Strona główna Różne Sukces trzemeszeńskiego modelarza

Sukces trzemeszeńskiego modelarza

2060
7

Wielki sukces zanotował mieszkaniec Trzemeszna Grzegorz Mądry – reprezentant Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcycjnych. Na odbywającym się niedawno III Festiwalu Modeli Plastikowych w Łasku jego model SU-22 UM-3 K w skali 1:48 zajął II miejsce w klasie lotniczej. Przypadła mu także nagroda specjalna w kategorii „Najlepszy model samolotu lub śmigłowca w barwach polskich”.

Do tegorocznej imprezy zgłoszono około 450 modeli. Jak dowiedzieliśmy się od Wojciecha Kicy z ISMR Z powodu ilości modeli i ograniczeń czasowych, na tego typu imprezach ocenia się modele zgodnie z zasadą „podoba – nie podoba”.  Jednak organizatorzy imprez coraz częściej wprowadzają konwencję precyzyjnej analizy wszystkich detali modelu do którego startujący dołącza dokumentację. Modelarze o najwyższym stopniu zaawansowania tam właśnie zgłaszają swoje najlepsze prace. W Łasku stworzone zostały konkursowe klasy lotnicze.

Oprócz uczestnictwa  w festiwalu modelarze mieli możliwość zwiedzić bazę lotniczą w Łasku, gdzie stacjonują F-16. Była możliwość nie tylko dokładnego obejrzenia F-16 ale i innych samolotów jakie na terenie bazy z wielkim pietyzmem odnawiane są przez grupę archo samoloty Bies, Orlik, Iryda, MiG-15, Mig-21, Mig-29, Su-22 i śmigłowce Mi-2 i Mi-24 – informuje Wojciech Kica.

Inowrocławskie stowarzyszenie bierze udział w wielu imprezach modelarskich w kraju i na świecie. W dniach 8-10 listopada odbędzie się jedna z najważniejszych – w Telford w Wielkiej Brytanii. Reprezentantem ISMR będzie właśnie trzemeszeński modelarz Grzegorz Mądry.

ISMR (2) ISMR (3) ISMR (1)

Foto: galeria ISMR

 

7 KOMENTARZE

  1. Panu Grzegorzowi gratuluję. Tylko to trochę duże modele 🙂 Redakcji trochę mniej. Mamy 23.09 a kiedy był konkurs w Łasku? By było śmieszniej w dniach 21-22.09 był konkurs modelarski w Gnieźnie. Modele pana Grzegorza również i też jakieś trofea zdobyły. Tu jednak się o tym nie dowiemy.

  2. Dziękuję za miłe słowa. Modeli niestety nie sprzedaję.
    RR dobrze przewidywałeś. Po Łasku faktycznie kilka medali przybyło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj