Strona główna Różne Trzemeszno w świątecznej szacie

Trzemeszno w świątecznej szacie

1975
55

W przeddzień św. Mikołaja na ulicach Trzemeszna pojawiło się świąteczne oświetlenie. W piątek montowali je pracownicy spółki Remondis Aqua Trzemeszno. W tym roku Urząd Miejski zakupił za sumę 25800 złotych nowe elementy dekoracyjne.

Najbardziej okazała dekoracja to niewątpliwie „fontanna pałacowa”, umieszczona na placu Kosmowskiego. Dotychczasowe dekoracje zostały uzupełnione o 30 sztuk nowych elementów latarniowych – zawieszono je między innymi na pl. Kilińskiego, ul. Kościuszki i 22 Stycznia.

55 KOMENTARZE

 1. Bardzo świąteczna ta fontanna. Nie było jakiegoś bałwanka, gwiazdorka lub reniferka? Następnym razem zabierzcie mnie na zakupy 😉

  • To samo pomyślałam… nie, że się czepiam ale mogłoby być coś bardziej świątecznego, a jeśli już fontanna to może lepsza byłaby „prawdziwa” jakoś fajnie podświetlana tak na caly rok.

 2. Fontanna nie trafiona – wygląda tandetnie i miejsce ulokowanie kiepskie. Reszta lampek spoko tylko trochę kolorów brakuje.

 3. Sama idea przystrojenia miasta jest raczej słuszna . Efekt pozostaje dyskusyjny . Powtarzające się elementy nie wprowadzają nic nadzwyczajnego . Świecące ozdoby nie harmonizują z otoczeniem . Jeśli już narodził się pomysł przystrojenia miasta zdaniem moim należałoby skupić się na jednym miejscu lub dwóch . Dostosować wystrój do miejsca ze smakiem i fantazją . Za dnia efekt jest niezauważalny . Fontanna przy bazylice i miejscu pamięci ? Zrozumiałym jest , że niektóre dzieła sztuki mają na celu szokować . Nie jest to jednak dzieło sztuki . Sztuką natomiast jest spieprzenie czegoś .

 4. Co wymagać od burmistrza,ten wystrój to odzwierciedla,czy ktos ma gust w tej gminie,żadnej spójności a fontanna to wyrzucone pieniądze jedżcie do innych miast ąsiednich to zobaczycie styl,harmonię jakąś formę jednolitą a unas ?

 5. Panie Burmistrzu, taka moja mała sugestia. Niech Pan nie robi nic bo i tak co Pan zrobi to jest krytyka i źle. Jedni tu piszą że nie ma wystroju świątecznego, inni że jest ale że kiczowaty, jeszcze inni że powinno być jak najwięcej iluminacji świetlnej w całym mieście a jeszcze ktoś inny napisał że… powinno się skupić tylko na jednym lud na dwóch miejscach w mieście. Tak źle a tak nie dobrze. Olać i nie robić nic.

  • I tu się zgodzę z Tobą . Niech Burmistrz nic nie robi . Zapomniałeś dodać , że ma sam również podać się do dymisji . Zrezygnować z czegoś co go przerasta . Olewać nie musi , gdyż robi to niezwykle skuteczne . Ktoś pisze na tym portalu o argumentach więc dodam fakty PAROC , REDONDIS , SANO , SZKOLNICTWO , KANCELARIA , PLACYKI , ŚCIEŻKA , ZWOLNIENIA , WYSYPISKO , OCZYSZCZALNIA i w końcu BUDŻET. To tylko sprawy nagłośnione .
   To są FAKTY nie MITY .

   • Nic nie zapomniałem. Mi głównie chodziło o to ze co by nie robić w naszej gminie to źle i nic się nie podoba. Była akcja z podwórkiem Nieva, podwórko powstało i co? I źle. Nie dawno były komentarze że nie ma wystroju świątecznego. Teraz jest i co? I źle. Nie było ścieżki rowerowej, placów i zadbanych skwerów. Powstały i co? i Źle. Że nie ma wypożyczalni sprzetu pływającego a jak wypożyczalnia powstała to oczywiście źle. Nie bronię burmistrza ale czy sprawy typu Paroc, Remondis, Sano, Szkolnictwo i reszta wymieniona przez Ciebie to tylko zasługa burmistrza? A radni to nie głosowali za tym? Sam burmistrz bez aprobaty radnych nic nie zrobi więc nie wiem czy to tylko wina burmistrza.

    • To co piszesz jest prawdą . Ja obwiniam również siebie , że zrobiłem zbyt mało w ubiegłych wyborach samorządowych . W Trzemesznie potrzebna była zmiana . Spójrz realnie ile ważnych rzeczy umyka . Częste awarie sieci wodociągowej w centrum miasta . Cała instalacja wodociągowa nadaje się do wymiany . Kolejne awarie to kolejne zagłębienia w jezdni , kolejne sztukowanie rur . Ktoś za to płaci i dalej bezsensownie będzie za to samo płacic . Nie twierdze , że nic się nie robi . Uważam jednak , że są ważniejsze sprawy od świecidełek i robót na pokaz . Było już wiele razy pisane o potrzebach wyższego rzędu . Przykład instalacji wodnej to tylko jeden przypadek . Jeśli komuś wystarczają tylko bibeloty to niech dalej upaja się nimi . Sądzę , że od kogoś kto reprezentuje pewien poziom należy wymagac czegoś więcej .Należy wziąc pod uwagę pewne fakty od , których nie będzie odwrotu . Nie godzę się z tym abym to ja , moja rodzina była ofiarą , która będzie ponosiła bezsensowne koszty .

     • Życzę powodzenia jak ktoś znajdzie pieniądze na wymianę sieci wodociągowej. To są tak ogromne koszty, że trzeba najpierw sporo nazbierać.

     • I tu się z Tobą zgodzę. Jest dużo a nawet bardzo dużo niedociągnięć organizacyjnych i inwestycyjnych ale sprawy typu szkolnictwo, Paroc, „komunalka”, drogi, sieci wodociągowe czy kanalizacyjne itp itd to nie tylko wina lub zasługi burmistrza i obojętnie kto nim był, jest czy będzie. Takie decyzje w dużej mierze zależą od radnych a cała krytyka spada na burmistrza. Radni głosują jak głosują a nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej. W gminie nie tylko burmistrz rządzi. On jest tylko organem wykonawczym Rady Miejskiej i to od radnych zależy co, kiedy i czy w ogóle będzie robione w mieście. Burmistrz może sobie chcieć i składać propozycje do Rady ale jak radni w głosowaniu nie wyrażą zgody to burmistrz może sobie chcieć. Niestety nie do wszystkich to dociera. A tak jak wspomniałem wcześniej w naszej Gminie jest jeszcze dużo do zrobienia jednak nie można powiedzieć że nic się nie robi. Wkurza mnie to że co by nie zrobić to i tak będą głosy krytyki i krzyki malkontentów. A budżet jest taki jaki jest i niestety na dużo rzeczy nas nie stać. Więc przekładajmy możliwości nad chęci a nie tylko krytyka i żale.

 6. brawo za wystroj ale takiego jak jest w Trzemesznie na placu Wojciecha to nie widzieliscie zapraszam wszystkich doznacie szoku jak ten plac jest przyozdobione nie bylo zadnego roku wesolych swiat.

 7. To nie fontanna, ani sobowtór wiadomo kogo.
  To jest figura dzwonopodobna.
  Jest tak straszna, że aż mi się podoba z tej brzydoty.
  A burmistrz chyba nie był w sklepie na zakupach ozdób świątecznych, więc dajcie mu spokój.

 8. Ta fontanna jest w sumie ok ale nie pasuje do Świąt Bożego Narodzenia, a ogólnie miasto wystrojem nie zachwyca taka prawda .

 9. Tyle krytyki że ozdoby nie takie, nie tak świecą, że nie te kolory i że nie w tym miejscu więc mam propozycję. Piszcie w komentarzach jakie urząd powinien kupić ozdoby, gdzie je postawić i komu burmistrz ma zabrać z budżetu aby je kupić. Wszyscy wiedzą jakie miasto jest „bogate” ale chcieliby złote choinki na każdym rogu ulicy i 1 500 000 lampek. „Krawiec kraje jak materii staje”.

 10. Wielkie brawa dla panów burmistrzów, że swoimi decyzjami starają się zmienić obraz architektury Trzemeszna. Odnawiane są place, które teraz wyglądają pięknie. Od kilku lat mamy też wreszcie choinkę, a od tego roku i fontannę. Co sezon coś nowego. I o to chodzi.

  Ozdoby świąteczne, które miasta zakupują, są bardzo drogie. Mając w swojej dyspozycji budżet takiej a nie innej wysokości burmistrz robi wiele. To oczywiste, że dysponując wyższym budżetem możnaby czegoś dać więcej, coś zrobić bardziej, ale należy uczciwie docenić to, że krok po kroku nasze miasto pięknieje. Nie można tego nie zauważyć, a każdy – kto twierdzi inaczej – po prostu błądzi. Świadomie lub nie.

 11. Ja mam tylko nadzieję, że zaden debil nie pokusi sie o rozwalene światełek. Łapy przy samej D**** pourywać… w pewnym sensie to z kieszeni mieszkańców zostało to zorganizowane. Apeluje KAŻDY PRZEJAW WANDALIZMU SUROWO I DOTKLIWIE KARAĆ!

 12. a Czy myslicie ze to burmistrz zamawiał te lampki ze on decyduje jaki mają mieć kształt itp? śmieszni jesteście POLACZKI… Słoma wam z butów wystaje a do krytykowania pierwsi..

 13. fontanna może i pałacowa, ale przytwierdzenie jej do chodnika co najmniej folwarczne. Czy tych rażących kamieni nie można by zastąpić jakimiś niewidocznymi kotwami?Jest jeszcze czas żeby to poprawić.

 14. A dlaczego nie ma tej dużej choinki jak w ostatnich latach przed kościołem? Kojarzyła się na pewno ze świętami i była taka „nasza”.

 15. Sprawa instalacji wodociągowej nie jest czymś nowym . Poprzednik obecnego Burmistrza realizował zadania o charakterze strategicznym . Rozbudował sieć wodociągową na wsiach , rozpoczął realizację sieci kanalizacyjnej , zgazyfikował miasto . Potrafił tak organizować środki , że wszystko udawało się realizować zgodnie z planem długoterminowym . Nie będę wchodził w inne szczegóły , gdyż widzę u niektórych kompletny brak wiedzy i realizmu .
  Minionek pisze o kosztach . A ja pytam się dlaczego sprawa instalacji wodociągowej jest odwlekana . Dlaczego nie są gromadzone środki i nie wykorzystuje się innych form zdobywania na ten cel funduszy . Nie życzę nikomu poważniejszej awarii sieci wodociągowej w święta bo z fontanny wody nie nabierze się .

 16. Dzień dobry,
  Idea dekorowania miasta-jak najbardziej słuszna i godna poparcia,nie tylko w wersji oficjalnej ( miejskiej ) ,ale i prywatnej.Zachęcam do dekorowania prywatnych domów i ogródków.(od razu uprzedzę hejterów -w sobotę udekorowałem swój)
  Co do formy -tu już mam większe wątpliwości.
  Brak dbałości o szczegóły razi ( Asa19-zgadzam się w 100 %- te „trylinki” mocujące to jakaś kompletna porażka).
  Fontanna „bożonarodzeniowa” ? Jako miłośnik tradycji zdecydowanie wolałem dużą choinkę.
  Zainstalowane elementy to raczej zbiór przypadkowych dekoracji-bez pomysłu, przemyślenia ,czy nawet podpatrzenia,jak to robią inni-lepsi.
  Jeśli chcecie zobaczyć jak może wyglądać PRAWDZIWA świąteczna dekoracja-zapraszam do… Wrześni.
  Blisko i PROFESJONALNIE.
  A co do kosztów ?
  Posłużę się przykładem: można wybudować dom za milion i będzie brzydki jak noc.Można śliczny- za 30 % tej ceny.
  To nie problem ( a w każdym razie nie tylko, i może nawet nie przede wszystkim) braku pieniędzy-ale pomysłu ,estetyki i wyobraźni…
  Jak mawiał Kwaśniewski :mniej telewizji, a więcej wizji.
  Wszystkim- zdrowych ,pogodnych i radosnych świąt.

  • Już sądziłem , że tylko ja spoglądam krytycznym okiem na sposób , formę oraz dostosowanie iluminacji tematycznie .
   Przypuszczam , że w Trzemesznie są osoby posiadające zmysł artystyczny , poczucie smaku i estetyki . Oczywiście każdy ma prawo odbierać indywidualnie pewną formę przekazu dla mnie pozostaje ona kiczowata .
   Każdy tego rodzaju przekaz powinien być jasny i zrozumiały . To nie galeria sztuki aby jej odbiorca zastanawiał się co ,,artysta,, miał na myśli . Wtrącanie symboliki odbiegającej od przyjętych kulturowo i historycznie obyczajów uważam za wyjątkowy niewypał .

   • Własnie. Dobre określenie. „przyjętych kulturowo i historycznie obyczajów” Dlatego proponuje powołanie Ruchu Obrony Choinki. A przy okazji, jako że to pieniądze publiczne wydano, podanie do publicznej wiadomości nazwiska osób , które decydowały o zakupie fontanny.

 17. Trzeba szukać zewnętrznych środków i je zdobywać,kto ma to teraz robić,był jeden taki co działał efektywnie w tej materii ale już go nie ma bo burmistrz mściwy i musiał odejść bo chciał działać dla gminy Trzemeszna

 18. Dajcie spokoj burmistrzowi ,fontanna jest urocza , zrobi co zle nie zrobi tez zle , no niestety wdzystkim noe dogodzi ale napewno jest czlowiekiem z ktorym mozna porozmawiac tak normalnie a nie jak wiekszosc urzednikow ktorzy mysla ze sa tam krolami,’

 19. Pilnie potrzebna choinka koło kościoła! Parafianie kto może niech pomoże .Zapisuję się do Ruchu Obrony Choinki! Ale nie mam możliwości zafundowania drzewka.

 20. Co Ty ,,ola,,możesz wiedzieć . Rzucasz jakimiś sloganami bez pokrycia . Obserwuje od dawna Twoje bzdurne wpisy z których nic nie wynika . Tu są potrzebne fakty nie mity . Słuchaj dalej swojego idola , który tak wspaniale dyskutuje rozbawiając do łez . Życzę dalszej pogody ducha .

 21. Jeśli ktoś krytykuje Burmistrza, to najpierw niech pozna jego osobowość jest człowiekiem o dobrym sercu.. na pokaz nic nie robi..
  Jeśli tweirdzicie, że wszystko idzie „za nasze pieniądze” to może pomyślcie o Radnych, Sołtysach itd, którzy kandydują dla pieniędzy. Po co taki sołtys i radny bierze diete.. Za co ???? Wszyscy powinni brac udział i robić społecznie. Przestancie pisać o Burmistrzu bo ten człowiek ma kulture i żyje jak normalny szary człowiek. a nie jak pozostali bez klutury potrafia tylko gadac…

  • Zaniemogłem z wrażenia, padłem, oniemiałem i doznałem nawet pomroczności jasnej. To wszystko dzięki Twojej tu wypowiedzi.
   Nominuję cię do nagrody za Komentarz Roku.

 22. Jeżeli osobę , która publicznie ubliża uważa się za osobę kulturalną to kim jest osoba , która to akceptuje ?
  Skutki zaślepienia bywają dramatyczne czego jesteśmy namacalnym przykładem .

 23. Są ludzie którzy nie znają w ogóle uczuc i serc innych ludzi tylko mierza kazdego swoja miara. Sa ludzie w potrzebie i wlasnie takie osoby pomagaja. Burmistrz pomogł mi i innym osoba, tylko Jak wczesnie zostalo napisane On ma kulture i nie chwali sie tym co uczynil. nie którzy pomagaja tylko po to aby inni widzieli zeby ich chwalono, a w zyciu o to nie chodzi.. oczywiscie dla normalnego czlowieka. dla mnie ANONIM ma z glowa i to mocno..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj