Strona główna Kultura Uczcili pamięć pomordowanych

Uczcili pamięć pomordowanych

1871
20

Wczoraj minęła 79. rocznica ludobójstwa w Kociniu. 5 października 1939 roku Niemcy rozstrzelali tam 27 osób – 25 Polaków i 2 Żydów. Zamordowanych pochowano w wykopanym w tym samym miejscu dole. Później, staraniem rodzin zwłoki przeniesiono na cmentarze w Trzemesznie i Kruchowie.

O tej tragicznej rocznicy pamiętały władze samorządowe gminy.

W piątek, pod pomnikiem upamiętniającym ofiary, kwiaty i znicze złożyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Rady Miejskiej. Obecni byli członkowie Gminnego Komitetu Pamięci Walk i Męczeństwa oraz delegacja młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Kruchowie.

(fot. UM Trzemeszna)

20 KOMENTARZE

 1. A Peno tak nawalony że przyjmuje taką postawę pani Szymańska mogła go przytrzymać a mówi że abstynent nie pije coś ma z A.Kwaśniewskiego haha.

  • Wypowiedź kolegi z g. 13.49 niech p. Peno da do sądu! On nie pije i nie był nawalony, a w potocznym języku każdy wie,że nawalony to znaczy pijany. Niech się Peno nie zastanawia, tylko ucina takie oszczerstwa!

  • Szanowny „kolego” w dniu 5 września zostało wszczęte z urzędu przez prokuraturę śledztwo w sprawie obraźliwych wpisów nie jednego a wielu. Nie piję kilkanaście lat i nigdy bym nie postąpił tak jak Aleksander Kwaśniewski w Charkowie. Złożenie kwiatów na grobach Naszych Bohaterów zamordowanych przez Niemców w Kociniu jest Naszym obowiązkiem i honorem. Nigdy bym tego nie zrobił po pijanemu. Dołączę „kolegi” wpis do prowadzonego postępowania. Życzę miłego weekendu.

   • brawo !!!brawo !!!nie popuszczaj !!niech poniesie odpowiedzialność za swoje słowa , łatwo jest kogoś zbluzgac na forum bardzo łatwo !! proszę o bubliczne podanie z nazwiska i imienia czekam z nie cierpliwością kto znowu zostawił otwarte drzwi

   • Tak powinno być. Trzeba odróżnić pierdoły, prztyczki, zakamuflowane „podjazdy” , krytykę nawet złośliwą od tak okropnego oszczerstwa! Ludzie publiczni są tu nieraz krytykowani , wyśmiewani ,obgadywani- ale tak jest, jak się jest na świeczniku.
    Ale żeby tak zrobić jak ze Sławkiem to szok. należy się kara autorowi tego wpisu.

 2. Szkoda że nie było informacji o tej uroczystości. Może oprócz delegacji mieszkańcy by w niej wzięli udział.
  P.S. Co do wpisów i zgłaszania do organów ścigania. Jak obrażano i opluwano na forum innych kandydatów to jakoś takiej aprobaty na zgłaszanie od organów ścigania nie było 🙂

  • A jaka akceptacja tu potrzebna? Każdy kto uważa że został obrażony moze to zrobić. Poza tym rozróżnijmy normalna krytykę , nawet ostrą od pomawiania. Jak można napisać że ktoś był pijany jeśli człowiek nie pije?

 3. tu akurat zgadzam sie p.Peno zero tolerancji dla chamstwa internetowego!!!! kolega z wpisu o 13 :49 juz ma pelne gacie:) napisze kolokwialnie jechac z ta k….. niech sie czerwieni i tlumaczy a nawet placi na rzecz np. schroniska dla zwierzat pozdro dla normalnych

 4. Taka tu akceptacja do zgłaszania do organów ścigania, bo to KANDYDAT NA BURMISTRZA .
  TAKI WPIS TO HANIEBNY ELEMENT WALKI WYBORCZEJ .
  Inne złośliwości do innych osób nie były tak ważne i są wyrazem głupoty.
  A pomówienie P. Peno jest przemyślane, celowe i dyskwalifikujące go w opinii publicznej. Do sądu z kolegą!!!!!

 5. Nie ma się co podniecać nic z tego nie będzie pewnie powie ze goście byli u niego w odwiedzinach ktoś napisał ten komentarz
  sprawa pani B..j jak się skończyła…
  A tak na marginesie Panie Peno czy ja mogę prosić o odpowiedz w kwestii panie Bilewskiej jak się zakończyła sprawa faktur i dysponowania pieniędzmi publicznymi.

 6. Panie Peno,proszę nie „odpuszczač” w sprawie wpisu „kolegi”, mimo jego przeprosin.wiem ile Pan wkłada pracy w zmianę swojego życia.Nie we wszystkim się z Panem zgadzam,ale bardzo Pana szanuję za drogę jaką Pan obrał.Niech ta sprawa będzie nauczką dla anonimowych ” bohaterów”,którzy obrażają,nie tylko na tym portalu,wiele osób-ze względu na poglądy,pochodzenie,wygląd itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj