Strona główna Polityka Szczegółowe wyniki wyborów

Szczegółowe wyniki wyborów

19302
110

Państwowa Komisja Wyborcza podała na swojej stronie wyniki wyborów samorządowych w poszczególnych okręgach. Jak się okazuje, nie zmieni się reprezentacja naszej gminy w Radzie Powiatu. Zasiądą w niej Leszek Figaj startujący z listy Prawa i Sprawiedliwości (1085 głosów), Edward Załęski z Koalicji Obywatelskiej (765 głosów) i Marek Gotowała z Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego (585 głosów).

Szczegółowe wyniki do samorządu powiatowego można znaleźć |TUTAJ|.

Wyniki wyborów do Rady Miejskiej Trzemeszna dostępne są |TUTAJ|.

110 KOMENTARZE

 1. Pan Marek Gotowała to świadczy o jego klasie i uznaniu w społeczeństwie,bardzo rzeczowo przedstawił swoje uzasadnienie dlaczego poparł kandydata na burmistrza Pana Pawła Piechowiaka jako człowieka bez jakiejkolwiek legitki partyjnej ,pisowskiej czy innej.Ważne są sprawy dla gminy- doświadczenie,pracowitość,kompetencje, nie zaś interesiki partyjne itp.

 2. Chciałbym serdecznie podziękować 135 osobom, które postawiły krzyżyk przy moim nazwisku darząc moją osobę zaufaniem. Chciałbym pogratulować Piotrowy Skrzypczakowi bardzo dobrego wyniku oraz Pani Renacie zwycięstwa.

  Jednocześnie podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się spróbować wejść do lokalnej polityki by spróbować ją zmienić z korzyścią dla mieszkańców Miasta i Gminy !

  Wygranym pozostaje życzyć wytrwałości, kreatywności i mądrych decyzji, które przełożą się na nas wszystkich.

  PS.

  Partnerskiej spółce Remondis również gratuluję wyników, bo tam szampany chyba wystrzeliły najbardziej 🙂

 3. Powiem krotko pan Zaleski nic dla Trzemeszniakow nie zrobil a wogole czy on jest naszym czy naszej gminy mieszkancem zeby startowac z naszych list kto to zezwolil prosze o wytlumaczenie odpowiedzialnych za wybory np. przewodniczacego komisji.

 4. Rozumiem, że ostatnie zdanie Mieszkańcu ma być w Twojej opinii złośliwe ? To nie złośliwość to smutny fakt …

  Bardzo smutny … 😉

  Zresztą co bym nie napisał to moi „wierni anonimowi kibice” cechują się wielką skalą interpretacji każdej treści 😉

  • Byłby to smutny fakt, gdyby tam rzeczywiście wystrzeliły szampany, a tak to jest zwykła insynuacja. Chyba, że masz jakieś fotki z tej fety.

  • Panie Macieju, jest Pan młody, co nie znaczy, że głupi. Ale troszkę życiowego doświadczenia musi Pan jeszcze nabrać. Sądził Pan, że można zdobyć wyborców merytorycznymi argumentami? Wskazywaniem setek tysięcy a nawet milionów utraconych przez gminę w wyniku podpisania głupkowatych umów( remondis, vat) ? Głosy zbiera się zupełnie inaczej. Na imprezach, festynach, w wiejskich świetlicach, w kuluarach. Tak więc głowa do góry. Radzę ruszyć po Trzemesznie szlakiem Wielkiej Gastronomii i za pięc lat będzie dobrze.

   • Ma Pan rację, a szkoda. Szkoda, że pomysł na zmianę nie odpowiada wyborcom. Uwaga chyba była słuszna, w mojej ocenie tak , mimo iż startowałem z innej formcji, też liczyłem na zmianę.

   • Panie Starszy,

    Dzięki za poradę, ale nie wyobrażam sobie innej metody działania w kontekście reprezentatywności, prowadzenia kampanii – niż opcja merytoryczna, na podstawie analizy sytuacji – okoliczności dla wypracowania realnych rozwiązań. Wykluczam również koniunkturalizm wiedząc, że idealizm nie jest popularny, ale może kiedyś będzie ?

    Wymaga Pan ode mnie mówienia ludziom to co chcą usłyszeć ? Potakiwania kiedy ludzie mówią ( nawet bzdury ), obietnic bez pokrycia itp.

    Słabo to widzę, musiałbym lustra w domu pozbijać i giąć kręgosłup !

 5. Prawdę mówiąc nie pamiętam,żeby przyszli kandydaci na funkcje publiczne promowali się. Żadnych spotkań z mieszkańcami gminy, Głosy oddawane były na przypadkowe osoby na zasadzie lubię/ nie lubię. Tylko jeden kandydat na burmistrza odwiedził mnie nawet w domu- szacunek.
  Pozdrawiam.

 6. Panowie Bisikiewicz i Dereziński kiedy i gdzie spotkania z wyborcami przed II turą wyborów ?.Chciałbym usłyszeć co panowie mają do zaoferowania naszej gminie.

 7. Gratulacje dla Trzemesznian. Wracając dzisiaj z Poznania słuchałem Radia Poznań kiedyś Merkury. Jesteśmy coraz bardziej słynni już nie tylko z poczynań włodarza ale i samych mieszkańców. Z ich wypowiedzi wynika że picie wódki i jazda samochodem po pijanemu to w naszej Gminie standard. Symbioza przeciętnego wyborcy p.Burmistrza z wódka jak również jego samego jest czymś normalnym jak to że „mleko jest białe”. Pracowałem kiedyś w dalekiej Rosji. I dochodzę do wniosku że w zasadzie oni piją też od rana i jest im wszystko jedno. Praca czy jakieś tam inne zajęcia to banał. Po co pracować jak można się napić. Jest jednak jedna różnica Rosjanie idą jeden za drugiego w ogień, nie kłamią nie manipulują nie oszukują swoich i są bardzo życzliwi. A my kochani Trzemesznianie sądząc po komentarzach. To idiotami są ci którzy pracują. Ci którzy nie piją to jacyś odmieńcy. Wystarczy dać nagrody tydzień przed wyborami nauczycielom „prawie wszystkim” po kilkaset złotych włącznie z p.vicedyrektor i jedna grupa społeczna załatwiona. Kupić skrzynkę wódki rozwieść gdzie trzeba i następni załatwieni,zrobić spotkania z sołtysami dwa miesiące po dożynkach i na stołach co ? A no znowu wódka i zagryska oczywiście. Tak że p.Bisikiewicz wspólnie z p.Piechowiakiem i p.Peno macie około 3000 głosów p.Burmistrz uzyskał 2500 głosów. Odpowiednia kampania i mobilizacja oraz pokora mogą doprowadzić do zmiany której tak naprawdę potrzeba. Nasze miasto to nie tylko koneserzy wysoko procentowych trunków ale też normalni ludzie którzy z obrzydzeniem patrzą na ten cyrk zwany demokracją w wykonaniu pijanych kreatur. Panie Bisikiewicz duma w kieszeń i prosić kontrkandydatów o pomoc bo sam Pan nie da rady. I niech Pan zrozumie nie ma innego wyjścia. Pozdrawiam.

  • Bravo. Popieram wstyd że DURNI ludzie idą i głosują na kogoś kto jako nauczyciel przykład dla młodzieży i BURMISTRZ pozwolił sobie na jazdę po pijanemu. Ludzie czy wam mózgi wyprali? Kto podpisał um z remondis że płacimy coraz więcej za wodę i ścieki. Czas spojrzeć prawdzie w oczy

    • Jednak głupich nie sieją a sami wyrastają. Już Cię informuję ścieki w Mogilnie 4,50 pln a w Trzemesznie 8,50 pln. A za chwilę śmieci i potem znowu woda i ścieki. Remondis się cieszy i zaciera ręce. Gratuluję wyboru Trzemesznianom. Do tego umarza się im podatki. Chcesz więcej napij się z dyziem to zobaczysz jaki on biedny i że tak naprawdę to on nic nie może? To do k……y nędzy kto ich tu ściągnął i podpisał skandaliczną umowę? Jeszcze raz brawa dla Trzemeszna macie fajnego kumpla za burmistrza. Tylko że ten kumpel jest również kumplem dla Remondisu, szczególnie finansowym. Mam nadzieję że będzie komisarz i rozp…….y ten układ. O drugim kandydacie nawet nie wspominam bo w zasadzie nie ma o czym. Z jednoosobowego warsztatu szewskiego na Burmistrza ? Paranoja licencjat w m………..m zaocznie to moja papuga też by skończyła. A tym którzy walczyli o Trzemeszno żeście podziękowali. Panie Peno żal mi Pana nie warto było. Mieszkańcy Panu podziękowali w odpowiedni sposób. Ze swojej strony życzę powodzenia bo ma Pan to czego nie mają inni czyli po prostu j….a.A teraz Remondis się rozchula bo kto im przeszkodzi Nitka ? Na początek śmieci. Mieszkańcy szykujcie portfele.

     • W Trzemesznie….robisz coś- źle…nie robisz -źle…!!!nie lubimy „szczekających”….stąd eliminacja!!!!
      Młody zawodnik jaki pyszny chodzi po Trzemesznie…

     • Należy dodać wstrzymanie podwyszki za odpady komunalne a zietara wozi z powrotem do jeziora plyna a wy co zrobiliście w tym kierunku elektoracie PANA BURMISTRZA Pan nad panami z językiem wulgaryzmu.Pnowie Peno Walczak gratulacje dla was Młodzież to oceni waszą osobowość co zrobiliście dla Trzemeszna

     • Moi drodzy mieszkancy obiecuje ze do drugiej tury wyborów poinformuje czy pewne osoby nie sa zarejestrowane jako donosiciele do UB bespieki bo mój ojciec przekazał mi pewne informacje w tamtych czasach ponoć ludzie donosili za cement cegłę gdzie byly rozmowy przy klepaniu lemieszy u fryzjera itp gdzie od klienta wyciagano informację nikiedy falszowano czas sprawdzić a może wyjdą ciekawe informacje może będzie trzeba odebrać medae ordery

   • Jesli kazdy bedzie placil za smieci to wszyscy beda placic po 5 zl ale trzeba zrobic kontrole kto placi a kto nie i podrzuca po koszach a jest rodzin tyle co nie placi i nawet pojemnikow nie maja .

   • Trzemeszno jest chyba najbogatszą gminą w Wielkopolsce 11 zł + abonament za 1m sześcienny wody, ja płacę w mojej miejscowości 7.18 zł za metr bez żadnego abonamentu ale u nas w życiu burmistrz nie oddałby komunalki w obce ręce

  • Jedno ale: nagrody dla nauczycieli przyznaje się z okazji Dnia Edukacji Narodowej i nie ma to związku z wyborami – tak wypadło, skoro DEN przypada na 14 października a wybory zostały wyznaczone na 21 października.

    • Do Anonima z 24.10.2018 r 13.36. Dlaczego mnie obrażasz i pomawiasz nawet nie wiem o co – rzekomo sam się oskarżam. Tylko powiedz mi o co. Ja nawet nie jestem z Trzemeszna, więc nie głosowałem w Trzemesznie. Ja tylko stwierdziłem fakt – tak po prostu jest z nagrodami nauczycielskimi – to jest określone przepisami prawa oświatowego i zawsze tak było. Jeśli tego nie wiesz to sprawdź, zanim zaczniesz tworzyć teorie. Z faktami się nie dyskutuje. Pozdrawiam.

  • A p. Derezińska pod iloma nickami pisze. Akurat Pani męża o to nie posądzam bo go znam. Te hołdy pochwalne aż kłują w oczy. Jesteście śmieszni. Geolokalizacja nie kłamie mam nadzieję że wie Pani co to znaczy bo mąż raczej słaby w te klocki. Pozdrawiam.

 8. My mieszkancy Trzemeszna nie pozwolimy na to aby 1/5 mieszkańców gminy rzadzila 4/5 i dokonywala w sposób chamski dokonujący porównania PANA Peno mnie i pozostalych -pisiory itd to należy skończyć

 9. Pani Derezinski pańscy wyborcy to elktorat podobno edukacja z takim językiem-biorą przykład z Pana czy Pana nie jest wstyd prosze o odpowiedź publicznie

 10. Dokonujac analizy listy kandydatów na radnych PANA Derezinskiego czy te osoby dokonuja utosamiania z takimi zasadami prosze was o publiczne odniesienie .Pomawiacie wszystkich a to wy pomawiacie Panie Krzysztofie 04 11 2018 to dzien Panskiego sadu za caloksztalt działania na szkodę Urząd miasta i gminy Trzemeszna poniżania MIESZKAŃCÓW MIASTA I WSI TA SŁOMA -ZAŚWIADCZENIE BĘDĄ SIĘ PANU SNILY LATAMI NO I WYDANA KASA A TO NIE KONIEC POMÓWIE W PALUKACH UTRYDNIE PRACY NARAŻENIA NA SADY POPRZEZ BRAKU NADZORU NAD NISZCZENIEM DRÓG PRZEZ SANO ART 231 KK NIE DOPEŁNIA OBOWIĄZKOW SLUZBOWYCH OD 2010 DZIAŁANIACH NA SZKODĘ PAŃSTWA URZĘDU MIASTA I GMINY TRZEMESZNO NAZBIERAŁO SIĘ Ja nie będę dzwonił rok ze nie moge przywieźć wapna bo sano droge zaoralo to jest od 2010 roku a może panu ściągnąć Panią Jaworowicz -drog jest kilka a Pan ma dopiero rekrutów a bitwa nie skonczona kara musi być

  • No i sloma wygrala i wygra i bedziemy swietowac i tyle tak musi byc i takie jest przeslanie nie jedni pruli z grubej rury burmistrzowi a i tak na niego glosowali a ci co nie zadowoleni musza poczekac do nastepnych wyborow tj. 5 lat.

 11. Panowie z elektoratuPana Derezinskiego czy te osoby które przez 4 lata pokazały jakie oblicze działania ma BURMISTRZ używały soli wulgarzmu czy to on nie mając argumentów obrony merytorycznej -atakiem wulgarnych słów domonywal obrony wobec każdego co mówił prawdę o braku wykonywania czynności słuzbowych przez BURMISTRZA Demokracja polega- na wskazywaniu błędów ludzi będących na stanowisku pracy publicznej co robiliśmy w sposób .Jeżeli macie Państwo możliwość przedstawia dowody ze bylo inaczej bardz o to abyście podali publicznie

 12. Pan Bisikiewicz na radnego ok.ale na Burmistrza moze nastepnym razem obecny musi dokonczyc co zaczal i my mu dajemy szanse zobaczycie ile bedzie mial glosow to wszystkim oczy sie otworza powodzenia.

  • Zbierajcie na grzywną bo będzie znaczna i adwokata dycha moze braknac ma już jeden wyrok możecie nawet glosy za grobu wciągnąć więcej niż mieszkańców ì tak będą drugie wybory chyba że wniesienie o ulaskawienie do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej czas widmo kleski totalnej remadis nie przyjmuje z wyrokiem może Walczak biedny ma sumienie i go zatrudni do slomy

  • 12 lat dawaliśmy szansę. Teraz jazda po spożyciu alkoholu może kosztować nas podatników pójście do urn nawet 4 razy nie wspominając o logistyce i olbrzymich pieniądzach, które będzie trzeba wydać. Stop takiemu sposobowi marnotrawienia publicznych pieniędzy i zabawie wyborcami! To się nazywa odpowiedzialność.

 13. Proszę Państwa też w pełni popieram te słowa CYT:

  „Za słowa i niewyparzone buzie trzeba zapłacić . Odmienne zdania , poglądy jak i sposób ich wyrażania ma swoje określone zasady . Jeżeli ktoś upodla człowieka , jego godność wysyła wyraźny sygnał co w nim drzemie i kim w rzeczywistości jest .
  W tym miejscu należy podziękować wszystkim tym , którzy nie zagłosowali na Pana Macieja W. jako ,,złotego dziecka,, Ponad Podziałami”

  Podpisuje się też pod tym cytatem bardzo duża część pracowników PAROC -a, już rozszyfrowali tego pana.

 14. Wybor wybory, jeden to zrobił, a drugi o tym zapomniał i tak naokrąło, a tym czasem w całym mieście ciemno jak czarnej d…e! O przepraszam jeden obiekt oświetlony jak Kreml w Moskwie. Czy to tak już będzie, czy nowowybrani Radni będą ,, bezradni ,, czy może znajdzie się jeden ,,elektryk,, i zareaguje zanim znowu stanie się tragedia.

  • Dostawca wie jaki wynik wyborów i na co sobie pozwolić może. Oszczędności. A płacimy ny. Czy się świeci, czy nie świeci, Dyziu niczego nie zaleci.

 15. Proszę Państwa,

  Czy ja przypadkiem nie widziałem tego wpisu dzisiaj już na tym portalu, tylko z pewnym wewnętrznym firmowym adresem email wklejonym w treść Podpis ?? Hmmm, skądś znam takie profesjonalne działania, ale jakoś nie pamiętam skąd …

  Bardzo duża część to ile jest ? 1, 15, 150, 300 czy ponad 500 ? Dla mnie duża część to było blisko 230 osób, ale w innym kontekście …

  Na prawdę tylko na taką dziecinadę Cię stać ? Zresztą czego ja wymagam …

 16. Bardzo, bardzo smutne wnioski… Trzemeszno to ciemnogród 😥 widocznie swój na swego głosuję, osoba poprawna moralnie oraz świadoma nie zagłosuje na burmistrza z problemami alkoholowymi. Jest mi wstyd za mieszkańców 😓

 17. Szanowny Panie Peno

  w czasie kampanii bardzo chętnie korzystał Pan i pańscy rzecznicy z tego miejsca, odpowiadając na różne pytania i co i rusz wydając oświadczenia różnej treści.
  Jako że wybraliście to miejsce jako uniwersalny środek komunikacji, tu właśnie zadam parę pytań. Mam nadzieję, że po kampanii ochoczo na nie odpowiecie:

  1. Ile zapłacił Pan lub Pański Komitet za prawo do wykorzystania muzyki, którą umieściliście w filmiku promocyjnym?
  2. Z kim została zawarta umowa na wykorzystanie w/w muzyki?
  3. Kto udzielił Panu lub Pańskiemu Komitetowi zgody na wykorzystanie herbu Trzemeszna na potrzeby kampanii wyborczej?
  4. Kto udzielił Panu lub Pańskiemu komitetowi zgody na filmowanie na potrzeby kampanii wyborczej w jednym z gabinetów Urzędu Miejskiego?
  5. Czy Pańskim zdaniem wykorzystywanie w czasie kampanii wyborczej jednego z gabinetów Urzędu Miejskiego do działań promocyjnych mieści się w kategorii prowadzenia kampanii w Urzędzie Miejskim?

  Łączę wyrazy szacunku

  Michał W. Kalita

 18. Brawo. Pokazał Pan Bisikiewiczowi ,że jako skromny człowiek zdobył Pan prawie tyle głosów co ten „aktywista”. Gratulacje zasłużone!

 19. Racja.Radny Daniel wypadł w swoim rejonie blado, w porównaniu z rywalem Łukaszem G. Powinien zdeklasować listonosza a się w ogóle nie udało. Cieniutko…

 20. Panie Marku Walczaku z Ostrowitego ! Stawia Pan bardzo śmiałe zarzuty Andrzejowi Cieślewiczowi, Pańskiemu sąsiadowi. Czy są to zarzuty udokumentowane, czy zarzuty bez pokrycia, takie z rękawa bo to poważna sprawa. Oskarżać kogoś, że poutykał druty w zbożu, żeby uszkodzić maszyny, to naprawdę poważna sprawa a w dodatku wpis o nękaniu też jest poważny. Proszę odnieść się do tego publicznie, jakimi dysponuje Pan dowodami?

  • Dowody sa powazne a co do nękania to pan cieslewicz złożył doniesienie na policję odbyły się rosprawy i przegral sad mnie uniewinnił co do drutow nie mogę pisac gdyż jest prowadzone postępowanie zapomniał pan zapytać o pomówienie o pobicie jeszcze toczy się o zwrot kosztów sądowych

  • Panie zainteresowany bardzo Pana prosze aby Pan ogolił co obrosło włosami i udał się na edukację podstawą mam przypuszczenia ze wpis zainteresowany to sasiad o ktutkiej edukacji nie ma odmiany WALCZAKU-WALCZAK NIE UŻYŁEM CIESLEWICZU NO CÓŻ NIE WSZYSCY TO ROZUMIEJĄ

 21. Ale Goroński dałeś czadu! D. B. nie ma powodu do dumy. O mało co by padł z tobą w pojedynku. To nic że pan Goroński nie został radnym, widzimy za to że ludzie doceniają też mądrość i skromność.

 22. Za pisanie prawdy w oczy Maciej W. też ma powód do radości. Dostał dużo głosów, bo Trzemeszno nie głosuje na kompetencje, lecz na podobnych do siebie.
  Nie ukrywajmy, jesteśmy miasteczkiem prowincjonalnym- chodzi mnie tu o sposób myślenia. Zacofanie intelektualne, brak potrzeb wyższego rzędu, zadowolenie z pełnej miski to nasze cechy.
  Tacy Macieje są skazani na niechęć, bo nie mają partnerów do dyskusji!
  Ale tu mieszkam. Kocham moje Trzemeszno!!

 23. Może czas powiedzieć prawdę dlaczego wybory przegrali tak zwani ludzie zwiazani z klubem PP .Mieszkańcy ten STRAŻNIK znowu wykrył chamstwo w kręgu tej grupy ludzi ,nie wychodzac przed szereg prosze Pana Przewodniczącego rady o podanie przyczyn bo gdy nie padnie to z tych ust to zrobie ja , czlowiek samorządu musi być czysty jak mawiał PAN PRZEWODNICZĄCY ZAZUCAJAC PANU BURMISTRZOWI

  • Panie Marku, proszę napisać wprost o co chodzi, bo ja jestem niewtajemniczona w te sprawy , a bym chciała wiedzieć co Pan pisze owijając sedno sprawy w bawełnę. Pozdrawiam i szacun wielki dla Pana Marka Walczaka.

 24. MARECZKU, FAJNY CHŁOPACZKU W SWYM MARNIE SKLECONYM WIERSZYKU RACZEJ OBRAŻASZ BO ZAMIENIASZ GÓRĘ NA DÓŁ, BREDZISZ COŚ O WYCHODKU, BYKU PO AMPUTACJI WIĘC ODPOWIEM CI NA TE BREDNIE SŁOWAMI POLSKIEGO POETY JULIANA TUWIMA.
  MÓJ DROGI CHŁOPCZE, NIE DAM CI NAWET PRZTYCZKA W NOS, ANI KLAPSA, NIE POWIEM TAKŻE PIES CIĘ………… BO TO MEZALIANS BYŁBY DLA PSA!!!

  • Czekałem na słowa wpowiedziane wobec zastawionej pułapki w formie wierszyka .Marucha występuje pod fikcją- ,porównania mojej osób do okresu dziecinstwa daje podstawę do podejrzeń że możemy mieć do czyszczenia z osoba majaca brak kontroli nad tym co pisze zakomopleksona udająca wiersżo pisarza ,ma charakter mendy ktora potajemnie kąsa NIE jestem twoim chłopcem jak masz skłonności odmiennej opcji seksualnej to zmień adres. Toś pirwszy zaczął porównanie do zwierząt, udawanie ze nie zrozumiałes tekst no coż powiedzieć należy ze czlowiek powinien robić to co sluzy ludzia twój twórczy wizerunek jest mierny sygerujac sie przyslowiem co głupiemu po rozumie i tak nie zrozumie tego co do niego się mowi.Zmien adres bo to ma znamiona nękania nie mam zamiaru wypełnić ci czas i cie zabawiac powiem ci ze pies jak nie ma co robić liże sobie ….

 25. tO BYŁ MÓJ OSTATNI WPIS BO ZACZYNA SIĘ OD NIEWINNYCH ŻARCIKÓW A KOŃCZY SIĘ NA OBRAŻANIU, JAK PAN TO ZROBIŁ : ZAMIANA GÓRY NA DÓŁ , BYK PO AMPUTACJI ITP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj