Strona główna Różne Trzemżal na liście „Polskiego Ładu”

Trzemżal na liście „Polskiego Ładu”

4181
30

Dziś podano do publicznej wiadomości listę samorządów, które otrzymały dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych (część rządowego programu Polski Ład).

Wśród 2780 samorządów znalazła się gmina Trzemeszno. Na modernizację ujęcia wody w Trzemżalu przyznano 2.718.300 zł. Wkład trzemeszeńskiego samorządu ma wynieść 480.000 zł co stanowi 15% kosztów całej inwestycji.

Wniosek ten był jednym z trzech, jakie gmina złożyła w ramach tego programu. Tylko on został pozytywnie zaopiniowany.

Drugi dotyczył budowy sali gimnastycznej wraz z częścią dydaktyczną, boiskiem i infrastrukturą przy SP nr 2.  To zadania miało kosztować 17.100.000 zł. Trzeci wniosek objąć miał przebudowę ulic Jaśminowej, Modrzewiowej i Wiśniowej, co wyceniono na 3.800.000 zł.

O złym stanie technicznym ujęcia w Trzemżalu i próbach zaradzenia problemowi pisaliśmy |TUTAJ|.

30 KOMENTARZE

 1. Czyżby Burmistrz potajemnie zapisał się do PiS? Przecież jego publiczne wypowiedzi o tym, kto otrzymuje dofinansowanie ze środków centralnych świadczą wyraźnie, że tylko włodarze popierający PiS otrzymują takowe.

 2. Ile za modernizację tej budki? Za ponad 3 mln? Ten co złapie zleconko to nieźle się wzbogaci. Przecież za, ten wkład własny 480 tys powinno zrobic się remont. Kto będzie inwestorem? Remondis czy Gmina? Może redakcja zdobędzie jakiś kosztorys i opublikuje na tej stronie.

  • To już nie jest ważne! Tak samo jak rozpoczęta przed poprzednimi wyborami rozbudowa centrum ratownictwa przy OSP. Pieniądze ktoś zarobił za projekt dla przedszkola i jest sprawa zakończona. Jak się komuś przyśni wracać do tematu zwiększenia bazy przedszkolnej zapewne będzie trzeba zrobić nowy projekt. I kolejne pieniądze ktoś zarobi. Czego wymagasz? Strategicznego postępowania? Jedyną strategią jest wygrać kolejne wybory za pieniądze podatnika. W 2023 znowu zadłuża gminę aby przypodobać się wyborcom. Wtedy to nie będzie polityka rozdawnictwa. Na pewno. Jak PiS przekazuje pieniądze Polaków na różnego rodzaju polityki to jest rozdawnictwo pieniedzy publicznych. Jak robią to samo tylko samorządowcy wtedy rozdawnictwa nie ma.
   Bardzo dobrze, że rząd więcej środków kieruje bezpośrednio na inwestycje. Biją na alarm tylko ci, którzy chcieli z budżetu gminy (zasilanego z subwencji czyli środków kierowanych przez władze centralne do gmin) czerpać dwiema a nawet trzema chochlami na raz. Przykład zatrudniania rodziny w gminie Trzemeszno to jeden z przykładów patologii, która toczy gminę ku przepaści.

  • Nie martw się, o to wszystko zadba nasz wybitny finansista – p.przewodniczący Nitka, nie dopuści do tego, pracuje już ponad trzy lata aby uporządkować i wyprowadzić umowę z remondisem na właściwy kierunek , budżet gminy będzie pękał ……..Jak się odsłuchuje na yutube jego wypowiedzi, to naprawdę płakać i żal, k…… wa Piechowiak i reszta co wy zrobiliście, również p.Peno że dopuściliście do wyboru takiego człowieka na tą funkcję, to jest wielka porażka tej kadencji i wstyd , wszyscy się w koło tylko śmieją.Teraz tylko bedą serwować podwyzki, zobczymy znów tcze gadanie a remondis wywali ofertę na odbiór odpadów i tylko płacić

  • Nie masz wrażenia, że już dawno przekroczyłeś granice żenady umieszczając kolejny tego typu „górnolotne” hasła? Jeśli nie odnosisz takiego wrażenia to tylko Poznańska może pomóc!

 3. Ponoć te wnioski do ładu to niewiele ,dwie strony formularza ,dane o wnioskodawcy nazwa zadania i krótki opis, żadnych kryteriów , punktów za ocenę jego nie ma.Żadnego wysiłku danego pracownika.

  • Skoro wszystkie gminy(bez nielicznych przypadków) otrzymały to o jakim sukcesie mowa? To tak jakby burmistrz ogłaszał, że otrzymuje corocznie subwencję naliczaną przez ministerstwo Finansów.
   Drugą sprawą jest to, że na razie jest to decyzja o przyznaniu wsparcia. Przed gminą jeszcze co najmniej 10 kolejnych etapów.
   1. Znalezienie w pustej kasie gminy kasy na wkład własny.
   2. Uchwalenie budżetu na 2022.
   3. Zaprojektowanie prac w ramach modernizacji.
   4. Organizacja przetargu.
   5. Wybór wykonawcy.
   6. Podpisanie umowy.
   7. Realizacja w terminie umownym inwestycji.
   8. Wystąpienie niespodzianek typu brak fundamentów jak miało to miejsce wielokrotnie wcześniej (wystąpienie dodatkowych nieoczekiwanych kosztów).
   8. Nadzór nad prawidłowym wykonaniem prac.
   9. Odbiór prac.
   10. Rozliczenie wsparcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj