Strona główna Kultura Tablica patrona na skwerze Moraczewskiego

Tablica patrona na skwerze Moraczewskiego

2462
13

Wczoraj na obelisku poświęconym Jędrzejowi Moraczewskiemu, urodzonemu w Trzemesznie pierwszemu premierowi Polski po odzyskaniu niepodległości, zamontowano tablicę. Jej uroczyste odsłonięcie planowane jest w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Tablica o wymiarach 60 / 90 cm wykonana jest z brązu i zamontowana została na granitowym cokole. Jej autorem jest artysta rzeźbiarz Dawid Wawrzyniak.

Pomnik stanął na skwerze przy przychodni lekarskiej. Przypomnijmy, że imię Jędrzeja Moraczewskiego nadano skwerowi uchwałą Rady Miejskiej na czerwcowej sesji.

Tablicę montowali – Tomasz Szafrański z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych i Paweł Kwiatkowski z Urzędu Miejskiego. W pracach uczestniczył czynnie pomysłodawca i inicjator upamiętnienia pierwszego premiera – wiceburmistrz Dariusz Jankowski.

13 KOMENTARZE

 1. Panie Wiceburmistrzu,

  Nie ukrywam, że wolałbym Pana oglądać jak pomaga Pan montować ostatnie elementy mini targu – który to Pan obiecał handlującym właśnie tam oraz mnie na łamach tego portalu ! Uprzejmie Panu przypominam, że realizacja tej inwestycji wedle Pana zapewnień miała odbyć się wraz z renowacją placu Św. Wojciecha … ?

  • Panie Macieju jaka renowacja placu niech pan przyjdzie i zobaczy jak on wyglada pod wzgledem wygladu lampki zapalone w tych trojkatach gdzie nic nie oswietlaja a takze zajeciem sie sprzataniem tego placu bo zarasta wstyd wstyd tyle kasy wydano

   • Temat jest szerszy …

    Inwestycje prowadzone w roku wyborczym są traktowane jako zwykła niegospodarność, ponieważ firmy podwykowanwcze ze względu na większość ilość zamówień publicznych podbijają sobie stawki … Oczywiście tak dzieje się w przyzwoicie zarządzanych samorządach …

    Co do zagospodarowania samego placu jako miejsca zabaw, to raczej warto by było, by nasz najlepszy mogilnianin udał się do parku w Mogilnie i zobaczył co to porządna infrastruktura dla dzieci …

    • Panie Macieju to jest mój drugi komentarz na tym portalu… Proszę więcej tych swoich mądrości nie przedstawiać, bo aż człowieka krew zalewa… Pan myśli, że zamówienie publiczne to wszystko na co liczą przedsiębiorcy, że na tym chcą się dorobić, wzbogacić??? Prowadzę firmę 20 lat i szerokim łukiem omijam właśnie zamówienia publiczne, gdzie są tak niskie wyceny, że na koszty ledwo starczy. Wolę przyjmować zlecenia prywatne, bo to ja ustalam cenę, a nie ktoś mi ją narzuca. W Polsce jest brak specjalistów w różnych branżach, a jak są to pracują za godne wynagrodzenie…. Ale stać mnie na to, bo omijam właśnie te „wspaniałe” zamówienia publiczne, a Ci co robią za grosze kończą tak jak przewoźnik z Budzislawia, który chciał opanować rynek, a później nie poradził sobie z utrzymaniem kadry i powrócił Pan Przybylski. Proponuję Panu założyć firmę i startować w zamówieniach publicznych, przecież może Pan wziąć leasing, zatrudnić kierowcę i zarabiać krocie. Nikt tego Panu nie zabrania. Pan potrafi tylko stukać w klawiaturę, obrażać innych, ale sam nie potrafi nic… Tylko marudzić… Nie pozdrawiam

     • Stwierdzenie: „Pan potrafi tylko stukać w klawiaturę, obrażać innych, ale sam nie potrafi nic” – nadaje się na sprawę cywilną i odszkodowanie.

 2. PANIE REDAKTORZE, NIECH PAN NIE PUBLIKUJE POSTÓW IDIOTY ! ANALFABETA I IMBECYL NIE POWINIEN UMIESZCZAĆ WPISÓW NA TYM PORTALU ! OBNIŻA SIĘ PRZEZ TO WIZERUNEK TRZEMESZNO24INFO. NIE POZWÓLCIE NA TO

 3. Rady dla Pana Macieja są głupie.Wszyscy nie mogą zakładać firm prywatnych, bo kto by u tych właścicieli pracował?

  Maciej pisz ,bo ludzie czytają i dyskutują o Twoich wpisach.
  A Karlos dobrze dla naszego dobra społecznego, że drugi raz tu napisał. Nie chcemy trzeciego komentarza Karlosa, bo ma na uwadze czubek własnego nosa.

  • Widzę,że nawet nie potafisz zrozumiec wpisu ,a się udzielasz…Czy ja piszę,że wszyscy mają zakładac firmy? NIE ,tylko Pan Maciej.
   Na uwadze nie mam swojego nosa ,tylko godzine Twego wpisu…
   Od tego zaczynasz pracę w biurze???przyszedłeś/aś do pracy i z lenistwa czytasz komentarze.Weż się za pracę ,a nie oszukujesz
   swojego pracodawce..

 4. Dobrze że jest tablica upamiętniająca j.Moraczewskiego ale jej usytuowanie niefortunne. Dziwnie wygląda tak tyłem do ulicy .Dodam że nie jestem jedyna która ma takie zdanie.

 5. Bardzo dobrze powiedziane Karlos dobrze mówisz wielu tu takich co tylko narzekają a sami nic w życiu pożytecznego nie zrobili potrafią tylko narzekać i brynczeć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj