Strona główna Kultura Trzemeszeński medal dla Tadeusza Panowicza

Trzemeszeński medal dla Tadeusza Panowicza

1280
7

Tadeusz Panowicz – pisarz, grafik, regionalista, dokumentalista, ale przede wszystkim wielki pasjonat historii regionu gnieźnieńskiego został odznaczony na ostatniej sesji Rady Miejskiej Medalem Honorowym Gminy Trzemeszno. Jego dorobek stanowią między innymi takie pozycje jak „Legendy o św. Wojciechu”, „ Pamiętamy o Naszych Bohaterach ! Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”, Od Kruszwicy do Poznania – Rzecz o Szlaku Piastowskim”.

Jak podkreślił burmistrz Krzysztof Dereziński, mimo że wyróżniony mieszka na terenie gminy Łubowo, to przez swoją twórczość, często nawiązującą do Trzemeszna i okolic, stał się swoistym ambasadorem naszej gminy. Z wnioskiem o nadanie medalu wystąpił dyrektor trzemeszeńskiego Domu Kultury Mariusz Zieliński.

W uzasadnieniu zwrócił między innymi uwagę na to, że„Pan Tadeusz Panowicz jest od kilkudziesięciu lat wielkim propagatorem historii gminy Trzemeszno na terenie województwa wielkopolskiego. Od wielu lat współpracuje z Domem Kultury w Trzemesznie organizując wystawy tematyczne o naszej gminie, dbając o prawdziwość historyczna tak często zamazana na przestrzeni wieków. Jest również propagatorem historii Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie, a wielcy Polacy urodzeni, wychowani i wykształceni w Trzemesznie są szczególnie podkreślani w jego publikacjach oraz książkach o tematyce regionalnej. Rozległa wiedza jaką posiada Pan Tadeusz Panowicz jest w Trzemesznie skarbnica naszej tradycji i historii, czego mieszkańcy naszego miasta mogli wielokrotnie doświadczyć na prelekcjach, wystawach i spotkaniach organizowanych w Trzemesznie”.

7 KOMENTARZE

  1. Wyróżnienie jak najbardziej zasłużone. Ale Bisikiewicz to ma parcie na szkło. Jedyne co potrafi tu ustawić się do zdjęcia. Chociaż i to nie zawsze mu wychodzi. Tylko błazna z siebie robi i myśli że jest najważniejszy w gminie 🙂

    • Kiedyś w przychodni zdrowia bisiol dziwił się starszym ludzią że nie mają czasu czekać w kolejce do lekarza,co innego on jak twierdził zapracowany i inni powinni go przepuścić. OT WIELKI PAN[…]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj