Strona główna Na sygnale Uderzyli w nielegalny hazard

Uderzyli w nielegalny hazard

8735
42

Funkcjonariusze CBA, Krajowej Administracji Skarbowej, policji oraz prokuratury rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o prowadzenie nielegalnych gier hazardowych. Łącznie do tej pory zatrzymano 37 osób.

Nielegalny preceder odbywał się na terenie woj. mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego, m.in. w Trzemesznie, w dwóch budynkach przy ulicy 22 Stycznia 1863 r. Jak nas poinformowała Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, funkcjonariusze wykonywali tam czynności zlecone przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.

Lokale zostały zamknięte, a na drzwiach pojawiły się plomby gnieźnieńskiej policji.

Prokuratura Krajowa wydała komunikat w tej sprawie. Jego treść publikujemy poniżej:

W toku śledztwa ustalono, iż członkowie zorganizowanej grupy przestępczej organizowali nielegalne gry hazardowe oraz podejmowali czynności polegające na udaremnieniu i utrudnieniu organom skarbowym oraz organom ścigania stwierdzenie źródła pochodzenia nielegalnie uzyskanych korzyści finansowych. Nielegalnie uzyskiwany dochód przeznaczany był na zakup nieruchomości oraz ruchomości za pośrednictwem zaufanych osób (często członków rodziny i przyjaciół), a także z wykorzystaniem szeregu podmiotów gospodarczych, nad którymi sprawcy sprawowali kontrolę.
Uzyskiwane z nielegalnej działalności środki finansowe lokowane były także na specjalnie zakładanych do takich celów kontach bankowych, prowadzonych przez banki mające swoje siedziby poza granicami kraju. Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej wypłacali z założonych kont środki pieniężne w gotówce, które następnie przeznaczali, między innymi, na udzielenie pożyczek pod zastaw hipoteczny. Z prowadzenia nielegalnego hazardu sprawcy osiągnęli korzyść majątkową w kwocie przekraczającej 50 milionów złotych.
Sprawa ma charakter rozwojowy. Dotychczas zarzuty w śledztwie usłyszało 39 osób. Podejrzanym grożą kary do lat 15 lat pozbawienia wolności.
Wobec pięciu podejrzanych prokurator skierował do Sądu wnioski o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd wnioski prokuratora uwzględnił. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych o łącznej wartości przekraczającej 1 milion 800 tysięcy złotych, dozorów Policji połączonych z zakazem opuszczania przez podejrzanych kraju, zatrzymaniem paszportu lub zakazem jego wydania.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa mogła działać co najmniej od 2018 roku.

42 KOMENTARZE

  • Za czasów PO biedny był bardzo biedny a bogaty bogacił się na potęgę Wystarczy spojrzeć kto głosował na PO W większości byli to bogacze którym PiS zabrał niewolników czyli odradzającą się obecnie średnią klasę społeczeństwa No i oczywiście wszelkiej maści krętacze , mafie vat- owskie i mafie paliwowe Za rządów PO mieli raj na ziemi PiS nie jest partią idealną żeby nie było wątpliwości że dla mnie to są jak Sam Pan Bóg Poprostu twierdze ze za ich rządów chociaż w pewnej mierze wyrównuje się poziom materialny społeczeństwa I taki tzw. szary człowiek może sobie pozwolić na trochę więcej niż za złodziejskich rządów PO gdzie był na zawołanie i na usługach pana szefa Mam gdzieś czy ktoś się z tym zgadza czy nie To jest moje prywatne zdanie Ktoś mi kiedyś powiedział bodajże w 1984 czy coś koło tego że w Polsce nigdy nie będzie dobrze bo mamy tylko biednych i bogatych ludzi A to właśnie średnia klasa społeczeństwa w większości jest tą siłą napędową gospodarki tak jak te małe i średnie przedsiębiorstwa które stosunkowo zatrudniają najwięcej pracowników i tym samym odprowadzają najwięcej podatków do budżetu państwa A korporacja czyli najwięksi poplecznicy PO są nastawione tylko i wyłącznie na zysk i wyzysk szarego człowieka A podatki zresztą znikome płacą ale w rajach podatkowych

   • Może zdefiniujesz ”klasę średnią” bo pracobiorca na budżetowej posadce i beneficjent socjalu jakoś do tego nie pasują.

 1. Czyją własnością jest ten budynek?czy w takich sytuacjach właściciel nie wie co w nim jest prowadzone?czy miejscowa policja nic nie podejrzewała?

  • Kaczorowi buty czyscic ogladales dzisiaj kongres jednych i drugich platfusy zachowywali sie jak zarzarte psy nic wiecej zadnego programu dla Polski tylko czekaja jak dojda do wladzy to nas sprzedadza z osranymi nawet gaciami tam w tych platfusach nie ma prawdziwych Polakow tylko zbieranina i ciemnote ludziom wciskaja a teraz mlodych strasza kto glupi to kupi

  • A kto okradl budowlancow przy budowie autostrady do dzis platfusy nie zaplacili nam za prace glupia dziewico lecz sie na nogi bo na leb juz zapozno

  • gdy pojawia się nowy artykuł trzeba dodać komentarz z nagonką na pis zeby 10 groszy wpadło za komentarz, nawet jak jest nie na temat, brawo. Wiesz, że to już jest nudne? Ile mozna? Nikt nie bierze juz na poważnie tych frustracji, tylko propagujesz SPAM. a jak nie pis to po. Wszędzie polityka. Wszędzie nagonka. Jak masz coś do powiedzenia do napisz coś konstruktywnego.

  • chyba raczej POwski, to wlasnie dzieki PIS takie procedery są likwidowane, trochę się dokształć zanim napiszesz. 10 groszy wpadło za komentarz?

 2. Tylko nie mów nikomu – godzina wpisu 6:15
  Jechać z pisem – godzina wpisu 6:15
  Kaczor zawsze dziewica – godzina wpisu 6:16
  Ojciec dyrektor – godzina wpisu 6:17

  Ranne/y ptaszki/ek z tych/ego przeciwników/a PiS. W letnią sobotę o jednej godzinie dostaliście bólu d. py, że wstaliście i wylaliście swoją frustrację i nienawiść na tym forum?

  PS. Trollu nic tobie już nie zostało więc sobie pisz te bzdury. Ten język rynsztoku i tak ciebie zawsze zdradzi.

 3. Zaintetesowanie artykułem o przestępstwach 4tyś odsłon.
  O losach gminy czyli o absolutorium dla burmistrza, niecałe 3tyś odsłon, a artykuł jest dobę dłużej na portalu.
  Stan na godzinę 14.45. To wiele mówi jak bardzo mieszkańców obchodzi los tej gminy.

 4. Tusk wraca i zapowiada. „Będę walczył z PiS”. Czyli, że co? Powrót do ery wyzysku za 5 zł na godzinę?
  Tusk to symbol…
  Dalej niech każdy sobie sam dopisze/dopowie.
  Dla mnie to symbol „wolnych mediów”. Zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę z jakim zaangażowaniem walczył o te wolne media wchodząc do redakcji i próbując konfiskować dziennikarzom laptopy.
  Dla mnie to symbol upadających firm podwykonawców, którzy nie otrzymali pieniędzy za wykonane prace przy budowie dróg na euro. Ten pajac, który był premierem swoim celowym zaniechaniem przyczynił się do bardzo wielu tragedii.

  • 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

    • https://youtu.be/Ja3rDgdkS4k
     Wystarczy posłuchać od 3 minuty nagrania z 1992 gdzie ten kapuś, donosiciel Bolek (uważany przez frajerów w większości „wykształconych” za bohatera – bohaterem to on może i był ale wśród swoich czyli konfidentów i donosicieli) sam prosi o swoją teczkę.
     Także lemingi możecie sobie pisać bzdury. Możecie sobie mówić bzdury. Prawdy nie zakrzyczycie i nie zagdacie słodkopierdzącym gadaniem.
     Wałęsa vel Bolek to żaden patriota. To sprzedawczyk bez honoru. Na kłamstwie o Wałęsie została zbudowana cała ta 3 RP. Kolesie się dogadali i Polskę rozkradli. A zwykłych ludzi mieli za roboli. Teraz ci najniżej sytuowani wam w odpoczynku przeszkadzają. Te pogardliwie głosy wśród starych komuchów i dzieci resortowych są słyszalne. No tak kiedyś to były czasy.
     Po tym jak wypadła matura, czyli żenująco słabo można wyciągnąć jeden prosty wniosek. „Wybitni” absolwenci ze zdaną maturą na poziomie 30 % będą solą tej polskiej ziemi. Pójdą na studia i będą się dokształcać zwłaszcza w anatomii i chemii. Ale co się dziwić. Przez 30 lat niby wolnej Polski wszystko budowano na kłamstwie. Kwachu kolejny prezydent od chlania wódki. Na cmentarzu ofiar stalinowskiego terroru ten komunistyczny aparatczyk zataczał się tak, że o mało co się nie skompromitował do końca. Wałęsa i Kwaśniewski to obraz 3 RP. Jeden zidiociały donosiciel a drugi „wykształcony” nałogowy alkoholik.
     Jak ta Polska mogła być normalnym krajem jak na jej czele taka patologia zasiadała?
     Nie mogła i nie była.
     Ci, którzy z taką tęsknotą wypowiadają się o Wałęsie, Kwaśniewskim czy o Tusku a zarazem nienawidzą obecnej władzy są zwykłymi krętaczami. Nikt normalny nie identyfikuje się z „wartościami” przez nich reprezentowanymi.

 5. https://youtu.be/7U4qV2wHEgw
  Sławomir N. minister od dróg, czyli tam gdzie można było się najwięcej obłowić za Tuska przy przetargach, siedzi sobie na wolności, gdyż tak zdecydował „niezależny sąd”. Na wolności bo ledwie co dorosła córka zorganizowała milionowe poręczenie dla tatusia. Obrotna za tatusiem. Wie gdzie się zakręcić, aby kurek z pieniędzmi był otwarty. Chociaż w tym przypadku pewnie os.ani ze strachu(że ten zegar-mistrz zacznie sypać) kumple szybko „wsparli” kolegę w niedoli.
  Zwykłego Kowalskiego czy Nowaka do kicia już dawno by wsadzili za kradzież cukierka w sklepie a tutaj proszę. Złodziej i łapówkarz robi z siebie męczennika. Metoda na pokrzywdzonych jest znana wielu krętaczom. Nie jest to też obce samorządowcom. Rozejrzeć się wystarczy i znajdą się takowi szybko i stosunkowo blisko.
  Teraz przyjechał Tusk. Rudy wybawca oszustów, krętaczy i złodziei będzie robił wszystko, aby obecny rząd obalić. Już raz mu ( ryżemu sługusowi Merkelowej) i jego sprzedajnym kumplom udało się na początku lat 90′ zastopować lustrację. Rząd Olszewskiego, który chciał zrobić porządek z komunistycznymi sługusami został odwołany przez m. in. przez Tuska, Wałęsę i tego niedojdę Pawlaka, który pytał się Bolka co ma robić.

  • Dzięki za radę. Z własnego doświadczenia wiesz, że to działa? Tobie za to wazeliny nie zabrakło co by wchodzić w d.p. ryżemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj