Strona główna Sport i rekreacja Sukcesy trzemeszeńskich szachistów

Sukcesy trzemeszeńskich szachistów

937
4

Wczoraj (18 listopada) szachiści z Trzemeszna wzięli udział w jubileuszowym, 10 – tym Turnieju Szachowym im. ks. Piotra Wawrzyniaka, rozegranym z okazji Święta Niepodległości w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku.

Około godziny 10 rano przybyło do Chabska kilkudziesięciu zawodników i kibiców królewskiej gry w Szachy.

Zawodników podzielono na dwie kategorie: juniorów i seniorów. Grano na szachownicach olimpijskich oraz rzeźbionych, a zegary szachowe zostały ustawione w tempie po 10 minut dla każdego zawodnika. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia.

W kategorii seniorów pierwsze miejsce zajął pochodzący z Trzemeszna Marcin Janusz, a drugie Jerzy Walter, mieszkaniec Trzemeszna. Trzecie miejsce na podium przypadło Tomaszowi Markiewiczowi z Czarnowa.

Po turnieju nastąpiło wręczenie nagród przez Dyrektora MZM Jana Szymańskiego oraz wymiana myśli i poglądów uczestników turnieju na temat aktywności szachowej w regionie. Na szczególną uwagę zasługiwała przemowa Krzysztofa Prusa, który opowiedział zebranym o szachowym projekcie unijnym, realizowanym wspólnie z uczniami przy Zespole Szkół w Trzemżalu.

Okazuje się, że zajęcia szachowe w ZS w Trzemżalu cieszą się dużą popularnością wśród dzieci, zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Może dzięki takiej aktywności narodzi się nowy mistrz szachowy.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj