Strona główna Kultura Trzemeszeńskie liceum wśród najstarszych szkół

Trzemeszeńskie liceum wśród najstarszych szkół

994
1

Od 5 do 7 października w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy odbywał się XLIV Zjazd Stowarzyszenia na Rzecz Najstarszych Szkół w Polsce. Informacja o zjeździe jest na tyle ważna, ponieważ nasze Liceum Ogólnokształcące im. Michała Kosmowskiego w Trzemesznie, wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, jest członkiem tego Stowarzyszenia od 2001 roku.

Szkoła dwukrotnie gościła delegatów Najstarszych Szkół w Polsce – w 2004 i 2015 roku. Stowarzyszenie jest organizacją społeczną, zrzeszającą przedstawicieli najstarszych szkół średnich w dorzeczu Odry i Wisły, nie zapominającą o osiągnięciach w przeszłości kilku współcześnie działających polskich placówek edukacyjnych na ziemi dawnej I Rzeczypospolitej.

Celem organizacji jest wspomaganie szkół w działalności dydaktyczno – wychowawczej oraz w selekcjonowaniu i gromadzeniu dokumentów, w opracowaniu własnych monografii i uświetnianiu ich jubileuszowych zjazdów. W Zjeździe brali przedstawiciele z 32 Najstarszych Szkół w Polsce.

Po części oficjalnej, wystąpieniu Gości, Dyrekcji Gospodarzy oraz Prezesa Stowarzyszenia Pani Marzanny Modrzejewskiej – Michalak nastąpiło zwiedzanie szkoły, izby tradycji, nowego obiektu sportowego i szkolnego obserwatorium astronomicznego.

W części roboczej zjazdu omówiono propozycje zmian do statutu stowarzyszenia, nowe kierunki współpracy z najstarszymi szkołami w Polsce, co nawiązywało również do debaty, jaka została zainicjowana w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie na zjeździe w 2015 roku.

Następnego dnia odbyła się wycieczka po Pojezierzu Brodnickim i zwiedzanie zabytków Brodnicy. Na zjeździe nasza Alma Mater Tremesnensis reprezentowana była przez Pana Włodzimierza Losika – honorowego członka zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Najstarszych Szkół w Polsce.

Więcej informacji na temat Najstarszych Szkół na stronie www.najstarszeszkoly.edu.pl.

1 KOMENTARZ

  1. Nich pan redaktor coś napisze o dzisiejszym wypadku tuż za Trzemżalem,srebrne auto ostro przyłożyło w drzewo około godziny 6,30 jechałem to puste roztrzaskane na drzewie było.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj