulicą Sportową do naszego miasta i zatrzymali się na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

Organizatorem przemarszu, który potrwa 3 dni, jest Oddział Terenowy im. 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich – Stowarzyszenia Polski Klub Kawaleryjski. Spotkanie z mieszkańcami rozpoczęło się od złożenia meldunku przez dowódcę oddziału na ręce wiceburmistrza Dariusza Jankowskiego.

Po krótkim wystąpieniu jednego z ułanów rozpoczęła się prezentacja oddziału, w trakcie której jeźdźcy popisywali się wojennym kunsztem. Jak na warunki pokojowe przystało, jedyną głową do ścięcia była głowa kapusty.

Po pokazie, który wzbudził wielkie zainteresowanie wśród zgromadzonych, była okazja do wspólnych fotografii z ułanami i ich końmi.

Uczestnicy rajdu w towarzystwie D. Jankowskiego i dyrektor ZSOiZ Ilony Adamskiej złożyli kwiaty w miejscach upamiętniających Powstanie Wielkopolskie – pod Mauzoleum, na zbiorowej mogile Powstańców oraz na pamiątkowej płycie poświęconej mjr. Mieczysławowi Paluchowi.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj