Strona główna Kultura Mieczysław Paluch upamiętniony w Trzemżalu

Mieczysław Paluch upamiętniony w Trzemżalu

2196
11

Obelisk z tablicą upamiętniającą majora Mieczysława Palucha stanął przed Szkołą Podstawową w Trzemżalu. Uroczystość jego odsłonięcia odbyła się w ubiegły piątek. Rozpoczęła ją msza święta w miejscowym kościele, po której nastąpił główny punkt uroczystości – odsłonięcie tablicy. Obelisk został poświęcony, a delegacje złożyły tam wieńce i znicze.

Ostatnia część obchodów odbyła się w świetlicy wiejskiej. Mieszkańcy sołectwa i zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć wytęp „Strzechy” w tańcach narodowych. Okolicznościowy program zaprezentowali uczniowie miejscowej szkoły. Przygotowano też wystawę poświęconą M. Paluchowi.

Uroczystość została zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „Razem” i Szkołę Podstawową w Trzemżalu w ramach projektu „Mieczysław Paluch – zapomniany bohater”.

W ten sposób – urodzony w Trzemżalu bohater Powstania Wielkopolskiego – doczekał się godnego upamiętnienia w rodzinnej miejscowości. Kilka lat temu, miejscowe środowisko nie wyraziło zgody na nadanie jego imienia szkole. Nosi ona imię Bohaterów Września 1939r.

11 KOMENTARZE

 1. Czas najwyższy że upamiętniono bohatera w rodzinnej miejscowowości.
  Zastanawiam się co wpłyneło na zmianę stanowiska skoro nie bylo zgody na nadanie imienia szkole.No ale lepiej pzno niz wcale.

 2. Oj, oj… Stoły zastawione, a dzieci ze Strzechy nawet po cukierku nie dostały… Dzieci i ryby głosu nie mają (wyborczego rzecz jasna). Pozdrawiam Pana Burmistrza. Rodzic.

  • „…Uroczystość została zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich “Razem” i Szkołę Podstawową w Trzemżalu w ramach projektu “Mieczysław Paluch – zapomniany bohater”. Więc burmistrz nie był organizatorem tej uroczystości. Nie krytykujmy osób bezpodstawnie i nie przypisujmy im zasług których nie dokonali.

  • Proszę nie krytykować jeśli ani nic nie wie w jaki sposob Zespół został nagrodzony,bo to bardzo krzywdzace dla organizatorów…..Zespół ma wiele innych potrzeb niż cukierki proszę „RODZICA”.

 3. Mam nadzieje że dYziO nie zostanie po raz kolejny burmistrzem Trzemeszna bo się chyba zalamie… ): Przez 8 lat kadencji nic kompletnie nie zrobił tylko jeździł po pijaku na drodze. Brak słów… załamka.

 4. Dzień dobry,
  nareszcie zapomniany bohater odzyskuje należne mu miejsce w historii.
  Lepiej późno niż wcale…
  Gratulacje dla inicjatorów i organizatorów.
  Pozdrawiam
  TDi

 5. Widać już po samych zdjęciach, że pięknie zorganizowana uroczystość. Organizatorzy dopilnowali przede wszystkim by młodzież ubrala się odswietnie, a z tym w dzisiejszych czasach różnie bywa. Widać że wszystko miało ręce i nogi – nie było czytania z pomietych kartek, co niestety często się zdarza na szkolnych apelach i uroczystościach Nie wiem czy zwrociliscie uwage, że jeden z uczniów ma nawet na sobie mundur powstańczy! Wielkie brawa dla uczniów i organizatorów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj