Strona główna Na sygnale Telefon wykrył wypadek, zaalarmował służby z dwóch powiatów

Telefon wykrył wypadek, zaalarmował służby z dwóch powiatów

5637
16

Wczoraj (4 czerwca) około godziny 17 do służb ratunkowych wpłynęło niecodzienne zgłoszenie. Telefon marki iPhone zaalarmował ratowników, iż jego właściciel miał „poważny wypadek samochodowy”, na drodze w okolicy Lubinia.

Jak nas poinformowała Kamila Kozłowska z Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, mundurowi otrzymali przybliżoną lokalizację oraz numer telefonu właściciela urządzenia. Osoba nie odbierała, dlatego na miejsce – zgodnie z procedurami – wysłano zastępy z Trzemeszna, Gniezna, Mogilna, Kwieciszewa oraz Wylatowa.

Po dojeździe pierwszej jednostki okazało się, iż telefon spadł… z dachu pojazdu i nikt nie wymaga żadnej pomocy. Zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy.

Funkcja „Wykrywanie wypadków” funkcjonuje na najnowszych modelach iPhone’a i Apple Watch. O tym jak działa ten system, można przeczytać na oficjalnej stronie producenta |TUTAJ|.

16 KOMENTARZE

  1. brawo dla posiadaczy Ajfonikow

    a tu nowe wiadomosci

    w czasie, „gdy PiS wiedział, że przegrywa wybory i musi oddać władzę, tworzono fikcyjne etaty, fikcyjne działy”. – To były osoby zatrudniane jak na polskie warunki za olbrzymie wynagrodzenia średnia płaca na fikcyjnych stanowiskach wynosiła 30 tys. zł brutto

    a wy tez macie po 30 tysia i pol roku wypowiedzenia ?

  2. Taka przyszłość jak telefon będzie słyszał dzwięki z sypialni a będziecie w pracy na nocnej zmianie będzie informował was że żona ma kochanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj