Strona główna Różne To awarie, nie oszczędności

To awarie, nie oszczędności

1855
17

W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele sygnałów o braku oświetlenia lub zapalaniu się lamp z opóźnieniem na niektórych trzemeszeńskich ulicach. Nie brakuje opinii, że wyłączenia te są następstwem oszczędności wprowadzonych przez władze gminy.

O przyczyny tego stanu rzeczy zapytaliśmy Norberta Dombka z Urzędu Miejskiego. Urzędnik zdecydowanie zaprzeczył pogłoskom o wyłączeniach spowodowanych oszczędnościami. Jak nam przekazał, główny problem to powtarzające się awarie na stacji GPZ (Główny Punkt Zasilania), znajdującej się naprzeciw zakładów Paroc i Cembrit.

To tam odbywa się sterowanie oświetleniem ulicznym. Wszystkie awarie są na bieżąco zgłaszane do spółki „Enea Oświetlenie”, która zarządza oświetleniem drogowym. Są one usuwane na bieżąco. Niestety, po usunięciu usterki w jednym miejscu, pojawiają się one w innym. Szansą na poprawę tej sytuacji jest przejście na sterowanie radiowe.

Odpowiednie sterowniki są już montowane na poszczególnych ulicach miasta.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

17 KOMENTARZE

 1. To bardzo dziwne,bo te awarie trwają już przynajmniej od czerwca.Na ulicach jest bardzo ciemno i 3 miesiące nie wystarczyły zeby usunąć awarie??? Jeśli pójdzie w takim tempie usuwanie awarii to pytam sie jak dzieci bedą wracały ze szkół,niedługo już o 17tej będzie ciemno!!!! Może ktoś kompetentny by sie tym zajął !!!!

 2. jeżeli ktoś mieszka w Trzemesznie rok lub kilka lat to ma świadomośc że albo akceptuje to co sie tu dzieje albo Gniezno /Poznań nie oszukujmy się niby prawa miejskie są ale to ni miasto ni wieś – 3/4 to bloki
  Trzy podmioty – Paroc, Cembrit Krochmalnia + biedronka tesco – fakty sluzba zdrowia – 0 urząd gminy na zwolnieniu lekarskim policja – zasciankowa budżet miasta ——.
  Do tego remondis itd układy układziki na tyle małe że telewizji nikt nie wezwie na tyle duże że kilka osób nieźle z tego żyje.
  Czy to się zmieni – niemożliwe bo niby jak ?

 3. Dziękuję redaktorowi za zajęcie się tematem. Proszę nie odpuszczać, bo sprawa jest – nomen omen – nie jasna. „Awarie” pojawiają się jakby cyklicznie od ponad roku. Nie tylko w naszym mieście, nie tylko w naszej gminie. Jeżdżąc pp zmroku przez tereny obsługiwane przez ENEA zauważyłem nie jedną ciemną wieś. Nie podłączoną przecież do GPZ Trzemeszno. Swoją drogą ciekawe, czy podczas „awarii” płacimy za oświetlenie wg.licznika, czy może niezależnie od faktycznego stanu rzeczy jakimś ryczałtem?

 4. sciema pewnie że oszczędności oszczędzaja ile sie da ostatnio jednego pana bym potrącił przez te zgaszone światła naet niewidać w niektórych miejscach na chodnikach czy ktoś idzie a ludzie potrafią czasem przed samochód wyjść

 5. Tego już za wiele!!! Dzwoniłam na pogotowie energetyczne i dostałam zupełnie inną odpowiedź w sprawie oświetlenia!!! Odpowiedzialny człowiek pracujący w UM niech zastanowi się nad tym co mówi!!! Dziwne jest to, że „awarie” zmieniły się wraz z zapadającym zmrokiem, ale i tak są opóźnione!!! Proszę nie mydlić nam oczu tymi bzdurnymi „awariami”!!!

 6. OSZCZEDNE AWARIE – no to zadac odszkodowan z enea i gmina bogata bedzie – panie dyziu i ten drugi cwaniak co 20 lat siedzi w urzedzie wieczny vice nie spieprzcie chociaż tego !

 7. Jakoś chyba w czerwcu objechałem po 22, północną cześć naszej gminy. Rudki oświetlone, Kozłowo ciemno, Jastrzębowo ciemno, Smolary ciemno, Gołąbki ciemno, Lawki ciemno, nie licząc oświetlonej żwirowni, Kruchowo w większości ciemno, Niewolno oświetlone.

 8. Na Mogileńskiej to samo! Wracając z pracy z popołudniówki czarno jak u „murzyna w d…e”! Dzwoniłam na pogotowie energetyczne,to mi powiedzieli,że mam zadzwonić do gminy! MASAKRA! TO NIE AWARIA(co najmniej od listopada 2016)!

 9. Panie Burmistrzu niech pan dobrowolnie zrezygnuje ze stanowiska tak jak pan Kaniasty.Niech zarządza tym miastem ktoś kto się na tym zna, a nie panowie po Historii, AWF itd.którzy nie mają pojęcia o finansach, gospodarowaniu i zarządzaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj