Strona główna Kultura Nowa hala sportowa w Trzemżalu otwarta

Nowa hala sportowa w Trzemżalu otwarta

4381
52

W ubiegły piątek otwarto nową halę sportową przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września w Trzemżalu. Koszt budowy wyniósł 3.626.805 złotych. Gmina wydała na ten cel 544.000 zł. Pozostała kwota to środki unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu, wprowadzenie sztandaru szkoły oraz złożenie kwiatów pod obeliskiem Mieczysława Palucha.

Symbolicznym momentem otwarcia było przekazanie klucza do hali. Z rąk burmistrza Krzysztofa Derezińskiego odebrał go dyrektor szkoły Krzysztof Nowak. Następnie przecięto wstęgę, a ksiądz prałat Piotr Kotowski dokonał poświęcenia obiektu.

Na zakończenie wystąpił gościnnie Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha”. Swoje umiejętności sportowe i artystyczne zaprezentowali też uczniowie miejscowej szkoły.

Nie zabrakło przemówień oficjalnych gości. Mówiono dużo, długo, w niektórych wystąpieniach można było wyczuć wątek kończącej się za kilka godzin kampanii wyborczej. Większość mówców miało na ustach dobro uczniów, nikt jednak nie przejął się siedzącymi na sali dziećmi.

Były wśród nich także maluchy z przedszkola. Zmęczone, znudzone, rozumiejące niewiele z tego co się dzieje, radości z otwarcia hali nie wykazywały. A przecież wielu, jeśli nie większość zabierających głos, to aktualni lub byli pedagodzy.

52 KOMENTARZE

 1. Bardzo podoba mi się zdjęcie nr9!Ks. proboszcz, ze swoim temperamentem, świetnie wpisał się w prezentowane sylwetki sportowców.Pewnie sobie pomyślał:no….. w końcu ja!

 2. Pleban ? czy nie mozna rozdzielic spraw urzedowych od kosciola??
  polityki od kosciola?

  gdyby nie te podatki kasa na kosciol to by kazdy mial tysiac + na dziecko ale jak wola ludzi taka zeby sie dokladac to ok

  zadne panstwo nie generuje zyskow i nie zarabia to czym dysponuje pochodzi z PODATKOW

  • Ty tez piepszysz! Chrzest miałeś, Komunie Świętą przyjąłeś i u bierzmowania byłeś ale do koscioła to nie bo kaca trza leczyć po sobocie albo w necie gupotki czy śmieszne kotki oglądać.
   Religia w Polsce nie jest dodatkiem, jest kulturą – i rozróżni Kościół od kościła!

 3. Największą zasługę ma były Pan dyrektor Chojecki. Od lat walczył żeby w Trzemżalu była sala gimnastyczna .Pan Nowak tylko to dokończył z pomocą pana radnego Chojeckiego.

 4. Moi drodzy przypominacie mi czasy feldalne ta sala to obowiązek a Panowie ze zdjęcia 7 dobrze ze nie było wypadku a czy zaplacono wykonawcy BURMISTRZ prosze o odpowiedź publicznie Walczak Marek

 5. Panie Krzysztofie dziękujemy za halę wstyd że w okręgu trzemzal nie wygrał Pan tylko Paweł. Mój głos ma Pan zawsze PANIE Krzysztofie pozdrawiam

 6. Ludzie jesteście zaslepieni albo głusi
  Wygrał w trzemzal Pan Paweł bo to On załatwiła cały projekt razem z halą w kruchowie
  A burmistrz tylko otworzył budynek no ale ma na głowie jego spłatę i parę milionów innych zobowiązań , bo na żadne dofinansowanie z UE to nikt się nie pochylił i to jest smutne .
  W zeczywistosci to żadnych pieniędzy z ue nie załatwili przez te 4 lata i to jest smutne , że nikt się nie chciał nad tym pochylić .
  Nie wiem za co podziękowania dla Pana Krzysztofa .
  Obodzmy się mamy jeszcze jedną szansę aby się cały powiat z nas nie śmiał !

  • Dziękujemy paniom, które napisały projekt i zdobyły dofinansowanie! Dyrektora psim obowiązkiem zaś było dopilnowanie wykonania.

 7. Do ktosia, jeśli już komentujesz artykuł, to zadaj sobie trud aby go najpierw przeczytać. Po pierwsze to hala w Trzemżalu nie w Kruchowie, po drugie w tekście można przeczytać: Koszt budowy wyniósł 3.626.805 złotych. Gmina wydała na ten cel 544.000 zł. Pozostała kwota to środki unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

 8. Szanowny Panie Walczak. Od lat kreuje Pan swoją osobę jako działacza publicznego, został Pan samozwańczym Szeryfem gminy Trzemeszno. Ludzie czekają za Pana odniesieniem się do danych tematów, czekają za Pana wyszukanymi i inteligentnymi wpisami. Pan tutaj jednak tylko reaguje agresja. Ach ta mowa nienawiści….

 9. Rodzina, Sąsiedzi, Softys, Sano, Burmistrz…
  Każdy, który ma inne zdanie niż Pan staje się Pana wrogiem. Znamy się dobrze Panie Walczak, żyjemy w tym samym środowisku i nie znam drugiego takiego zaszczutego nienawiścią człowieka co Pan.

  • Sąsiad Posługuje się Pan sloganem każdy który ma inne zdanie .Prosz pana co pan by zrobił jak sasiad dokonuje obarczeni wobec .nie syna utyka druty w zbozu w celu uszkodzenia maszyn
   itp
   Soltys wali grabiami w dach samochodu bo zwrucile uwagę ze pali smieciitd.
   Sano spuszczanie ścieków na pole donosy ze psy jedza świnie do ispekci wet i rozne za to ze gmina zabrala ziemię A pan pozwala na takie słowa jakich burmistrz używa wobec mnie co do rodziny to prosze odystans Moje działania nie maja charakteru nie nawisci tylko jeżeli ktoś atakuje to mam prawo obrony dlaczego żaden z tych podmiotów nie złożył doniesienie a jak złożył pan ciesilewicz to przegra w sadzie o nekanie i pobicie to samo burmistrz dlatego sasiedzie aby pisać prawdę trzeba znać całą sprawę oczrerniac to nie sztuka z ukrycia jeżeli masz odwagę to mozemy się spotkac porozmawiać a sprawy zarzuty stawiane się potwierdziły wobec sołtys Ostrowitego burmistrz sąsiad sano zobacz sołtys Ostrowitego niszczy linię brzegu jeziora i co ty na to jest to dobrze należy pozwolic prosze dokonać odniesienia poz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj