Strona główna Kultura Strażacki Dzień Kobiet

Strażacki Dzień Kobiet

2407
36

10 marca w świetlicy wiejskiej w Kruchowie zorganizowano „Strażacki Dzień Kobiet”. Wzięło w nim udział 60 druhen z Ochotniczych Straży Pożarnych naszego powiatu, uczestniczących w akcjach ratowniczych.

Wszystkich obecnych powitał prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP Jacek Kowalski.

Młodzież z miejscowej Szkoły Podstawowej przygotowała program artystyczny, przedstawiający scenki z codziennego życia kobiet oraz relacji z mężczyznami. Były też występy taneczne. W drugiej części spotkania druhowie Jacek Kowalski, Marek Gotowała, Mariusz Dębski, Krzysztof Kwieciński i Jarosław Majewski złożyli Paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet i podziękowania za służbę w OSP.

Druh Piotr Dzięcielak – Sekretarz Oddziału Powiatowego Z OSP RP w Gnieźnie – przedstawił uchwały Zarządu Powiatowego o przyznaniu druhnom honorowego wyróżnienia statuetek „Strażackie Płomienie” za rok 2017. To honorowe wyróżnienie otrzymały Panie, które brały udział w największej liczbie działań ratowniczo – gaśniczych oraz mają szczególne zasługi na rzecz ochrony przeciwpożarowej w swoim środowisku.

Statuetki otrzymały:

Kamila Kozłowska (OSP Kłecko)
Klaudia Perkowska (OSP Strzyżewo Smykowe)
Daria Bartz (OSP Niechanowo)
Weronika Dziel (OSP Strzyżewo Smykowe)
Monika Schillak (OSP Trzemeszno)
Anna Walkowiak (OSP Mielno)
Jolanta Barańska (OSP Witkowo)
Grażyna Kachniarz (OSP Trzemeszno)

Otrzymane przez Panie wyjątkowe wyróżnienie – „Powiatowe Płomienie” jest świadectwem ogromnego zaangażowania w działalności pożarniczej i jednocześnie dowodem, jak ważną rolę w strukturach OSP pełnią służące w nich druhny” – czytał w liście od europosłanki Krystyny Łybackiej jej asystent Tadeusz Tomaszewski.

Rozmowy przy kawie i torcie skoncentrowały się na wzrastającej roli kobiet w ochotniczym pożarnictwie.

(fot. SMW)

36 KOMENTARZE

  • A jak myślisz ? Może inaczej . Ile można w siebie wlać wódy i z jaką częstotliwością ? Poza tym co za dużo to nie zdrowo .
   Z mojego punktu widzenia w tym przypadku trening nie czyni mistrza . Dochodzi tu bowiem do demencji , której skutki miały
   miejsce 8 marca . To chyba dość mocny argument i wytłumaczenie
   braku udziału burmistrza w sympatycznej imprezie .
   Pozdro 🙂

  • Wazne ze druhowie byli burmistrz byl nie potrzebny ale byly burmistrz byl i same sld.A TA PANI A DRUGIEGO ZDJECIA TEZ JEST STRAZAKIEM TO PODZIWIAM PRZY GASZENIU POZARU.

 1. tyle tych strażaków a jak paliły. się ciągniki to syn gasił sam bo strażaków wysłano do Ostrowitego Prymasowskiego Mogilno dogasilo jedną oponę nawet nie przeproszono gdyż było duże zagrożenie nawet burmistrz Derezinski nie dokonał żadnych kroków ??jak Niemcom paliła się słoma toJankowski latał jak z pan….a.
  poz przeżyłem .

 2. Panie Danielu nie czekaj zglos do prokuratury o mobing dotyczacy wniosku pana Walczaka o odwolanie burmistrz tez czekal i i tak dlugo zniosl wszelkie obelgi i pomowienia i wyszlo burmistrza teraz nie ma to wlazl na ciebie nie tlumacz sie od kazdych spraw ktore ci zarzuca sa w gminie odpowiedzialne osoby startuj na Burmistrza nam potrzeba mlodych starsi w odsiadke .

  • To dopiero byłby strzał w stopę, a może nawet juz w głowę, gdyby tym się kierować przy wyborze kolejnego burmistrza. Z deszczu pod rynnę? Nie tędy droga!

  • Ma prawo tylko ja mam prawo pytanie zadać . dlaczego nie zajął się tym czy tamtym to jest osoba publiczna sam tak kciał.

 3. A KRZYS GDZIE ? W OKOPACH ? PANIE DARKU PAN WPISZE TAM NA LISTE KLUBU SWOJEGO KOLEGE Z PRACY JAK PAN TAK POMAGA TO NIE ODMOWI PAN POMOCY JEMU

 4. Szykuje sie do wyborow jak jestes tak ciekawy nie mozesz przezyc tego wydarzenia to sie nachlej bo mnie nie interere co kto robi i z kim spi i co robi konfidencie.

 5. wpis do Mareka w i Paweł to czlowiek zagubiony mający problem z prawem zablakany należy wskazać mu drogę czlowiek taki powinien oczyścić duszę a następnie poddać się służbie społecznej i odpracowac na rzecz grzechu wobec mieszkańców drogi icku nie kombinuj bo jesteś rozpoznawalny

  • Panie Walczak, ktoś, kto językiem polskim posługuje się tak, jak Pan, nie powinien otrzymać promocji do IV klasy szkoły podstawowej… A Panu udało się skończyć podstawówkę? Jakim cudem????

   • Panie Pawel twoje wpisy dają obraz twej osobowości można stwierdzić że osoba fizyczna pisząca pod Nickiem Powel to czlowiek zakompleksiony mogący mieć problem z alkoholem prawem u którego jest brak kontroli co mowi ma poczucie wyższości .Jego emocjonalne wpisy dają poparcie .mojej teze że ta osoba jest zakomopleksona szkodzi sobie mieszkancom bardzo nie lubi rozmowy w sposób demokracyjny płącze mu się język chopie nie odpuszczę ci nie dokonasz prowokacji jesteś słaby intelektualnie to twój koniecy.Panie Pawle?

 6. Panie Pawle skonćzylem ZSZ W INOWROCŁAWIU GDZIE PROGRAM MOŻE BYŁ WYŻSZY JAK NA STDUDJACH ZAOCZNYCH BYLA KULTURA .

 7. Każdy kulturalny człowiek czytając temat artykułu życzenia by składał a nie polityką się w tym dniu zajmował także ja życzę wszystkim kobietom wszystkiego najlepszego 🎂

  • Wreszcie ktoś normalny, który potrafi dostrzec temat artykułu. Reszta ma chyba klapki na oczach i wchodzi tu robić tylko propagandę, aby zniszczyć każdego po kolei z naszej gminy. Pytanie tylko czy warto marnować im ten czas? Sama osobiście brałam udział w tym dniu kobiet i tyle starań ile włożyli w to nasi strażacy zasługuje na najwyższe uznanie. Brawo strażacy i wszystkiego najlepszego dla pań.

 8. Czas dokonać oceny pracy radnych. co zrobili, czego nie, a jakie mają błędy ,kto był radnym dla własnych celów ,kto dokonuje osmieszania rady dla własnych celów politycznych ,mam pytanie czy nie należało by dokonać rozliczenie wobec wyborczej elity to pytanie skladam do pana przewodniczącego rady aby dac radnym dokonać oceny własnych dokonań publicznie aby wyborca miał obraz radnego który ocenia własną pracęe publicznie mam na .myśli przewodniczących komisji jak i samego przewodniczącego czas wprowadzić samo ocenę krytykę by nie popełnić poprzednich błędów Panie

  • Oceny radnych dokonaja wyborcy kto zasluzyl bedzie pracowac dalej kto nie to wypad panie Marku nie musisz oceniac za nas zajmij sie swoim zyciem a nie wpier….sz sie pomiedzy szprychy.

   • Mam odczucie ż pan nie zrobił nic aby zr
    ozumieć temat .Radni tacy jak woźny macioł DZIEL dokonali podnieśli rękę za sprzedażą komunalki jak dobra to jest sprawa ? Ci sami radni nie zrobili nic aby zmienić umowę która jest niekorzystna dla Gminy przyznać się do tego że nie wiedzieli na przykład o jedno myslnosci aby umożliwić rozwiązania społki remadis.Natomiast dokonywano organizacji imprez typu dni kaczki spływ jak w Ostrowitym za soleckie pieniądze to były skutki tego że gmina Trzemeszno -jest wstyd na całym kraju to miałem na myśli

 9. Trzeźwy jak pan chce to proszę przyjechac i sprawdzić a temat arykułu
  strazacki dzień kobiet także wszystkiego najlepszego dla pań

 10. Czas dokonać oceny pracy radnych. co zrobili, czego nie, a jakie mają błędy ,kto był radnym dla własnych celów ,kto dokonuje osmieszania rady dla własnych celów politycznych ,mam pytanie czy nie należało by dokonać rozliczenie wobec wyborczej elity to pytanie skladam do pana przewodniczącego rady aby dac radnym dokonać oceny własnych dokonań publicznie aby wyborca miał obraz radnego który ocenia własną pracęe publicznie mam na .myśli przewodniczących komisji jak i samego przewodniczącego czas wprowadzić samo ocenę krytykę by nie popełnić poprzednich błędów. Panie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj