Strona główna Kultura Uczczono Narodowe Święto Niepodległości

Uczczono Narodowe Święto Niepodległości

1104
1

Msza święta za Ojczyznę w trzemeszeńskiej bazylice rozpoczęła obchody tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości. Po niej uczestnicy przeszli na cmentarz, gdzie złożono kwiaty w Miejscach Pamięci Narodowej.

Uroczystość prowadził przewodniczący Gminnego Komitetu Pamięci Walk i Męczeństwa Dariusz Jankowski. Przybliżył on sylwetki zasłużonych osób spoczywających i upamiętnionych na naszym cmentarzu. Oprócz władz samorządowych, wiązanki kwiatów złożyły delegacje szkół, stowarzyszeń, zakładów pracy.

Warty honorowe zaciągnęli zuchy i harcerze. Zakończenie uroczystości odbyło się przy zbiorowej mogile Powstańców Wielkopolskich, gdzie przy dźwiękach Hymnu wciągnięto na maszt flagę państwową. Następnie odmówiono modlitwę i odśpiewano Rotę.

Za udział w obchodach, wszystkim uczestnikom podziękował burmistrz Krzysztof Dereziński.

O godzinie 13:00 w Domu Kultury otwarto wystawę pt. „Oblicza niepodległości, z kart historii Trzemeszna. Jej autorzy, Maciej Adamski i Marceli Konieczny, w graficzny sposób przedstawili wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości.

Zaprezentowano też sylwetki osób związanych z Trzemesznem, a zaangażowanych w różny sposób w walkę o niepodległość i tworzenie nowego państwa. Wystawę można oglądać do środy.

1 KOMENTARZ

  1. Na uczniów naszych szkół zawsze można liczyć. Świadczy to dobrze o trzemeszeńskich nauczycielach i ich patriotycznym wychowaniu dzieci i młodzieży .
    A dorośli to cosik nie tak..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj