Strona główna Kultura Treść petycji do burmistrza i radnych

Treść petycji do burmistrza i radnych

5330
98

Do naszej redakcji zwrócili się autorzy petycji, dotyczącej funkcjonowania Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha”. O jej napisaniu informowaliśmy już we wtorkowym artykule |TUTAJ|.

Na ich prośbę publikujemy poniżej całość pisma.

PETYCJA do Burmistrza Trzemeszna oraz Radnych Rady Miasta i Gminy Trzemeszno.

Szanowni Państwo!

W przyszłym roku obchodzić będziemy 55-cio lecie istnienia Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha” w Trzemesznie, który od wielu lat jest chlubą i wizytówką Trzemeszna i którego roli w krzewieniu i kultywowaniu tradycji i polskiego folkloru ludowego nie sposób zakwestionować.  

„Strzecha” to nie tylko „towar eksportowy” Gminy Trzemeszno i do takowej roli nie może zostać sprowadzona. „Strzecha” to przede wszystkim miejsce spotkań i nawiązywania przyjaźni dla naszej młodzieży, kuźnia charakterów młodych Polaków, z której wyszły setki tancerzy – dziś często będących rodzicami młodych artystów, tak pięknie prezentujących się w Zespole, dla których „Strzecha” to wielka i ważna sprawa. „Strzecha” w końcu to „miejsce”, gdzie młodzież dzieli się swymi problemami i szuka wsparcia w swojej „Strzechowej Rodzinie” – to odskocznia i alternatywa. 

W ubiegłą sobotę (22.06.2024 r.) Strzecha dała fenomenalny popis swoich możliwości i swojego kunsztu, zaangażowania i fenomenalnego przygotowania artystycznego podczas koncertu „Lato z folklorem”, za co została nagrodzona owacjami, jakich sala gimnastyczna Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie dawno nie słyszała. Widzieć w oczach dumę i uśmiechy na twarzach naszych młodych artystów – tych najmniejszych i tych już często dorosłych – to bezcenne przeżycie – „Strzecha to Wielka Sprawa”.  

„Strzecha” to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą – poczynając od artystów – naszych dzieci i naszej młodzieży – przez instruktorów i choreografów, rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli, którym leży na sercu dobro tej „Wielkiej Sprawy”. Nie sposób tutaj nie wspomnieć o tych, którzy przygotowali i przygotowują naszych artystów – o naszych instruktorach i choreografach – p. Krystynie Polachowskiej, p. Mariuszu Zielińskim i p. Zuzannie Zielińskiej – bez ich zaangażowania i serca „Strzecha” nie byłaby w tym miejscu, gdzie jest i na tak wysokim poziomie.

„Strzecha” to ludzie, którzy ja tworzą – dlatego też jako rodzice, artyści i ludzie dobrej woli, a w końcu i Wasi wyborcy, jesteśmy bardzo zaniepokojeni i poruszeni zapowiedzią p. Mariusza Zielińskiego – choreografa, managera i organizatora „Strzechy”, że z dniem 1 stycznia 2025 r. kończy on swoją współpracę z Zespołem. Wiemy, z jakimi trudnościami organizacyjnymi i finansowymi Zespół boryka się już od wielu lat, wiemy ile czasu i serca trzeba włożyć, aby „Strzecha” mogła funkcjonować, aby artyści mogli nas reprezentować na festiwalach, abyśmy mogli być dumni ze „Strzechy”, aby w końcu było Miejsce i Ludzie, którzy pokierują i porwą młodzież do działania, żeby nasza ludowość, nasza tożsamość narodowa nie zaginęła. 

Jako rodzice, artyści, ludzie dobrej woli, którym leży na sercu dobro „Strzechy”, jesteśmy oburzeni, że Zespół, który już prawie 55 lat jest chlubą i wizytówką Trzemeszna, który zrzesza i wychowuje od lat setki młodych ludzi, który promuje polską kulturę ludową, daje młodzieży pole do rozwoju artystycznego i nawiązywania serdecznych przyjaźni, staje na skraju przepaści.

Zwracamy się do Was, jako do tych, którym powierzono pieczę nad naszym wspólnym Dobrem, z gorącą prośbą, o dialog i wypracowanie na najbliższe lata stabilnej formy wsparcia dla „Strzechy”,  np. poprzez umieszczenie stałej pozycji w budżecie Miasta, aby „Strzecha” mogła w dalszym ciągu robić to, co umie robić najlepiej – promować polską kulturę, polski folklor, uczyć i wychowywać młodzież, a w końcu i promować Miasto i Gminę Trzemeszno. 

Za zrozumienie i przychylność, my niżej podpisani, serdecznie dziękujemy

Rodzice, artyści, ludzie dobrej woli, mieszkańcy Miasta i Gminy Trzemeszno, Wasi wyborcy„.

98 KOMENTARZE

 1. Przepaści….
  Oburzeni….
  Wystarczyło napisać wprost. Jesteśmy oburzeni ze burmistrz nie powiedział paru słów przez co mariuszek obraził się.

 2. Stabilną formą wsparcia dla zespołu Strzecha , byłyby składki członkowskie oraz szukanie sponsorów, organizowanie zbiorek podczas koncertów. Czy takie działania mają miejsce?

 3. za chwile pelno wpisow pojawi sie od Ewki, Karolci i innych „PAŃ” ktore to beda pisac jaki to cudowny jest burmistrz i elekwentny

  – wcześniej sam burmistrz ochoczo wypisywal na trzemeszno24 i na FB podpisujac sie z imienia i nazwiska a teraz jakos go tu nie widac, no chyba ze pisze ale pod jakims nickiem – to nie wiem, tak to niestety jest i bylo to do przewidzenia – natłok obowiazkow, zmeczenie, duzo pracy itd itd to mozna tez tak napisac mieszkancom zeby wiecej nie pytali i jakos te kilka lat zleci na stołku

    • Maksymalne podwyżki jeśli to idzie w parze to kogo to razi? Masz poprawę w remondis? Mam porządki w DK na który od lat ludzie narzekają ze nic się nie dzieje? Teraz nagle zdziwienie bo w końcu robi się porządki z zacietrzewieniem, stagnacja? Dziwne podejście. Panie Burmistrzu, brawo!

  • Kiedyś coś się zaczyna i się kończy .Czas na zmiany bo co niektórzy wrośli w stołek i trzeba otworzyć okno i przewietrzyć i bardzo dobrze

   • To racja, a instruktorów i w ogóle menedżerów (nie mylić z „dyrektorami”) kultury można znaleźć nie tylko w Trzemesznie.

 4. Teraz niech P. Burmistrz jeszcze raz przeczyta – może tym razem ze zrozumieniem treść petycji. Być może znajdzie Pan wówczas odpowiedź na pytanie: Kto likwiduje Strzechę? Widzę, że ani się Pan nie przysłuchiwał wygłaszanej petycji ani nie przeczytał jej z dokładnością. Wyraźnie jest napisane, że bez pomocy i wsparcia Gminy Trzemeszno Strzecha nie będzie mogła się rozwijać, co może skutkować jej rozpadem, nie jest to atak, lecz jedynie prośba o zwrócenie uwagii i przyjrzenie się temu aspektowi.

  • Przedstawiono Mariusza jako kierownika i manedżera zespołu to może niech się weźmie za to menedżerowanie i zadba o sytuację finansową zespołu, a nie tylko do gminy dej dej dej

   • Plus krytyka poprzedniego burmistrza. Narzekanie że corka za darmo pracuje. Nie ma to jak iść pomóc komuś w nauce plywanka a potem obrzucić błotem bo się na tym nie zarobiło.

 5. Rozumiem, że rodzice są poruszeni i oburzeni, ale zamiast najpierw wyjaśnić to z winowajcą tego zamieszania to od razu do burmistrza. Przyczyn rezygnacji nie poznaliśmy do dziś. Wygląda to tak na zasadzie „nie, bo nie…”
  Ale spokojnie, Strzecha to przetrwa. To jest ZESPÓŁ, a nie jeden człowiek.

  • Przyczyną było oburzenie że Pan Burmistrz nie wstał i nie powiedział paru słów. Widać było oburzenie nie tylko tego pana dyrektora. I wielkie zaraz halo jak Burmistrz mógł odmówić. Potem petycja. Czy poszli na wojnę.

 6. Trudno skomentować to co się dzieje wokół Strzechy, sam zespół nie utrzyma się, rodzice pomagają od wielu lat. Finansowanie Strzechy i Świerszczy leży w gestii UM, jakby nie patrzeć trzeba równo traktować, oba zespoły to wizytówki Trzemeszna. Prowadzącym tylko pogratulować takich osiągnięć. Nie dziwię się że w/w Pan tak zareagował, być może nadszedł kres wytrzymałości. Pozdrawiam trzymam kciuki za zespołem

  • Czyli jak? Adekwatnie do czego? Bo ja tu widzę dwulicowość. Z jednej strony ciągle proszenie się o kasę, problemy z władzami. Z drugiej strony dziękuje wszystkim za wszystko, strzecha wyjeżdżała na festiwale, kupowała stroje. No to wszystko się z dupy nie wzięło! To albo władza jest zła i idzie się rozmawiać, albo władza robi co może i jeśli za mało to sie idzie rozmawiać i się pozyskuje środki z zewnątrz. Zamiast rąbania tyłków i użalania się nad sobą. Podejście na zasadzie „jam pan dyrektor mnie tu nikt nie ruszy”. Nic bardziej mylnego. A wizytówki trzemeszna.. Fajna sprawa ale strzecha na siebie nie zarabia. A o pieniądze właśnie tak panie mariuszu, trzeba się prosić i być za nie wdzięcznym!

 7. Widzę że przy nowym Burmistrzu nie ma nikt prawa popełnić błąd bo zostanie odwołany ze stanowiska tak jak to teraz ma miejsce z P. Mariuszem. To może sam P. Burmistrz się odwoła bo dla mnie brak pana wypowiedzi podczas różnych spotkań z mieszkańcami czy to na zakończenie roku szkolnego gdzie Pan nie zabrał głosu czy to podczas ostatniego występu Szczechy jest nie do akceptacji.

  • Zauważam pewną skrajność.
   Petycja mówi o zespole nad przepaścią, braku finansów, a poprzedni artykuł mówi o wyjeździe zespołu do Macedoni? 🤔🤔🤔🤔

   • Wystarczyłoby żeby byli szczerzy i mówili to co mówią za plecami wszystkim. Bardziej bym och szanowała gdyby powiedzieli to otwarcie zamiast fałszywie dziękować. Już udawać nie muszą. Brak pieniędzy a Macedonia? Wcześniejsze festiwale? Stroje? Gdyby nie Pan Derezinski nas Burmistrz były to by strzechy nie było. I po co te fochy narzekanie obgadywanie władzy żalenie się? Fałszywi ludzie.

 8. Odwołać ze stanowiska Mariusza Zielińskiego!!!! I zatrudnić nowego dyrektora morze być stopczynski Pan dobry człowiek jest

  • A cóż za megaloman (megalomanka) to pisał? Proponuję zacząć od nauki pisania petycji bo wyszło z lekka groteskowo.

   Że zacytuję „kuźnia charakterów młodych Polaków, z której wyszły setki tancerzy”.

   Kuźnia charakterów, setki tancerzy? Zabrzmiało jakby tancerze Strzechy byli przejmowani przez Polski Balet Narodowy i Zespoł Mazowsze. Kubeł zimnej wody by się przydał.

 9. Strzechy nikt nie likwiduje. Kierownik rezygnuje to rezygnuje. Ma do tego prawo. Jednak przyjdzie ktoś inny, na pewno ktoś się znajdzie. A Wy szanowni rodzice jak Wam tak zależy to zróbcie zrzutę, a nie tylko czekac na sponsorow i gmine.Mi tam jak i wielu innym Strzecha do szczęścia nie jest potrzebna. A nawet dalej…zawsze wkurzało mnie to bufioniastwo.

  • Dokladnie. Bo dzieci.. twoje dzieci to dawaj 800+ na kulturę stroje itd zamiast tylko krytykach oburzać się petycję pisać. Roszczeniowi rodzice którzy mam wrażenie że żyją w przeświadczeniu ze ich dzieci są wyjątkowe i trzeba dokładać dokładać

 10. Prosimy o informację o odwołaniu ze stanowiska pana mariusza bo informacja pojawiła się oczywiście wcześniej za pośrednictwem fb. Pan mariusz lubi zaskakiwać.. uważam zw decyzja o odwołaniu jak najbardziej adekwatna do zachowania na występie.

 11. Ową petycję też pisali jacyś wtórni analfabeci. Najpierw piszą, że „są zaniepokojeni i poruszeni…” a następnie, że oczekują „wypracowania stabilnej formy wsparcia”, czyli chcą kasy, zapominając już czym tak bardzo są zaniepokojeni.

  • No tutaj sam pan Mariusz sobie ustalił kiedy rezygnuje z czego….. normalnie chyba rzeczywistości nie zna. To że dyrektor to znaczy że szefa nad soba nie ma? Nie mają.kasy, problemy finansowe w petycji, brak dialogu to skąd te stroje ?

  • Rodzice sami pisali w tej sprawie by ich petycję opublikować w całości 😉 kto konflikt tworzy? Kto zaczyna dialog od dupy strony ? Przeprosić powinni i już się nie odzywać. Jeszcze w sumie im zależy na wyjeździe i tego nie odpuszczą.

 12. Koleś zostawia z godziny na godzinę zespół w którym dzieci i młodzież tańczą od lat bo to lubią, a nawet kochają. Bez żadnej informacji z jakiego powodu taką decyzję podjął. Stwarza atmosferę wokół Strzechy taką, że niektórzy myślą iż zespół przestanie istnieć, a niektórzy rodzice piszą:
  „Co za wspaniały człowiek…..”
  ” Drugiego takie nie będzie….”
  .
  .
  .

  • Mówiąc że od stycznia rezygnuje to faktycznie z godziny na godzinę zostawia zespół. Jeśli pracownik chce od stycznia odejść z pracy to obowiązuje go 3 miesięczny okres wypowiedzenia umowy s w tym przypadku mamy 6 miesięcy.

   • A gdzie napisane że już złożył wypowiedzenie ? Poczeka 3 miechy i złoży . Chwała mu za to że powiedział wcześniej o swoich zamiarach .

  • Nazywanie artystami wydaje mi się przesadzone ale kuźnia talentów rozwaliła mnie podobnie jak ja juz dzis nic w głowie nie mam 😛

  • Przecież powiedział, że do końca roku… Czytaj ze zrozumieniem. Chociaż teraz jak został odwołany, to raczej dłużej niż jak tam pracuje prowadzić strzechy nie będzie.
   Wszyscy piszecie, że to jego wina, ale zapewne jak podjął pracę dyrektora domu kultury to nie miał w obowiązku prowadzenia zajęć tanecznych… Przyczyn może być wiele, chociażby to, że nie jest już najmłodszy…
   Jeśli zespół się rozpadnie to tylko dlatego, że Trzemeszno na niego nie zasługuje, co udowodniły powyższe komentarze.

  • Nie bronię kolesia, bo też uważam go za zarozumialca za to widzę mankamenty w twojej wypowiedzi. Co to cię obchodzi z jakiego powodu???? Może bez powodu i arrivederci Roma. A po drugie ty nie jesteś i raczej nigdy nie byłeś dobry w obliczeniach: jeśli dla ciebie 6 miesięcy i kilka dni, bo właśnie tyle brakuje do 2025 roku, to jest „z godziny na godzinę” to gratuluję intelektu. Kariera polityczna przed tobą!

   • Mnie jako podatnika akurat obchodzi powód takiej decyzji, bo to z pieniędzy podatników ten zespół był dotowany przez gminę. Nie jest on własnością p. Mariusza, ale wszystkich mieszkańców.

    • Focha j….ł na sobotnim koncercie bo nie dostał uwagi władz takiej jakiej by sobie życzył, przecież- jak możemy przeczytać w petycji, to WIELKA RZECZ

 13. Chcą się zamykać niech się zamykają… Tlks zjednoczeni Trzemeszno też upadli, dziś mamy KS zjednoczeni który bardzo dobrze prosperuje moze to złego dobry początek 😁

 14. Pfff. Megaloman. Informację na profilu DK o odejściu nawet nie podpisał nazwiskiem. To jakby DK to był on sam.
  Bardzo dobra decyzja burmistrzu.

 15. To niech się autorzy tej petycji podpiszą z imienia i nazwiska, bo ja jestem rodzicem dziecka, które uczęszcza na strzechę ale pod tymi bzdurami się nie podpisuję i proszę mnie z tym nie wiązać.

  Artyści, ludzie dobrej woli … 😉 he he

 16. Zastanawiam się jak w tej gminie można coś niszczyć co tyle lat i pokoleń to budowało ogarniecie się ,co w Was weszło powinniście się cieszyć i być dumni że są takie zespoły w Trzemesznie

  • Hola, hola. Bo coś majaczysz. Wyjaśnijmy sobie coś.
   STRZECHA, to nie Mariusz.
   DOM KULTURY, to nie Mariusz.
   To, że facet nie będzie już pełnił funkcji instruktora, dyrektora, nie oznacza że Trzemeszno nie ma Strzechy, czy Domu Kultury.
   Myślę że to dobra zmiana. DK był mdły od wielu, wielu lat. Strzecha potrzebuje liftingu, albo nie przetrwa. Petycja to jakiś wzniosły kmiot oderwany od rzeczywistości. W realnym świecie ludzie i młodzież mają w nosie strzechę. Kto idzie sam z siebie na koncert strzechy?

    • Jeżeli tłumów nie ma ,świadczy o niskim poziomie tego społeczeństwa , lub slabym marketingu biorący udział w propagowaniu kultury i tradycji tejże Gminy , za co powinniście jako mieszkańcy się wstydzić .

     • Proszę nie obrażać mieszkańców. Mnie kultura ludowa nigdy nie była bliska za to mam kontakt z kulturą bardzo częsty.

     • Czego mamy się wstydzić? To ty się wstydź ze jesteś ograniczona do strzechy i świerszczy.

      Strzecha nie zostaje zlikwidowana przecież. Nikt nie likdwiuje Strzechy. Zmienia się instruktor/rzy. To nie koniec świata myślę, a początku czegoś nowego.

      Zespół musi mieć coś na wzór biznesplanu. Co chce osiągnąć, gdzie występować (dlaczego w Polsce tak rzadko?), skąd brać fundusze, jak sie rozwijac itd.

      I trochę wyluzujcie bo ta petycja … ciężko to skomentować, więc przemilcze. Kubeł zimnej wody by się co niektórym przydał.

      Rodzice nie powinni załatwiać czegoś, o czym nie mają pojęcia. W tym – pisać petycji.

     • A TY Anonim łakoczuchu chciałbyś biznes plan wielki i jeszcze na dzieciach zarabiać ,zamiast uczyć młodzież wartości związanych z regionem ,bo na to tez między innymi płacimy podatki .

   • Dom Kultury to nie tylko Strzecha inne imprezy dla ludzi to też należy do Domu Kultury ile razy zrobili imprezy dla mieszkańców w roku można policzyć na palcach

    • Tosia, możesz żyć w przyszlosci z zasiłków albo możesz nauczyć się zarabiac na siebie.

     Możesz też dawać za darmo. Występy.

 17. polska bedzie placic odszkodowania pracownikom poprzedniego systemu bo glupi polak uwierzyl w obietnice w PIS miliiony sie szykuja na odszkodowania stac was na to ?

  film na youtube pt: „Zlicytuję Kaczyńskiego i PiS! Płk Piotr Wroński o rachunku za ukradzioną emeryturę i picu pt. CPK”

  czemeszno bylo za pis to miasta glosujace na nich powinni byc obciazone najbardziej !

   • ooo słychac wycie tak trudno sie pogodzic z wyrokami sądow ? to ogladaj sobie inna telewizje – mogl pis dzialac wedlug prawa a jak nie dzialal to sie dorzuc za swoich idoli w podatkach wyzszych przeciez sam na nich glosowales a teraz krzyczysz ze placic wiecej musisz ?nie wiesz skad sie biora pieniadze ? przeciw wujek Glapinski ich nie moze drukowac ile chce bo bedziemy mieli drugą Wenezuele a tego by im nikt nie darowal wiec wyglada na to ze ty sie dolozysz hehehe mnie stac bo po to swoja firme zakladalem a ty no coz wez kredyt jak nie masz

   • nie to jest lekarz ten co go jaroslaw wpuscil z Rauem za 5 tys dolarow wize co kupowal

    gazety nie klamia inaczej by je PiS pozwal za pomowienia

    cytuję : „W ciągu ośmiu lat do dziś liczba wydanych czasowych praw pobytu dla obywateli tylko 19 państw wzrosła blisko pięciokrotnie – z 18 tys. do 86,5 tys. – bez uchodźców z Ukrainy i Białorusi, którzy masowo uciekają do Polski.”

    wiec ktory to lekarz prosze pana niech pan nie daje sie klamac !

    • A wiesz jak Twój Twarożek powie ze czarne jest białe to będziesz tez tak powtarzał tylko uważaj żebyś nieodlaczyl się od stada .

 18. Jak sie sklada petycję, to podpisuje się imieniem i nazwiskiem, czym więcej osób tym lepiej. Chyba ze sklada tylko kilka osob a szumnie podpisuje sie: „Rodzice, artyści, ludzie dobrej woli, mieszkańcy Miasta i Gminy Trzemeszno, Wasi wyborcy„.”

  Bo w tym momencie złozył te petycję kazdy mieszkaniec Miasta i Gminy Trzemeszno🤣 Jezeli tak, to równie dobrze mogli dopisać kosmitów, gminne psy i koty, chór kościelny i Swierszcze.

 19. Strzecha zespoły ok.ale Panie Zieliński pokory .Kto jest tu szefem?.najpierw zmienić swoje obyczaje postawę jako pedagog. Mira Zielińska prowadziła Mazowsze i Gierek jej nie składał -gratuluje. .
  Oglądy pokory młody BURMISTRZ dokonuje przeglądu tego co mu podlega .Wiemy że społeczność miała zastrzeżenia do organizacji pracy w domu kultury. Dożynek itd a Pan oczekuje czego. Pocałunku w czoło moją osobą była sponsorem tych zespołów..Panie Mariuszu nie ładnie się Pan zachowuje Dialog. Dialog i jeszcze raz Dialog a nie straszenie dziecka gwiazdorem że nie przyjdzie.

 20. Po przeczytaniu petycji z ciekawości odnalazłam stronę Strzechy Trzemeszno, żeby przyjrzeć się bliżej działalności zespołu. Jak na problemy finansowe, problemy z władza i brak dialogu (bo jeśli prosi się o dialog w petycji to musiało go wcześniej nie byc), jestem zniesmaczona. Zewsząd słychać głosy, że p.Mariusz nie dniu juz sił prosić się o uwagę władz. Pieniędzy nie ma. Pytanie, ile wniosków zostało złożonych z prośbą o wsparcie? Ile razy rozmawiano na temat sposobu finansowania Strzechy? Kto tym się zajmował? Kto za to odpowiada? Jakie były cele kierownika zespołu?
  Póki co widzę, że wyjazdy na festiwale połączone połączone wakacjami można tak ująć były realizowane. Można też było widzę zabrać drugą połówkę na wyjazd. Widzę piękne widoki, miasta, rozne kraje. Widzę wszystko w superlatywach, na stronie Strzechy. Czego wiec brakowało?
  Uważam że decyzja podjęta przez Pana Burmistrza jest bardzo dobrą decyzją. Dom Kultury, to powinno być miejsce tętniące życiem. Miejsce, które jako pierwsze służy sceną, pomocą przy każdym wydarzeniu kulturowym, wolontariacie.
  Dom Kultury i Strzechę tworzą ludzie. Tutaj każdy jest ważny. Nie tylko wybujałe ego.

  • Do tego zuzia zali się ze burmistrz nawet nie wpadnie na to by jej jako studentce zapłacić za szkolenie grupy najmłodszej poprostu telenowela zrobili wielki zamęt ze swoich bolączek

  • Słusznie, w punkt. Czas na zmiany, skoro Mariusz się wypalił. Zresztą uważam, że ogólnie należałoby się pochylić i opracować solidną strategię rozwoju kultury w Trzemesznie i gminie. Zacząć od uświadomienia sobie tego, czym kultura szeroko pojęta jest. Potem bez owijania w bawełnę określić na czym stoimy obecnie i wytyczyć dokąd chcemy zmierzać i co osiągnąć w tym temacie. Wreszcie – już bardziej szczegółowo – określić, jak chcemy to osiągnąć. I tu pomysł: rozważyć, czy warto utrzymywać instruktorów na etatach, czy może umawiać się o konkretne dzieło? Tyle godzin w tygodniu na takie zajęcia, za taką stawkę. To bardziej uczciwe – rozlicza się za wykonaną pracę, łatwiej rozliczyć wyniki takiej pracy i nie ma problemu z „zasiedzeniem na stołku”, bo umowa jest każdorazowo na określony czas i nie musi być przedłużana.

   • Dokladnie. Badać opinie mieszkańców, nie podoba się – wylot. Skończyć z zasadą raz przyjęty do emerytury siedzi a w gminie tylko narzekań na brak kasy na strzechę i brak uwagi władz, słychać. Ja nie po to place podatki żeby słuchać narzekań zielinskich, bez żartów. Bardzo dobra decyzja burmistrza.

 21. Nie ma co się dawać wciągać w te petycję. Napisana wyniosle, świadczy o jakiejś mani wyższości nad innymi. Trochę przegieliscie z narracją. Ale cóż.

  Jeśli chodzi o kierownika, managera zespołu to decyzją jak najbardziej słuszna że strony burmistrza. Zaczęło się gwiazdorzenie w które wciągał kolejne osoby. Zamiast poświęcać energię choćby na szukanie funduszy z zewnątrz. Brak pomocy przy wydarzeniu podczas którego zbierano pieniądze dla chorego mieszkańca Trzemeszna. Dom kultury to nie jest prywatny folwark pana Mariusza. To miejsce dla wszystkich.

  Odwaga burmistrza do podejmwiania słusznych decyzji jest dobra cecha. Nie patrzmy bo to dyrektor, bo to kierownik. Jeśli zaczyna to się mijać z funkcją jaka powinno pełnić to potrzebna jest zmiana.

  I tak jak się słyszy od lat. Miejsce pierdół.

 22. ten zielinski niech nie udaje swietoszka .stoje po stronie Burmistrza .Zieliski czas odejsc z honorem miec jaja ,pogodzic sie losem.NIE JESTES NIEZASTĄPIONY.czas wietrzyć sale po dobie ,razem z dyr. SP 1 CZAS Na zmiany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj