Strona główna Różne Trzemeszeńskie akcenty na Retro Motor Show

Trzemeszeńskie akcenty na Retro Motor Show

2833
11

Na odbywających się w ubiegłych dniach targach Retro Motor Show Poznań (organizowanych po dwuletniej przerwie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich) pośród kilkuset pojazdów nie zabrakło samochodów pożarniczych.

Wśród dziesiątek tysięcy zwiedzających z całego kraju byli przedstawiciele świata polityki, rozrywki, show biznesu, pasjonaci motoryzacji, a także mieszkańcy Trzemeszna i okolic.

Do udziału w imprezie organizatorzy zaprosili Fundację Strażacy Wielkopolska, która m.in. w sierpniu bieżącego roku była organizatorem Zlotu Czerwonych Samochodów na terenie targów, a z kolei Krzysztof Smukała – prezes Fundacji Strażacy Wielkopolska – zaprosił do wystawienia swoich pojazdów „Wesołą Straż Pożarną” Rafała Maciejewskiego z Kruchowa.

Na stoisku strażackim czekały m.in. Mercedes Benz z 1966 r., odrestaurowany przez salon Mercedes Benz w Poznaniu, Magirus z 1967 r. należący do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzewie oraz dwa pożarnicze żuki – gaśniczy z 1977 r. i oświetleniowy z 1988 r. z kolekcji Wesołej Straży Pożarnej, odrestaurowane w Kruchowie.

Strażacka ekspozycja uzupełniona była m.in. motopompą Wesołej Straży Pożarnej i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Goście mogli na pamiątkę otrzymać materiały reklamowe Gminy Trzemeszno, słodkości od Wesołej Straży Pożarnej i kalendarze Fundacji Strażacy Wielkopolska, która obdarowała kruchowską WSP specjalnym mobilnym pojemnikiem do zbierania plastikowych nakrętek. Trafi on teraz do Szkoły Podstawowej w Kruchowie.

Gminę Trzemeszno reprezentowali Anna i Rafał Maciejewscy z WSP w Kruchowie, Maciej Brzewiński z Kruchowa, Filip Brzewiński i Jakub Pazderski z WSP w Kruchowie, a zarazem członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Kruchowie oraz Piotr Dzięcielak z Urzędu Miejskiego Trzemeszna.

WSP składa serdeczne podziękowania Fundacji Strażacy Wielkopolska za zaproszenie do udziału w imprezie oraz Edycie Kubiak z Urzędu Miejskiego Trzemeszna za przekazane materiały promocyjne.

Akcenty bezpośrednio związane z Trzemesznem i Kruchowem, a pośrednio z Hipolitem Cegielskim i miejscem jego urodzenia – Ławkami, były bardzo mile odbierane wśród odwiedzających z terenu Poznania i Wielkopolski. Przygotowane profesjonalne stoisko, w tym wyposażenie WSP, spotykało się z wyrazami uznania mediów, pasjonatów pożarnictwa, strażaków i fanów samochodów żuk.

(P.D., WSP Kruchowo)

11 KOMENTARZE

  1. no zuki sa caly czas w akcji mysle ze wojsko polskie w podobnym stanie technicznym jest co straz a mamy sie czym pochwalic lodzie podwodne …. eee wazne ze rydzyk dostaje i ksieza z funduszu koscielnego i ze buduja hotele na mazurach zeby kase trzepac a straz i wojsko jakos to bedzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj