Strona główna Kultura Trzemesznianka śpiewała na stadionie narodowym

Trzemesznianka śpiewała na stadionie narodowym

6055
8

10 września na PGE Narodowym, z okazji 10. urodzin stadionu, odbyło się Wielkie Granie, czyli pierwsze takie wydarzenie w Polsce, na którym 1000 muzyków połączyło swoje siły, by dać legendarny koncert.

Wielki, zjednoczony band zagrał przed tysiącami ludzi na trybunach osiemnaście największych hitów wszechczasów. Koncert składał się z dwóch części: polskiej i zagranicznej, w których można było usłyszeć utwory zespołów takich jak: Bajm, Lady Pank, Urszula, Rolling Stones, Guns N’Roses, The Clash i AC/DC. 

Ambasadorem projektu była legenda polskiej sceny muzycznej, czyli Jan Borysewicz. By zebrać 1000 muzyków zorganizowany był casting, w którym muzycy musieli przesłać swoją autoprezentację oraz nagranie dwóch utworów. Muzycy podzieleni byli na sekcje: perkusyjną, basową, gitarową oraz wokalną. Każda sekcja miała swojego koordynatora.

Do sekcji wokalnej prowadzonej przez Joannę Lazer, czyli Rudą z zespołu Red Lips, trafiła nasza trzemesznianka Julia Figaj. Dzięki temu miała okazję zaśpiewać u boku takich gwiazd jak Doda, Janusz Panasewicz, Andrzej Krzywy, Urszula, Michał Wiśniewski czy Damian Ukeje.

Wielkie Granie jest naprawdę niezapomnianym wydarzeniem dla występujących, jak i dla widzów, wciąż czuję te emocje. To było spełnienie moich marzeń” – powiedziała nam J. Figaj.

Triumf wydarzenia, emocje i pozytywną energię uczestników koncertu można śledzić na oficjalnych kanałach w social mediach „wielkiegranie_official”.

8 KOMENTARZE

  1. Super, że możemy się pochwalić naszymi Trzemeszniankami. Chociaż taki plus z tego „koziego miasta”, jak określił nasze miasto jeden z radnych. Niestety jak nadal będą tak zarządzać, to nam tylko pozostanie się chwalić osobami które wyemigrowały lub za chwilę wyjadą z tego miasta.

  2. Widziałam i słyszałam fragmenty, z pewnością świetne przeżycie -super muzyka: rockowa i ponadczasowa, nadzwyczajni muzycy i Julka , którą kojarzę tylko z kościoła: zaduszek, festynów i kolęd. Cały nasz zespół urzeka głosem i muzycy zdolni – na festynie, na prawdziwej scenie brzmicie bardzo profesjonalnie. Brawa za marzenia i za spełnianie ich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj