Strona główna Polityka Burmistrz skazany

Burmistrz skazany

30898
162

Na ławie oskarżonych w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie zasiadł dzisiaj Krzysztof Dereziński. Sprawa dotyczyła kierowania samochodem w stanie nietrzeźwym w dniu 8 marca na alei Odzyskania Niepodległości w Trzemesznie.

Sąd skazał burmistrza na grzywnę w wysokości 3000 złotych, zakaz kierowania pojazdami na okres 3 lat, świadczenie pieniężne w kwocie 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także orzekł środek zabezpieczający w postaci terapii uzależnień i obciążył kosztami postępowania w kwocie 1060 złotych.

Rozprawa odbyła się bez udziału prokuratora. Sprawę prowadziła sędzia Natalia Polipowska. Mimo, że oskarżony odpowiadał z wolnej stopy, na sali pojawili się policjanci. Jak się dowiedzieliśmy, mieli zapobiegać ewentualnym zakłóceniom przebiegu rozprawy. Pojawiło się też liczne grono przedstawicieli mediów.

Akt oskarżenia odczytał sąd. K. Dereziński przyznał się do zarzucanego czynu. Nie ukrywał, iż spożywał alkohol przed jazdą. Jak stwierdził, wynik według niego był wysoki w stosunku do ilości wypitego alkoholu. Wyraził skruchę, oświadczył, że bardzo żałuje swojego czynu i jest mu przykro, szczególnie dlatego, iż jego występek uderzył też w jego rodzinę oraz wszystkich, którzy mu ufali.

Obrońca oskarżonego adwokat Andrzej Stelter zaproponował wyrok, w tym również zobowiązanie do leczenia odwykowego. K. Dereziński zadeklarował na nie zgodę.

Sąd zarządził przerwę, aby skontaktować się z prokuraturą co do orzeczenia. Jako iż nie było uwag, wyrok zapadł zgodnie z propozycją obrony. Nie jest prawomocny. Biorąc jednak pod uwagę jednomyślność oskarżyciela i obrony, nie należy spodziewać się odwołania do drugiej instancji.

Cały czas otwartą pozostaje sprawa dalszego pełnienia funkcji burmistrza przez K. Derezińskiego. Przepisy są bardzo niespójne. Według Kodeksu Wyborczego, takiego prawa może go pozbawić tylko kara pozbawienia wolności. Taka w tym przypadku nie zapadła. Ustawa o pracownikach samorządowych zakazuje natomiast pracy w urzędzie w przypadku jakiejkolwiek kary za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego, również kary grzywny.

Z podobnym problemem mamy do czynienia w przypadku prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, na której również ciąży kara grzywny. Jakie będą w tej sprawie decyzje władz państwowych, okaże się wkrótce.

162 KOMENTARZE

 1. Jak wynika z treści wyroku mamy do czynienia z alkoholikiem wymagającym leczenia. Skierowanie przez sąd na terapię-większej porażki chyba sobie nie mogli wyobrazić wyborcy burmistrza Dyzia…

 2. No to mało że chyba trzeba bedzie na 3 lata zatrudnić szofera w urzędzie to jeszcze znowu będą nieobecności bo sąd obowiązał burmistrza do podjęcia terapii uzależnień. Cyrk.

 3. Teraz zwolennicy burmistrza czas powiedziec żegnamy Cie nasz włodarzu.
  Zastanówcie sie na kogo głosować bo czas zmian wlasnie sie rozpoczął.
  Nawet jak wygra to mandat burmistrza wygasi marszałek województwa i pojdziemy po raz trzeci na wybory.

  Ps. Bedzie zmiana na fotelu OSIR juz wiedze jak sie trzęsie obecny właściciel osiru 🙂

  • To ten który biegał jak kot z pacharzyną broniąc dotychczasowego układu, takich mamy ludzi pistujących takie funkcje i zaś chcemy aby dokonała się zmiana

  • Nie marszałek a wojewoda wygasi mu mandat choćby się ze…….ł.Stop przestępcom za kierownicą. Ustawa o pracownikach samorządowych mówi jednoznacznie. Osoba pełniąca funkcje publiczne nie może być karana.Kodeks wyborczy mu nie pomoże. Nasz burmistrz właśnie został przestępcą. A wojewoda mu nie odpuści.

  • Nie mieszalbym OSIRu i prawie bylego burmistrza. Osir jak i ludzie tam zatrudnieni i kierownikiem włącznie robią bardzo duzo dobrego dla mieszkancow MIG Trzemeszno. Lepiej zobacz co dzieję się w domu kultury .. nic

   • Hahaha trzeba będzie zapytać jednego nowego radnego o te zasługi kosirowców wtedy dowiemy się prawdy o sztywnej szarej eminencji.szkoda że p Paweł nie wygrał bo by z tam zrobił porządek.

    • No własnie ciekawe to,Pan Paweł i jego komitet prezentowali rzetelny program,wyjaśniał wszystko do bólu,niektórzy zaś grali nie czysto i mamy teraz to co mamy.Oj niektórzy się bali bo zagoniłby nierobów do pracy

  • 1. Nie głosowałem na obecnego burmistrza a dla tego twierdze bo ciemni ludzie znowu zagłosują na niego.
   2. Poddał sie dobrowolnie karze wiec nie moze sie odwołać.
   3. Jak ma honor to sie wycofa i przeprosi.
   4. Jesli wygra to i tak z ok miesiaca mamy zmiane na fotelu.
   5. Chyba że chodzi o to zeby go ośmieszyć i dac mu wygrac bedzie pierwszym odwołanym burmistrzem.

   Zastanowić sie przed niedziela kogo wybieracie i czy chcemy zmian prawdziwych.

   • Anonimie nie piekli sie dopiero zobaczysz iloma glosami wygra wybory radze ci gacie gumowe zalozyc jak sie zesrasz tak jest wszedzie gdzie ktos jest obczerniany na maksa wygrywa potrujnie przy wyborach przykladem byla Hanna Zdanowska i to z wyrokiem prawomocnym a tu nasz burmistrz napewno nie bedzie sie odwolywal bo jest po jego mysli.

    • Ciekawe chyba jesteś współpracownikiem tamtejszego wojewody póki co można przeczytać że wojewoda zapowiedział już podjęcie kroków zmierzających do pozbawienia mandatu p prezydent. Podobnie będzie w Trzemesznie jeśli obecny burmistrz wygra drugą turę. Wtedy będzie ciekawie!

 4. Panie Ziobro,Panie pośle Dolato gdzie tutaj sprawiedliwość , urzędnik tego stopnia z 1 promilem stwarzający zagrożenie dla ludzi otrzymuje taką karę, zróbcie coś bo Trzemeszno i jej mieszkańcy nie zasługują na taką reputację , wizerunek w Polsce.Co my wyprawiamy.Wstyd,wstyd że to nasza gmina.Ludzie mówią że to nie był jedyny taki występek w przeszłości, co nas czeka dalej ?Może szerzyć się pijaństwo a kara jest żadna, jakie to ma oddziaływanie dla młodych naszych mieszkańców

 5. Od dzisiaj publicznie wiadomo, że burmistrz Krzysztof Dereziński jest uzależniony od alkoholu. Przestało to być tajemnicą Poliszynela. Również to, ze jego problemy, nie tylko z prawem, ale i ze zdrowiem, z obecnością w pracy itp były powodowane głównie przez alkohol. Burmistrz przyznał się do tego i publicznie oświadczył, że chce się leczyć. Zyskał dziś wiele w moich, ale chyba nie tylko moich oczach. Od dziś musi być świadomy, że patrzą na niego tysiące oczu. Oczy ludzi, którzy w zdecydowanej większości życzą mu dobrze. Będziemy mu kibicować w drodze do trzeźwości. Mam nadzieję, że zrozumieją to też ci jego sympatycy, dla których ugościć burmistrza i okazać mu wsparcie oznaczało do tej pory postawić flaszkę. Mam nadzieję, że to się zmieni. Bo tylko tak możemy mu pomóc.
  Znam życie z alkoholem, znam też życie w zupełnej abstynencji. Zapewniam Cię Burmistrzu, że to drugie jest piękniejsze. Trzymam za Ciebie kciuki.

 6. KAŻDY MA PRAWO GŁOSOWAĆ NA SWEGO KANDYDATA. JUŻ RAZ NAPISAŁEM I TERAZ POWTARZAM !!!
  DAREMNE ŻALE, PRÓŻNY TRUD, BEZSILNE ZŁORZECZENIA !!! PAN DEREZIŃSKI ZNOWU ODBIERZE WAM MARZENIA !
  MAŁE ZAWIŚCI, KRÓTKIE ZAWIŚCI, ZNACZĄCE TYLE CO NIC! POSIEDZĄ, PODUMAJĄ I JAK GOŚĆ NIEPROSZONY ZNIKNĄ…………..

 7. Ciekawe jak sie czuje teraz ten co go podkapowal gowno mu wyszlo burmistrzu a mowilim ze bedzie dobrze kazdy ma wzloty i upadki ale trzeba sie podnies a ty sie podniosles i dostales nagrode a prawko to nie wszystko BURMISTRZ NA NASTEPNA KADENCJE SUUUUPER.

 8. Tak tak tak, wybierzcie na burmistrza gościa, który nigdy nigdzie nie pracował i ma takie pojęcie o zarządzaniu gminą jak połowa z Was o prawie wypowiadająca się pod tą informacją. Ludzie otwórzcie oczy. Było 4 kandydatów każdy ma coś za uszami. Jednak z tych 4 osób, 3 mają jakiekolwiek doświadczenie w ekonomii lub finansach.
  Mieszkańcy zdecydowali tak a nie inaczej.
  Sam głosowałem na innego niż obecnie kandydata pomimo to uważam że Krzychu dobrze zarządzał gminą i dużo się zmieniło, no oczywiście pomijając aspekty obyczajowe z życia.

   • Czy Twoim zdaniem zniszczenie szkolnictwa zawodowego , doprowadzenie nie omal do likwidacji ogólniaka , doprowadzenie do niszczenia budynku Szkoły Zawodowej to OK ? Czy zaciąganie kredytów na bzdurne placyki , zawieranie niekorzystnych umów to OK ? Czy jazda po spożyciu alkoholu gościa , który reprezentuje również praworządność to OK ?
    Czy świadomość zagrożeń o charakterze społecznym nie dociera do Ciebie ?
    Dziś Sąd wydał wyrok . Nie wziął się on z bajki lecz faktów .
    Człowiek ten musi się leczyć nie rządzić . W świetle prawa został skazany za przestępstwo nie za wykroczenie !
    Niestety ale obywatele tego miasta zostali ośmieszeni i upokorzeni przez zaślepienie i mijanie się z prawdą pewnej grupy ludzi o znikomym stopniu świadomości społecznej .
    Możesz głosować na Derezińskiego . Twój wybór . Popierasz – głosuj ale nie powielaj kitu !

    • Burmistrz przecież sam do banku nie poszedł po kredyty. Przyklepali to radni, tak samo jak i szkoły. Działek na Wojciecha też sam nie sprzedał. Skleroza???

     • Jaki ma to związek z wyrokiem ? Dyskusja dotyczy Pana Derezińskiego jego problemu i ,,świetnego,, gospodarowaniem publicznymi finansami . PUBLICZNYMI CZYLI NASZYMI . Człowiek ten nie będzie spłacał kredytów z własnej kieszeni . Pozostaje on na NASZYM UTRZYMANIU A KREDYTY TE BĘDZIE SPŁACAŁ Z NASZYCH KIESZENI . CZY TO TAK TRUDNO ZROZUMIEĆ . CZY TRUDNO ZROZUMIEĆ TO , ŻE CZŁOWIEK TEN NIE MA ŻADNEJ WIZJI STRATEGICZNYCH DŁUGOFALOWYCH DLA MIASTA I WSI ?!
      Ja temu gościowi mówię DOŚĆ . Jak Ty zrobisz Twoja sprawa .

    • Oj uważaj bo zaraz kilka osób napisze tutaj o wykształceniu i jego zdobywaniu innych kandydatów nie wyliczaj wad skoro zielonego pojęcia nie masz o zaletach. Mieszka w mieście kilku co mają dobrą pamięć więc nie wal tak w jednego. Bo jak nas szlag trafi to popłyną opowieści barwne a po co. Trzymaj klasę ładne imię a takie bzdury pleciesz.

 9. A kto mi powie kto ustalał z mieszkańcami ulicy Piastowskiej lub Chrobrego jakiekolwiek zmiany w ruchu drogowym i parkingu przy nim?
  Wybudowanie podwórka Nivea po drugiej stronie drogi było chorym pomysłem ale to to już przesada.

  Kto jest odpowiedzialny za ustalenia dotyczące tej inwestycji poprosze nazwisko.

 10. DzU nr 223, poz. 1458 ze zm.

  Art. 6 ust. 2 stanowi, że pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie wyboru (np. wójt, starosta, marszałek) czy powołania (zastępca wójta, skarbnik gminy, powiatu czy województwa) nie może być osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego….
  Wymagania w zakresie niekaralności stawiane wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta) zostały sformułowane surowiej niż te, które ma spełnić urzędnik, a nawet inni pracownicy zatrudnieni na podstawie wyboru.

  Podsumowując miesiąc z hakiem przedterminowe wybory.
  Jesteśmy bogatą gminą stać nas co tam.

   • Nie gmina tylko my wszyscy podatnicy! Coś nowego to oświeć mnie p Zdanowska na dzień kobiet piła alko i ja złapali na promilu? Co ma piernik do wiatraka.

  • Jak jesteś taki cwany to podpisz się z imienia i nazwiska a zobaczymy co będziesz miał do powiedzenia za miesiąc. Jesteś niczym poseł Suski który też mówił że kandydatka w Łodzi nie może kandydować na prezydenta miasta. Możliwe że dzięki temu dostała tam 70% poparcia w pierwszej turze i BĘDZIE prezydentem miasta.

  • Ty gościu jakiś inny jesteś? Twój przytoczony artykuł nie ma nic wspólnego z tą sytuacją. Wyrok nie jest prawomocny, więc weź ty lepiej przetrzyj sobie okularki, bo chyba szkiełka ci przemokły od płaczu.

 11. Nie ma ludzi nie do zastapienia są lepsi albo gorsi a Burmistrz niech się teraz leczy ma czas do przemyślenia kara musi być długa i uciążliwa .Trzemeszno ma sporo obywateli co z powodzeniem obejmną funkcje Burmistrza i nie przyniosą wstydu

  • Ludzie zrozumieć należy ze to wyrok zgodny z prawem nie ma zawiasow bo poddał się leczeniu ale praca BURMISTRZA nauczycielą poszla w sina dal bo jest karany należy to zrozumieć 16 listopada to dzień w którym kończy kadencję burmistrz miasta i gminy Trzemeszno Krzysztof Derezinski to jest fakt prawny wyrok staje się prawo mocny a Wojewoda wygasza mandat uzyskany w wyborach oraz powołuje pełniącego funkcję BURMISTRZA czyli Pana Dariusza Jankowskìego ogłasza nowe wybory do samorządu w gminie Trzemeszno .

   • PIC NA WODE CO WYPISUJESZ MY WIEMY LEPIEJ SEDZIEMU SIE PYTALISMY ZE BEDZIE MOGL PELNIC OBOWIAZKI BURMISTRZA JESLI WYGRA NIESTETY A TERAZ NIE MACCIE WYBORCOM W GLOWACH KTOS MOCNO SZUMI I NADAL SRA MUSICIE SIE Z TYM POGODZIC DRODZY PRZEGRANI A TO JUZ W NIEDZIELE BEDZIEMY ZNOWU SWIETOWAC.

 12. Znajomosci robią swoje… szkoda bo to jest niesprawiedliwy wyrok. Poza tym rządzić będzie nami alkoholik… jaki przykład daje ludziom Trzemeszna??? Ciekawe co by było gdybym ja jezdził po pijaku… Znajomości i posada… bo takiego burmistrza pewnie chroni jakieś prawo a nas?…zwykłych szarych ludzi?!

 13. Panie Burmistrz padłesc od własnych wizi, imprezy soledzkie zgubiła !wodeczki smaczne BURMISTRZ miasta Trzemeszna na odwkowce ,wstyd Krzysztof oszukiwałes sowich kolegów ? wyborców ?tłumaczyć chorobą? nie obecny w pracy. Powiedz prawdę publicznie jak bylo naprawdę ,te slynne kruchowo, Kamieniec ,Ostrowite? ta twoja integracja rodzina, teraz naprawdę musisz się integrować z rodzina .życzę Ci powrotu do normalnosci choc całe życie miales zwiazane z osobami które w życiu codziennym maja problem.

  • Przeciez nikogo nie okradl ani nie zabil skad taka nienawisc przeciez to jest rodowy Trzemeszniak jak wielu z was nikt nie jest swiety albo swietego udaje napewno za kolniez nikt nie wylewa a jak ma takich kapusiow to musi sie ogarnac nawet w pracy ze swoimi gdyz nie najlepiej to wyglada panie Krzysztofie oczy szeroko otwarte nie dawaj sie manipulowac falszerstwo

 14. Nasze społeczeństwo chcę Dyzia za Burmistrza te pare % tego nie zmieni musicie sie z tym pogodzić.Wszyscy dobrze wiemy ze Bisikiewicz na ta funkcje sie nie nadaje .

 15. Panie Burmistrzu prawie 2500 ludzi zagłosowało na Pana to liczne grono, które nie zostawiło Pana w tej sytuacji i nadal nie zostawi. Jesteśmy z Tobą V

   • Co to za sensacja Zdanowska wytrzymala a burmistrz nie wytrzyma poszczekaja i pojda dalej o Kaczynskim caly czas belkocza i wytrzymuje i ma ich gleboko …to tylko media deb….ie a my tak glosujemy na kogo chcemy pozdrawiamy BURMISTRZU i czekamy na wybory niech po wyborach media przyjada i komentuja na cala Polske a nawet na caly swiat to bedzie sensacja .

 16. Ciekawe ze nikt mordy nie darl ze do rady powiatu dostal sie lekarz z okregu Trzemeszna gdzie on nie ma nic wspolnego z Trzemesznem i mieszka w Gnieznie co on zrobil dla Trzemeszna chyba tylko diete bral i bedzie bral to dopiero do myslenia.

 17. Jestem ciekaw ile rodziców z Trzemeszna opiekuje się swoimi dziećmi pod pływem alkoholu w Sylwestra.to też jest karalne info dla tych mądrych co są tak idealni.

 18. Przekombinował nasz Dyzio…Wyrok o takim wymiarze miał zapewnić szybkie zatarcie skazania i poprawę wizerunku. Niestety to koniec kariery w służbie publicznej i pedagogice…Po objęciu stanowiska urzędniczego przez osobę skazaną prawomocnym wyrokiem wystarczy powiadomić odpowiednie organy i zarząd komisaryczny pewny.

 19. W każdym normalnym środowisku, gminie, powiecie, kraju – taki Burmistrz z automatu podałby się do dymysji. Sam – z przyzwoitości. Skierowany na odwyk ??? Ludzie – czy Wy to czytacie ??? Niestety – w naszym grajdołku jest to tolerowane. NIESTETY

  • Problemem Trzemeszna nie jest burmistrz na odwyku. Problemem Trzemeszna jest burmistrz pijący. Póki tego nie zrozumiemy, a w szczególności sam zainteresowany i jego najbliżsi, będzie jak do tej pory.

 20. Gdzie w tym momencie podziewają się komentarze ,,ulubieńców,, Derezińskiego . Milczy nijaki ,,Didymos,, milczy ,,Wigilance,,
  milczy ,,Maciej W,, milczy ,, Sławomir P,, milczy ,,Mark W,,. Co ta wspaniała grupa chciała osiągnąć . Wygląda , że celem nie było dobro ogólne lecz własny interes .
  To milczenie jest wypisz , wymaluj takie samo jak 4 lata temu . PP i jego wielbiciele mają gdzieś miasto , wsie , ludzi tu mieszkających , pracujących , uczących się i prawych . Zresztą jaki był stosunek do prawa PP nikomu rozgarniętemu nie trzeba pisać ani mówić .
  Chcę dodać , że trzech z pośród czterech kandydatów to osoby
  w przeszłości i obecnie karane . Nie były to wykroczenia lecz procesy karne . To , że kara uległa przedawnieniu i osoby te cieszą się niewinnością i w świetle prawa są ,,czyści,, nie przynosi im to żadnej chluby ani podstaw do reprezentowania Nas . Cała trójka wydała świadectwo o Nas wszystkich bez znaczenia czy ktoś był za czy przeciw . Tworzymy przecież część całości , jedno społeczeństwo .

  • Chcesz robić kampanię Bisikiewiczowi, to ją rób. Masz takie prawo. Ale nie wzywaj na pomoc Didymosa, Macieja W, Marka W. i innych. Będą chcieli to się odezwą. A to, ze sa krytyczni wobec Derezińskiego nie musi oznaczać, że popierają DB.

  • Proszę Pana, nie odkrył Pan AMERYKI! DLA KAŻDEGO, TYLKO JEGO WŁASNY INTERES PRZEDE WSZYSTKIM !!! DZIAŁANIE W CZYNIE SPOŁECZNYM TO JUŻ ZAMIERZCHŁA PRZESZŁOŚĆ, ALE TAKIE JEST ŻYCIE I WCALE MNIE TO NIE DZIWI. JAK NIE BĘDZIE CO DO GARA WŁOŻYĆ, NIKT NIE DA.

   • Jak rozumieć pańskie pierwsze zdanie „Odpowiedź to nietenczas…….. WALI PAN SZYFREM CZY TO WYPOCINY ZWYKŁEGO ANALFABETY ? GDZIE TU JAKIŚ SENS, GDZIE SZYK WYRAZÓW W ZDANIU ?NIE RÓB PAN Z SIEBIE POŚMIEWISKA !

  • Jeśli ma to być urlop chorobowy, który przyniesie nam trzeźwą władze, to nie widzę problemu. Bo może on doprowadzić do tego, że w końcu burmistrz wyleczy się z głównej choroby, a wtedy już z pozostałymi o wiele łatwiej będzie walczyć. Dlatego nie widzę problemu w kolejnym zwolnieniu burmistrza. Było już ich tyle, że nawet tego nie zauważymy. A jest nadzieja, że cos sie w tej gminie faktycznie zmieni. Powodzenia burmistrzu.

 21. Szanowny Anonimie,

  Śmiało możesz pisać Maciej Woźniak, nie miałem żadnego procesu, ani nie jestem podejrzany więc nie musisz używać takiej formuły pisanej w stosunku do mnie …

  Wiele dyskusji od powstania tego portalu udało mi się podjąć, ale może przy okazji II tury wyborów faktycznie przyda się lekkie podsumowanie …

  Po pierwsze, chiałbym przyznać rację wszystkim którzy pisali, że referendum odwoławcze i być może w konsekwencji przyśpieszone wybory na urząd Burmistrza były by stratą publicznych pieniędzy – oceniając to po wysokim poparciu społecznym dla Pana Burmistrza – tak były by stratą !

  Gmina Trzemeszno nie wyróżnia się niczym na tle Polski, społeczeństwo ma drastycznie niski poziom wiedzy na temat działania samorządu, rozumienia samorządu i jego polityki oraz drakońsko niskie zrozumienie sytuacji naszej jako Polaków oraz konsekwencji jakiej ta nieświadomość może przynieść w perspektywie … Również na mikro skalę w naszej gminie …

  Czym jest ta II tura właściwie ? Piszę pewnie około setny komentarz, a nikt nawet nie zaczepił o rzeczy programowe owych kandydatów ?

  Wybór jest siermiężny, Pan Bisikiewicz:
  – bezrobotny
  – bez programu
  – bez jasnej odpowiedzi czy faktycznie Pan Artur Bilewski ma objąć jakąś funkcję w jego gabinecie, czy będzie pełnił taką rolę jak miało to miejsce w placówce wsparcia dziennego, której to budżet jak się okazało był rozliczany wirtualnie, co odbiło się na szeroko otwartych drzwiach w domu Państwa Bilewskich.

  Fakt, jest to alternatywa …

  Czym zatem jest Pan Burmistrz ( pomijam formalne problemy ) ? Piszecie, że wstydem dla Gminy, nic bardziej mylnego jest odbiciem lustrzanym społeczeństwa przy urnie … Soczewką …

  Pan Didymos, w jednym ze swoich wpisów wypunktował przyczyny „porażki” Ponad Podziałami – bardzo rzeczowo rzecz jasna, jednak zapomniał o jednym – kandydaci którzy stawiali najwięcej na merytorykę zajęli 3 i 4 miejsce w tych wyborach – wyborcom nie są potrzebne takie „kampanie”, tylko uścisk dłoni lub dotychczasowa polityka … Ludzi nie można męczyć myśleniem, oczywiście nie wszystkich – ale większość – tak objawia się patologia demokracji w mikroskali …

  Zresztą Panie Tomaszu, ma Pan niezwykłą czelność pisać cokolwiek – będąc tak bardzo biernym jako mieszkaniec – skupiając się tylko na działaniu zza klawiatury i tam swoją działalność kończąc …

  Dla mnie to zdecydowanie za mało by sobie pozwalać, na takie „głębokie” przemyślenia …

  Skreślić krzyżyk przy jakimś z tych nazwisk i mieć sumienie czyste ? To raczej niemożliwe …

  • Szanowny panie Macieju

   Pokora, pokora i jeszcze raz pokora, jest to cecha której tak bardzo panu brakuje…

   Anonim pisze MaciejW, ponieważ pod takim nickiem pisał pan tutaj większość czasu, więc po co wyjeżdża pan z tekstem o swej niekaralności? Właśnie tego typu filozoficzne pańskie podejście odebrało panu wiele głosów..

   No i rzecz najważniejsza, najgorsze co można usłyszeć od przegranego w wyborach jest tekst o kiepskiej świadomości wyborców, napisał to pan ładnymi słowami, ale jak według pana odczytuje to obywatel? Naprawdę nie myśli pan o tym, aby przyczyn porażki poszukać najpierw jednak we własnej osobie?

   Proszę wyjść do ludzi, zaprzyjaźnić się z nimi, pogodzić się z ich zaletami i wadami, pogodzić się z tym, że jest się jednym z nich, nie mądrzejszym, tylko fajnie różniącym się, a także co najważniejsze dużo się uśmiechać do wszystkich wkoło i patrzeć na życie trochę bardziej wesoło.

   Serdecznie pozdrawiam

   • Znam Macieja dość dobrze i na codzień to uśmiechnięty i otwarty facet,a że napisał prawdę o poziomie wyborców w Trzemesznie to zapewne zabolało byle jakich. panie bisikiewicz odblokuj pan na fb ludzi.

     • Specjalnie dla Ciebie Anonimie …

      🙂 🙂 🙂 …

      Metodyczne sprowadzanie wszelkiej dyskusji, jakiej tutaj nie podejmuje do mojej osoby – nie do tego co piszę – czyli zamiast rozmowy ad rem, walenie ad personam z głęboką analizą mojego charakteru zawsze Anonimie wywołuje u mnie mnóstwo uśmiechu … Więc jeszcze raz:

      🙂 🙂 🙂 …

   • Panie Niezdecydowany,

    Równie dobrze mógłbym założyć, że takie podejście przyniosło mi parę głosów in plus ?

    Dlaczego Pan zakłada, że traktuję te wybory jako porażkę ? Dla mnie to życiowe zwycięstwo ponieważ zdecydowałem się kandydować, zdobyłem nowe doświadczenie, uzyskałem 135 głosów w jednym okręgu – tyle osób mi jednak zaufało. I przede wszystkim nikt mi nigdy nie zarzuci, że byłem bierny kiedy Trzemeszno tak bardzo traciło na swojej przyszłości ! Starałem się aktywnie je zmieniać … Stąd też moje podziękowania dla osób które również aktywnie zdecydowały się zmieniać politykę w naszym mieście.

    Co do pokory ? Nie bardzo rozumiem w jakim kontekście mi jej brakuje ?

    Musi Pan zrozumieć, że nie jestem typem ani koniunkturalisty, ani nie mam w zwyczaju mówić/pisać ludziom to co chcąc usłyszeć … Giąć kręgosłupa też nie mam zamiaru dla czyjejś satysfakcji …

  • MaciejW pański komentarz jak wiekszosc tych do tej pory nic nie wnosi. społeczeństwo jakie jest wiemy i bez diagnozy ludzi takich jak pan który dostał tak wyraźną czerwoną kartkę od wyborców. Taki z pana typ i mimo wzglednie mlodego wieku nie wyciaga pan nauki z porażki. Brnięcie dalej w dyrdymały poglebia tylko krytyczna opinię. Nadaje pan bzdety a z tego co miasto opowiada to szef PP mial byc burmistrzem , miedzy czasie vice ze dwa razy a póki co w kącie jesteście obaj chyba ze czytamy rozne protokoły wyborcze.
   Pozdrawiam

  • Drogi Panie Macieju ! Dlaczego Pan kolejny raz przyjmuje taką formę dyskusji . Mój szanowny poprzedni komentator zwrócił Panu trafną uwagę . Nie rozumiem dlaczego powraca Pan do podsumowania , gdy tymczasem problem dalszej ,,kariery,, Krzysztofa D mówiąc delikatnie kwitnie .
   Nie podoba się Panu Daniel B . W jakim momencie był on potrzebny i komu ? Był mądry , pełen zapału i zaufania ?
   Teraz staje się złym , bez pomysłów i przyszłości dla tego miasta ? Dlaczego powiela Pan pierdoły o rzekomych układach .
   Panie Macieju Pan Bisikiewicz osobiście odwiedza wyborców prowadząc dialog . Rozmawiał Pan z nim ? Czy wystarczą Panu PODSŁUCHANE frazesy ? Nie byłem kandydatem ani na Burmistrza ani na radnego i mam czelność w odróżnieniu do Pana na uszczypliwości i złośliwość . Też tak potrafię . A może Pan Bisikiewicz w Pana mniemaniu to kolejny ,,nie człowiek,,( chyba wie Pan o czym piszę) !
   Jeżeli tak bardzo pragnie Pan swojego wybrańca , którego sam Pan namaścił w przeszłości to dyskusję uważam za zakończoną . Miłego dnia :-).

   • Kolego jakie Pan Bisikiewicz ma doświadczenie w zarządzaniu budżetami? Ile czasu był zatrudniony chociażby na umowę o pracę aby zrozumieć proste aspekty życia ekonomicznego?
    Studia nie zrekompensują dotychczasowego życia i doświadczenia ,którego mu najzwyczajniej w świecie brakuje. Radny to max co może być jego aspiracją.
    Takich jak on w gminie jest mnóstwo. Przestańcie wysuwać dziwne argumenty typu chodził po domach bo są poprostu słabe. Ja też będę chodził po domach bo chce być burmistrzem zaufasz mi bez doświadczenia? Nie. Więc się nie dziw, że takie jest podejście ludzi zamieszkujących nasze ukochane miasto Trzemeszno.

   • Anonimie,

    Miło, że Daniel chodzi z wyborczą kolędą od drzwi do drzwi, u mnie również był dwukrotnie tylko mnie nie zastał ! Bo bardzo chętnie zadałbym mu kilka pytań i dał mu szansę na swój głos … Jednak nie mam takiej możliwości choćby dlatego, że mam zablokowany dostęp do jego profilu na FB, a tutaj nie odpowie …

    Takie „cenzorstwo” mnie razi i śmieszy jednocześnie … Co do pytania odnośnie Pana Bilewskiego – jest ono również poważne i stawiam je publicznie …

    Co do reszty treści Twojego wpisu, możesz mi precyzyjnie określić o co Tobie chodzi – bo te tajemnicze komunikaty są dla mnie mało czytelne ?

   • My nie glosowalismy na Pana i całe szczęście a o przegranej nie zdecydowała niska świadomość społeczna jak nam Pan wciska tylko intuicja wyborcza względem pana osoby. P Renata Buzała pokazała klasę p Maciej jej brak. Doświadczenie Ona zdobędzie jeszcze większe Pan nadal będzie wnioskując po pana postawie w tym samym miejscu. Dla Trzemeszna to dobrze.

    • Anonimie,

     Tak dla jasności – sformułowanie niska sświadomość społeczna była użyta w kontekście wyników na urząd Burmistrza, nie była komentarzem do mojego wyniku czy też wyborów na radnych … Może warto jeszcze raz przeczytać co napisałem …

     Warto mieć tą subtelną różnicę na uwadze za nim wyciągnie się zbyt pochopnie wnioski …

     • Najważniejsze że wysoka świadomość była w Pańskim okręgu wyborczym. Gratulacje i podziękowania p Renato wyborcy już dziś powinni być Pani bardzo wdzięczni.

  • Szanowny Panie Macieju,
   był Pan łaskaw wywołać mnie do tablicy:
   ” ma Pan niezwykłą czelność pisać cokolwiek – będąc tak bardzo biernym jako mieszkaniec – skupiając się tylko na działaniu zza klawiatury i tam swoją działalność kończąc …
   Dla mnie to zdecydowanie za mało by sobie pozwalać, na takie “głębokie” przemyślenia …”
   Wyjaśniam zatem:
   1) jedynym powodem, dla którego zamieszczam swoje opinie i komentarze jest dobro Trzemeszna-miasta i gminy, i wrodzona niechęć do głupoty, nieudolności i dyletanctwa-bez względu na to w jakie szatki czy kolory partyjne się stroi
   2) w odróżnieniu od Pana nie mam „parcia na szkło”(oczywiście na miarę Trzemeszna:-) ani ambicji politycznych. Jestem człowiekiem spełnionym zawodowo i rodzinnie -lokalna i krajowa polityka, to dla mnie rodzaj hobby, ale raczej na zasadzie obserwacji tego, co się w tym „terrarium” dzieje. Jako człowiek rozsądny, ręki wkładać tam nie zamierzam…
   3) natomiast jako człowiek posiadający wykształcenie ścisłe nie widzę żadnego związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy „głębokością” przemyśleń (jak Pan to nazwał), a poziomem aktywności społecznej.
   Czyżby Pan usiłował udowodnić, że tylko ludzie aktywni mogą być obdarzeni zmysłem i umiejętnościami analizy oraz zdolni do trafnych diagnoz i skutecznych recept na poprawę losu człowieczego? Powodzenia !
   Na koniec jeszcze jedna cecha , która nas odróżnia: ja nie roszczę sobie prawa ani do wskazywania, kto ma prawo zabierać głos publicznie, ani do ich wartościowania.
   Pozdrawiam
   TDi

   • Wczoraj był Dzień Wszystkich Świętych. W Trzemesznie mamy żywego współczesnego świętego- Tomasza Didymosa.
    Piszę to BEZ Ironii. Nasz Tomasz rozsiewa dobro. O złych sprawach potrafi napisać zrozumiale i z wielkim taktem. Wytyka zło , a przy tym nie obraża.
    Ja takiego daru od Boga nie dostałem.

   • Panie Tomaszu,

    Kompletnie nie podważam, Pana zdolności analitycznych oraz jakości krytyki jaką Pan tutaj konsekwentnie prowadzi bo jest ona ponad przeciętna, wręcz wzorcowa …

    Jednak, moja uwaga tyczy się badź co bądź Pana względnej bierności oraz faktu, że Pan swoje wybitnie zdolności nie dzieli dla dobra wspólnego, ponad klawiaturę … Nie raz miał Pan tego możliwość – skutecznie „myjąc” od tej odpowiedzialności ręce … Założenie, że łączę aktywność społeczną jako jedyna droga do zdolności analitycznych ? Panie Tomaszu, aż tak nisko mnie Pan ceni ? 🙂

    Moja aktywność polityczna w Trzemesznie nigdy nie była obliczona na parcie na szkło jak to Pan stwierdza, ale jako chęć dokonywania zmian w obszarze świadomości naszej sytuacji jako Polaków, tym bardziej, że publicznie stawiałem tezy, które dla większości nie zaznajomionych z tematem budziły głęboką konsternację. Ja również polityką się interesuje, a lokalna polityka z czasem okazała się jej patologiczną soczewką … Często prowokując – być może, ale ta prowokacja miała prokurować zawsze dyskusję … O ile wpływ na politykę w skali państwa mam bardzo ograniczoną, to na lokalną mogę mieć w wiele większym stopniu, a że wiążę przyszłość z tym miastem również ze względu na rodzinno – zawodowe spełnienie – to ciężko było sobie odmówić powzięcia tej opcji w trybie aktywnym …

    Co do Pana porównania z terrarium – dość precyzyjne i faktycznie rozsądne …

   • Pisząc anonimowo dziecko potrafi działania dla Trzemeszna gminy rób otwartą chelbica ja dzialam otwarcie pokazujac to i tamto

  • „drakońsko niskie zrozumienie sytuacji” chłopie, zarzucasz innym małą wiedzę, a popełniłeś logiczne seppuku. Drakońskie oznacza surowe, niewspółmierne do czynow, stąd drakońskie kary. Zanim znów zaczniesz się posługiwać słownikiem wyrazów obcych by zaimponować innym, użyj słownika frazeologicznego by się czegoś nauczyć.

 22. A moze niech sie wypowie w tym temacie slynny szeryf z Ostrowitego czy ma teraz satysfakcje bo pewnie wynik piereszej tury wyborow raczej go nie satysfakcjonuje i czy dalej bedzie tropil burmistrza i czekal na jakies jego potkniecie

  • JAK DLA PANA AUTORYTETEM I WYROCZNIĄ JEST SZERYF Z OSTROWITEGO TO GRATULUJĘ WYBORU!!!!!!!!!!!!!!!!!! JAKIKOLWIEK DODATKOWY KOMENTARZ JEST ZBĘDNY !

   • Rzeczywiście zbędny,p.Walczak ostatnio dwa razy osmieszył w sądzie p. Burmistrza i tak mu kota pogonił że chyba 10 000 pln nie starczy. Ot i nasz włodarz. Co tu mówić o innych działaniach. Kompromitacja goni kompromitacje a nad leczeniem odwykowym spuszczam zasłonę milczenia. Pozdrawiam. Na temat p. Bisikiewicza co powiedzieć a no nic. Bo to kompromitacja Nas mieszkańców. I wybieraj tu…………

    • Aż tak źle, jak to jest, że jedna osoba potrafi wszystko przeinaczyć!Na innych potrafimy nalatywać, ale o sobie cicho sza … Nam wolno, innym nie, dlatego że piastują urząd burmistrza. SKĄD TYLE JADU I ZAWIŚCI ? jECHAŁ PO PIJOKU, A INNI NIE JEŹDZILI I NIE JEŻDZĄ ? TYLE TYLKO, ŻE ICH NIE ZŁAPALI……JAK ŁATWO JEST OCENIAĆ INNYCH, A JAK ŁATWO JEST USPRAWIEDLIWIAĆ INNYCH…….

 23. Sytuacja obnaża totalny bałagan panujący w Polsce i Trzemesznie. Ludzie nie mają świadomości o wpływie decyzji wyborczych na swoje własne losy. Ponadto , jak widać po komentarzach sporego grona wyborców KD, w dalszym ciągu jest akceptowana nijakość sprawowania władzy. Pijany burmistrz, beznadziejna rada i lament, kiedy ktoś ośmieli się krytycznym okiem spojrzeć na ten chaos. Nie oczekujcie zmian bez własnego zaangażowania a władzy patrzcie na ręce. A kontrkandydat trafił się nam zaiste „zacny”…

 24. Pięknie wygląda w pałukach zestawienie na jednej stronie informacji o skazaniu burmistrza Derezińskiego i reklama na drugiej stronie. Ciekawe tylko skąd autor artykułu ma taką wykładnię prawną skoro poważni prawnicy nie są w tym względzie jednomyślni.

  • DYZIU BĘDZIE JEŹDZIŁ ROWERKIEM, BĘDZIE KASOWAŁ CO MIESIĄC NIEZŁĄ PENSYJKĘ A TY TYLKO MOŻESZ SOBIE POMARZYĆ I ZE ZŁOŚCI PAZNOKCIE OBGRYZAĆ ! JAK SIĘ NIE MA CO SIĘ LUBI TO SIĘ LUBI CO SIĘ MA TY ZAWISTNY GOLASIE !

  • Derezinski burmistrzem Trzemeszna na nastepna kadencje i tyle i tylko tyle i bedzie pozamiatane dostanie nagrode za te wszystkie oszczerstwa pod jego adresem tylko musi zrobic czystke w urzedzie bo nie ujedzie i to z najblizszego otoczenia .

 25. Lepszy stary burmistrz bez prawa jazdy niż nowy z całą armią tajnych i jawnych dziwnych kandydatów podpowiadaczy znawców doradców konsultantów asystentów zastępców popleczników zaufanych płci obojga.

  • Trochę racji w tym jest. Za dużo niewiadomych co do osoby D.Bisikiewicza. Tyle osób zadawało mu pytanie odnośnie tego czy na zastępcę planuje powołać A.B.i zero odpowiedzi. Wiec trochę głosów traci.

   • Musiał obiecać AB to o czym mówią ludzie więc jest między młotem a kowadłem i siedzi cicho a gdzie transparentność kandydata na przyszłego włdodarza gminy

  • Jak widać po wypowiedziach w Trzemesznie jest tolerancja i przyzwolenie mieszkańców na jazdę samochodem w stanie upojenia alkoholem po 1 piwie
   1 promil

   • Nigdzie nie pisałam,ze popieram obecnego burmistrza, a zwłaszcza to co zrobił czyli jazda pod wpływem alkoholu.
    Chodzi mi o to ze Bisikiewicz milcząc na zadawane pytania o A.B. raczej stracil wyborców,którzy głosowali na niego w 1 turze. A wśród tych którzy głosowali na 3 i 4 tez nie zyska poparcia. Po prostu dużo ludzi nie pójdzie głosować i nie wesprze żadnego kandydata.

    • Bardzo dosadnie gdyż oddanie mandatu na K D SZODA NA D B tez szkoda brak programu pracy urzędu urzędników zadane pytania bez odpowiedzi a uzasadnienia co do meritum sa z pracy radnego szabelka odznaczenia brak pracy paraca jako przewodniczący komisji społecznej ścieki ulice itd dyskwalifikuje bycia Burmistrzem miasta i gminy taka osoba musi być trasparetna byc pracowita dla Trzemeszna gminy Trzemeszno a nie dla własnych celów to odchodzi Panie Danielu Bisikiewicz więcej rozwagi ja jestem na nie poz

 26. W zasadzie wybory już rozstrzygnięte. Teraz liczymy na refleksję przebudzenie i wyleczenie. No i burmistrz niech przestanie się bratać z każdym! Bo mu kadzą i prowadzą na ZŁĄ DROGĘ . Głosuję ze smutkiem na obecnego.

 27. Dzień dobry,
  na początek – żeby sprawa była jasna- nie głosowałem ani na Pana Derezińskiego, ani na Pana Bisikiewicza. I nie zagłosuję na żadnego z nich 04/11- choć na wybory pójdę ( uważam to za obywatelski obowiązek). Dlaczego?
  Bo to w mojej ocenie b. słabi Kandydaci i to z dwóch powodów:
  a) przeszłości – tego co pokazali w ciągu ostatnich lat( również czego nie pokazali)
  b) braku – i to jest jeszcze gorsze- konkretnego programu i wizji rozwoju Trzemeszna.
  Ogólnikowe, niepoparte żadnymi konkretami zapewnienia typu: poprawa bezpieczeństwa, rozwój infrastruktury, wspieranie budowy mieszkań itd. i inne slogany wylewające się z ich (zresztą skromnych) materiałów nie są żadnym programem. Są wyborczą nowomową skrywającą bezradność i brak pomysłów.
  Dlatego pozwalam sobie przygotować Kandydatom podręczną ściągawkę z tego co dla miasta i gminy najważniejsze i czego oczekują mieszkający tu ludzie(zachęcam również innych do zgłaszania swoich pomysłów, a Kandydatów-do śmiałego czerpania i umieszczania ich na swoich sztandarach):

  1) odzyskanie wpływu na Remondis -zagwarantowanie gminie decydującego głosu w sprawie zarządzania mieniem komunalnym, ustalania cen wody i ścieków, ukrócenie polityki „importu” ścieków. Powrotu przekonania, że sami potrafimy zarządzać swoim majątkiem-w interesie mieszkańców, a nie zagranicznych firm- i nikt nie będzie nam dyktował warunków i drenował kieszeni
  2) zakończenie współpracy z kancelarią L& Wspólnicy, włączenie w zakres obowiązków skarbnika odzyskiwania podatku VAT- straciliśmy na tym , przez lata, grube setki tysięcy, tucząc domorosłych (sądząc po przygotowanym przez nich projekcie umowy z Remondisem) prawników, zamiast zasilać budżet gminy
  3) remont i dostosowanie do potrzeb UMiG budynku po „zawodówce”, rezygnacja z najmu dotychczasowych pomieszczeń i przeniesienie tam wszystkich komórek urzędu. Rezygnacja z najmu-pozwalająca zaoszczędzić ponad 500.000 zł rocznie- spokojnie pokryje raty ewentualnego kredytu na ten cel
  Parking- pomiędzy ogródkiem jordanowskim, a pierwszą nieruchomością na Wyszyńskiego
  4) budowa obiecywanej od lat drogi łączącej krajówkę z browarem, co umożliwi inwestorowi remont zabytkowego obiektu i przywrócenie mu funkcji produkcyjnej/nowe miejsca pracy, utworzenie na przyległym terenie strefy działalności gospodarczej
  5) gazyfikacja miasta- przygotowanie dokumentacji i znalezienie partnera/inwestora do wybudowania sieci obejmującej teren całego miasta
  6) wymiana , we wszystkich budynkach należących do gminy, starych kotłów węglowo/koksowych na gazowe, termomodernizacja wszystkich w/w budynków
  7) utworzenie w wydziale ochrony środowiska specjalnej komórki do pomocy zainteresowanym obywatelom i przygotowywania wniosków do krajowego funduszu termomodernizacyjnego. Obywatel zgłasza się do urzędu, a jego pracownicy gromadzą wymagane dokumenty, piszą i wysyłają wnioski, pilotują sprawę, aż do jej sfinalizowania i otrzymania środków
  8) utworzenie w urzędzie specjalnej komórki do pozyskiwania środków zewnętrznych zarówno z funduszy europejskich , jak i krajowych. Zasady: niskie wynagrodzenie stałe i DUUUŻA premia do podziału między pracowników, w chwili uzyskania dofinansowania np. 5 % kwoty pozyskanej.
  9) przygotowanie petycji (z podpisami minimum kilku tysięcy osób) do Starosty Gnieźnieńskiego i Paroca w sprawie znacznego ograniczenia emisji szkodliwych substancji, zatruwających mieszkańców i środowisko. Zainteresowanie sprawą posłów , którym na sercu leży ochrona środowiska-bez względu na przynależność partyjną!
  10) przejęcie od kościoła(wymiana lub, w razie odmowy, wywłaszczenie) gruntów wokół Jeziora Kościelnego, jego rewitalizacja i zagospodarowanie: ścieżka rowerowo/ piesza , ławki punkty widokowe
  11) utworzenie (wreszcie!) Muzeum Regionalnego, na bazie którego funkcjonowałoby również centrum informacji turystycznej, zajmujące się propagowaniem walorów regionu, zabytków itd. Lokalizacja? Najlepsza: alumnat, ale pod warunkiem sprzedaży przez kościół tego budynku za symboliczną złotówkę ( plus około 250 tyś za teren wraz z ogrodem). Zawarta umowa dzierżawy z pewnością w tym nie pomoże.
  Alternatywnie:część pomieszczeń w budynku przychodni zdrowia ( i tak nie wierzę, że pojawi się tam jakiś nowy podmiot świadczący usługi lekarskie-co oczywiście byłoby priorytetem).
  Podpowiem nawet osobę: Pan dr Andrzej Leśniewski- pasjonat, społecznik, znawca historii Trzemeszna i regionu, po prostu człowiek-orkiestra, którego pozazdrościć nam może i Mogilno i Witkowo, a pewnie i Gniezno.
  12) Kino Za Rogiem- inicjatywa umożliwiająca mieszkańcom szerszy udział w kulturze. Mogą mieć kino Strzałkowo, Mieścisko- dlaczego nie Trzemeszno ?

  Zapytacie -po co to wypisuję, skoro i tak nie poprę żadnego z Kandydatów?
  Powody są dwa: po pierwsze- bo zależy mi na tym by Trzemeszno się rozwijało i po drugie- bym miał na kogo głosować za 5 lat. Panowie Kandydaci: obaj macie buławę generalską w plecaku. Pokażcie, że ambicje Trzemeszna są większe niż kolejny skwerek czy monitoring, w który nikt nie patrzy…
  Polityk to połączenie wizjonera tryskającego pomysłami i umiejącego porwać do ich realizacji ludzi i sprawnego menedżera umiejącego je skutecznie zrealizować.
  Pokażcie zatem, że jesteście politykami choć w połowie…
  I jeszcze jedno- nie udawajcie, że nie czytacie tego forum. Że nie słyszeliście o pomysłach tu się pojawiających, opiniach i zarzutach artykułowanych przez mieszkańców.
  Komunikacja z nimi to PODSTAWA.
  Dlatego proszę, zmobilizujcie się – wtedy , kiedy już zasiądziecie w fotelu burmistrza- do tego by znaleźć CODZIENNIE kwadrans na to, by poczytać opinie, uwagi, pytania i na sensowne z nich odpowiedzieć. Nie oczekuję odnoszenia się do anonimowych zaczepek i hejterskich , czy pozbawionych jakichkolwiek merytorycznych treści, nienawistnych wynurzeń( można np. przyjąć zasadę, że odpowiadacie tylko na wpisy nieanonimowe, co być może zmobilizuje ludzi do porzucenia anonimowości i większej otwartości).
  Ale nie wrzucajcie też do jednego worka wszystkich tu piszących i nie rozgrzeszajcie się w ten sposób z Waszego milczenia i ignorowania głosu mieszkańców. Potraktujcie poważnie choć jedną z tych licznie składanych, wyborczych obietnic: że będziecie nas słuchać.

  Na dziś żaden z Was nie jest „moim”( a pewnie i tysięcy innych Trzemesznian) wymarzonym kandydatem na burmistrza- co nie oznacza, że nie możecie się nim stać. Czyny krzyczą donośniej niż najgłośniejsze nawet słowa- weźcie sobie tę amerykańską maksymę głęboko do serca.
  Zatem nich wygra lepszy!
  I obyśmy mieli za co dziękować i na kogo głosować w następnych wyborach!
  Pozdrawiam i życzę powodzenia- w interesie nas wszystkich !
  TDi

 28. Mnie wcale nie dziwią takie wpisy jak Ucha Prezesa. Dla wielu osób, w szczególności urzędników, dyrektorów szkół itp na rękę był i jest burmistrz pijący. Taki przełożony nie może byc żadnym autorytetem. Nie może też być konsekwentny wobec swoich podwładnych, bo ci zaraz mogą mu wytknąć jego słabości. Jeśli burmistrz faktycznie chce coś ze sobą zrobić w tym względzie,( wierzę, że chce) to może nie być dobra wiadomość dla różnej maści leserów, pozorantów i manipulantów.

 29. Wystarczy popatrzeć na zarobki podległych kierowników jednostek i wiadomo komu taki burmistrz najbardziej odpowiada. Jak to było jaka praca taka płaca a że płaca dobra przez ostatnie 12 lat to i murem stoją za Dyziem. Są kierownicy co zarabiają dużo więcej jak on i tacy co zarabiają na równi z burmistrzem a swoją drogą pensyjki niczego sobie! Warto poczytać:
  https://bip.trzemeszno.pl/content.php?cms_id=6919

 30. Szanowny Panie Redaktorze,
  a gdzież to zapodział się mój wpis – ściągawka wyborcza dla kandydatów w II turze?
  Spam, czy wydłużona cisza wyborcza ?
  Pozdrawiam
  TDi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj