Strona główna Polityka Sytuacja szkół w Trzemesznie wyjaśniona!

Sytuacja szkół w Trzemesznie wyjaśniona!

3655
54

Dzisiaj o godzinie 14:30 w Starostwie w Gnieźnie, odbyła się konferencja prasowa z udziałem starosty Dariusza Pilaka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Trzemeszno Krzysztofa Derezińskiego. Celem spotkania było przekazanie oficjalnego stanowiska i decyzji powiatu gnieźnieńskiego w sprawie trzemeszeńskich szkół.

Spotkanie rozpoczął starosta gnieźnieński oficjalnym komunikatem:

„Ustaliliśmy, że od pierwszego września 2013 roku pan burmistrz jako szef jednostki gminnej będzie prowadził zadanie własne w postaci gimnazjum, natomiast my jako powiat będziemy powoływać zespół szkół ponadgimnazjalnych i zawodowych z siedzibą przy Pl. Kosmowskiego 5 w Trzemesznie. Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne będąfunkcjonowały w obszarze majątku, którym powiat dysponuje”.

Dodał również, że organem zarządzającym dla gimnazjum od początku września będzie gmina Trzemeszno, która przejmie jego prowadzenie jako zadanie własne.

Majątek ruchomy gimnazjum zostanie przekazany gminie Trzemeszno. Stosowne służby przystąpią do jego przekazania, aby gimnazjum oprócz pomieszczeń, miało również odpowiednie wyposażenie.

Następnie zabrał głos burmistrz Krzysztof Dereziński. Stwierdził, że decyzja którą podjął jest przemyślana. Powiedział:

„Sytuacja może wydawać się zaskakująca i na pewno pojawią się na ten temat różne komentarze […] Musiałem dojść do takich przemyśleń, aby zhierarchizować pewne kwestie i zastanowić się nad priorytetem. Jako burmistrz z całym sentymentem do szkoły, do której chodziłem, muszę powiedzieć, że odpowiadam za gimnazjum. To jest zadanie własne gminy i nieuregulowanie problemu gimnazjum spadnie jednoosobowo na moje konto. Jeśli doszłoby do sytuacji, że pierwszego września młodzież nie miałaby się gdzie podziać, nikt inny tylko Krzysztof Dereziński by za to odpowiadał”.

Wyraził również swoje niezadowolenie z decyzji Starostwa ubolewając nad tym co się stało, ale dodał, że w takiej sytuacji jak ta trzeba było dojść do jakiegoś kompromisu.

Dodajmy, że rozwiązanie  przedstawione przez burmistrza jest sprzeczne ze stanowiskiem Rady Miejskiej, która wyraziła wolę przejęcia prowadzenia w całości funkcjonującego dotąd zespołu szkół.

Burmistrz podjął temat zespołu i pełnomocnika, który miał go reprezentować w negocjacjach z powiatem:

„Mimo powołania zespołu z pełnomocnikiem na czele, jego działania nie załagodziły sytuacji a nawet ją zaogniły i stały się drogą donikąd”.

Wspomniał, że zaostrzenie współpracy z zespołem zaczęło się już wcześniej, gdy doszło do rozpatrywania spraw szkół – zachowywali się wtedy inaczej niż wcześniej to deklarowali. Cofnął też pełnomocnictwo Jarosławowi Jatczakowi.

W dalszej wypowiedzi burmistrz odniósł się do tytułu naszego artykułu – jakoby spotkanie miało być tajne. Powiedział, że nie było z jego strony żadnych uników, a doszło jedynie do zmiany terminu.

Poniżej oficjalne stanowisku Powiatu, przekazane przedstawicielom mediów na dzisiejszej konferencji:

1. Od 01.09.2013 r. wszystkie szkoły ponadgimnazjalne funkcjonujące do tej pory
w Trzemesznie wejdą w skład nowo utworzonego Zespołu Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych z siedzibą przy Placu Kosmowskiego 5 w Trzemesznie.

2. Dla Gimnazjum organem prowadzącym od 01.09.2013 r. będzie Gmina Trzemeszno, która przejmie prowadzenie Gimnazjum jako zadanie własne.

3. Powiat podpisze z Gminą umowę dotyczącą wynajmu pomieszczeń  dla Gimnazjum na czas określony  przy Placu Kosmowskiego 5 w Trzemesznie.

4. Majątek ruchomy Gimnazjum zostanie przekazany przez Powiat Gminie Trzemeszno.

5. Wszyscy nauczyciele do 31.05.2013 r. otrzymali informację dotyczącą ich zatrudnienia.

Zapraszamy również do wysłuchania fragmentu wypowiedzi  burmistrza – Krzysztofa Derezińskiego:

54 KOMENTARZE

 1. …na moje ten pan po prawej (mojej prawej) ma zadatki na wybitnego polityka…polityka obojętnie jakiej proweniencji (znaczy od lewa do prawa)…

 2. Po co był powołany Zespół z Pełnomocnikiem na czele?Po co Rada Miejska określiła swoje stanowisko?Po co dyskusje ,napięcia,żale, kłótnie?Po co strata czasu ,pieniędzy ?Po co w ogłoszeniach parafialnych ksiądz informował o zbieraniu na podpisów na rzecz Liceum? Po co Burmistrz musiał używać ostrych słów i zachowywać się jak Stefek Burczymucha,skoro ten sam Burmistrz udaje Greka i rżnie Głupa!?

 3. I bardzo dobrze zrobił nasz burmistrz miasto kwitnie szkoła wyremontowana lampy stylowe ulice zrobione a nie tylko straż i wiochy a hale wybudował izopol

 4. Oj nieładnie Panie Burmistrzu, nieładnie….. Z pewnością wyborcy wyrażą swoje niezadowolenie w odpowiednim czasie.

 5. 1.za szkołę zawodową i liceum i ich wygląd płacił powiat
  2.wygląd szkoły Nr1 to zasługa upartej do skutku dawnej dyrektor Rokurzewskiej a burmistrz z pieniędzy podatników i dotacji to tylko opłacił
  3.stylowe lampy -projekt i zlecenie poprzednika pana Derezińskiego
  4.wiochę z nas robią pracownicy urzędu (za zgodą szefa???) iniektórzy radni-sporo ulic ma należeć do wiosek
  ,a miasto ma się pozbyć 3 tysięcy mieszkańców

 6. Miały być dwie szkoły pod jednym adresem i stąd całe zamieszanie. Teraz będą trzy i jest odtrabiony sukces. Tylko dla kogo? Dzieciaki chyba jak w Paroc-u na cztery brygady będą nauki pobierać. A przenieść tam jeszcze podstawòwki, wkońcu można przy okazji rodzinę dyrektorską połączyć.

 7. Mógłbym w tym komentarzu elokwentnie ukazać moja gorycz z decyzji władz lecz wole napisać, Zjebali po całości ! :/

 8. A jak fajnie będą mieć dzieciaki-podzielone sale, a nauczyciele- trzy szkoły w jednym pokoju nauczycielskim, 2 nieskonfliktowanych dyrektorów- przynajmniej ze sobą, bo przecież nie można od razu chcieć wszystkiego i współpracować tak bez zastanowienia z rodzicami czy nauczycielami,sala czy aula na godziny: marzenie każdego speca od organizacji pracy i każdego wybitnego menedżera.
  Żyjmy dalej w tym pięknym mieście, ze wspaniałym , najlepszym burmistrzem- takiego mamy na jakiego zasługujemy.

 9. No, cóż szkoda Pana Jatczaka i Pana Wojciechowskiego i Pani Jara, bo to oni byli najbardziej zaangażowani w tej sprawie a zostali potraktowani przedmiotowo.

  • no jest to przykre jak zostanie się oszukanym !!!!!szkoda mojego czasu i nerwów ! ale mam czyste sumienie !! kocham ten nasz mały

 10. Rozsądna dlatego że to gwarantuje że gimnazjum w Trzemesznie będzie! Bo mimo walki pana Jatczaka której nie neguję jego starania nic nie dały w tej sprawie

  • A to zasługa burmistrza…..Wielkie nieba!W Trzemesznie burmistrz sprawił ,że będzie gimnazjum.Normalni ludzie wiedzą,że gimnazjum było,jest i będzie,więc gdzie tu jest sukces burmistrza i jego rozsądna decyzja?W Polsce poprostu są gimnazja i tyle.A u nas istnienie gimnazjum to sukces(wg.Anonima)

 11. ..z tym brakiem dostępu do jeziora to jest święta racja, dlaczego nikt nie podejmie jakichkolwiek kroków żeby wyczyścić któreś miejsce przy działkach na zielonym wzgórzu?? ://

 12. no to pan burmistrz na wszystkich się wypiął i miejmy nadzieję że bokiem mu to wyjdzie…pytanie tylko gdzie wróci do pracy jak przegra wybory:)?

  • oj !!nie ładnie a tak PAN BURMISTRZ ładnie mówił w SZKOLE NR 1 o tradycji o przywiązaniu o swoich RODZICACH ~~~~~~~~~~~~ rozmowa konia z wiadrem ? a kto jest teraz koniem a kto wiadrem ? WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 13. Ogólnie decyzja jak najbardziej uzasadniona biznesowo. Jak na tak małe miasteczko jakim jest Tno to stworzenie jednej szkoły ponad gimnazjalnej jak najbardziej ma sens. Mam nadzieję, że w końcu dojdzie do rozdzielenia gimnazjum od lo, bo tego od lat nie mogę zrozumieć.

 14. @uczeń
  Ja bym taki pewien nie był. Wiesz jaka jest mentalność społeczności Trzemeszna. Dereziński swój chłop, „fajno” komentuje, to zagłosują na niego. Tyle, że ten człowiek na burmistrza zupełnie się nie nadaje.
  Bycie burmistrzem to nie tylko bycie twarzą miasta, ale i trudne decyzje, konflikty, strategiczne wybory. Przed tymi konsekwencjami Dereziński bezustannie ucieka. Wynikiem tego jest dzisiejszy stan Trzemeszna. Co z tego, że coś ładnie wygląda, jeżeli miasto obumiera od środka.
  W ostatnich latach w okolicy wiele film zostało przejętych. Edukacja leży na łopatkach i kwiczy. Te placówki, które radzą sobie dobrze są zmniejszane i karane, podczas gdy kasa pompowana jest w studnię bez dna, którą są źle prowadzone instytucje. Z kolei większość zmian na dobre jest indywidualnym wkładem ludzi, a nie gminy.
  Problem w tym, że ludzie tego nie zauważają. Nie obchodzi ich to, a może nie chce ich obejść. W Trzemesznie jest wielu inteligentnych, dobrych ludzi, ale znacznie więcej łasych na pieniądze, bądź po prostu ignorantów. Jeżeli tak dalej pójdzie to cała trzemeszeńska cywilizacja skupi się wokół sklepów monopolowych, które będą jedynymi działającymi „instytucjami społecznymi”.

 15. Wszyscy już wiedzą co będzie ze szkołą przy Mickiewicza? Nie?
  To już niedługo będzie tam można coś zjeść, lub się przespać.
  A tak konkretniej budynek przejdzie w posiadanie właściciela hoteli w Trzemesznie, Gnieźnie czy Wągrowcu.
  Brawo Trzemeszno.

 16. Jak dobrze że był zespół i pełnomocnik bo jest na kogo zwalić. To wszystko przez nich. No i jeszcze jest asystent który musi tłumaczyć burmistrza. Też dobrze że jest.

 17. SZKODA SZKOŁY ZAWODOWEJ !!!!!! ONA JUŻ NIGDY SIĘ NIE DZWIGNIE !!SZKODA DYREKTORKI !!!! CAŁYM SERCEM SŁUŻYŁA TEJ SZKOLE ! A NA KOŃCU JĄ OSZUKANO !! JAKIE TO WSZYSTKO ZAKŁAMANE !!! SPRZEDALI SIĘ DLA KOGO ? DLA SIEBIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DLA SWOICH INTERESÓW ZAKŁAMANI SPRZEDAWCZYKI !!!WSTYD !!! DLA BURMISTRZA !!!NIKT JUŻ PANU NIE UWIERZY !! W NIC !!! WON!!!!!11

 18. Gratulacje dla naszego nieudolnego burmistrza. Nie dosyć, że nierzetelny i niekompetentny, to jeszcze despota.
  Na spotkanie zabrał jako przedstawicieli miasta asystenta i skarbnik (nie przypominałem sobie, żeby ktokolwiek ich wybierał jako przedstawicieli naszej małej ojczyzny).

  Przecież po tylu porażkach jako burmistrz i nietrafnych decyzjach powinien wiedzieć, że nie osiągnie jakichkolwiek korzyści dla gminy i wysłać na spotkanie kogokolwiek: radnego, przewodniczącego rady, wiceburmistrza, proboszcza, kółko różańcowe, albo pana Maćka spod monopolowego, zamiast siebie. Z pewnością dowolna z tych osób doszłaby do lepszego kompromisu.

  A może tak miało być i pan burmistrz doszedł do takiego stanu jaki chciał, z jakichś nieznanych dla nas powodów… To oczywiście tylko moje własne przypuszczenie.

 19. Jak Was wszystkich czytam to źle mi się robi.

  Tak narzekacie na tego burmistza?? A sami go sobie wybraliście. Dlaczego….?? To tak samo jak macie prawo do wyboru partii rządzącej w Państwie…i co?? Gówno. Tylko wszyscy potraficie narzekać.
  Nigdy nikt nie zastanawia się co będzie dalej… Może te zmiany korzystnie wpłyną?? a może i nie…

  Ci co głosowali niech mają do siebie pretensje, a w ogóle to Burmistrz nie jest sam. Tak naprawdę to tylko marionetka w tej chorej grze zwanym MiG Trzemeszno. Jak pierną tak robi. Jest tylko do podisów ważnych dokumentów a większość ma ustalone z góry. Wszyscy chcieliby mieć wszystko. Tak. Dzisiaj liczą się tylko pieniądze…każdy o tym wie. Więc nie gadajcie głupot.

  Oceńcie najpierw siebie co zrobiliście dla miasta a potem oceniajcie innych. Wielcy trzemesznianie…

  • a może Ty jesteś chora?? gratulacje wypowiedzi. Sądzę, że w ogóle nie uczęszczałaś do żadnej ze szkół. Więc się nie wypowiadaj

 20. Co wy tak wszyscy kombinujecie. Przecież normalne jest, że po następnych wyborach gdzieś trzeba będzie pracować nie?

 21. Ludzie co wy wypisujecie.nie powinno was to interesowac czy burmistrz jest zdrowy czy chory n a forum takie rzeczy piszecie I mieszacie w to jego rodzine.sami go wybraliscoe a teraz narzekacie.na wyborach zaglosujcie na gotowale jak derezinski wam nie pasuje.ciekawe co byscie zrobili na jego miejscu?????? P Krzysztofie jestem po pana stronie.dyziu glowa do gory:’) 🙂 pozdrawiam

 22. Tak, nazywam się Danuta Derezińska i nie będę ukrywała się pod żadnym nickiem. Tak mam odwagę, nie jestem tchórzem jak Ci wszyscy, którzy tutaj piszą. Decyzje, które podejmuje mój mąż są jego decyzjami, a nie moimi, więc nie życzę sobie, aby ktokolwiek pisał tutaj o mojej osobie. Jeśli ktoś chce mi coś powiedzieć zapraszam do rozmowy w cztery oczy. Wszystkim najlepiej wiedzącym i nieomylnym życzę spokojnej nocy, oby nigdy nie dotknęła Was choroba z której inni będą mogli się pośmiać.

  • No cóż koleżanko Danko. Rozumiem, że nie jest Ci łatwo czytać złe rzeczy o najbliższej osobie. Ale czyj to wybór? Mój mąż pracuje w mało znanej firmie poza Trzemesznem, więc nikt o nim nie pisze. A Twój mąż tak wybrał. Jest osobą publiczną więc musi się z tym liczyć. Gdy wróci do szkoły za 2,5 tysiąca też nikt już o nim pisał nie będzie. O Tobie też. Coś za coś.O swoich chorobach sam opowiada wszem i wobec, co chwilę media, przy różnych okazjach piszą „burmistrz był nieobecny, jest na zwolnieniu lekarskim”. Więc do kogo pretensje? A poza tym napiszę Ci tylko tyle, że to co tu ludzie piszą to tylko namiastka namiastki tego co można usłyszeć w Trzemesznie. Szczególnie o tym, jaka jest główna przyczyna niepowodzeń a nawet wpadek burmistrza.

  • Z tymi tchórzami to Pani przesadziła. Na Pani męża nie głosowano w sposób jawny, a jednak wynik się podobał. Szczerze Pani współczuję przeżyć związanych z obecną sytuacją, ale wiedzieliście oboje z mężem, co oznacza pełnienie funkcji publicznej, więc trochę dystansu przyda się.

 23. Szanowna Pani Nauczycielko powiem tylko jedno proszę nie zwracać się do mnie koleżanko bo na pewno dla Pani nią nie jestem. Zakładam, że moje koleżanki mają odwagę rozmawiać ze mną w cztery oczy. A na mieście nie tylko mówi się o moim mężu, ale również o nauczycielach i innych osobach.

 24. Jestescie wszyscy poj… .pani Danuto ma pani racje.ludzie zajmijcie sie swoim zyciem.kazdego z nas moze dopasc choroba.zal mi was.glosowalam na p Derezinskiego I tego nie zaluje I jak tylko bylabym w Trzemesznie zaglosowalabym poraz kolejny.p Krzysztof byl dobrym nauczycielem I jest dobrym burmistrzem.przykre jest to ze glosowaliscie na niego a teraz po nim jedziecie na forum.ZENADA DLA WAS LUDZIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj